Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Przez kilka ostatnich miesięcy sprzedawałem motocykl i dobrze było bo ciągle go miałem aż niestety do dziś.

Cieszę się i smucę jednocześnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem w zimie, to mniej boli. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jutro jest giełda w Bytomiu czy byla w zeszłym tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie elitarne te zegarki, whisky nalej

No może trochę zawcześnie

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mimo iż zakład dycha, jego koniec jest oczywisty.

Nic nie pomoże wzdychanie może założyć serwis centralny?

Ypost-98656-0-35018400-1560005742_thumb.jpg

Mało u nas ludzi co zegarek nareperują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Jak jesteś ze Śląska to zapraszam na PW. Mam jeszcze kilku fachowców z dawnych we współpracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry fachowiec to cena serwisu + poczta i interes dalej się kręci, ku zadowoleniu obydwu stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mimo iż zakład dycha, jego koniec jest oczywisty.

U mojego zegarmistrza wprost przeciwnie.

Dzisiaj zaniosłem do naprawy Poljota 16j. Może będzie do odbioru pod koniec miesiąca... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej mieć kilku fachowców wtedy tak długo się nie czeka. Często problem z fachowcami jest taki, że mają bardzo trudne osobowości, najczęściej są drażliwi, trzeba bardzo uważać aby w rozmowie ich nie dotknąć.

 

Ale trzeba to zrobić, bo inaczej nie będzie wiadomo czy to naprawdę dobry fachowiec.

 

Pierwszy z jakim rozmawiałem, to powiedział, że zegarka radzieckiego nie da się wyregulować aby chodził do 2 min na 24 godziny tylko najmniej 5-6 minut na dobę odchyłki.... Drugi najdroższy, syn najbardziej znanego zegarmistrza mówił w podobnym stylu, i z każdym pytaniem ucinał odpowiedź, całkowity brak porozumienia. Najbardziej rozbawiło mnie, że mówił "ruskie' zegarki to najgorsze, są poza normami - za którymś razem zwróciłem mu uwagę, że nie ruskie - tylko radzieckie.

 

No, a jak w tym  tygodniu wziąłem starą Kamę do naprawy, to poszedłem do trzech, z tym samym zegarkiem i pierwszy powiedział, że 40 zł, i że to sprężyna, może uda się wyprostować i w cenie będzie serwis, następny, że sprężyna nie do naprawy, kółka i tryby do wymiany 100 zł, - to się zapytałem ile przegląd (prosta kama bez daty i automatu - jak wiadomo) to powiedział 100 zł. To widzę bardzo ładną, pozłacaną Rakietę, z lat 70-80 - pytam się ile ta Rakieta, to powiedział, że wszystkie, które Pan widzi to 100 zł - bo ja jak zegarek po serwisie tez biorę 100 zł. (ale cennik: przychodzę z zegarkiem serwis 100 zł i moge kupić dobry zegarek , po serwisie za 100 zł :wub::D ) To sprawdziłem tą Rakietę i dwa inne zegarki - ale nie działały - więc pytam się po serwisie i nie działają? To powiedział wtedy, że mi je zrobi... :) Taka rozmowa autentyk.

 

I ostatni w tym dniu zegarmistrz brał tylko 60 - 80 zł ale wszystko chciał zamieniać, koronkę, sprężynę, szkiełko itd - powiedział jakie to ma znaczenie i tak zegarek będzie działał.

 

Tak jak kiedyś pisałem, często rozmawiam z zegarmistrzami dla samej rozmowy, czasami bałbym się zegarek zostawić....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego sprawdzonego i tego się trzymam :)

Wolę poczekać tydzień dłużej i być spokojnym, że naprawa jest dobrze zrobiona i w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to chyba dość specyficzne środowisko. Ja dużo do czynienia z zegarmistrzami nie miałem, byłem w sprawie radzieckich zegarków u trzech z mojej najbliższej okolicy. Jeden to starszy już gość, faktycznie ciężko się rozmawiało. Jako, że miał trochę "ruskich" niby to chciałem coś kupić. Co tydzień do niego ze trzy razy pod rząd przyjeżdżałem jak mówił, że przygotuje i nic niestety nawet nie obejrzałem. Raz na początku mi pokazał coś zwykłego i jakiegoś szwajcarskiego (mam coś takiego, ładny zegarek... ale to jest jakiś szwajcarski.. noo, ale mam podobnego radzieckiego  :lol: ...dużo mi to dało). Z drugim tylko pogadałem ogólnie, a u trzeciego hiper taniego robiłem serwis dwóch zwyklaków. W jednym niby okej (nawet dobrze trzyma czas itp.), w drugim niby ok, ale poprawiał bodajże luźny ćwiertnik, za pierwszym razem w ogóle wygiął mi wskazówkę lekko no i nadal sekundnik jakby "przerywał", ale postanowiłem nie korzystać dalej z gwarancji.. ;) Zresztą widziałem jak do nich zaglądał i wydawało mi się jakbym to ja miał więcej finezji  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehem....w najbliższym czasie wybieram się na Węgry, Miszkolc, Eger, Budapeszt. Aż się prosi, żeby przywieźć sobie pamiątkę. Ktoś ma "zegarkowe" doświadczenia z tamtych stron?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam jeździłem to jeszcze zegarkami się nie interesowałem, ale stawiałbym na Budapeszt chociaż I Miszkolc i Eger to większe miasteczka...

Co Ty po basenach termalnych jeździsz? :) Polecam wino na Węgrzech, w Egerze prosto od producenta.... :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam jeździłem to jeszcze zegarkami się nie interesowałem, ale stawiałbym na Budapeszt chociaż I Miszkolc i Eger to większe miasteczka...

Co Ty po basenach termalnych jeździsz? :) Polecam wino na Węgrzech, w Egerze prosto od producenta.... :D

rzecz w tym, że moje dzieci wina nie pijają, a tyłki moczą bardzo chętnie. Więc temu tak :) Ale że Eger będę miał o 25 km, więc jeden dzień zaplanowany na zwiedzanie piwniczek ;)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy spotkaliście się z limitką Sportivnego z okazji Spartakiady Narodów CCCP w 1956 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy spotkaliście się z limitką Sportivnego z okazji Spartakiady Narodów CCCP w 1956 roku?

Tak, chodzi o tego ze zniczem?

Ściągnąłem takiego kiedyś z Ukrainy - jest teraz u Mroatmana na stronie. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.