Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkukrotnie pokazywały się tu zegarki z "zawyżoną" ilością kamieni ... Ten chyba ma tych wyimaginowanych kalieni najwięcej... 22 przy faktycznych 16. Jeszcze "złoty" szaton... Nie wiem czy to taki "fake" marketing?

......

 

 

Szwedzi nigdy nie umieli liczyć :)

 

 

No ale jaki w tym cel? Zrobienie w "konia" klienta?

..............

 

 

Ale żeby nie było że czepiam się biednych Szwedów i Ciebie pocieszyć że nie tylko Tobie

trafiają się takie ciekawostki, dzisiaj chwilę siedziałem przy takim wynalazku

 

Szacowna firma "Tavannes Watch Co" na kopercie 23 Rubis i 3 Chatons

 

post-27334-0-41858800-1542654562_thumb.jpg

 

a po otwarciu owszem piękny mechanizm i 3 Chatons ale rubinów trochę wyparowało :) :)

 

post-27334-0-49370100-1542654564_thumb.jpg

 

pozdrawiam i życzę dobrej nocy

 

Roman

 

p.s. A może ta tajemnicza sztuczka jest chroniona szwajcarskim patentem który jest umieszczony dumnie na mechanizmie ;)

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma on coś wspólnego z mechanizmem

Emile Juillard 18.5''' (Bulla)

?

Mechanizm z wychwytem cylindrowym, prawdopodobnie surowy od FHF, a zegarek prawdopodobnie wykonany przez jubilera Gustava Hauslera z Hanoweru na poczatku XX w.

Prawdopodobnie, bo z tego jednego zdjęcia tylko tyle można wywnioskować. Ogólnie ten zegarek cylindrowy, to był w tamtych czasach taki ubogi czasomierz "dla ludu", a obecnie zegarki tego typu są niezbyt cenione przez kolekcjonerów.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. A może ta tajemnicza sztuczka jest chroniona szwajcarskim patentem który jest umieszczony dumnie na mechanizmie ;)

A policzyłeś te, które były dodawane do zegarka w woreczku, przy sprzedaży? :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panie Piotrze za info na temat mojej kieszonki, wcześniej pokazywałem jeszcze fotki punc. Ale skoro zegarek dla ludu to nie ma co za dużo grzebać. Jednak choć dla ludu to śmiga jak nowy, pewnie ktoś musiał o niego dbać.

Dziękuję

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przepraszam, jeśli post "nie na miejscu", ale nie zauważyłem oddzielnego wątku kupię - sprzedam dot. kieszonek.

Potrzebuję kompletu wskazówek do kieszonkowego Ingersoll Triumph. Nie musi być komplet srticte od tego modelu - mam zegarek, który nieźle "szatkuje", ale bez wskazówek, więc żal byłoby o niego nie zadbać. Zegarek jest dla mnie, coby tkwił na biurku do podziwiania :) Komuś zawadzają jakieś zbędne sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z wychwytem cylindrowym, prawdopodobnie surowy od FHF, a zegarek prawdopodobnie wykonany przez jubilera Gustava Hauslera z Hanoweru na poczatku XX w.

Prawdopodobnie, bo z tego jednego zdjęcia tylko tyle można wywnioskować. Ogólnie ten zegarek cylindrowy, to był w tamtych czasach taki ubogi czasomierz "dla ludu", a obecnie zegarki tego typu są niezbyt cenione przez kolekcjonerów.

 

Czyli potwierdzasz Piotrze moje wcześniejsze datowanie koniec XIX początek XX wieku okolice Hanoweru

 

Dziękuję panie Piotrze za info na temat mojej kieszonki, wcześniej pokazywałem jeszcze fotki punc. Ale skoro zegarek dla ludu to nie ma co za dużo grzebać. Jednak choć dla ludu to śmiga jak nowy, pewnie ktoś musiał o niego dbać.

Dziękuję

pozdrawiam

 

Punce Kolego już Ci wcześniej rozszyfrowałem datując ten zegarek. A zegarek mimo że dla ludu i nie przez wszystkich ceniony - to swoje 10 rubinów ma i jak sam piszesz mimo blisko 100 lat dzielnie tyka więc należy mu się jakiś szacunek.

 

A policzyłeś te, które były dodawane do zegarka w woreczku, przy sprzedaży? :D

 

Wiedziałem Piotrze że na Ciebie zawsze można liczyć w rozwiązywaniu trudnych zagadek  ;)

Już WIEM !!!! te numery na werku to nie numer szwajcarskiego patentu tylko numer skrytki w szwajcarskim banku gdzie schowano brakujące rubiny  :D  :D  :D

 

Dobrej i wesołej nocy

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Parujące" rubiny to szwajcarska specjalność z tego okresu ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki werk z wychwytem chronometrycznym był dosyć popularny w swojej kategorii?9b47acfe24a9622875b6aa393a992c0e.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki werk z wychwytem chronometrycznym był dosyć popularny w swojej kategor

Zegarki z wychwytem chronometrycznym, to ogólnie kategoria niezbyt rozpowszechniona, ale ten mechanizm, w tej kategorii, był dość częsty. Miedzy innymi produkowany przez firmę LIP.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też taki... wata dostarczy wiele potrzebnych, drobnych kłaczków, by zegarmistrz miał co robić ;)

Żle znoszą wstrząsy, więc słabo rozpowszechniły się w zegarkach noszonych...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście należy do mojego zegarmistrza, poradzi sobie ;)

 

Ja zakupiłem Le Phare:7bb8df4f10d5950352e186fb63592b35.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem Le Phare:

Invicta moim zdaniem.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadszy i piękny mechanizm Cornell z Chicago...

 

post-2232-0-30230000-1543521843_thumb.jpg

 

W trakcie tworzenia ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem dziś sobie kolejną kieszonkę, proszę o pomoc przy ustaleniu producenta lub producenta werku, z góry dziękuje !5648257a4a2352d28893ca8c067fadc5.jpgdb052c66bbc5a91a1dd09eece39e6ecb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę czy mógłby ktoś z szanownych luknąć co to za mechanizm może być? Kotwica wychwytu jest wyoblona i wypolerowana i posiada taką przedłużkę z rozciętym kółkiem na końcu,z góry dziękuję za pomoc,acha ostatnie zdjęcie to moja praca -_-

post-40484-0-33240900-1543958738_thumb.jpg

post-40484-0-03425300-1543958771_thumb.jpg

post-40484-0-40695700-1543958795_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie go "poniszczyłeś" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no tak czułem że mnie ktoś opitoli, jest to mały 38mm średnicy kieszonkowiec czy wisielec,dorobiłem lilijkę a co, jak się znudziło to zrobiłem pasek i tak noszę co jakiś czas, sam umyłem nasmarowałem a że cholernik ma włos breguetowski to walczyłem z ustaleniem pozycji kołków i możliwie jak najciaśniejszego luzu między kołkami broń boże nie dotykając włosa, po ok 20 godzinach  potrafi zatrzymać się przy mocniejszym ruchu ręką, jak odłoże na noc na szafkę to chodzi ok 25 godzin, sprężyna napędu nie jest skrócona a bęben posiada zastawkę maltańską. To co to za mechanizm jeszcze raz zapytuję. 

post-40484-0-83252000-1543960979_thumb.jpg

post-40484-0-74671700-1543960995_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna kolekcja, pierwsza kolejowa trójca, pasówkę wklejam przy okazji - jako ciekawostkę oraz dopełnienie trójcy ;-)

Zaczęłam Serkisofem, czując niedosyt z powodu prawdopodobnie jedynie akcentu kolejowego- dalej poszłam w służącego, pracującego Corteberta. Zdecydowanie lepsza jakość, ma co prawda kilka wad, ale cieszy oko i bardzo fajnie leży w ręce. Ten rozniecił apetyt jeszcze bardziej. Co mnie martwi- chyba dekiel nie od kompletu, bez loga PKP- bardzo ubolewam :(

A DB - trafiłam, kupiłam, jest :)

 

Korzystając z okazji pragnę się przywitać ma forum z nadzieją na zgłębienie wiedzy oraz rozbudowanie kolekcji.

Patrycja.

post-104449-0-32244800-1544020586_thumb.jpg

post-104449-0-06025800-1544020600_thumb.jpg

post-104449-0-86951800-1544020617_thumb.jpg

post-104449-0-06163500-1544020635_thumb.jpg

post-104449-0-65417500-1544020650_thumb.jpg

Edytowane przez Leon_Kieszonkowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Moja skromna kolekcja, pierwsza kolejowa trójca, pasówkę wklejam przy okazji - jako ciekawostkę oraz dopełnienie trójcy ;-)

Zaczęłam Serkisofem, czując niedosyt z powodu prawdopodobnie jedynie akcentu kolejowego- dalej poszłam w służącego, pracującego Corteberta. Zdecydowanie lepsza jakość, ma co prawda kilka wad, ale cieszy oko i bardzo fajnie leży w ręce. Ten rozniecił apetyt jeszcze bardziej. Co mnie martwi- chyba dekiel nie od kompletu, bez loga PKP- bardzo ubolewam :(

A DB - trafiłam, kupiłam, jest :)

 

Korzystając z okazji pragnę się przywitać ma forum z nadzieją na zgłębienie wiedzy oraz rozbudowanie kolekcji.

Patrycja.

 

Cześć, fajnie kieszonki, miło popatrzeć :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie kieszonka ale może coś ktoś wie w tym temacie

post-77725-0-99185800-1544128947_thumb.jpg

post-77725-0-45241900-1544129027_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada i mógłby pokazać kieszonkę z mechanizmem wybijania sekwencji gongów? Mechanizm ten włącza się przesuwając dźwignię/ przycisk na obwodzie koperty. Nie chodzi mi o repetiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co? Co rozumiesz pod pojęciem  "sekwencja gongów"?

 

Chodzi Ci pewnie o repetycję minutową?

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie kieszonka ale może coś ktoś wie w tym temacie

 

Po produkt sowieckiej myśli technicznej, tzn. koncept całości, bo werk jest szwajcarski z czasów importu czasów carskich. Co jest napisane na tarczy? Louis Henri Brandt? Jeśli tak to odpowiedź jest gotowa - na potwierdzenie znak Hermesa pod kołem balansu.

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.