Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów znających się na citizenach; niektóre citizen należą do linii promaster i mają na tarczy dodatkowy znaczek czy też logo.

Czym właściwie jest linia promaster i czym promastery różnią się od nie promasterow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Karakal napisał(-a):

Mam pytanie do kolegów znających się na citizenach; niektóre citizen należą do linii promaster i mają na tarczy dodatkowy znaczek czy też logo.

Czym właściwie jest linia promaster i czym promastery różnią się od nie promasterow?

Hej, poczytaj ten wątek - post#8 wzyż.

Pozdrawiam

Edytowane przez incubus05
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, chociaż wyjasnienie : "Seria Promaster to zegarki przeznaczone do profesjonalnego użytkowania" brzmi wg mnie nieco marketingowo.

 

Zapytam zatem jak to wygląda w praktyce, czy promastery są faktycznie lepiej wykonane. bardziej wytrzymale, dokladniejsze itp niz nie promastery i czy warto do nich doplacac, czy są po prostu drozsze, a ich cena wynika ze sprytnego marketingu?

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Karakal napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź, chociaż wyjasnienie : "Seria Promaster to zegarki przeznaczone do profesjonalnego użytkowania" brzmi wg mnie nieco marketingowo.

 

Zapytam zatem jak to wygląda w praktyce, czy promastery są faktycznie lepiej wykonane. bardziej wytrzymale, dokladniejsze itp niz nie promastery i czy warto do nich doplacac, czy są po prostu drozsze, a ich cena wynika ze sprytnego marketingu?

Moim skromnym zdaniem nie ma co się wgryzać w "lepsze wykonanie" - Citizen ogólnie robi świetnie wykonane zegarki, nie bardzo mogę sobie wyobrazić na jakiej podstawie można ocenić czy jakieś szczotkowanie, czy polerowanie koperty jest lepsze czy gorsze....

W "bardziej dokładne" też bym się nie zagłębiał bo jak kupujesz zegarek z mechanizmem z automatycznym naciągiem to taki mechanizm, w większości, można wyregulować tak żeby był dokładny - moje wszystkie automaty nie mają większego odchyłu niż 1/2s/24h niezależnie od producenta - bo lubię dokładne zegarki, a już w przypadku tzw. kwarcowych mechanizmów z radiową czy przez GPS synchronizacją zegarek nie ma odchyłek. W/g mnie jak się podoba i nie ma jakichś finansowych przeciwwskazań to należy się cieszyć zegarkiem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daito za bardzo zdroworozsądkową odpowiedź.

 

Wiem, ze kupując jakiegokolwiek Citizena błędu nie zrobię, ale mam małe doświadczenie z tą marką.

Mam na razie tylko jednego Citizena, chronograf w lotniczym stylu, raczej z nieco niższej półki AN3620-01H

Przyznam, ze kusi mnie ostatnio kilka Citizenow, zarówno z linii promaster, jak i zwykłych i dlatego zastanawiałem się, czy warto upierać się na promastera, niestety kosztem wyższej ceny, czy wystarczy kupić zwykłego Citizena, który wcale od promastera nie będzie gorszy, a na pewno tańszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karakal napisał(-a):

Dzięki Daito za bardzo zdroworozsądkową odpowiedź.

 

Wiem, ze kupując jakiegokolwiek Citizena błędu nie zrobię, ale mam małe doświadczenie z tą marką.

Mam na razie tylko jednego Citizena, chronograf w lotniczym stylu, raczej z nieco niższej półki AN3620-01H

Przyznam, ze kusi mnie ostatnio kilka Citizenow, zarówno z linii promaster, jak i zwykłych i dlatego zastanawiałem się, czy warto upierać się na promastera, niestety kosztem wyższej ceny, czy wystarczy kupić zwykłego Citizena, który wcale od promastera nie będzie gorszy, a na pewno tańszy.

 

Szukaj przecen, okazji i kupisz promastera w dobrej cenie i nie kupuj już żadnych kwarców pospolitych a Eco-drivera aby nikt nie pchał łapek do środka prze najbliższe 10-15 lat :)  lub automat tez można np: nurki w ładnej ceni znaleźć w przecenach bywają .... i Będzie Pan Zadowolony 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karakal napisał(-a):

Przyznam, ze kusi mnie ostatnio kilka Citizenow, zarówno z linii promaster, jak i zwykłych i dlatego zastanawiałem się, czy warto upierać się na promastera,

Oczywiście że nie warto się upierać - ale jak nie sprawdzisz sam to nie będziesz wiedział ;) Możesz pytać innych o zdanie, tyle że po co? Każdy ma swój gust i swoje upodobania... swoje dlatego że osobiście wyrobione. Zastosuj metodę proponowaną wyżej przez @unadarek poluj i szukaj okazji, nie przekreślaj też ofert na zegarki używane, zwracaj tylko uwagę na ich stan - to chyba nawet lepsza frajda niż samo posiadanie zegarka ;) 

 

DSC02766.jpg

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Daito napisał(-a):

Oczywiście że nie warto się upierać - ale jak nie sprawdzisz sam to nie będziesz wiedział ;) Możesz pytać innych o zdanie, tyle że po co? Każdy ma swój gust i swoje upodobania... swoje dlatego że osobiście wyrobione. Zastosuj metodę proponowaną wyżej przez @unadarek poluj i szukaj okazji, nie przekreślaj też ofert na zegarki używane, zwracaj tylko uwagę na ich stan - to chyba nawet lepsza frajda niż samo posiadanie zegarka ;) 

 

DSC02766.jpg

 

 

100% się zgadzam - POLOWANIE na zegareczek, negocjacje i kupienie w super cenie, nowy, używka - ta adrenalina - potem przesyłka i pierwsze rozpakowanie -pierwsze założenie - pierwsze ustawianie ....  nie ma nic przyjemniejszego !!! ...a potem jak w dobry starym małżeństwie - nuda dnia codziennego, pierwsze znudzenie, ....  i na koniec rozstanie ... i proces zaczynamy od nowa: POLOWANIE ... 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, unadarek napisał(-a):

100% się zgadzam - POLOWANIE na zegareczek, negocjacje i kupienie w super cenie, nowy, używka - ta adrenalina - potem przesyłka i pierwsze rozpakowanie -pierwsze założenie - pierwsze ustawianie ....  nie ma nic przyjemniejszego !!! ...a potem jak w dobry starym małżeństwie - nuda dnia codziennego, pierwsze znudzenie, ....  i na koniec rozstanie ... i proces zaczynamy od nowa: POLOWANIE ... 

Znak czasów, miłość aż do... pierwszej niezgodności. No i nowe poszukiwanie brakującej połówki (tej jedynej), którą już mieliśmy, tylko brakło dojrzałości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Jest dość "głęboki". emoji2113.pngemoji370.pngemoji2101.png
20220429_121711.jpg

Pozdrawiam
 

..dobre musi być głębokie .... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220501_102854.thumb.jpg.08d69cbf4159b681cd9d1d807877e1ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcznh89.jpg

RjcIQgO.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek dziękuję bardzo :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8XPraia.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm e101 jest gorszy niz e168, czy są to mechanizmy podobnej klasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Karakal napisał(-a):

Czy mechanizm e101 jest gorszy niz e168, czy są to mechanizmy podobnej klasy?

 

porównaj

E101

1315051550_Zrzutekranu2022-05-06082228.png.fb597a624f088fdc678b1bb47be40a31.png

E168

 

1025011501_Zrzutekranu2022-05-06082247.png.886fa4026549972733c1f6a74451d221.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że to praktycznie takie same mechanizmy.

 

Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karakal napisał(-a):

Czyli wychodzi, że to praktycznie takie same mechanizmy.

 

Wielkie dzięki.

różnice mogą być czysto techniczne w budowie - ale to trzeba zagłębiać się w dokumentację techniczną - np zastosowanie cewki silnika skokowego  w którym np lepsza trwalsza, czy takie same  itd... dane te pewnie nie do odnalezienia w powszechnym necie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Karakal napisał(-a):

Czyli wychodzi, że to praktycznie takie same mechanizmy.

 

Wielkie dzięki.

 

22 minuty temu, unadarek napisał(-a):

różnice mogą być czysto techniczne w budowie - ale to trzeba zagłębiać się w dokumentację techniczną - np zastosowanie cewki silnika skokowego  w którym np lepsza trwalsza, czy takie same  itd... dane te pewnie nie do odnalezienia w powszechnym necie :) 

Chyba jest jedna różnica E101 to solar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.