Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Dzien ojca blisko a żona płacze ze nie ma sie czym pryskać na lato

667CADD9-A485-4119-8E9C-D01BF59E58ED.jpeg

OMEGA SEAMASTER 300M

45 minut temu, marwol napisał(-a):

Fajna ta Prada, moja też ją lubi :)

rzeczywiście- kupiłem w ciemno po nutach zapachowych i do biura na lato powinna być idealna

OMEGA SEAMASTER 300M

6 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Też proszę o ofertę "straganu" 🙂

ja również poproszę pw z ofetrą

Krystian "KriSu"

49976042058_8895f987fc_b.jpg

Dziś tak. 🥰

38 minut temu, brz napisał(-a):

Dziś tak. 🥰

Oo! I to rozumiem! :)

Ja dziś wybrałem Kenzo. Kiedyś to był zapach... Teraz to niestety tylko... pachnąca woda :(

5915-43689-thickbox.jpg

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

W dniu 9.06.2021 o 21:31, brz napisał(-a):

Wiesz, staram się nie oceniać świeżo otwartych flaszek, bo z reguły potrzebują nieco czasu na rozwinięcie skrzydeł. Tym bardziej, że to chyba produkcja z tego roku, a mi kilka dni temu włączyła się alergia na pyłki i cholera wie, w jakim stopniu mnie upośledziło. :) Natomiast żaden z testowanych dotąd wypustów DHI (choć za każdym razem testowałem chyba tylko tę aktualną formułę, która obowiązuje od kilku lat) nie był na mojej skórze specjalnie głośny. Nawet więcej - powiedzieć, że nie był specjalnie głośny, to nic nie powiedzieć. :D Natomiast ogólnie mam tak z Diorami, że są na mnie dość trwałe, ale o mocarnej projekcji mogę sobie tylko poczytać w necie.

Tu jest dość podobnie, choć mam wrażenie, że ostatnia odlewka pachniała mi jednak mocniej i zdecydowanie bardziej makeupowo. Irys dość szybko się wycisza, wchodzą jakieś nuty czekoladowe, drewno i lawenda - tego wcześniej nie czułem. A już na pewno nigdy nie poczułem waniliowej bazy, z którą miałem do czynienia dziś rano (po testowym wieczornym półpsiku na nadgarstek przed pójściem do łóżka). To mocno mnie zaskoczyło, bo wcześniej DHI kompletnie znikał zanim w ogóle miał szanse pokazać mi bazę. Prysznic w ciągu godziny od oprysku też niespecjalnie daje radę zmyć zapach ze skóry.

Na spokojnie, poczekam. Dojrzałem już do tego, że pewne zapachy kupuję dla kompozycji, a nie dla - a może raczej pomimo - parametrów. ;) Pierwsze tygodnie z DHP także były dla mnie rozczarowaniem - zapach wybrzmiewał cicho i krótko. Teraz drania ciężko zmyć, a rano wciąż jest obecny na skórze. Choć ani hal przemysłowych, ani czyichkolwiek mieszkań wciąż nim nie wypełniam. Cóż... Dior vs moja skóra. ;)

A gdy trzeba mi irysowego agresora, mam pod ręką VUI. :P

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)   

Ja z VUI mam odwrotnie, to DHI jest tym mocniejszym zapachem, piszę o wersji z 2019, bo najnowszej niestety nie znam.

16 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

Kiedyś to był zapach...

Żeby nie było wątpliwości - bez przekąsu i z czystej ciekawości spytam. Kiedy? Bo miałem flakon kupiony chyba z 5 lat temu i zdecydowanie była to tylko pachnąca woda. W tym negatywnym sensie oczywiście, bo czym innym są w sumie wszystkie perfumy? :)

@cyklotymik, ja na Valentino nie narzekam. :)

Teraz, brz napisał(-a):

Żeby nie było wątpliwości - bez przekąsu i z czystej ciekawości spytam. Kiedy? Bo miałem flakon kupiony chyba z 5 lat temu i zdecydowanie była to tylko pachnąca woda. W tym negatywnym sensie oczywiście, bo czym innym są w sumie wszystkie perfumy? :)

@cyklotymik

Ok. 2007r. używał go mój wujek, a w 2011r. przetestowałem go latem i pachniał bardzo mocno i długo :)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

A, to zmienia postać rzeczy. :)

Ja mam

Kenzo L'Eau par pour Homme Metal Limited Edition

2010rok, 49/50ml

Pachnie bardzo dobrze :) Jednak mam tyle świeżaków, że ten leci w świat :)

Ja w kwestii reformulacji jestem bardzo ostrożny, nie ulegam tym wszystkim narzekaniom na nowe wypusty. jest wiele zapachów sprzed lat, za które perfumomaniacy płacą ciężkie pieniądze, w nadziei, że kupili coś wyjątkowego. Pamiętam jak w latach 90', to był 96 - 97 rok, używałem D&G Pour Homme. Ten zapach już wtedy miał niezbyt pokaźne parametry. Wersja, którą posiadałem, do niedawna ( 2018 ), wcale jej nie ustępuje. Trochę dziwi mnie jak widzę pogoń za starymi wersjami i wieczne narzekania. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach są to mity, ale wiele z nich jest wyssane z palca i wynikają z niewiedzy. Zapach wyprodukowany 20 lat temu i wyprodukowany obecnie, na tych samych zasadach i z tą samą formułą, będzie się różnił, nie ma siły. Przy starych zapachach jest też ryzyko trafienie na zepsuty płyn. Są tez tacy, którzy ten proces przypisują innej formule i namiętnie opisują jakież to wyczuwają różnice występujące w formułach i jakie to kiedyś wspaniałe zapachy robili :)    

Bo ten Kenzo to taki mega lajcik. Mi się dobrze kojarzy bo miałem go ze sobą w Batumi przy pierwszym wyjeździe, a że miło wspominam ten wyjazd to i do wody mam sentyment. 

Ostatnio dokupiłem Dolce Gabbana the one, polecam świetny zapach na lato

IMG_20210317_094349.jpg

Tak,ten dg łan😁 jest na lato do przyjęcia. Też wziąłem jakiś czas temu jakiegoś malucha-30 tkę chyba, może 50 tkę na próbę. 

Napisz czym bo zdjęcia zjadło :)

Krystian "KriSu"

Nadal ni mo zdjęć 

Posted (edited)

Dziś na letniaka choć pogoda nie letnia

DSC_0079.JPG

Edited by loco50

Posted (edited)

Nowe strzały. Długo nie wytrzymałem... ;)

4qYrjaBl.jpg

3DGYLq9l.jpg

9ggoRHZl.jpg

Z upolowaniem starego Cool Watera poszło o wiele łatwiej, niż się spodziewałem. Obstawiałem, że poszukiwania potrwają przynajmniej kilka tygodni jak nie miesięcy, a tu pyk i jest. ;)

Zara do podziału - duża dla żony, mi wystarczy mała. Parametry raczej słabiutkie, ale pachnie to rewelacyjnie. Chyba najbardziej realistyczny grapefruit, jaki dane mi było zwęszyć w perfumach.

@loco50, już myślałem, że mnie rozgryzłeś i wszystko zostanie na półce, ale jednak się przed chwilą przełamałem i zgodnie z postanowieniem coś wjeżdża, coś wyjeżdża. Mam więc kilka rzeczy do oddania w dobre ręce. Zainteresowani wiedzą, co zrobić. :P 

Edited by brz

Hahaha, zaswędzialy rączki. 

Z upolowaniem starego Cool Watera poszło o wiele łatwiej, niż się spodziewałem. Obstawiałem, że poszukiwania potrwają przynajmniej kilka tygodni jak nie miesięcy, a tu pyk i jest.

@brz Co masz na myśli pisząc starego? Moja wiedza na temat perfum jest jeszcze znikoma stąd pytanie. Czy to jakiś stary wypust, czy masz na myśli to że kompozycja jest z 88roku? Sam czekam na kuriera z tym zapachem ale mój ma Davidoff drukowanymi literami, a ten z Twojego zdjęcia ma wszystko jedną czcionką wypisane.