Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Od czasu, jak urodziły mi się bliźniaczki, zastanawiam się: jak to jest z jednym dzieckiem? Co ludzie robią z taką masą wolnego czasu? Nuuudaaaa.....

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, skoro tu można chwalić się osiągnięciami innymi niż te zegarkowe to i ja się pochwalę.

Dwudziestego pierwszego czerwca urodził mi się syn.

GRATULACJE!!! :) :) :) :) Zdrowia i powodzenia dla niego i dla Was. :) 

Fajnie macie panowie! 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wam dwa wystąpienia Jacka Walkiewicza.

Coś dla ludzi szukających swojej drogi życiowej,..., zawodowej,...

Polecił mi je kolega, na którego trafiłem przy okazji swoich ( UWAGA!!!) zegarkowych poszukiwań...

 

https://www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4

 

https://www.youtube.com/watch?v=B6tVati7H3Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Na dzisiejszym targu u mnie w Strzelinie trafił się taki okaz jak na zdjęciach. Szybka zbita, brak kluczyka i obudowa usmarowana farbą. Nie wiadomo czy okaz jest sprawny. Ja go nie wziąłem dla siebie. Jednak zapisałem numer do sprzedawcy. Gość chciał za niego jak za dobre 0,7 i był się go chyętny pozbyć. Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę pisać, wyślę numer telefonu do sprzedającego. Gdyby post był w złym miejscu, to szanowny adminie proszę o przeniesienie do właściwego działu.

post-92622-0-10332600-1562919202_thumb.jpg

post-92622-0-74686700-1562919221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Kirowskie z ringiem, na przykład czarnym, wychodziły z mechanizmem 17 jewels? 

Oznaczony napisami SEVENTEEN 17 JEWELS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Kirowskie z ringiem, na przykład czarnym, wychodziły z mechanizmem 17 jewels? 

Oznaczony napisami SEVENTEEN 17 JEWELS 

Nie, ta oferta z olx to okropny frankenstein.

Dzień dobry wszystkim. Na dzisiejszym targu u mnie w Strzelinie trafił się taki okaz jak na zdjęciach. Szybka zbita, brak kluczyka i obudowa usmarowana farbą. Nie wiadomo czy okaz jest sprawny. Ja go nie wziąłem dla siebie. Jednak zapisałem numer do sprzedawcy. Gość chciał za niego jak za dobre 0,7 i był się go chyętny pozbyć. Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę pisać, wyślę numer telefonu do sprzedającego. Gdyby post był w złym miejscu, to szanowny adminie proszę o przeniesienie do właściwego działu.

Kurczę piękna tarcza.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Łukaszu, aż mnie zdrażniło to ogłoszenie i próbowałem wyjaśnić faceta  :lol:

Zwłaszcza jak ktoś pisze banialuki typu "zachowany w oryginale"... 

Ale sam już zwątpiłem gdyż ogłoszenie zniknęło i nie wiem czy jakiś jeleń kupił czy co  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle... też jest Kirowski z 2409 na 17 kamieniach.

 

Wystarczy włożyć prawidłowy werk i będzie... "zachowane w oryginale" ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś tam jest, wiem. Taki mechanizm to raczej niedroga rzecz i łatwa do zdobycia. Wiadomo, że mój może też jest z dziesięciu złożony, ale no... zresztą wolałem się upewnić co do fabrycznego zestawu. Rzadko mnie bulwersujo takie ogłoszenia, ale jednak czasem zwrócę uwagę na takie coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta oferta z olx to okropny frankenstein.

Kurczę piękna tarcza.

Sprzedający chyba robił porządki w jakiejś swojej graciarni. A szczerze? Nie przypuszczałem, że ten zegar jest taki ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś tam jest, wiem. Taki mechanizm to raczej niedroga rzecz i łatwa do zdobycia. Wiadomo, że mój może też jest z dziesięciu złożony, ale no... zresztą wolałem się upewnić co do fabrycznego zestawu. Rzadko mnie bulwersujo takie ogłoszenia, ale jednak czasem zwrócę uwagę na takie coś. 

Do kraba-rekina wchodził 2408 opisany cyrylicą, z logotypem w rombie. 

Sprzedający chyba robił porządki w jakiejś swojej graciarni. A szczerze? Nie przypuszczałem, że ten zegar jest taki ciężki.

Mnie się trochę marzy porządny zegar fabryczny do studia, ale jednak chcę mieć elektryczny - nakręcanie mijałoby się z celem.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zegarkiipasja.pl/artykul/18691-polski-mechanizm-w-polskich-zegarkach-z-blonia

 

Czytali, nie czytali? Wypunktowane różnice między mechanizmem polskim a rosyjskim. Prawdę mówiąc, do tej pory myślałem, że to tylko rosyjskie części z nabitą polską puncą na mostku, a tu nieeeeee......


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj 1 negatyw na 63 pozytywy! Ja w ogóle ostatnio stwierdzam że zepsuję sobie konto i zaczną naprawdę oceniać. Ilość niepłacących i wydziwiających po zakupie lawinowo wzrasta . Nie mówię że nie może mi się zdarzyć niechcący trefna sprzedaż (stare zegarki niezawodne nie są) ale ilość wnoszących roszczenia lawinowo wzrasta. I dlatego moje opisy zmniejszają się do "stan na foto"

 

Temat założony żeby nie zaśmiecać innych luźnymi rozmowami "okołozegarkowymi". Proszę żebyście sami przenosili rozmowy tutaj, ewentualnie kontynuacje konwersacji prowadzili tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No nie przesadzaj 1 negatyw na 63 pozytywy! Ja w ogóle ostatnio stwierdzam że zepsuję sobie konto i zaczną naprawdę oceniać. Ilość niepłacących i wydziwiających po zakupie lawinowo wzrasta . Nie mówię że nie może mi się zdarzyć niechcący trefna sprzedaż (stare zegarki niezawodne nie są) ale ilość wnoszących roszczenia lawinowo wzrasta. I dlatego moje opisy zmniejszają się do "stan na foto"

 

Temat założony żeby nie zaśmiecać innych luźnymi rozmowami "okołozegarkowymi". Proszę żebyście sami przenosili rozmowy tutaj, ewentualnie kontynuacje konwersacji prowadzili tutaj.

 

A ten cytat to w jakim celu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Może kolega uczy się korzystać z forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historyjka.

 

Wczoraj byłem umówiony na obowiązkową wizytę w salonie samochodowym - tzw akcja serwisowa.

Przy okazji pomyślałem, że zajadę do mojego majstra co by mi wałek skrócił w mojej pasówce bo jest za długi. Pewnie bym sam to spróbował zrobć ale nie mam czym nagwintować wałka więc pozostaje zdać się na majstra.

Do salonu mam na 14.00 więc u majstra byłem jakoś po 12.00 i co? Zamiast zadzwonić wcześniej to zastaję kartkę "20.07.2019 NIECZYNNE" Hmmm...Prawie wsiadałem do samochodu jak przyszło mi do glowy - zaraz, Lublin, Krakowskie Przedmieście, wiem gdzie jest jeszcze jeden zakład doslownie 200m dalej. Idę i ... kartka jakby xero - 20.07.2019 nieczynne.

Nie poddaję się - 200m i jest kolejny, do trzech razy sztuka.

Wchodzę - otwarte. Siedzi pan który jak widzę jakoś zarobiony nie jest. Niedobrze. Mówię o co chodzi i podaję zegarek.

Mistrz akłada lupę, robi oględziny, zdejmuje lupę, ogląda bez przyrządu po czym znowu z przyrządem po czym pyta czy ta koperta jest oryginalna od tego zegarka?

Teraz ja zbaraniałem bo każdy w tym dziale by wiedział, że to co przyniosłem to pasówka a zegarmistrz nawet nie powinien takiego pytania zadawać. Powiedziałem, że to pasówka a pan z mądrą miną zaczął mi tłumaczyć, że on się tego nie podejmie.

Powiedział, że wystarczy minimalny błąd i to nie będzie działać.

Podziękowałem i uważałem żeby nie parsknąć śmiechem wychodząc.

Dalej już nie szukalem, mój majster zrobi to "od ręki" tylko będę musiał go złapać na tygodniu.

Zdjęcia pacjenta:

 

post-47356-0-24007200-1563730332_thumb.jpg

post-47356-0-42204800-1563730362_thumb.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, z tym to idź do zegarmistrza zrobi ci od ręki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historyjka.

 

uuuuu, niech zgadnę, pan "majster" na Chopina? Ewentualnie, zakład w dawnej Astorii?

Co do zegarka: nie razi mnie wałek, bo wiadomo, że jest do skrócenia i stan finalny będzie inny. Moim zdaniem, koronka jest przebudowana, zbyt potężna i razi po oczach. Ale jeśli Tobie się podoba, to OK. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Chopina nie jeżdżę już od lat :)

Koronka mogła by być "cebulka" ale diament też mi się podoba. Jak wałek będzie dobry to i reszta się wyrówna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam do Was pytanie - chciałbym usystematyzować trochę informacji, w tym wypadku dokładnie o Kirowskich/Poljotach/Błoniach/Sputnikach.

Chodzi o żółte wskazówki - minutową i godzinową. Niby typowe, a spotkałem się z różnymi proporcjami, lekko zmienionymi. Czy zauważyliście to? Czy była produkcja rzemieślnicza?


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam do Was pytanie - chciałbym usystematyzować trochę informacji, w tym wypadku dokładnie o Kirowskich/Poljotach/Błoniach/Sputnikach.

Chodzi o żółte wskazówki - minutową i godzinową. Niby typowe, a spotkałem się z różnymi proporcjami, lekko zmienionymi. Czy zauważyliście to? Czy była produkcja rzemieślnicza?

Oczywiście, że była. Mam gdzieś całą fiolkę takich. Zresztą innych też, np do delbany, atlantica, proste do błoń, nowszych poljotów, pobied. Co ciekawe są też niebieskie, np do wołny, pobiedy Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że była. Mam gdzieś całą fiolkę takich. Zresztą innych też, np do delbany, atlantica, proste do błoń, nowszych poljotów, pobied. Co ciekawe są też niebieskie, np do wołny, pobiedy

Widzisz, ciągle się człowiek uczy. Byłem przekonany, że to wszystko oryginały, a jednak nie. Czyli z fabryki wychodził tylko jeden typ wskazówek?

Dziękuję za info! :) 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.