Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

colector

którą koszulę wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

Z Lambertem mam niestety kiepskie przeżycia - materiał fajny, ale obsługa posprzedażowa tragiczna (mieli za zadanie skrócić rękawy, co chyba jest standardem biorąc pod uwagę jak długie je mają... i zajęło im to pół roku, w czasie którego trzykrotnie poprawiali robotę, bo a to raz zapomnieli, a to za drugim razem sobie przypomnieli i skrócili dwukrotnie, a za trzecim poplamili przy skracaniu materiał jakimś smarem...), słowa przepraszam nie znają, grunt że kasa się zgadza. A koszule po dwóch latach już właśnie w szwach idą dwie z czterech jakie od nich mam. Niestety, nigdy więcej, choć sam krój i materiał mi pasuje.

Mark&Spencer niestety ma strasznie krótkie te swoje koszule i kiepsko się one trzymają przy całodziennym noszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Mark&Spencer niestety ma strasznie krótkie te swoje koszule i kiepsko się one trzymają przy całodziennym noszeniu.

 

Hmm, mam tak ze 20 koszul M&S, w tym z bawełny egipskiej ... nie stwierdzam, że są krótkie (jest wiele fasonów) i się kiepsko trzymają :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ofertę Charles Thyrwitt. Polecam zwłaszcza te z bawełny non-iron. Warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Hmm, mam tak ze 20 koszul M&S, w tym z bawełny egipskiej ... nie stwierdzam, że są krótkie (jest wiele fasonów) i się kiepsko trzymają :).

Pzdr.

 

Kiedyś robiłem przegląd to wszystkie mi ze spodni wyskakiwały przy pierwszym przykucnięciu i w tym kontekście pisałem o trzymaniu - jakości nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszule RL, A&F, TH, Lacoste - to przeważnie sportowo-nowoczesne wzory. Koszule dość krótkie, kołnierzyki wąskie - nie zostaną zakryte przez poły marynarki. Do tego gigantyczne marże w Polsce z czego wynika, że cena jest kompletnie nieadekwatna do oferowanej jakości.

Jeśli ma to być koszula elegancka, to szukałbym czegoś z kołnierzem włoskim lub półwłoskim i mankietami na spinki.

Polecam marki: Emanuel Berg, Osovski lub bardziej budżetowo Bytom czy Vistula. Koszule, tak jak buty, powinno się kupować u producenta zajmującego się produkcją koszul eleganckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem przegląd to wszystkie mi ze spodni wyskakiwały przy pierwszym przykucnięciu i w tym kontekście pisałem o trzymaniu - jakości nie znam.

Jeżeli koszula wyskakuje ze spodni to nie jest wina koszuli tylko kiepskich spodni. Porządne spodnie mają na wewnętrznej stronie wszyte gumowane taśmy "rubber grip tape",które trzymają koszule ., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszule szyte na miare, co polecicie?

Mój pierwszy post:)

Ciężko mi coś polecić w Krakowie, natomiast na pewno w szafie warto mieć 1-2 koszule szyte na miarę - jest zdecydowana rożnica pomiędzy koszulami skrojonymi, a tymi nawet z lepszych salonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koszula wyskakuje ze spodni to nie jest wina koszuli tylko kiepskich spodni. Porządne spodnie mają na wewnętrznej stronie wszyte gumowane taśmy "rubber grip tape",które trzymają koszule ., 

 

Zgadza się. BTW, wiele spodni garniturowych sprzedawanych w Marks&Spencer ma takie rozwiązanie + ruchomy pas, idealnie sprawdzający się po obfitym posiłku :)

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koszula jest za krótka, to co by tam nie było będzie wyskakiwać ze spodni. Przecież się nie rozciągnie.

Problem w tym, że wiele osób za koszule eleganckie uważa znacznie krótsze od nich koszule sportowe (przeznaczone do noszenia na wypust). Taka koszula sportowa sięga do przyrodzenia, podczas gdy przód i tył koszuli eleganckiej, powinno się dać złączyć pod kroczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No właśnie rubber tape widziałem tylko i wyłącznie w garniturowych marksach. A że na co dzień raczej Chino to ciężko o to. Stąd też nie zawsze szukam koszul stricte garniturowych - bardzo lubię np button down z bawełny Oxford, ale tu z długością ciężko.

Ossovski wypuszcza teraz serię z Mr. Vintage, może coś ciekawego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być koszula sportowa bez marynaki to RL Polo będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rubber tape widziałem tylko i wyłącznie w garniturowych marksach. A że na co dzień raczej Chino to ciężko o to. Stąd też nie zawsze szukam koszul stricte garniturowych - bardzo lubię np button down z bawełny Oxford, ale tu z długością ciężko.

Ossovski wypuszcza teraz serię z Mr. Vintage, może coś ciekawego będzie :)

Taśmę z "rubber gripem" można nabyć w sklepach z art. krawieckimi  (ok.80 centów za jard).,Wszycie taśmy w wewnętrzną stronę pasa jest bardzo łatwym zabiegiem nawet dla początkującego krawca.,Ja mam w ten sposób zmodyfikowane wszystkie spodnie łącznie z chinosami i jeansami,gdyż nienawidzę wystających koszul,a publiczne poprawianie koszuli wyłażącej ze spodni jest dla mnie obleśne.

 

 Taka koszula sportowa sięga do przyrodzenia, podczas gdy przód i tył koszuli eleganckiej, powinno się dać złączyć pod kroczem.

Nie wiem skąd wziąłeś takie reguły odnośnie powiązania długości koszuli z rozmiarem przyrodzenia., To w takim razie Ron Jeremy powinien nosić koszule do kolan?? Koszula garniturowa powinna być o jeden cal dłuższa od marynarki,jeżeli materiał jest bardzo podatny na kurczenie(np.Twill) może być półtora cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Sięga "do" przyrodzenia, a nie "do końca" przyrodzenia. Bez względu na to kto ma jak długiego, wyrasta on mniej więcej z tego samego punktu.

 

Długość marynarki też jest różna. Stara szkoła mówi, że marynarka powinna sięgać do dolnej linii pośladków i dzielić sylwetkę na pół, podczas gdy zgodnie z najnowszą modą marynarki potrafią sięgać nawet do bioder. W przypadku klasycznej długości marynarki - masz rację, koszula powinna być 1 - 1,5 cala dłuższa od marynarki.

 

Obrazując:

 

product.jpg

 

Przykład koszuli sportowej, przeznaczonej do noszenia na wypust. Natomiast przykładu koszuli klasycznej noszonej na wypust w internecie nie znajduję tak na szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z koszulami Hollister? Ciekawy jestem czy jakościowo są takie jak A&F?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszule szyte na miare, co polecicie?

Jak już wcześniej wspominałem polecam Da Vinci. Kiedyś mieli stronę internetową, na której można coś było zobaczyć, teraz to chyba tylko facebook:

https://www.facebook.com/showroom-Da-Vinci-127812174864/

Prościutkie szwy w seryjnych koszulach, super kroje i materiały. Uważam, że to są bardzo niedoceniane koszule. Kolekcje eleganckie, weekendowe, itp.

 

Ktoś wcześniej wspominał o Etonie, bardzo zacna marka. Mam trochę koszul tego producenta i jakość jest absolutnie na wysokim poziomie. Nie wiem jak za granicą ale w PL to już nie na miarę.

 

Natomiast nie polecam wspominanych tutaj koszul Kastor. Na szczęście miałem ich tylko kilka. Coś oddałem do reklamacji, resztę wyrzuciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Niezłą jakość i wygląd mają koszule (i nie tylko koszule) Armani Collezioni.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jakie do tej pory nosiłem to koszule wólczanki. Jakościowo b. dobre. ale drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszule Wólczanki jakościowo bardzo dobre i drogie? Przecież to chyba najgorsza jakość wśród liczących się jako tako polskich producentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emanuel Berg robi wg mnie dobre koszule. Szwy, materiały - dla mnie bardzo ok. Zdecydowanie dużo bardziej je cenie niż przereklamowane moim zdaniem koszule Ralpha z dyskretnym logiem :)

Dzięki za info o joopie, chetnie przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam koszul Joopa. Brak wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jakie do tej pory nosiłem to koszule wólczanki. Jakościowo b. dobre. ale drogie.

Rozbawiłes mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszule Wólczanka Lambert nie są najgorsze, ale biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszule Wólczanka Lambert nie są najgorsze, ale biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny są drogie.

 

Dlatego ja ,który zużywa dużo koszul przerzuciłem się z Lamberta na trochę  tańszego Wilsoora , nie widzę między nimi różnic jakościowych . Natomiast na  specjalne okazje jednak narzucam koszule H.Bossa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.