Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bart8

Jak zachorujesz to pamiętaj żeby nie brać leków, bo to wszystko wynalazki naukowców zatrudnionych dla firm farmaceutycznych, zrobione po to żeby wyciągać od ciebie pieniądze.

 

 

Byleś Ty kiedyś w aptece?

 

A wie Pan, że na świecie żyją jeszcze inne osoby oprócz Pana? Ponad 7.2mld.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jestem niepokonanym mistrzem świata wszechwag, nikt, nigdy nie przekona mnie do niczego, nawet do mnie samego. Ave Ja," mruknął z głęboką satysfakcją Piotr przekręcając się na drugi bok... A kot ( no bo chyba jest w pobliżu jakiś kot ) ze zrozumieniem pokiwał głową...

Sarkazm, to najniższa forma dowcipu, ale najwyższa inteligencji... jednak to tez trzeba umieć. :D

A kota mam, a właściwie to kotkę ;)

post-859-0-35919400-1484076253_thumb.jpg

A wie Pan, że na świecie żyją jeszcze inne osoby oprócz Pana? Ponad 7.2mld.

A wie Pan, ze piernik nie ma podobno nic do wiatraka?

 

Każdy kto był w aptece to wie, ze zdecydowana większość lekarstw jest tam po to, żeby wyciągnąć kasę od naiwnych, wystarczy obejrzeć obrazki. :)

A jak ktoś nie był w aptece to wystarczy jak posłucha reklam w TV, albo pogada z jakimś lekarzem najlepiej znajomym.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr a Twoja Kotka, czy to nie Ona przypadkiem pod inną postacią nakłoniła Adama żeby zjadł jabłko, po czym z sssykiem oddalila się?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to był jeden z moich kotów :P  :lol:

zobacz jaki silnie wqrzony :D

post-3361-0-75068900-1484077724_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale Twój wygląda jakby tydzień ganial za dziewczynami i żadna mu nie dała:( bidulek :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale Twój wygląda jakby tydzień ganial za dziewczynami i żadna mu nie dała:( bidulek :(

Same Sfnksy i Devony latały a to nie jego gabaryt  :lol:  :P

to miał prawo się zezłościć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Nicon 

"Liquid" jak to określiłeś jest na bazie tej samej substancji, która stanowi podstawę wysokotemperaturowych topników do lutowania PbFree w elektronice. Nie przypominam sobie by ktokolwiek dobrowolnie to wdychał. Wręcz przeciwnie, na masową skalę stosuje się wyciągi. Nawet na stanowiskach do lutowania ręcznego. 

Oczywiście jest różnica dodatków, gdyż w przeciwieństwie do e-fajek w topnikach lutowniczych są stosowane różnej maści aktywatory. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Glikol_propylenowy bo o nim mowa ponoć nie wykazuje toksyczności lecz ja bym się nie upierał przy tym zdaniu. W procesie podgrzewania powyżej punktu parowania nie wiadomo jak to się ma dalej. Katalizatorem różnych reakcji może być np. zawarty w stopie drutu oporowego nikiel? Jak zachowują się dodatki zapachowe i nikotyna w tych warunkach pojęcia nie mam. Śmiem twierdzić, że jak za 10 lat będzie epidemia usychających trzustek i wątrób z dziurami, że palec można włożyć to nagle się okaże, że to nie było takie bezpieczne i przyjdzie czas na wprowadzenie na rynek kolejnej cudownej, bezpiecznej używki.

 

Tak czy owak nie jest to naturalne by używać e-papierosów. Choć z drugiej strony idąc za modą, jak się zabijać to w nowoczesny sposób.

 

Pozostaję twardo i niezmiennie przy zdaniu...

"No sports, just whisky and cigars.” [Winston Churchill] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ja slucham Radia Maryja i co :) , pomaga mi kiedy kieruje, uspokajam sie i zaoszczedzam na mandatach a tak wogole to kazde radio jest dla okreslonych osob, Radio Maryja kochaja ludzie starsi a jak ktos nie lubi niech wlaczy cos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slucham Radia Maryja i co :) , pomaga mi kiedy kieruje, uspokajam sie i zaoszczedzam na mandatach a tak wogole to kazde radio jest dla okreslonych osob, Radio Maryja kochaja ludzie starsi a jak ktos nie lubi niech wlaczy cos innego :)

Czyli prowadzisz samochod pod wpływem srodków odurzajacych.

Muszę jako praworządny obywatel powiedziec Ci ze stwarzasz zagrozenie dla siebie i innych uzytkowników...świata.

 

 

:);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicon 

"Liquid" jak to określiłeś jest na bazie tej samej substancji, która stanowi podstawę wysokotemperaturowych topników do lutowania 

Znaczy na jakiej ? Glikol propylenowy - baza syropów , gliceryna apteczna ?

jesteś chemikiem czy teoretykiem ?

bo sa badania na ten temat, nie dla lobby tytoniowego sic. ale niezależne

wpisz sobie w google Blog Starego Chemika a co tam ułatwię Ci https://starychemik.wordpress.com/

i poczytaj opracowania

nie każdy drut oporowy czy tytanowy lub stopowy zawiera takie ilosci niklu które były by szkodliwe

po za tym temperatura ma tu duże znaczenie

Chodzac w mieście wdychasz xxx razy wiecej substancji smolistych  , metali ciężkich itp niż palac e-fajkę

Ciast twoja żona nie piecze ? nie obawiasz się tego co wdychasz ? zapewne dodaje te same aromaty które

inni palą bo to aromaty spożywcze , a ciasto pieczesz np na 180 stopniach a ja mam grzałke ustawiona na 100 stopni

ja pale -0- czyli sam ten "topik" + gliceryna i aromat co do nikotyny sie nie wypowiem ale kiedys był to konserwant

teraz w żarciu jest znacznie wiecej trucizn

oczywista sa przeginacze palą na tzw driperach "dopłucnie" dym jak z parowozu może wkurzać po za tym

faktem jest ,że palą na wysokich temperaturach ale nie wszyscy e-palacze truja siebie i innych

 

344bo69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olaboga, straszne zagrożenie bo były wypadki na budowie... Oni przynajmniej budują i będą mieli, a w Polsce już od 20 lat planują budowę, ale przyjdzie grupka ekooszołomów i są w stanie zablokować inwestycję.

Nie podzielam Twojego zaufania do białoruskiego profesjonalizmu i myśli technologicznej. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam Twojego zaufania do białoruskiego profesjonalizmu i myśli technologicznej. ;)

 

Natomiast Steven nie podziela Twojego zdania ;)

post-6402-0-48989300-1484085869.txt


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie jestem chemikiem ani teoretykiem lecz praktykiem. 

Jeżeli chcesz czytać coś bardzo bezstronnego to proponuję np. o katalizatorze niklowym. Na powierzchniach dochodzi do bardzo ciekawych reakcji. Jak pomnożysz liczbę owych mikroskopijnych reakcji przez czas i liczbę "buchów" to po latach może wyjśc całkiem ładny nowotwór. Związki aromatyczne to już zupełnie inna bajka, wyższa matematyka, oddziaływań gdyż są to związki złożone przestrzennie.

 

Białoruś kupiła elektrownię od Rosjan pod klucz. Dlatego nie wiązałbym z nią wielkich racjonalnych obaw. To raczej obawy natury politycznej gdyż wiadomo z grubsza kto zyska a kto straci na przemianach energetycznych w nadchodzącym ćwierćwieczu. A uzależnienie energetyczne idzie z politycznym. Trenowali to wszyscy łącznie z USA w czasie kryzysu naftowego. Jedni wyciągnęli wnioski inni wyciągnęli na świeczniki władzy cymbałów z głupimi wąsami. Przyczyna i skutek. Co zasiejecie to zbierzecie.

Wraz z Bałtami Polska będzie należała do przegranych gdyż zamiast budować elektrownie budowała przez ostatnie ćwierćwiecze demokrację i pluralizm. To ceny energii elektrycznej dobiją polską gospodarkę opartą o tanią pracę i wyzysk. W najbliższych latach rachunki za prąd bardzo podskoczą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steven je marchewkę ale włosy se ufarbował :D

A Wy dalej o tym raku? dopiero co był na discovery, bo ja stamtąd czerpię wiedzę :D , program gdzie mowili że 1,5% populacji kobiet ma raka piersi i jajników z powodu uszkodzonego genu.

Tera tak (przepraszam z góry wszystkich których to może dotknąć) ... albo może lepiej nie będę wyciągał tak dalece idących wniosków co Koledzy...

a to tylko kropla w morzu.

Często u kogoś widzimy drzazgę w oku a u siebie nie dostrzegamy całego płonącego lasu...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem chemikiem ani teoretykiem lecz praktykiem. 

 

Poczytaj ten blog to znany chemik go prowadzi

nie spawalnik

choć i tak wiem ,że Cie nie przekona ale zrób to może troche mniej sceptycznie spojrzysz na te zagadnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed siłą autorytetów takich, jak Steven i Aleksandr, nie mogę się nie ugiąć. ;) Btw., dzisiaj w TV taki jeden ważny pan od energetyki mówił, że wprawdzie nie wybudujemy ani jednej, ale tak naprawdę sens miałyby dopiero trzy.  :unsure:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy na jakiej ? Glikol propylenowy - baza syropów , gliceryna apteczna ?

jesteś chemikiem czy teoretykiem ?

bo sa badania na ten temat, nie dla lobby tytoniowego sic. ale niezależne

wpisz sobie w google Blog Starego Chemika a co tam ułatwię Ci https://starychemik.wordpress.com/

i poczytaj opracowania

nie każdy drut oporowy czy tytanowy lub stopowy zawiera takie ilosci niklu które były by szkodliwe

po za tym temperatura ma tu duże znaczenie

Chodzac w mieście wdychasz xxx razy wiecej substancji smolistych  , metali ciężkich itp niż palac e-fajkę

Ciast twoja żona nie piecze ? nie obawiasz się tego co wdychasz ? zapewne dodaje te same aromaty które

inni palą bo to aromaty spożywcze , a ciasto pieczesz np na 180 stopniach a ja mam grzałke ustawiona na 100 stopni

ja pale -0- czyli sam ten "topik" + gliceryna i aromat co do nikotyny sie nie wypowiem ale kiedys był to konserwant

teraz w żarciu jest znacznie wiecej trucizn

oczywista sa przeginacze palą na tzw driperach "dopłucnie" dym jak z parowozu może wkurzać po za tym

faktem jest ,że palą na wysokich temperaturach ale nie wszyscy e-palacze truja siebie i innych

 

344bo69.jpg

Niezależna opinia...hmm...Ale kto to jest ten "chemik? " Tak dla własnej satysfakcji prowadzi stronę w 90% promującą palenie e- papierosów? A utrzymuje go żona?

Strona jest ewidentne reklamą ...szkoda czytać całość bo już "uwiarygadniająca" rubryka - okiem specjalisty -zawiera półprawdy -np. nie wymieniono obecnych w oparach skladników o potwierdzonym rakotwórczym działaniu ( formaldhyd i acetylaldehyd ) oraz szereg substancji pochodzących od dodatków smakowych które w wyniku obróbki termicznej stają się cytotoksyczne ( zabójcze dla komórek ) mimo że autor bloga ma dostęp do tych danych odsyłając do raportu w którym każdy także on może o tym przeczytać ...ale ich nie podaje - chyba że jest kolejnym który czyta bez zrozumienia ...

A wniosek z tego raportu można podać tak:" e papierosy są szkodliwe a o tym jak bardzo dowiemy się po zakończeniu trwających badań " lub tak " e - papierosy są mniej szkodliwe od tradycyjnych a o tym o ile mniej dowiemy się po zakończeniu badań" ...zależy na czyje zlecenie się pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on nic nie reklamuje i żona go nie utrzymuje....przeczytałeś czym sie zajmuje ? nie bo szkoda....

nie bede wymieniał jego nazwiska bo i po co 

na niczyje zlecenie nie pisze bo nic nie reklamuje i nic nie produkuje 

jesli już coś piszesz pisz poprawnie formaldehyd i acetylaldehyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on nic nie reklamuje i żona go nie utrzymuje....przeczytałeś czym sie zajmuje ? nie bo szkoda....

nie bede wymieniał jego nazwiska bo i po co

na niczyje zlecenie nie pisze bo nic nie reklamuje i nic nie produkuje

 

Czyli tak społecznie błądzi...dla sprawy

No to poczytajcie Panowie raport Prof Szostaka na zlecenie e- smoking Institute ( że niby naukowy heh ) . Łatwo go znaleźć bo nawet jak wpiszesz - raport WHO o e papierosach to wyskakuje Szostak w 8 linkach - już ktoś dba o to żeby pozycjonować go wysoko. Raport zachowując pozory naukowości i obiektywizmu wybiela e- papierosy. Dla zwolenników - będzie argumentem za dla racjonalnego czytalnika będzie mnożył wątpliwości. Pewnym kwestiom jednak nie moż zaprzeczyć. Zresztą na końcu zastrzega że pełna ocena stopnia szkodliwości po zakończeniu badań porównawczych. Najbardziej uderzające jest jak przemysł tytoniowy zakłamywał do tej pory rzeczywistość - dziś w oficjalnym , sponsorowanym przez nich raporcie - papieros jest czarnym charakterem a jedynym wybawieniem jest e- papieros.

PS dlaczego sądzisz że nie mam o nich pojęcia, bo zrobiłem literówki w nazwach substancji o dowiedzionym działaniu rakotwórczym...zwróć uwagę że moje posty mają ( niestety) sporo literówek. Piszę szybko na urządzeniu mobilnym które zgaduje/ poprawia słowa i szkoda mi czasu ( przepraszam ) na kolejne edycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Desmo kto pije i pali ten nie ma robali  :lol:

ja tyle żre leków /sterydy, imunosupresja itd/ ,że prędzej mi wątroba wysiądzie niż mnie rak od e-fajki dogoni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie pamietam jaki aktor kreował rolę @desmo w filmie 'Bogowie', ale wiem ze się zna....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z aromatami bywa bardzo różnie. Trudno często odróżnić waniliowy od wanilinowego :) . Tak, trudno mnie przekonać do tego, że kontaktowe oddziaływanie z katalizatorem niklowym w e-papierosie to to samo co niekontaktowe oddziaływanie w nieporównywalnie niższym stężeniu z aluminium w prodiżu.

Jak już przy truciznach jesteśmy to z człowiekiem jest jak z jeziorem. Wykazuje określoną buforowość na ich oddziaływanie. Czasami całymi latami jest lane do jeziora g... i nic aż pewnego dnia przychodzi koleś wlewa dwa wiadra pomyj i nagle życie w jeziorze zmiera. Gdyż przed wlaniem owych dwóch wiader miało buforowość bliską zera. No i czara g... się przelała.

Wniosek jest taki, że najrozsądniej jest ograniczyć projekcję substancji trujących lub potencjalnie trujących na organizm. Nikt do końca nie wie jak wielka jest jego czara?

Trudno mi rozstrzygnąć czy większy wpływ na nią mają środki utwardzające plastiki we wnętrzu samochodu albo grzyby i inne mikroorganizmy o jakże szlachetnych i pokręconych łacińskich nazwach zamieszkujące zakamarki klimatyzacji zarówno w samochodach jak i biurowcach czy centrach handlowych? Źródeł dolewających do czary jest całkiem sporo. Tak czają się wszędzie.

Za pewien czas może się okazać, że picie czystego alkoholu wypłukuje z organizmu sporo różnych jakże trujących substancji. Koneserzy czystego spirytusu wiedzą to od dawna. Piwo robi to napewno. Tak jak napoje zawierające witaminę C ołów.

 

Od e-papierosa wolę kromkę z jakże niekoszernym i trującym zgodnie ze wszystkimi naukowymi badaniami  smalcem ze skwarkami :) . Tak, zdecydowanie na jutrzejszy obiad golonka z piwem  :) . Paszę pozostawiam tym, którzy chcą żyć wiecznie :D .

 

A'propos WHO to jest jedna z agend ONZ a ten jak również sama agenda walczy jak może z przeludnieniem świata :) . Polityka depopulacyjna nie jest wymysłem grup tworzących spiskową politykę świata a właśnie tego typu organizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie palenia, Rosja już znalazła rozwiązanie, proste i skuteczne:http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-cigarette-sale-ban-anyone-born-after-2015-tobacco-lung-disease-cancer-health-ministry-a7518691.htmlW USA też kiedyś zakazano alkoholu i to wszystkim, no i jak wiadomo dzięki temu teraz już nikt w Stanach nie pije.

Nie wszystkim, byli tacy co pili :), np pan Wojciechowski, przed którym sam słynny Al Capone robił w portki....

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymie_Weisspost-48316-0-85584000-1484097931.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.