Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Posted (edited)

Zacząłbym od Fragrantiki. Wybierz zapach i zerknij na zapachy podobne wg użytkowników - te z arabskimi nazwami i wysoko punktowanym podobieństwem na 90% będą klonami (czyt. zrzynkami). :)

Masz coś konkretnego na myśli?

Chyba że przez szukanie rozumiesz zakup. W takim razie najpopularniejsze perfumerie (jak Notino czy E-Glamour) internetowe mają tego na pęczki. Są też takie, które w arabach się wręcz  specjalizują - Yasmeen i Zapach Orientu.

Edited by brz

Posted (edited)

Wiem, że zrzynką Creeda jest Amraf Club the nuit - po prostu jestem ciekaw czy każdy zapach z mainstreamu czy z niszy ma swojego klona - zrzynkę. Oczywiście, wiadomo, że do oryginału nie mają startu. 

Edited by Solve

Krystian "KriSu"

Aventus jest chyba królem klonów. I tak, CDNI Armafa jest jednym z nich.

Czy każdy? Raczej tylko te najbardziej chodliwe, z oczywistych powodów. :)

Z niszą w wielu aspektach jest tak samo jak z homarami w zegarach- imo. Jak ktoś patrzy na to tylko względami powierzchownymi, to fakt, ze pachniesz aventusem czy cdni będzie mial w sumie ten sam skutek, w zegarkach świadomość marki robi robotę sama w sobie ale w zapachach, dla niewtajemniczonych i 90% odbiorców nie ma różnicy... mam kilka fajnych zegarków, ale nie jest to poziom, który udało mi się osiągnąć w perfumach, gdzie testując kilkadziesiąt niszowych zapachow i setki z mainstreamu doszedłem do wniosku, że spory % niszy to ulepszony mainstream albo coś, co naprawdę trudno zakwalifikować w ramy noszalnosci dla przeciętnego śmiertelnika nie ujmując jakości, kunsztowi i pr’owej oprawie.

Posted (edited)

Czy mógłbym się dowiedzieć  jaki jest powód usunięcia mojego wcześniejszego wpisu, ze zdjęciem   ???

Edited by cyklotymik

I przy okazji mojego z zapytaniem o podobieństwo do Xerjoff ;)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

@lukebor, te flakony Sospiro funkcjonują obecnie po prostu jako kolekcja V Xerjoffa. Nie znam żadnej wersji, ale obstawiam, że to na 99,999% ten sam zapach.

Łukaszu, dzięki, tak myślałem.

jest tak jak pisze @brz. Po zakończeniu działalności marki Sospiro, większość zapachów opatrzono sygnaturą Xerjoff. Niestety, pan Momo, założyciel obu marek,  z części zapachów zrezygnował, a szkoda, bo było kilka naprawdę fajnych.

Dzięki. Xerjoffa znam, ciekawy byłem czy to takie same zapachy.

U mnie oprócz standardowego Floris no. 89, co jakiś czas Irish Moos. Pachnę wtedy jak zachodnioniemiecki odwetowiec. Napisałbym po prostu, że jak Hupka, ale kto to jeszcze pamięta... :)

irish moos.jpg

Posted (edited)

Eufemistycznie rzecz ujmując, mocno klasyczne zapachy. :) Jeśli mnie pamięć nie myli, miałeś też na półce coś od Penhaligon's.

Edited by brz

12 godzin temu, brz napisał(-a):

Eufemistycznie rzecz ujmując, mocno klasyczne zapachy. :) Jeśli mnie pamięć nie myli, miałeś też na półce coś od Penhaligon's.

Tak, Penhaligona miałem dwa: Bayolea oraz Blenheim. Bayolea mi się podobała, natomiast Blenheim zbyt klasycznie sucho-cytrusowy jak dla mnie.

Posted (edited)

Nowy domownik. Od testowego niucha do przeklinania zakupu minęło tylko kilka godzin. 

m5T8Get.jpg

@loco50, ten mógłby Ci się spodobać. ;)

Edited by brz

A kto on jest? Co on ma? 

I czemu spalony u Ciebie? 

Posted (edited)

O matulu! Miało być „przeklikania”! Głupi telefon... 

Świetny jest. Niektórzy twierdzą, że blisko mu do GGA. Porównywałem ręką w rękę i może coś jest na rzeczy ale tylko z początku i jest dużo bardziej cywilizowanie. Ogólnie bardziej przypomina mi innego imponującego skóro-drewniaka, który niestety został wyeksmitowany, bo pokonał mnie pewnym niuansem (drzewny akord pachniał mi momentami jak drewniana obora moknąca ma deszczu od miesiąca i nie mogłem wykorzenić tego skojarzenia :D). Tu na szczęście tego nie ma - jest tylko amalgamat starej skóry i starego drewna, bez obory. ;) Do tego trochę dymu i na deser nieco przyprawowo-żywicznej słodyczy (coś jak Bvlgari Man in Black). 

Ciemny, przyjemny, męski zapach z lekko wschodnim DNA. Taki bad boy w sumie. 

Edited by brz

4 godziny temu, brz napisał(-a):

Nowy domownik. Od testowego niucha do przeklinania zakupu minęło tylko kilka godzin. 

@loco50, ten mógłby Ci się spodobać. ;)

Mam sentyment do Chopard-a za Heaven ("zakopałem" 50ml w szafce obok innych perełek) i Cashran.

Tego akurat nie znam, ale chętnie sprawdzę.

Nooo Łukaszu, brzmi dobrze. Gdzie? 

Kostka toaletowa, niestety - MICHALSKY Summer'18

5dab314d2b682f73med.jpg

Ale limitowana. :D

Koledzy, kupiłem w Missali próbkę Creed Aventus. Psiknąłem i po dwóch godzinach zniknął - czy ten typ tak ma, czy jakaś dziwna próbka?! 

Posted (edited)

Na mnie tak ma, że po chwili ledwo go czuję i jeśli nie cofnę się w smugę czy wiatr nie powieje, to mogę o nim zapomnieć. Wszystkie mniej lub bardziej wierne aventuso-klony czy interpretacje sprawują się w moim przypadku podobnie, więc zakładam, że moja skóra z tymi konkretnymi składnikami niespecjalnie się lubi. Inna sprawa, że wielu miłośników Aventusa twierdzi, że z roku na rok jest coraz gorzej z parametrami.

Podobnie mam w sumie z Black Afgano. Naczytałem się już wiele razy, jaki to z niego jest potwór, a na mnie siedzi długo ale cichutko. I tu znowu niemal identycznie sprawują się jego krewniacy.

Edited by brz

Tak jak we wczorajszej Karierze Nikosia Dyzmy-wszystko co obce szkodzi, a co polskie jest dla Polaka najlepsze😁. Polskimi wodami trzeba się polewać a nie obcych kapitalistów wspierać 🤣