Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo122

Brexit

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, wśród Ukraińców mam przyjaciół, mieszkam około 25 km. Od granicy.

I nie o tym tu była dyskusja o czym wiesz doskonale, a o uniii i gdy poruszam temat bezrobotnych, roszczeniowych g. b. To mam na myśli tych przesyłanych przez unię europejską, których za wiele w polsce nie ma i cieszyć się trzeba z tego. Jednak nawet taki wieśniak zacofany jak ja na swoim zapiecku dolnym miałem z nimi doczynienia i nie mam czego wspominać mile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz, że w Polsce nie ma problemu "imigrantów" Więc nie omijaj tematu tylko podaj listę "gnojów" przysłanych nam przez Unię.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja piszę że ich nie ma i nie chcę aby byli, a unia chce ich tu przysłać.

Nie chcę aby było tak jak w krajach bardziej "cywilizowanych".

 

Podam jeden przykład o co mi chodzi i czego nie chcę.

Oglądałem program dokumentalny o policji, akurat było o angielskiej, policjant gonił złodzieja, nie mógł go złapać, bo był osłabiony, powodem było,że akurat był " ramadan " i nic nie jadł od 12 godzin. I u nich- w Anglii to normalne. Ją nie chcę aby takie coś było normalne tu gdzie żyję.

 

Nie mam oczywiście żadnej listy gnojów. I mam nadzieję że nigdy nie będę miał. Ty masz jakieś listy....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład z ramadanem podałeś kiepski. Słyszałem o policjantach w Polsce osłabionych kacem :)  Listy też nie mam.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko za niedopełnienie czynności z powodu kaca, można wylecieć z pracy, a za to samo z powodu ramadanu to by było prześladowanie religijne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 3 "umywalki" (umywalka i zlewozmywak na sali sprzedaży oraz umywalka na zapleczu) i żyję. Dzięki temu nie kupujesz mięsa z łóżka polowego zawiniętego we wczorajszą gazetę.

 

Poprawianie warunków sanitarnych jako zarzut, to słaby argument.

 

 

 

 

 

Poprzez uproszczone rozumowanie dochodzimy czasem do dramatycznie zlych decyzji.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Trochę dziwię się, że Brexit nie wywołał u was refleksji nad bezpieczeństwem Polski, a właściwie nad jego obniżeniem.

Sprowadzanie uczestnictwa w UE do krzywizny banana czy stawiania tęczy to celowe zawężanie tematu. A początek demontażu Unii to też początek powstania nowej struktury, do której już nas pewnie tak chętnie nie przyjmą. Polska bez obecnej Unii szybko stanie się krajem leżącym między wschodem i zachodem, jak kiedyś. I nasze położenie geopolityczne szybo może znów stać się naszym przekleństwem. Zerwanie unijnych powiązań gospodarczych może i pewnie będzie skutkować recesją i kryzysem w Polsce. Obym był złym prorokiem, ale z tego Brexitu nic dobrego dla nas nie wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwię się, że Brexit nie wywołał u was refleksji nad bezpieczeństwem Polski, a właściwie nad jego obniżeniem.

Sprowadzanie uczestnictwa w UE do krzywizny banana czy stawiania tęczy to celowe zawężanie tematu. A początek demontażu Unii to też początek powstania nowej struktury, do której już nas pewnie tak chętnie nie przyjmą. Polska bez obecnej Unii szybko stanie się krajem leżącym między wschodem i zachodem, jak kiedyś. I nasze położenie geopolityczne szybo może znów stać się naszym przekleństwem. Zerwanie unijnych powiązań gospodarczych może i pewnie będzie skutkować recesją i kryzysem w Polsce. Obym był złym prorokiem, ale z tego Brexitu nic dobrego dla nas nie wyniknie.

 

Masz absolutną racje. To co mnie rowniez martwi w tym kontekscie to to, ze UK w UE byla hamulcem opcji prorosyjskiej. Teraz mimo, ze do formalnego wyjscia UK z UE moze minac jeszcze sporo czasu to juz dzisiaj wplywy UK w UE spadly do zera. Polska pod obecnymi rzadami miala mało do powiedzenia a teraz po stracie glownego sojusznika jest jeszcze gorzej (Wegier w tym kontekscie nie wspominam bo oni flirtuja z Putinem od dawna i stanowisko Polski ich nic nie obchodzi). Teraz bedzie miała miejsce tendencja do zwarcia szeregow glownych krajow unijnych, ktore sa co do zasady pozytywnie nastawione do Rosji (Niemcy, Francja, Wlochy) i chec odrobienia strat m.in. poprzez naprawe stosunkow gospodarczych z Rosja i w konsekwencji jej powrót na salony. Wszystko bedzie sie dzialo w duzej mierze ponad naszymi glowami niestety i troche na wlasne zyczenie.

 

Jezeli do tego populistom z innych krajow czlonkowskich uda sie w jeszcze wiekszym stopniu rozmontowac UE to runie jeden z systemow bezpieczenstwa miedzynarodowego wokol nas. Bez watpienia Rosja jest o tyle silniejsza o ile slabsza jest Unia. Dlatego Rosja aktywnie dziala w kierunku rozmontowania Unii - patrz agresywna propaganda antyunijna i dezinformacja w mediach, finansowanie skrajnych partii politycznych i podsycanie nastrojow spolecznych, dzialania sluzb specjalnych itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale co tam polityka europejska, najważniejsze, że wstaniemy z kolan, żeby spojrzeć prosto w lufę tanka. Jak w XVII wieku, duma ponad dobro narodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 najważniejsze, że wstaniemy z kolan

 

BTW, to było świetne haslo wyborczo - propagandowe PIS obrazowo przemawiające do wielu wyborców i budzące nasze odwieczne lęki i frustracje. Podobnie zresztą jak "Polska w runie". Problem w tym, ze oba były fałszem. Paradoksalnie natomiast dezintegracja UE może szybko spowodować, że na tych kolanach rzeczywiści możemy się znaleźć. Oby sie tak nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wierzycie, że Anglia i inni sojusznicy by nam pomogli ? Obie wojny jasno pokazują, że mieli by to gdzieś, najwyżej wnieśli by oficjalny protest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się skojarzyło a propos Brexitu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Nie wiem czemu wierzycie, że Anglia i inni sojusznicy by nam pomogli ? Obie wojny jasno pokazują, że mieli by to gdzieś, najwyżej wnieśli by oficjalny protest.

IMO rzuciliby nam broń i sobie walczcie, Unia wydałaby pisemną rezolucję na posiedzeniu plenarnym komisji europejskiej "o potępieniu agresji" na nasz kraj, a USA zamknęłoby mcdonald'y w kraju agresora i anulowało możliwość kupna ze sklepu amazon.

Tylko nie wiem, czy z tą całą pomocą wyrobiliby się w 3 dni, bo tyle mniej więcej zajęłoby agresorowi zajęcia strategicznych miejsc w naszym kraju. Nasze F16 nawet nie wyleciałby w powietrze bo zagłuszyliby je. To samo byłoby z mig'ami o czym mogliśmy przekonać się ostatnio-awaryjnie lądowałby w Gdańsku i żeby wystartowały trzeba było dowozić sprzęt do łączności z Malborka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO rzuciliby nam broń i sobie walczcie, Unia wydałaby pisemną rezolucję na posiedzeniu plenarnym komisji europejskiej "o potępieniu agresji" na nasz kraj, a USA zamknęłoby mcdonald'y w kraju agresora i anulowało możliwość kupna ze sklepu amazon.

Tylko nie wiem, czy z tą całą pomocą wyrobiliby się w 3 dni, bo tyle mniej więcej zajęłoby agresorowi zajęcia strategicznych miejsc w naszym kraju. Nasze F16 nawet nie wyleciałby w powietrze bo zagłuszyliby je. To samo byłoby z mig'ami o czym mogliśmy przekonać się ostatnio-awaryjnie lądowałby w Gdańsku i żeby wystartowały trzeba było dowozić sprzęt do łączności z Malborka.

 

Hehe :) Dużo w tym racji.

Ale tak na serio to myślę, że czasy sie zmieniły i na konwencjonalny atak na nasz kraj byłaby taka czy inna ale militarna odpowiedź naszych sojuszników chyba, że jeszcze bardziej skłócimy się z resztą świata. Putin zdaje sobie z tego sprawę i dlatego niebezpieczeństwo jest o niebo większe bo myślę, że nie zawahałby się użyć małego wyprzedzającego ataku nuklearnego a na taką konfrontację nikt nie pójdzie i wtedy rzeczywiście jesteśmy w czarnej du...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Nie wypowiadaj się pewnikiem na tematy, o których nie masz pojęcia. Nie trzeba było "dowozić sprzętu do łączności". Po awaryjnym lądowaniu wojskowego samolotu procedura wymaga jego przeglądu przed startem i dlatego musiała przyjechać ekipa z bazy - Malborka. Bierzesz losowe, krzykliwe argumenty z kosmosu i walisz nimi na oślep - czysty populizm.

Myśl sobie co chcesz, jeszcze jeden "kosmos" przytoczę. Składy amunicji, bazy wojskowe w naszym kraju są ochraniane przez firmy ochroniarskie, które zatrudniają emerytowane osoby na umowy śmieciowe nierzadko z grupą inwalidzką. Wpadłby jeden wyszkolony komandos i taka firma musiałaby szukać nowej załogi.

 

To też jest czysty populizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Henry_Temple&ved=0ahUKEwjqn_qq2sLNAhVFMJoKHTYlBjUQFggcMAE&usg=AFQjCNEaFq7iLeoVWBJAc1ovRiV4BavmOg

 

 

'Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony”.

 

Od polityków wiele nie zależy,to 'kapitał' od zawsze rządzi, a ludzie myslą ze jedna czy druga gadająca głowa w tv..

Dziś korporacje wyznaczają trendy, brak zgody w interesach?, to się kręci rózne "zadymy"

Tu się 'wprowadzi 'demokracje', tam się obali istniejacy system i bilans się zgadza...

A że przy okazji zginą setki tysiecy, czy miliony?, kogo to obchodzi.

 

Many, many, many.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą. Nil novum sub sole.

 

1534 - Brexit I. Wyjście z "Unii Katolickiej" ;)

post-6402-0-67070000-1466845117_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegom już się najwyraźniej wymieszało. Propaganda i kłamstwo sprowadziło wszystko do słowa Unia, która traktowana jest jako jedyny układ i zapewniający wszystko. Radzę rozróżnić jeszcze choćby NATO, EOG, Schengen od socjalistycznej Unii zajmująca się właśnie bananami i kształtem lusterek w ciągnikach polnych. Nie trzeba być w mamUnii, by mieć benefity z innych układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyna unia na ktorej Polska zyskała :)

 

post-48316-0-41455100-1466847285.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Będzie bardzo ciekawie jak część europejskich państw wystawi nam Polakom rachunek za rządy Pana Teska na stanowisku "Króla Europy". Odkąd objął to stanowisko wespół ze swoimi kolesiami, to UE zaczęła się staczać i zaczęła mieć poważne problemy. Jak zostanie na drugą kadencję to ją już zupełnie ściągnie na dno. Moim zdaniem powinniśmy żądać zamiany na tym stanowisku i wysłać tam Pana Kaczyńskiego.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Panów którzy tak krytykują UE, dla których to źródło wszelkiego zła krótkie pytanie czy kiedykolwiek Polakom żyło się lepiej niż teraz, przy odpowiedzi proszę uwzględnić historię dziejów naszego Państwa.

 

Brexit powinien być dla nas nauczką do czego prowadzi nieodpowiedzialna polityka oraz nieodpowiedzialne elity państwowe.

Cameron jest zwykłym głupcem który dla swoich partykularnych politycznych celów wyprowadził swój naród z UE.

Out is out i brytole powinni ostro odczuć to do czego doprowadzili, żadnych taryf ulgowych żadnych przywilejów.

A nam pozostaje jeszcze bardziej się zintegrować i zbudować jeszcze lepszą UE jednak nie wiem czy będzie to możliwe z tym czymś aktualnie u władzy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, niestety jestem białym, heteroseksualnym mężczyzna, więc zgodnie z propaganda UE wszystko co powiem jest szowinistczna, faszystowska mowa nienawiści. Nic nie poradzę :(.

 

Trzeba nazywać po imieniu idiotyczną propagandę, ingerencje i absurdy. :)

 

 

 

Tu chodzi nie o to że ja komuś zabraniam coś robić w moim kraju, bo ten ktoś jest obcy, tylko, że jakim prawem jakiś gnój bezrobotny przyjeżdża do mnie i mi zabrania czegokolwiek.

 

Odwracanie wartości, gospodarz  ma sie liczyć z nieproszonym gościem. Tym samym  Brytyjczycy  wybrali Brexit, m.in. dlatego, że nie chcą  imigrantów z Afryki, którzy się nie zintegrują i których będą utrzymywać. 

 

 

 

Trochę dziwię się, że Brexit nie wywołał u was refleksji nad bezpieczeństwem Polski, a właściwie nad jego obniżeniem.

Sprowadzanie uczestnictwa w UE do krzywizny banana czy stawiania tęczy to celowe zawężanie tematu. A początek demontażu Unii to też początek powstania nowej struktury, do której już nas pewnie tak chętnie nie przyjmą. Polska bez obecnej Unii szybko stanie się krajem leżącym między wschodem i zachodem, jak kiedyś. I nasze położenie geopolityczne szybo może znów stać się naszym przekleństwem. Zerwanie unijnych powiązań gospodarczych może i pewnie będzie skutkować recesją i kryzysem w Polsce. Obym był złym prorokiem, ale z tego Brexitu nic dobrego dla nas nie wyniknie.

 

Naiwnością jest  uważanie, że Niemcy   militarnie broniłyby  Polski przed Rosją.  Symbolicznie to pokazują manewry Anakonda, tylko 400 żołnierzy niemieckich ( na ponad 30 tys w ogole) i Steinmier  je skrytykował, w domysle, że to drażnienie Putina. 

Niemcy flirtują z Rosją, Francja także zamiast  konfrontacji  ułoży się z Niemcami, nie pierwszy raz. UK obojętnie czy byłaby w UE czy nie, również nie zaangażuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Będzie bardzo ciekawie jak część europejskich państw wystawi nam Polakom rachunek za rządy Pana Teska na stanowisku "Króla Europy". Odkąd objął to stanowisko wespół ze swoimi kolesiami, to UE zaczęła się staczać i zaczęła mieć poważne problemy. Jak zostanie na drugą kadencję to ją już zupełnie ściągnie na dno. Moim zdaniem powinniśmy żądać zamiany na tym stanowisku i wysłać tam Pana Kaczyńskiego.  :)

 

To nie tak. Mimo że nie trawię tego kłamczuszka Tuska to moim zdaniem nie jest jego winą to co dzieje się z Unią i chodźby dwoił się i troił to tych problemów nie rozwiąże bo każdy kraj ciągnie w swoją stronę a stanowiska są zbyt silne. Raczej po raz kolejny jak dziecko dał się wpakować w maliny. Merkelowa władowała go na to stanowisko bo wiedziała co się szykuje w Europie i na świecie, pierwsze symptomy już wtedy były. Nikt inny nie chciał swoim nazwiskiem firmować Unii w tak fatalnym dla niej okresie. Nikt nie chciał się narażać ( pokazać swojej niemocy ). Imigracja, Brexit, Ukraina, Syria, Państwo Islamskie...wszystkie plagi egipskie. Tusk to dla mnie po prostu naiwniak który myślał że złapał Pana Boga za nogi ( nie tylko on, bo większość Polaków się z tego wyboru cieszyła ). Europa go wystawiła na to stanowisko po prostu, bo tak było dla niej wygodne. Każdy kto trochę się interesuje polityką i analizuje to co się dzieje na świecie to dostrzega.

 

Co do samego Brexitu - Unia powinna bardzo twardo i szorstko obejść się z UK. Oni muszą to poczuć, nie może być żadnych sentymentów. Myślę, że za 3-4 lata będzie kolejne referendum gdzie 70% będzie za ponownym wstąpieniem. Jeśli UK w ogóle wyjdzie z Unii, bo coś czuję, że mimo wszystko opozycja Brytyjska jak faktycznie zaznajomi się z konsekwencjami wyjścia to będą wić się jak piskorz. Myślę, że dużo czasu upłynie zanim warunki tego wyjścia i warunki współpracy UK z Unią zostaną ustalone. Unia postawi zaporowe warunki i będzie przeciąganie liny.

Ogólnie Unia przechodzi poważny kryzys dlatego że Niemcy czy Francja nie chca się liczyć ze zdaniem pozostałych państw, ten kryzys jest głównie wywołany przez Niemcy, zachowanie Merkel wobec imigrantów jest tak irracjonalne ( jak na racjonalną przecież kobietę ) że mam podejrzenia czy Rosjanie w tym nie maczali paluchów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.