Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak cena znośna to bierz bo to rzadkość

Zamówiłem już wcześniej, ale byłem ciekawy co to takiego zanim znalazłem czarnego w necie. Mam nadzieję że dojdzie

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi, proszę, jakiś warsztat we Wrocławiu, który za serwis, czyszczenie i smarowanie np. Pobiedy albo Sławki weźmie do 100. Czy mam zbyt wygórowane wymagania? Udałem się do jednego z listy i cena usługi zwaliła mnie z nóg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jaka była cena?

 

Średnia cena przeglądu zwykłego mechanizmu powinna wynieść 60-80 zł, z datą trochę więcej, z automatem też drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jaka była cena?

 

Średnia cena przeglądu zwykłego mechanizmu powinna wynieść 60-80 zł, z datą trochę więcej, z automatem też drożej.

Pozwolę się nie zgodzić.

To ile kosztuje serwis zegarka zależy od kilku czynników.

Pewnie że zależy to od rodzaju mechanizmu ale też od lokalizacji i tego czy jesteśmy stałym klientem czy jednorazowym. Czy możemy poczekać miesiąc, czy chcemy mieć zegarek pojutrze. Czasami niestety zależy to też od tego ile zegarmistrz ma roboty w danej chwili :)

 

Każdy tu ma inne doświadczenia, znam kolegę któremu zegarmistrz w Warszawie za serwis stopera Sławy powiedział 400 zł ale znam też kolegów którzy też w Warszawie tylko u innego mistrza serwisowanie zegarki po 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że kwota była w okolicy ćwierci tysiąca i nie jest to duże zaokrąglenie, było blisko. To 40-60-80 zł to razem z polerką szkła? Eh, nawet jeśli nie, to pewnie sama polerka podbija do ~100. To gdzie takiego majstra we Wrocławiu..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat na długi weekend... jakie modele zegarków mieliście w kolekcji, sprzedaliście i teraz za nimi tęsknicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że kwota była w okolicy ćwierci tysiąca i nie jest to duże zaokrąglenie, było blisko. To 40-60-80 zł to razem z polerką szkła? Eh, nawet jeśli nie, to pewnie sama polerka podbija do ~100. To gdzie takiego majstra we Wrocławiu..?

Szkło wypoleruj sobie sam. Kup papier wodny 1500 i 2500

I pastę tempo lub jakaś inną do lamp samochodowych. Zapłacisz 15 zł, popracujesz 15 minut i szkiełko będzie jak nowe.

 

 

Piotrek - niewiele zegarków sprzedałem ale żałuję dwóch Kwarców.

 

post-47356-0-44368200-1561015684_thumb.jpgpost-47356-0-90415400-1561015702_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi, proszę, jakiś warsztat we Wrocławiu, który za serwis, czyszczenie i smarowanie np. Pobiedy albo Sławki weźmie do 100. Czy mam zbyt wygórowane wymagania? Udałem się do jednego z listy i cena usługi zwaliła mnie z nóg...

Ja mogę cenowo polecić zegarmistrza w Dzierżoniowie na Garncarskiej obok jest drugi zakład też mają przystępne ceny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że kwota była w okolicy ćwierci tysiąca i nie jest to duże zaokrąglenie, było blisko. To 40-60-80 zł to razem z polerką szkła? Eh, nawet jeśli nie, to pewnie sama polerka podbija do ~100. To gdzie takiego majstra we Wrocławiu..?

 

Polerki szkła nie zrobi Ci zegarmistrz jak z nim o tym nie porozmawiasz... Tak samo nie oczyści Ci koperty z kurzu 30-40 lat.

Są ludzie, którzy robią oczywiście to w cenie 60-80 zł...

Każdy kto nosi stary zegarek lub go nawet trzyma, powinien pomyśleć o tym aby oczyścić kopertę i cały zegarek, bo jest to rzecz osobista trzymana na ręce - powiem wprost co jeśli ten stary zegarek zdjęty był z ręki nieboszczyka.?

 

Jeśli chodzi o polerkę szkła (tak samo o mycie odkażenie  koperty ), to tak jak pisał wcześniej kolega, warto samemu to zrobić, sprawa prosta, a efekt może zaskoczyć.

Taki temat na długi weekend... jakie modele zegarków mieliście w kolekcji, sprzedaliście i teraz za nimi tęsknicie.

 

Miedziana Pobieda z lat 50-tych, otrzymana od sąsiadki, nie była na chodzie, sprzedałem drogo, ale jak sobie przypomnę to nie jestem zadowolony. Po długim czasie kupiłem drugą, podobny model ale nie podoba mi się tak jak tamta.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerki szkła nie zrobi Ci zegarmistrz jak z nim o tym nie porozmawiasz... Tak samo nie oczyści Ci koperty z kurzu 30-40 lat.

Są ludzie, którzy robią oczywiście to w cenie 60-80 zł...

Każdy kto nosi stary zegarek lub go nawet trzyma, powinien pomyśleć o tym aby oczyścić kopertę i cały zegarek, bo jest to rzecz osobista trzymana na ręce - powiem wprost co jeśli ten stary zegarek zdjęty był z ręki nieboszczyka.?

 

Jeśli chodzi o polerkę szkła (tak samo o mycie odkażenie  koperty ), to tak jak pisał wcześniej kolega, warto samemu to zrobić, sprawa prosta, a efekt może zaskoczyć.

Jasne, wszystko zrozumiałem, ale pewnie wymaga trochę sprzętu i umiejętności. Polerkę szkła pewnie można zrobić nie ruszając zegarka, ale mycie i dezynfekcję koperty to już chyba gorzej? Najlepiej wyciągnąć mechanizm, żeby go nie zalać, nie uszkodzić tarczy. Alkohole czy inne środki mają wspaniałe właściwości penetrujące, a stare radzieckie szczelności nie mają za grosz.

 

To jak, Wrocław, ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w sprzedam, jest wystawiony Lucz jednowskazowkowy. Ciekawe rozwiazanie, a przynajmniej jakaś odmiana w temacie wskazywania godziny.

Czy byly jakies radzieckie zagarki z takim rozwiazaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w sprzedam, jest wystawiony Lucz jednowskazowkowy. Ciekawe rozwiazanie, a przynajmniej jakaś odmiana w temacie wskazywania godziny.

Czy byly jakies radzieckie zagarki z takim rozwiazaniem?

Oprócz stoperów - niestety nie. :)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sw. Krystyno ! Roman jest 35 stopni, a ty z ciepłą wódką wyjezdżasz na stół :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódka jest dobra na każdą pogodę, a gdy jest zimna to nie czuć jej smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie temperatura wódki nie przeszkadza jeśli nie jest za bardzo schłodzona

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wczoraj wódka była już w porcie. A to co pogoda nam zesłała wcześniej to tego nikt nie zapomni :)

Żegluje od lat ale tego co było wczoraj na wodzie jeszcze nie miałem nigdy.

Ale mam taką załogę że można z nią iść w biały szkwał bez zmrużenia oka.

Pozdrawiam wszystkich, po wczorajszych przygodach życie nabiera innej wartości :)

Śniadanie żeglarzy :D

post-47356-0-20716300-1561706683_thumb.jpg

Śniadanie żeglarzy :D

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływałeś w tym tygodniu po jeziorze Mamry? Tam chyba było nie wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w lipcu bije m.in. na Mamrach rekord świata w pływaniu ciągiem. 170 km bez dotykania łódki i brzegu, jedzenie i picie tylko z podawaka. Jakieś 4 dni pływania ciurkiem :D


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.