Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Będę jutro w Genewie i chce odwiedzic muzeum Patka. Pewnie i sklep jakiś mają i przypuszczam, że ceny i tak będą wyższe niż w Polsce.

 

Czy myślicie, że w Szwajcarii można dostać zegarki (te albo i innych szwajcarow) taniej niż w Polsce? A jeśli tak, to gdzie szukać?

 

W pobliżu muzeum nie ma salonu, jak chcesz coś kupić to najlepiej okolice centrum przy jeziorze, na małej przestrzeni mnóstwo sklepów firmowych i mieszanych. Trochę jest też na lotnisku, m.in. salon Rolexa ale Patka chyba tam nie ma.

Cena przy wywozie będzie niższa o bodaj 7%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Szwajcarii Pama o wiele taniej niż na półce sklepowej, ale musiał być przywieziony stamtąd osobiście. Zrobiłem to w ten sposób że kupiłem ja, ale ze specjalnej agencji na lotnisku z Zurichu odebrał go dla mnie znajomy.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się jak jest z tym Vatem w Szwajcarii ? Jest odliczany przy zakupie, otrzymujesz zwrot na granicy, odsyłasz dokument i na konto,  ile procent wynosi? Ma ktoś rzetelne i konkretne  informacje? Czy jest z tym kłopot czy łagodnie przechodzi cały proces?

 

 

Vat (bodajże 7%) będziesz miał odliczony płacąc za zegar, musisz tylko podbić deklarację którą dostaniesz w sklepie  na granicyu celnika CHF (i u niego zostawić) ale pamiętaj, że musisz zapłacić Vat czyli w naszym przypadku 23% (lub w DE-22%). Oczywiście można kombinować i dać do podbicia deklaracje (tą ze sklepu którą dostaniesz) a nie iść do celnika z kraju do którego wjeżdżasz i finalnie nie zapłacić vat-u tyle, że celnicy coraz częściej sprawdzają wyrywkowo zegarki pasażerów i może się okazać, że za 4 lata śmigając sobie z rodziną przez jakieś przejście celnik poprosi o Twój zegar i wbije sobie jego numery do systemu...i będzie bardzo bolało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i weź teraz kup na chrono24 zegar spoza EU...tykająca bomba do końca życia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Na szczęście Chrono ma filtr 'Unia Europejska' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Chrono ma filtr 'Unia Europejska' :)

To ja wiem, nawiązuję tylko do kolegów którzy emocjonują się cenami spoza EU jako wyznacznikiem rynkowej wartości produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vat (bodajże 7%) będziesz miał odliczony płacąc za zegar, musisz tylko podbić deklarację którą dostaniesz w sklepie  na granicyu celnika CHF (i u niego zostawić) ale pamiętaj, że musisz zapłacić Vat czyli w naszym przypadku 23% (lub w DE-22%). Oczywiście można kombinować i dać do podbicia deklaracje (tą ze sklepu którą dostaniesz) a nie iść do celnika z kraju do którego wjeżdżasz i finalnie nie zapłacić vat-u tyle, że celnicy coraz częściej sprawdzają wyrywkowo zegarki pasażerów i może się okazać, że za 4 lata śmigając sobie z rodziną przez jakieś przejście celnik poprosi o Twój zegar i wbije sobie jego numery do systemu...i będzie bardzo bolało.

Dziękuję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, nawiązuję tylko do kolegów którzy emocjonują się cenami spoza EU jako wyznacznikiem rynkowej wartości produktu.

 

takie własnie pojecie cenowe kolegow troszke mnie irytuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatygowałam się do Genewy tylko po to, by pocałować klamkę - zarówno muzeum jak i sklep firmowy są otwarte tylko od poniedziałku do soboty :( żal ściska nie sprawdziwszy wcześniej dni otwartych. Choć dziś i tak był jedynym wolnym dniem w czasie mojego krótkiego pobytu w kraju czekoladą i zegarkami płynącym...

 

Nie udało mi sie sprawdzic cen Patkow z witryn sklepowych w Genewie, bo zegarki nie byly na zewnątrz wystawione.

Za to pooglądałam wszystkie inne możliwe witryny na trasie Muzeum - jezioro innych marek i ceny bardzo rozne - taki IWC Portofino IW458111 niebieska tarcza i pasek jest na chrono24 o 6,7k PLN taniej niz na witrynie (tam 10200 CHF), a np Navitimer 8 Automatic 41mm niebieska tarcza i bransoleta moznaby juz dostac za 4000 CHF..

Wnioskuję, że jechać do Genewy trzeba z mocnym postanowieniem, co dokładnie chce się kupić i za ile. I nie w niedzielę.

Edytowane przez kawaii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po niedzieli bym sie spodziewal takiego scenariusza... przykro  :(

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że jechać do Genewy trzeba z mocnym postanowieniem, co dokładnie chce się kupić i za ile. I nie w niedzielę.

Dosyć odkrywcze stwierdzenie :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzeum jest zamknięte również w poniedziałki

Edytowane przez kawaii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M

M

Mogę jeszcze jutro tam się wybrać, przy sprzyjających okolicznościach :) ale za małą wiedzę mam o tych zegarkach, aby coś kupić na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, bo wątek jakby trochę uśpiony ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon ogórkowy, wszyscy wydają kasę na wczasach. Sezon na zegarki/prezenty dopiero przed nami ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podyskutujemy?

 

 

Ciekawy filmik na ten temat - od minuty 3:10 na temat mechanizmu:

 

Parametry nowego mechanizmu na stronie producenta:

https://www.patek.com/en/collection/complications/5212A-001

 

 

Ciekawe czy nowy kaliber bazowy wprowadzi odświeżenie całej kolekcji m.in. Nautilusa 5711?

 

 

Obejrzałem do końca i mam mieszane uczucia.

 

1. Z dumą (kilkakrotnie, na rożnych slajdach) informują, że zmiany przede wszystkim poprawiły reliability (niezawodność). Sugeruje to, że 324 miał problemy z niezawodnością?

2. Dalej: "Now we have stop second ! it stops the movement and allow precise handsetting (min. 6:15) oraz dalej "it has been consecutively integrated in all calibers in recent years (min. 6:28) - brawo Patek, szkoda, ze nie dodali na wstępie - idąc w ślady najtańszych modeli Seiko....wprowadziliśmy w końcu stop sekundę w naszym najnowszym wydaniu bazowego mechanizmu. Tym samym, dotychczasowy brak stop sekundy wydaje się, że nie miał żadnego uzasadnienia i był po prostu niedoróbą / ew. mechanizm powstał w czasach, gdy stop sekunda nie była oczywistym standardem...

...coś jak silnik bentleya 6.75 montowany w mulsanne. Najdłużej produkowany silnik - od 1959 roku, modyfikowany i doposażany w nowoczesny osprzęt, aby mógł być wciąż oferowany i spełniać normy oraz wymagania co do osiągów...

http://www.v10.pl/6,75litrowy,silnik,Bentleya,zbliza,sie,do,konca,swoich,dni,137286.html

Nie powiem ma to też swoje uzasadnienie, ale nowoczesnym go nazwać nie można.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije trochę temat...

Bardzo ładny, choć ja bym, wybrał białe złoto, mniej oficjalnie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj walka białe czy różowe złoto była do samego końca... dopiero na żywo problem sam się rozwiązał....w każdym razie zle się nie trafi z kolorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zlote zegarki jako klasyki sa bardzo ladne i nie wiem czemu mialbym wydawac kupe kasy na zegarek w bialym zlocie czy platynie kiedy wyglada jak stalowy ^_^

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten patek ale tak jak rolex ma problemy z malowaniem  :)

 

post-22504-0-19913900-1567971612_thumb.jpg

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.