Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

To u mnie EN pracuje bardzo długo na skórze. 

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

To u mnie EN pracuje bardzo długo na skórze.

Co tylko pokazuje, że samemu trzeba się przekonać ;-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

@radekglaz

O, to duże wrażenia zapachowe przed Tobą, przynajmniej ja tak myślę :), a z zapachem obcuję ponad 35 lat. Przeszedł po drodze trochę reformulacji, ale IMO nadal jest OK > polecam.

Tu niezła cena i darmowa przesyłka > https://www.e-glamour.pl/yves-saint-laurent-kouros-woda-toaletowa-dla-mezczyzn-100-ml/

Pzdr.

Z Kouros'em trzeba umieć się obchodzić. Najlepiej zaaplikować go na gołą skórę i poczekać aż trochę wsiąknie. Unikać aplikacji na ubrania bo jedzie szczynami lub miejską toaletą rodem z PRL'u. A tak potrafi się ładnie rozwijać na skórze no i do tego zapachu trzeba mieć jaja ;)

Dla amatorów Terre Hermes'a polecam również zapoznać się z Montale Red Vetiver'em. Jest również bardziej mokry. Tylko jeśli chodzi o Montalaki to szukać Montale Paris a nie CLD.

White jest fajny - cytrusy podbite pieprzem ale parametry ma faktycznie takie słabe i takiej 5-8 strzałów to na luzaku. Mi najlepiej smakował na wiosnę i ciepłą jesień ale się pozbyłem bo za dużo tego miałem.

Kouros to naprawdę wymagający zapach, który wymaga albo odpowiedniego wieku albo odpowiedniej aparycji;) dla mnie być może za 40 lat pomimo, ze mam, używam i uwielbiam dziadkowe klasyki jak Antaeus czy Grey Flannel. Tu YSL stawia poprzeczkę nie do przeskoczenia na ten moment. Z YSL na ten moment Homme bazowa wersja i flanker l’nuit- mam obydwa i trudno mi się rozstać z którymkolwiek:) Codzienny niebanalny i budżetowy zapach to Mercedes Club Woody- naprawdę niezły, trwały. Lalique praktycznie wszystko jest godne uwagi ale o tym było już 100x:) aktualnie mam wyzwanie przed sobą, bo dostałem zaproszenie do Mo61 i mam do skomponowania swoje 50ml :) zobaczymy, co uda się zrobić. Przy okazji, może macie jakieś doświadczenia z tym „laboratorium”??

La Nuit'a kupowałem 3 razy i 3 razy sprzedałem i 4tego razu nie będzie. Jak dla mnie L'Homme zdecydowanie lepszy.

Edited by disaster3

Kuros ? Nie lubię. Zdecydowanie bardziej lubię Body Kourosa.

L'Homme? Dla mnie mocna 4. Bardziej lubię M7 choć to zgoła inny zapach.

Mam też Encre Noir, chyba z tych dwóch te bym polecił. Kupowałem jakiś czas temu w iperfumy i moim zdaniem nie miały tak wielkiej mocy, jak są często opisywane.

No to polecam spróbować wersję Al Extreme - moim zdaniem bardzo trwała. 

Kuros ? Nie lubię. Zdecydowanie bardziej lubię Body Kourosa.

Nie mogę powiedzieć, że Kourosa nie lubię, ale osobiście też wolę Body Kourosa - pomimo tego co o nim na forach wypisują :)

Od wczoraj nadrabiałem zaległości w wątku i dzisiaj zawinąłem do Hebe, żeby sprawdzić polecane przez kolegów zapachy od Tiffi, które teraz sprzedają za 19,99 za T1 i coś około 40pln za T4. Nie wiem czy w październiku była mowa o innych zapachach, czy mam jakąś inną drogerię u siebie, ew. co ze mną jest nie tak, ale spodziewałem się węchowej rewelacji, a czułem nic, tylko Chlorchinaldin w przypadku T4. T1 był dla mnie jak Zirh Icon, który używałem 4-5 lat temu - niby fajny, ciężki, orientalny, jak kadzidełko, zbliżony wg. mnie do Shiseido Basala, z których byłem zadowolony - ale mimo wszystko czuć było ten syntetyczny bukiet chemii zamiast olejków zapachowych. Może się staję grzybem i lubię tylko to co znam, ale jakoś ostatnio ciężko mi znaleźć nowy zapach, który by mi odpowiadał, przez co zaczynam powtarzać zapachy jakie już miałem. Czy to nowe standardy formułowania składu perfum?

Ja nie psikam, ale pewnie są tacy, którzy to robią ;-)

a miałeś może styczność z Oud Touch?

Ja miałem i mam nadal od około dwóch lat.

Jest to zapach naprawdę BARDZO mocny. To maliny zatopione w rozgrzanym, gęstym karmelu. Dwa psiknięcia max. Trzeciego nie radze, bo albo porazi się otoczenie, albo głowa użytkownika ulegnie autodestrukcji.

Używam go dlatego niezmiernie rzadko.

I to piszę ja, fan mocnych męskich perfum w stylu YSL Kouros, czy Teda Lapidusa ;)

P.S. Swego czasu na Fragrantice popełniłem krótką recenzję tego zapachu.

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Ja miałem i mam nadal od około dwóch lat.

Jest to zapach naprawdę BARDZO mocny. To maliny zatopione w rozgrzanym, gęstym karmelu. Dwa psiknięcia max. Trzeciego nie radze, bo albo porazi się otoczenie, albo głowa użytkownika ulegnie autodestrukcji.

Używam go dlatego niezmiernie rzadko.

I to piszę ja, fan mocnych męskich perfum w stylu YSL Kouros, czy Teda Lapidusa ;)

P.S. Swego czasu na Fragrantice popełniłem krótką recenzję tego zapachu.

Z mojej perspektywy wygląda to więcej niż zachęcająco ;-) Możesz podać jakiś link do tej recki? Chętnie się z nią zapoznam.

Perfumy uzależniają podobnie do zegarków... często bardziej. Teraz na szybko sprawdziłem szafkę, 26 flakonów... w pracy ze 4 kolejne i ze 2 w aucie ;).

Perfumy uzależniają podobnie do zegarków... często bardziej. Teraz na szybko sprawdziłem szafkę, 26 flakonów... w pracy ze 4 kolejne i ze 2 w aucie ;).

Ty je chyba pijesz, a nie się psikasz :o !

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edited by SzymonJestem

Na święta sprawiłem sobie dwa Davidoff'y - znajomy adventure oraz w ciemno hot water.

Sam jestem zdziwiony trwałością - wracajac po imprezie i pomijając wieczorny prysznic (postępujące zmęczenie :)) rano wyczuwalne jeszcze całkiem mocno.

Przyjemne zapachy za rozsądne pieniądze. Tymardsiej że udało się kupić 2 za 1.

Dziś wizyta w salonie Bytom i po krótkiej rozmowie z przemiłą panią udało się kupić flakonik perfum za jedyne 99,99 zł :) ... taki miły ukłon w stronę stałych klientów ;)

2da9d61a95e8.jpg

Pięknie pachną :), ale regularna cena 199 zł baaardzo mocno przesadzona.

Na stronie Bytomia te perfumy są już niedostępne ... mają pojawić się dopiero przed Świętami... ciekawie czy zapach i cena pozostaną bez zmian (?).

RG

Dziś wizyta w salonie Bytom i po krótkiej rozmowie z przemiłą panią udało się kupić flakonik perfum za jedyne 99,99 zł :) ... taki miły ukłon w stronę stałych klientów ;)

Pięknie pachną :), ale regularna cena 199 zł baaardzo mocno przesadzona.

Na stronie Bytomia te perfumy są już niedostępne ... mają pojawić się dopiero przed Świętami... ciekawie czy zapach i cena pozostaną bez zmian (?).

RG

"Bytom" hmmm, brzmi bardzo swiatowo, pozdrawiam wszystkich ślązaków :D

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edited by _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć