Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo122

Brexit

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nikt UE nie rozwali.

UE to potężna machina i za sterem siedzą Niemcy dla których UE to gigantyczny interes, największy w ich historii. 

Mają to co zawsze chcieli, czyli całą Europę "pod butem". :)

 

Rosję też wezmą, uzależniając jej rozwój gospodarczy od zakupu surowców.

A Pan Putin może podskakiwać, ale tylko do wysokości którą wyznaczą mu Niemcy. :)

 

Mocne słowa.

Europa jest słaba pod każdym względem na chwilę obecną i raczej nic nie wskazuje żeby miało się polepszyć, a przeciwnie.

Gdyby nie Stany i Chiny, to Pan Putin powiększyłby znacznie swój kraj, a Niemcy nie zdążyłyby się nawet spojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To demokracja, wola ludu, Suwerena, wyniosła do władzy niejakiego A.Hitlera.

U nas też Suweren rządzi. Nie prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Populizmem jest przekaz, że UE to taki magiczny twór polegający na tym, że bogate kraje podzielą się swoim majątkiem z biednymi krajami jak Polska aby wyrównać poziom.

Zejdzcie na ziemie, nie ma w życiu nic za darmo.

 

 

Pełna zgoda. W życiu nie ma nic za darmo. Ale też nikt nigdy tego nie obiecywał gdy przystępowaliśmy do UE. Także nie widzę tu żadnego populizmu. Natmiast wyrównywanie poziomów życia to rzeczywiście jeden z celów. Niełatwy do osiągnięcia ale jednak realizowany dość konsekwentnie. Trafiają się i błedy. Trzeba jednak dużej złej woli, żeby nie zauważyć jak zmieniła się np. Polska po przystąpieniu do EU. Nieraz nie jest to nawet kwestia złej woli ale zwykłej ludzkiej natury. Łatwo sie zapomina jak to było jeszcze nie tak dawno temu. Ja pamiętam bardzo dobrze.

 

 w domyśle  imigrantów, którzy  mają roszczeniowe, pasożytnicze podejście  i  nie będą się integrować. 

 

Przypomina mi to historię pewnej babci, ktora przez całe życie strasznie bała się murzynów, ale gdy ja zapytano ilu w życiu spotkała to powiedziała, że żadnego ale za to widziała w amerykańskich filmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze nastroje do uni w PL sa chyba niezbyt przyjazne, ale czy nie jest/bylo tak że EU daje Wam kase na wiele projektow?

Czy czasami nie jest tak że jak unia daje to jest dobrze, ale jak trzeba sie zrewanzowac to " niech spierda****ja " lapy z dala od Polski


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze nastroje do uni w PL sa chyba niezbyt przyjazne, ale czy nie jest/bylo tak że EU daje Wam kase na wiele projektow?

Czy czasami nie jest tak że jak unia daje to jest dobrze, ale jak trzeba sie zrewanzowac to " niech spierda****ja " lapy z dala od Polski

 

Vide mąż Pani Premier...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego maze, choć w sumie nie tylko do Ciebie, odnosząc się do Twojego ostatniego postu:

- odnośnie polityki wobec uchodźców, a w zasadzie emigrantów zarobkowych, bo uchodźcą się jest w pierwszym kraju do którego się trafi, to czemu np. Polska zgodziła się przyjąć tych emigrantów? Bo Bruksela zagroziła odcięciem pieniążków. To zwykły szantaż, tylko ciekaw jestem czemu UK potrafiło się wyłączyć.

- ocieplenie klimatu i tzw. efekt cieplarniany. Stary nie jestem, ale pamiętam jeszcze z geografii w podstawówce, że na Ziemii występują cykle następujących po sobie oziębień i ociepleń klimatu, które trwają ok. 1500 lat. Możemy walczyć z wiatrakami, ale nikt nie zaneguje, że ciepło dla życia jest lepsze niż zimno. =]. Już taką walkę widzieliśmy. Gigantycznymi kosztami wysłano do czorta cały freon, podczas gdy jeden wybuch średniego wulkanu emituje więcej freonu niż cała ludzkość zdołała wyprodukować. Postuluję zatem zatkanie wszystkich wulkanów wielkimi korkami od wanny. Teraz walczymy z CO2, które pochłaniane jest przez... wszystkie rośliny zielone =D

- krzywizna banana. zgadzam się, że zrobiono to by chronić interesy wewnętrznego rynku. Na pewno producenci bananów w europie byli zachwyceni, że nie mają konkurencji i że mogą sprzedawać spokojnie swoje banany. Jedynymi niezadowolonymi są wszyscy konsumenci bananów, bo skazani są na droższe owoce. I tak dzieje się za każdym razem, gdy ograniczamy import jakichś towarów. Chronimy partykularne interesy wąskiej grupy osób, po czym reszta zmuszona jest kupować coś drożej, aby Ci mogli spokojnie zarabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze nastroje do uni w PL sa chyba niezbyt przyjazne, ale czy nie jest/bylo tak że EU daje Wam kase na wiele projektow?

Czy czasami nie jest tak że jak unia daje to jest dobrze, ale jak trzeba sie zrewanzowac to " niech spierda****ja " lapy z dala od Polski

To typowe Polskie podejście do tematu. Jeśli jest frajer, który chce coś dać, to się bierze ile się uda złapać, jeśli "dawca" chce coś od nas, to udajemy że nie wiemy o co chodzi i idziemy szukać następnego "samarytanina".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To demokracja, wola ludu, Suwerena, wyniosła do władzy niejakiego A.Hitlera.

U nas też Suweren rządzi. Nie prawo.

 

 

 

Appelbaum, zona odsuniętego od władzy Sikorskiego czyli człowieka z PO,  twierdzi, ze w Polsce mamy narodowy socjalizm :lol: .

A propos prawa,  spór  republikanie-demokraci w sprawie wyboru sedziego Sadu Najwyzszego w USA . Obama  nominował kandydata, republikanie chcą, żeby nominacji dokonał nowy prezydent....

Włochy również, sprawa wyboru sędziego TK haha.

 

Niech się USA, Bruksela, Niemcy swoimi sprawami, a nie naszymi polskimi.

 

 

 

Przypomina mi to historię pewnej babci, ktora przez całe życie strasznie bała się murzynów, ale gdy ja zapytano ilu w życiu spotkała to powiedziała, że żadnego ale za to widziała w amerykańskich filmach

 

 

Tolerancja dla patologii i poprawność polityczna są trendy  :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- ocieplenie klimatu i tzw. efekt cieplarniany. Stary nie jestem, ale pamiętam jeszcze z geografii w podstawówce, że na Ziemii występują cykle następujących 

 

Z całym szacunkiem Kolego Marcusfff ale myślę, że Twoja wiedza wyniesiona z podstawówki nie powinna być tu wyznacznikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icebreg. Gadamy o UK nie o Polsce. Ostrzegam.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Kolego Marcusfff ale myślę, że Twoja wiedza wyniesiona z podstawówki nie powinna być tu wyznacznikiem :)

Dlaczego? Tylko dlatego, że z podstawówki, czy masz jakiś konkretny kontrargument.

Czy ktoś tu z forumowiczów zdaje sobie sprawę, że wydano nieprzeliczalną ilość pieniędzy, by samochody mniej paliły obkładając je tysiącem coraz ostrzejszych norm, a 12 największych statków towarowych na świecie produkuje rocznie więcej zanieczyszczeń niż CAŁA motoryzacja? Tylko 12, a ile jest ich więcej? O różnego typu silnikach stacjonarnych nie wspomnę.

Nie twierdzę, że wszystko, co przychodzi z Brukseli jest be, ale nie dajmy prać sobie muzgów i łapać się na każdą ściemę.

 

EDIT. Usunąłem analogię, która nie mieściła się w kanonach obecnej politycznej poprawności =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu z forumowiczów zdaje sobie sprawę, że wydano nieprzeliczalną ilość pieniędzy, by samochody mniej paliły obkładając je tysiącem coraz ostrzejszych norm, 

 

To nie temat o ekologii wiec nie ma co sie rozpisywac. Wskazalem tylko przyklad jak Brytyjczycy sami na siebie nałożyli ograniczenia bez żadnych nacisków z Brukseli. Jeżeli chodzi o samochody to mimo, ze jestem fanem motoryzacji to moge przełknąć te ostre normy emisji spalin takze dlatego, ze na wlasne oczy widzialem co oznaczają klopoty z oddychaniem spowodowane zanieczyszczeniem powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Populizmem jest przekaz, że UE to taki magiczny twór polegający na tym, że bogate kraje podzielą się swoim majątkiem z biednymi krajami jak Polska aby wyrównać poziom.

Zejdzcie na ziemie, nie ma w życiu nic za darmo.

 

 

Nie no, najlepiej oddajmy się od razu pod protektorat Nowego Związku Radzieckiego prosto ku Putinowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A miało nie być polityki na forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, najlepiej oddajmy się od razu pod protektorat Nowego Związku Radzieckiego prosto ku Putinowi

Przynajmniej każdy by mógł jeść schabowe w miejscu publicznym popijając je obficie wódką, nie obrażając niczyich uczuć religijnych, i nikt by nie brał podatku odemnie by dać kasę jakiemuś leniwemu gnojowi, lub by postawić na placu pod kościołem tęczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem anglistą, zupełnie nie interesują mnie skutki Brexitu dla Brytyjczyków. ;) Natomiast bardzo mnie interesują skutki tegoż dla Polski i Polaków - a tu widzę same negatywy.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wydrukują wyników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiecej dwutlenku emituje łoś niz Ford Focus


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icebreg. Gadamy o UK nie o Polsce. Ostrzegam.

 

Chodzi o  kontekst, powiązanie 1 z 2   w szerokim geopolitycznym otoczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Co roku do UK przybywa mniej więcej tyle cudzoziemców ile ludności liczy miasto Lublin-około 350 tyś.

Jedząc kanapkę z szynką w metrze można dostać w mordę, tak po prostu. Dziwicie się, że nie chcą być dalej w sztucznym tworze, którym rządzi śmieszna poprawność polityczna? Jak mieszkaniec naszego kraju nie jestem zwolennikiem "brexit'u", bo nam to tylko może zaszkodzić, ale gdybym mieszkał na wyspach wybór byłby dla mnie jednoznaczny.

 

https://www.youtube.com/watch?v=c3wKvMLOmRE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Kolego 'bart8': wkleiłeś film ze złodziejaszkami bodajże w Brazylii i co to ma niby pokazać? Uchodźców z Syrii? Sytuację w City? Emigrantów zarobkowych w UK?

 

Ludzie ogarnijcie się trochę z tymi argumentami, no bez komedii  :D

Tak film z Brazylii, mam znajomych w Grecji-dzieją się podobne sytuacje na ulicach, Szwecja to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o  kontekst, powiązanie 1 z 2   w szerokim geopolitycznym otoczeniu.

Nie należę do ciemnego ludu, który wszystko kupi :) Temat długo nie przetrwa jeśli będzie sprowadzać dyskusję do polskiej polityki a dla niektórych rozmówców może się to nawet skończyć "forumexitem".


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.