Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz opracowanie Endera o Kamach

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110287-kama/

znam, badałem. Tarcza jak w typie III, ale nie jasna, tylko złota. Nie chce mi się wierzyć, że tyle patyny siadło i tak to wygląda. Wskazówka minutowa "dzielona", granatowa (godzinowa jest od czegoś innego). Sekundnik już sam nie wiem, chyba złoty, więc ewidentnie składane z różnych. Koperta luneta, dekiel wciskany, na werku napis "Pobieda" :D z sygnowaniem 2 Zakładu i produkcji 3 kwartał 57 r. Balans z włosem bregetowskim, to zapamiętałem. Niestety, zdjęcia mogę pokazać dopiero za kilka dni. Nawet, jeśli była składana z 8 różnych sztuk, to jednak tarcza jest tarcza, oryginał, a brudu miała na sobie tyle, że ho ho ho. W rękach miałem toto raptem chwilkę, przetarłem na szybko patyczkiem z wodą i płynem i tyle mi się pokazało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tarcza samoróbka zamiennik zegarmistrza z lat 60? Chyba robili też złote


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

bo nie wiem jaki mechanizm miałby takie ułożenie

 

To jest ogólnie mówiąc jakiś załosny zart fabryki, zegarek z werkiem 2428 i sztucznymi tarczami. Takie samo cuś jak to.

Widziałem jeden na żywo. Nie wiem co chcieli osiągnąć, ale polegli IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez fotki nie ocenimy, wrzuć jak będziesz mógł.

OK, okazało się, że tarcza rzemieślnicza. Szkło było nieszczelne - brud z lakierem zabezpieczającym powierzchnię tarczy dał taki efekt, że wyglądało to jak stare złoto.

W takim stanie zegarek dotarł do mnie:

 post-102478-0-57177900-1524732955.jpg

 

Po standardowym umyciu koperty w i tarczy w wodzie z mydłem, trochę patyny zeszło, ale tarcza była bardzo zniszczona. Spróbowałem płynu do mycia szyb i patyczków, również delikatną gumką do ołówków nie dało się wiele zrobić. Niestety, uszkodzenia były bardzo nieestetyczne, pozostało tylko umyć tarczę do czysta. 

post-102478-0-57074600-1524733179_thumb.jpg

 

post-102478-0-82585800-1524733201_thumb.jpg

Póki co, szkło zostało delikatnie przepolerowane, ale docelowo jest do wymiany. Wskazówki również. Koronka jakoś nieszczególnie mi przeszkadza. Najlepszy z tego wszystkiego jest mechanizm, który dzielnie pracuje - będzie myty i smarowany. 

 

post-102478-0-23313700-1524733396_thumb.jpg

Gdyby ktoś posiadał na zbyciu tarczę i wskazówki do Kamy, proszę o info na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, okazało się, że tarcza rzemieślnicza. Szkło było nieszczelne - brud z lakierem zabezpieczającym powierzchnię tarczy dał taki efekt, że wyglądało to jak stare złoto.

W takim stanie zegarek dotarł do mnie:

 attachicon.gifkama.jpg

 

Po standardowym umyciu koperty w i tarczy w wodzie z mydłem, trochę patyny zeszło, ale tarcza była bardzo zniszczona. Spróbowałem płynu do mycia szyb i patyczków, również delikatną gumką do ołówków nie dało się wiele zrobić. Niestety, uszkodzenia były bardzo nieestetyczne, pozostało tylko umyć tarczę do czysta. 

attachicon.gifCIMG0836.JPG

 

attachicon.gifCIMG0837.JPG

Póki co, szkło zostało delikatnie przepolerowane, ale docelowo jest do wymiany. Wskazówki również. Koronka jakoś nieszczególnie mi przeszkadza. Najlepszy z tego wszystkiego jest mechanizm, który dzielnie pracuje - będzie myty i smarowany. 

 

attachicon.gifCIMG0840.JPG

Gdyby ktoś posiadał na zbyciu tarczę i wskazówki do Kamy, proszę o info na priv

Muszę cię zasmucić. Z Kamy jest tylko tarcza, cała reszta czyli koperta i mechanizm to Pobieda, wskazówki również. Kama ma mechanizm 17 kamieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zasmucić. Z Kamy jest tylko tarcza, cała reszta czyli koperta i mechanizm to Pobieda, wskazówki również. Kama ma mechanizm 17 kamieni.

A ja się przez moment nakręciłem, że mam "białego kruka" :) Właśnie dopatrzyłem się takich ażurowych wskazówek w Pobiedzie, miałem zagwozdkę, czy szły podobne do 2 marek, czy ktoś "podebrał" i skompletował jeden sikor z kilku różnych. Napis na kole zauważyłem od razu, ale łudziłem się jeszcze, mimo przeczytanego wcześniej opracowania Endera. No cóż, kundelek, i to taki nie rzucający na kolana swoim urokiem :) Kosztował 5 zł + przesyłka, a niech sobie będzie, jaki chce. Obmyślam mu pasek, będzie jakiś "wynalazek" jak on sam. Po umyciu i delikatnej polerce nabierze wyglądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

a niech sobie będzie, jaki chce.

 

Dokładnie, w końcu to zegarek a spasowany jest nieźle (może ta okrutna koronka wymagałaby zmiany). Ja w białe ruskie kruki wierzę ale kupione od ręki od jakiegoś dziadka a niekoniecznie w Internecie. Niezłe składaki krążą a ludzie kupują, bo nie każdy ma w domu stare ruskie katalogi albo tyle przepuścił rusków przez ręce że może ocenić na ile dany zegarek jest prawdziwy w sensie zgodności z tym co fabryka produkowała. Można mu chromować kopertę, wymienić wskazówki i koronkę, i zostawić tą całkiem ladną tarczę tak jak jest. Albo zostawić w ogóle w spokoju.

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i natknąłem się na zegarkową ciekawostkę. Umieszczono tam jako eksponat zegarek radzieckiego korespondenta-fotografa, który robił zdjęcia za linia frontu, kiedy przebywał w oddziałach partyzanckich. Nazwisko korespondenta niestety wyleciało mi z głowy. Zegarek to Mir i jak widać na pewno jest to już produkcja powojenna:

 

11b2a618511df537ea7bc281d4bc945e.jpg


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców.

 

Czy istniał Poljot De Luxe Automatic 29 jewels wersja 2416 (z boczną datą na 3) w wersji MURZYNEK?\\

 

Znalazłem zdjęcia wersji bez day (2415) w Murzynku, ale nie z datą.

 

Ktoś? Coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców.

 

Czy istniał Poljot De Luxe Automatic 29 jewels wersja 2416 (z boczną datą na 3) w wersji MURZYNEK?\\

 

Znalazłem zdjęcia wersji bez day (2415) w Murzynku, ale nie z datą.

 

Ktoś? Coś?

Nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wostok - z taką tarczą jeszcze nie widziałem

 

Z całym szacunkiem ale to pospolity model, nawet teraz  jest na allegro (w zasadzie dwa co najmniej bo ten który pokazujesz jest też z alle) i drugi:http://allegro.pl/wostok-boctok-cyferblat-cyfry-rzymskie-wskazowki-i7359186303.html\

 

Zegarek zupełnie nie do tego tematu. Pokazujmy tu rzadkości i ciekawostki a nie cokolwiek...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale to pospolity model, nawet teraz  jest na allegro (w zasadzie dwa co najmniej bo ten który pokazujesz jest też z alle) i drugi:http://allegro.pl/wostok-boctok-cyferblat-cyfry-rzymskie-wskazowki-i7359186303.html\

 

Zegarek zupełnie nie do tego tematu. Pokazujmy tu rzadkości i ciekawostki a nie cokolwiek...

kchrapek, nie bij  ;) Interesuję się zegarkami od półrocza, dla mnie ten model to rzadkość, a przyznam, że bardzo mi się spodobał rysunek tarczy. Pewnie na kimś bardziej obytym nie zrobi on wrażenia, a na mnie - tak. Nosiłbym  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznane mi dotąd zastosowanie ACzSa:

https://youtu.be/zbYF-o4ezS8?t=1m9s

Robi jako ręczne (czy raczej wynośne) chrono - strzelanie Toczką U (chyba) w ramach tegorocznych ćwiczeń floty bałtyckiej FR.

U nas też kiedyś były Toczki (zanim je wycofano po wyczerpaniu resursów kalendarzowych) - też używano ACzSów, czy były jakieś inne zegary(ki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Może stopera nie miał pod ręka, a taki AChS jest w co drugim pojeździe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sądziłem :) Sztuka jest sztuka. Toczki to sprzęt schodzący, no, może mają teraz drugą młodość w Jemenie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka fajna, tylko co ma wspólnego z tym wszystkim Samy Naceri?

Przejrzałem inne czasomierze i muszę przyznać, że ceny są dosyć wysokie (ponad 400 euro za kwarcową Rakietę). Ale tłumaczenie bomba! ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.