Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

To już nie jest tylko, ślepy upór, czy zwykłe niszczenie. Tam pewnie mają wisieć nowoczesne tablice ze współczesnymi pstrokatymi reklamami. A za tym idzie pieniądz.

W moich rodzinnych Pionach jeszcze w poprzednim ustroju postawiono Dom Handlowy "Merkury" i ozdobiono go mozaiką.

Był pomysł właściciela terenu, żeby budynek zburzyć. Ale za mozaiką stanął konserwator zabytków i całość ocalała.

Pytanie na jak długo?

Zdjęcie z sieci.

post-92622-0-14081100-1564642422_thumb.jpg

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest tylko, ślepy upór, czy zwykłe niszczenie. Tam pewnie mają wisieć nowoczesne tablice ze współczesnymi pstrokatymi reklamami. A za tym idzie pieniądz.

W moich rodzinnych Pionach jeszcze w poprzednim ustroju postawiono Dom Handlowy "Merkury" i ozdobiono go mozaiką.

Był pomysł właściciela terenu, żeby budynek zburzyć. Ale za mozaiką stanął konserwator zabytków i całość ocalała.

Pytanie na jak długo?

Zdjęcie z sieci.

Wow, piękny!!! Ale sztos, nie mogę. Jestem fanem mozaik radzieckich, w Polsce też były super - ale ta jest hitem. Coś takiego może być wizualną wizytówką miasta. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są piękne z Zielonej Góry i Kołobrzegu

 

http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/architektura/zdjecie-artystyczne-mozaiki-historia-polskiej-architektury-ktora-niszczeje

 

A to największa w Polsce, która o mało co nie została zdjęta z elewacji:

 

https://krakow.naszemiasto.pl/biprostal-juz-po-remoncie-zobacz-zdjecia-mozaiki-ktory/ga/c3-3178291/zd/13899124

 

a tu odkryte na nowo mozaiki z chyba już słynnego hotelu Cracovia

https://mnk.pl/fotogalerie/mozaika-miasta-w-hotelu-cracovia

 

jeszcze były chyba w kinie Kijów o i jest:

 

http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,16733647,Modernistyczna_mozaika_odzyskala_dawny_blask.html

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smutne ale wedle sporej części naszego społeczeństwa wszystko co powstało w czasach PRLu należy zniszczyć bo to z definicji jest złe, słabe a to zachodnie...chińskie lepsze ... , jak nie niszczyć to pozostawić na pastwę natury, wandali, czego jeszcze? Ale o ile dobrze trybię w republice o nazwie PRL żyli i pracowali Polacy. Na gruncie gospodrczym od lat 90-tych podaje się nam pewną "wolnorynkową" propagandę. Nasi przyjaciele z zachodu inaczej śpiewali kiedy tworzyły się ich potęgi gospodarcze - zainteresowanych odsyłam do książki Źli samarytanie Ha-Joon Chang. Owszem nasza gospodarka była słaba, tyle że ówczesne elity polityczne nie zrobiły nic żeby ją chronić...Dzieła dopełnia dziki kapitalizm czego przykładem są zamazane murale...

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja na powrót praskich murali! Kilka dni temu zauważyłem odkryty fragment reklamy Jubiler. Informacja z wczoraj -->> https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zamalowany-praski-mural-wylania-sie-spod-farby,296873.html

To świetne wieści, oby wszystko obróciło się na korzyść muralu. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smutne ale wedle sporej części naszego społeczeństwa wszystko co powstało w czasach PRLu należy zniszczyć bo to z definicji jest złe, słabe a to zachodnie...chińskie lepsze ... , jak nie niszczyć to pozostawić na pastwę natury, wandali, czego jeszcze? Ale o ile dobrze trybię w republice o nazwie PRL żyli i pracowali Polacy. Na gruncie gospodrczym od lat 90-tych podaje się nam pewną "wolnorynkową" propagandę. Nasi przyjaciele z zachodu inaczej śpiewali kiedy tworzyły się ich potęgi gospodarcze - zainteresowanych odsyłam do książki Źli samarytanie Ha-Joon Chang. Owszem nasza gospodarka była słaba, tyle że ówczesne elity polityczne nie zrobiły nic żeby ją chronić...Dzieła dopełnia dziki kapitalizm czego przykładem są zamazane murale...

Smutne, ale prawdziwe :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetne wieści, oby wszystko obróciło się na korzyść muralu. 

 

Na kamienicy obok powstał w zeszłym tygodniu kolaż oby murali. Wyszedł nawet ciekawie :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje obecnie ze ścianą, na której były wiadome reklamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Odsłonięto część reklamy Jubiler (prostokąt o wymiarach ok. 1,5 x 2 m) i na razie tyle.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Napisz proszę jak będziesz coś wiedział nowego w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyła się w Rosji na meshok aukcja bardzo rzadkiego zegarka. Wostok precyzyjny 2809 Antarktyda. Nie ukrywam  że miałem na niego ochotę, ale ceną którą osiągnął przerosła mnie totalnie. Około 6500 zł... :o :o :o

https://meshok.net/item/136625551_%D0%A7%D0%B0%D1%81%D1%8B_%D0%92%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D0%90%D1%80%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0_%D0%9D%D0%B0_%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%83_%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE_%D0%98%D0%B7_%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B2%D0%B0_%D0%9A%D1%80%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%A0%D0%B5%D0%B4%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%9E%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB_%D0%A1_%D1%80%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%8F

 

Jako że link kiedyś zniknie a nie mogę skopiować fotek to załączam zdjęcie podobnego

 

post-49869-0-81339600-1567632624.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek faktycznie ryje beret. Co do zdjęć, na telefonie robisz skrina ekranu, obcinasz niepotrzebne tło i masz... :). A co to osobnik, którego zdjęcia są na aukcji? jakiś polarnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka, dla potomnych ;)

 

P.S. Cena zwala z nóg...

P.S. 2. Ciekawa próba AU na zewnętrznej stronie ucha.

post-35535-0-33368600-1567685272_thumb.jpg

post-35535-0-62504000-1567685279_thumb.jpg

post-35535-0-59640800-1567685285_thumb.jpg

post-35535-0-60099300-1567685291_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek faktycznie ryje beret. Co do zdjęć, na telefonie robisz skrina ekranu, obcinasz niepotrzebne tło i masz... :). A co to osobnik, którego zdjęcia są na aukcji? jakiś polarnik?

Na Facebooku podano info, że owym polarnikiem z fotografii jest właściciel tego egzemplarza. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić coś w formie cytatu co wrzucił na grupie Fb nieobecny na forum kolega  bo nie każdy tam jest a rzecz wyjątkowa i warta zachowania:

"To Mir 472ЧНЗ с удлинителем покоя секундной стрелки до 1 секунды.
Czyli skacząca sekunda. Skacząca równo co 1 sekundę jak w dobrym kwarcu. A to mechanik. Kaliber to prawdopodobnie 2218, zmodyfikowany 2209.

Fotki ficzera poniżej

Dodam jeszcze, że wyprodukowano ich równo 100 sztuk.
U Rosjan znane i widziane są 2 egzemplarze.

Źródło fotek jest tu, jak również opisane rozwiązanie techniczne.
Niestety po rosyjsku, a jakoś nie chce mnie się tłumaczyć ;) "
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=522131

 

post-49869-0-60378600-1573156887_thumb.jpg post-49869-0-81520700-1573156894_thumb.jpg

post-49869-0-77521800-1573156902_thumb.jpg post-49869-0-87104700-1573156908_thumb.jpg

post-49869-0-80076300-1573156914_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, nawet nie wiedziałem, że taki istniał. Mechanizm ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić coś w formie cytatu co wrzucił na grupie Fb

Której grupie, jeśli wolno wiedzieć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.