Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

12 godzin temu, brz napisał(-a):

Eufemistycznie rzecz ujmując, mocno klasyczne zapachy. :) Jeśli mnie pamięć nie myli, miałeś też na półce coś od Penhaligon's.

Tak, Penhaligona miałem dwa: Bayolea oraz Blenheim. Bayolea mi się podobała, natomiast Blenheim zbyt klasycznie sucho-cytrusowy jak dla mnie.

Posted (edited)

Nowy domownik. Od testowego niucha do przeklinania zakupu minęło tylko kilka godzin. 

m5T8Get.jpg

@loco50, ten mógłby Ci się spodobać. ;)

Edited by brz

A kto on jest? Co on ma? 

I czemu spalony u Ciebie? 

Posted (edited)

O matulu! Miało być „przeklikania”! Głupi telefon... 

Świetny jest. Niektórzy twierdzą, że blisko mu do GGA. Porównywałem ręką w rękę i może coś jest na rzeczy ale tylko z początku i jest dużo bardziej cywilizowanie. Ogólnie bardziej przypomina mi innego imponującego skóro-drewniaka, który niestety został wyeksmitowany, bo pokonał mnie pewnym niuansem (drzewny akord pachniał mi momentami jak drewniana obora moknąca ma deszczu od miesiąca i nie mogłem wykorzenić tego skojarzenia :D). Tu na szczęście tego nie ma - jest tylko amalgamat starej skóry i starego drewna, bez obory. ;) Do tego trochę dymu i na deser nieco przyprawowo-żywicznej słodyczy (coś jak Bvlgari Man in Black). 

Ciemny, przyjemny, męski zapach z lekko wschodnim DNA. Taki bad boy w sumie. 

Edited by brz

4 godziny temu, brz napisał(-a):

Nowy domownik. Od testowego niucha do przeklinania zakupu minęło tylko kilka godzin. 

@loco50, ten mógłby Ci się spodobać. ;)

Mam sentyment do Chopard-a za Heaven ("zakopałem" 50ml w szafce obok innych perełek) i Cashran.

Tego akurat nie znam, ale chętnie sprawdzę.

Nooo Łukaszu, brzmi dobrze. Gdzie? 

Kostka toaletowa, niestety - MICHALSKY Summer'18

5dab314d2b682f73med.jpg

Ale limitowana. :D

Koledzy, kupiłem w Missali próbkę Creed Aventus. Psiknąłem i po dwóch godzinach zniknął - czy ten typ tak ma, czy jakaś dziwna próbka?! 

Posted (edited)

Na mnie tak ma, że po chwili ledwo go czuję i jeśli nie cofnę się w smugę czy wiatr nie powieje, to mogę o nim zapomnieć. Wszystkie mniej lub bardziej wierne aventuso-klony czy interpretacje sprawują się w moim przypadku podobnie, więc zakładam, że moja skóra z tymi konkretnymi składnikami niespecjalnie się lubi. Inna sprawa, że wielu miłośników Aventusa twierdzi, że z roku na rok jest coraz gorzej z parametrami.

Podobnie mam w sumie z Black Afgano. Naczytałem się już wiele razy, jaki to z niego jest potwór, a na mnie siedzi długo ale cichutko. I tu znowu niemal identycznie sprawują się jego krewniacy.

Edited by brz

Tak jak we wczorajszej Karierze Nikosia Dyzmy-wszystko co obce szkodzi, a co polskie jest dla Polaka najlepsze😁. Polskimi wodami trzeba się polewać a nie obcych kapitalistów wspierać 🤣

Posted (edited)
57 minut temu, brz napisał(-a):

Na mnie tak ma, że po chwili ledwo go czuję i jeśli nie cofnę się w smugę czy wiatr nie powieje, to mogę o nim zapomnieć. Wszystkie mniej lub bardziej wierne aventuso-klony czy interpretacje sprawują się w moim przypadku podobnie, więc zakładam, że moja skóra z tymi konkretnymi składnikami niespecjalnie się lubi. Inna sprawa, że wielu miłośników Aventusa twierdzi, że z roku na rok jest coraz gorzej z parametrami.

Podobnie mam w sumie z Black Afgano. Naczytałem się już wiele razy, jaki to z niego jest potwór, a na mnie siedzi długo ale cichutko. I tu znowu niemal identycznie sprawują się jego krewniacy.

Dzięki za informacje... Jutro test GIT, potem BdP, a jak będzie podobnie, to wracam do TomaForda i zapominam o Creedzie :)

Edited by szuwi

Dzisiaj Santi Burgas
Wczoraj Iskander
W sobotę Heeley 5085682dc2ac626c9ef389b29ba5475b.jpg0f861f4f5633b5207fd88395c89c7b3a.jpg716327674053d3762e351fdee3824d37.jpg

Iskander brzmi groźnie😁

Ale jest klasyczny (nie dziad), stonowany i elegancki :)

Bo my tu na płn. - wsch. w cieniu Iskanderów z obwodu kaliningradzkiego 😁 tak sobie żyjemy 

Nowe "dziady"c912562d55754e1b1349caea96582705.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Muszę tego Aspena powąchać kiedyś. :)

Posted (edited)
10 minut temu, Diego04 napisał(-a):

Nowe "dziady"

Super! Bardzo lubię, a tego Diora uwielbiam! :)

P.S. Chyba będę musiał poszukać kolejnego flakonu. Gdzie kupiłeś?

Edited by Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Dzisiaj testowalem pierwszy raz globalnie. Naprawdę niezłe parametry, aż bylem zaskoczony.

Super! Bardzo lubię, a tego Diora uwielbiam!

P.S. Chyba będę musiał poszukać kolejnego flakonu. Gdzie kupiłeś?
Aleperfumeria, wersja flakon, do tego rabat za newsletter.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Diora edt mam odlewkę ze starym batchem, a wersję Edp flakon również starego i są świetne :)

A Aspena taki zestawik kupiłem po informacji, że ponoć ma być wycofany :)

c29c5ca4bca0aa1cf480b4469294733c.jpg

Co do Eau Sauvage to zdania są podzielone, wg mnie przy dłuższym obcowaniu może się podobać, choć jest osadzony w mocno klasycznych klimatach, a takie nie każdy lubi czy akceptuje. Ogólnie kompozycja na plus. Z całej linii mi najbardziej podeszła wersja Extreme, którą posiadam. A Aspen to już w ogóle nie jest dziad i też mam skitrane 2 flakony w piwnicy

Aspena kupiłem - wraz z Azzaro Pour Homme, w ramach odświeżania sobie dyżurnych zapachów z minionego tysiąclecia - przy okazji testów Muglera. Nic się nie zmienił. Jakość do ceny rewelacja, trwałość też sporo lepsza niż Mugler, a dużo tańszy. W kategorii budżetowego świeżaka - moim zdaniem nie do pobicia. Chyba kupię sobie litra na zapas, zwłaszcza w kontekście powyższej informacji o wycofaniu zapachu.

Koledzy szanowni nie podgrzewajcie tak tematu tego Aspena bo zaraz wszyscy ruszą na zakupy😂, choć przyznaje się że jakiś miesiąc temu sam zainwestowałem i jestem pozytywnie zaskoczony jego jakością i trwałością. 

Cale szczęście tego Aspena są bardzo duże ilości w sklepach, więc każdy zdąży :)