Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bercikk5

gdzie leży granica cenowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Marek... że różni tną w ciula w mniejszym bądź większym stopniu to wiemy, ale jeżeli spróbujemy ustalić jeżeli to cięcie nie jest najważniejsze i spróbujemy dowiedzieć się ile jakość wizualna a co za tym idzie nakłady czasu i kosztów podnoszą parametry użytkowe to chyba wielka krzywda się tu nie stanie zwłaszcza, że #trollu wniósł dużo do dyskusji. Spróbujmy dowiedzieć się ile to wtedy wnosi do zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie operacje dokładnie przeprowadzają w patku na tych cnc ale cnc oferuje dokładność i jakość przy odpowiednim nakładzie czasu. Np krawędź na foto patka cal 240 wygląda jak po pojedynczym przejeździe fazownika i to na sporych parametrach - ja taką powierzchnię "osiągam" na nieznaczących fazach w formach wtryskowych gdzie nikt na to nie zwraca uwagi - chodzi tylko o "jakotaką" estetykę i bezpieczeństwo, że nikt się nie skaleczy o ostrą krawędź  :lol:  ale dla porównania - machnięcie takiej fazy - np. 30s. Jeżeli chcemy ją "wygłaskać" to czas pracy może nam skoczyć kilkukrotnie a nawet więcej. Mniejsze parametry obróbki itd. I nagle się okazuje, że podczas zmiany zamiast 100 elementów wyprodukowaliby tylko 30 ;)

 

co do opiłków to aż tak bym nie demonizował, na pewno to wszystko jest później myte w jakichś myjkach ultradźwiękowych itp. 

 

Nie porównywałbym form (każdych) do mechanizmów zegarków. Każda forma pracuje w surowych warsztatowych warunkach, gdzie mało kto się o nią troszczy, a jeszcze młotem je...e, jak się nie zechce otworzyć. A krawędzie to zwyczajne zatępienie do 0,2, aby Heniek z produkcji się nie pociął przy wyciąganiu wypraski... Co innego...

 

 

(...) przy mechanizmach zegarkowych dochodzi....estetyka, ktora jest istotna i w dużym stopniu przekłada się na cenę finalną.... (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to zaznaczyłem ale tak jak napisałem, faza w cal 240 niczym nie różni się od tej, którą robię "odniechcenia", ewidentnie widać duże parametry/liche zamocowanie, frez skakał po materiale i tyle.

Formy są traktowane młotkiem ale nie gniazdo które często są polerowane itd. Taki przykład z wczoraj - 2 wkładki z hartowanej WCL-ki - obróbka wykańczająca po hartowaniu, naddatki po 0.5mm. Program na półwykończenie 2 gniazd - 1.5h. Wykończenie 1h na jedno gniazdo. I to "wykończenie" było robione na szybko bez spuszczania się nad powierzchnią bo gniazda będą jeszcze liźnięte na drążarce  ;)  

Można było po 1.5h ściągnąć formę z frezarki i zostawić wszystko do drążenia albo poświęcić dodatkowe kilka h na wykończenie tego bez drążenia. Operacje wykańczające powierzchnię to najbardziej czasochłonna obróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre nawiązanie bo nie wiem czy mechanizmy Rolexa są tak należycie wykończone a znane są jako woły robocze czyli dochodzimy do tego mitycznego pylenia vs że dobry koń i w błocie pociągnie ... (również Rosyjskie potrafiące 30 lat pracować bez wymiany i czyszczenia z starych smarów - a to już fakt)

Ciekawe spostrzezenie. Moze to zbyt duze uproszczenie ale koro mechanizmy rolexa to wlasciwie proste, niespecjalnie zdobne woly robocze ktore nie "zasluguja" na przeszklony dekiel (wprawdzie inhousowe) - to skad powszechny zachwyt nad zegarkami tej marki i zarezerwowane miejsce na piedestale? Czy to nie dowod na sile marketingu w segmencie dobr luksusowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stąd że mechanizm nie jest specjalnie zdobiony ale niezawodny i "na dobrym chodzie" a do wykończeń przykładają się tam, gdzie je widać czyli na zewnątrz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W nawiązaniu-proszę zwrócić uwagę na Patka ( firma oficjalnie mowi o używaniu obrabiarek CNC)attachicon.gifdef7d278b28ccbd8cffc418845eda40b.jpg

Fragmenty mechanizmu Omegi prezentowane powyżej są lepiej wykończone...

 

 Bardzo tendencyjne porównanie. Widziałem mechanizmy Patka o doskonałym poziomie wykończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie dowod na sile marketingu w segmencie dobr luksusowych?

Nie. Gdyby to bylo takie latwe i zalezalo tylko od tego, to kazda luksusowa firma majaca kase na dobry marketing sprzedawalaby tyle zegarkow rocznie co Rolex. Rolex zatrudnia do marketingu i reklamy ludzi a nie kosmitow - ludzi, ktorych moze zatrudnic rowniez kazda inna firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tendencyjne porównanie. Widziałem mechanizmy Patka o doskonałym poziomie wykończenia.

To teraz umożliwilem Ci zobaczenie tego mniej doskonałego.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stąd że mechanizm nie jest specjalnie zdobiony ale niezawodny i "na dobrym chodzie" a do wykończeń przykładają się tam, gdzie je widać czyli na zewnątrz

Owszem ale taka np eta 2892 to rowniez niezawodny wol roboczy zapewniajacy dobry chód - stosowany w wielu zegarach tanszych i drozszych. Tym samym z lepiej i gorzej wykonczonymi kopertami itd. A jednak taka estymą nie są darzone zegarki z tym mechamizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To teraz umożliwilem Ci zobaczenie tego mniej doskonałego.

 

Nie wpływa to w żaden sposób na mój bardzo pozytywny odbiór Patka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mcintosh, sam się gubisz, teraz sam popadłeś w swój subiektywny odbiór z którego w innym lub tym temacie wyśmiałeś @LMed za odbiór L&S...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa to w żaden sposób na mój bardzo pozytywny odbiór Patka.

A zawsze sądziłem ze jesteś pasjonatem posiadającym szerokie horyzonty.

Często prosisz w wypowiedziach o fakty, teraz piszesz ze nie wpływają na Twoją ocene w zaden sposób, to jak to jest ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

@Mcintosh, sam się gubisz, teraz sam popadłeś w swój subiektywny odbiór z którego w innym lub tym temacie wyśmiałeś @LMed za odbiór L&S...

Różnica polega na tym, że LMed stwierdził, iż Lange to zegarmistrzowsko nr 1. Poprosiłem o uzasadnienie takiego poglądu i odpowiedzi nie otrzymałem. Natomiast co do mojej powyższej wypowiedzi - napisałem jedynie, że jakaś niedoróbka nie wpływa na mój ogólny bardzo pozytywny odbiór Patka. Chyba nie sądzisz, że w oparciu o jedno słabej jakości zdjęcie uznam, że Patek to dno i wodorosty.

 

A zawsze sądziłem ze jesteś pasjonatem posiadającym szerokie horyzonty.

Często prosisz w wypowiedziach o fakty, teraz piszesz ze nie wpływają na Twoją ocene w zaden sposób, to jak to jest ?

Odpowiedź powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granica leży tak gdzie sam ja ustalisz. Jedyna blokada jest zasobność Twojego portfela i znajomosc producentów .


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do mojej powyższej wypowiedzi - napisałem jedynie, że jakaś niedoróbka nie wpływa na mój ogólny bardzo pozytywny odbiór Patka. Chyba nie sądzisz, że w oparciu o jedno słabej jakości zdjęcie uznam, że Patek to dno i wodorosty.

 

 

Odpowiedź powyżej.

Zdjęcie jest dobrej jakości.

Nikt nic nie pisał o 'wodorostach', zdjecie zostało zamieszczone poglądowo, by móc się naocznie przekonać ze nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Padło stwierdzenie z Twojej strony ze takie porownanie jest tendencyjne, co zdziwiło, bo spodziewałem raczej merytorycznej dyskusji, nie opinii o firmie.

Odebralem to jak 'obronę' w stylu- "a u was biją czarnych"

 

Co do samej firmy-cytat za 'Pulsem Biznesu"

 

"Thierry Stern, prezes firmy Patek Philippe, która jest jednym z najbardziej znanych producentów drogich zegarków, uważa, że inna znana marka TAG Heuer rujnuje szwajcarskie rzemiosło oferując zegarek ze skomplikowanym mechanizmem w cenie zaledwie 15 tys. USD. Chodzi o model Carrera Heuer-02T z mechanizmem tourbillon."

 

Wiesz jak to się nazywa?-przyznanie do pazerności?, obrona monopolu?....a może słabe nerwy pana prezesa? :)

 

Ponizej moja opinia o firmie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/135644-antoni-norbert-patek/page-5?do=findComment&comment=1876474


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz umożliwilem Ci zobaczenie tego mniej doskonałego.

 

Naprawdę uważasz , że to zdjęcie uzasadnia tezę o wyższej jakości wykonania Omegi ?

Bo już się pogubiłem .

Patek pazerny ? A kto mu zabroni ? Tworzy przedmioty generujące pożądanie .

Jedyne co można stwierdzić na podstawie tych zdjęć , to brakuje mu trochę do Lange m.in.

Ale Lange , to wiadomo zegarkowy Rolls- Royce jest i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz , że to zdjęcie uzasadnia tezę o wyższej jakości wykonania Omegi ?

Bo już się pogubiłem .

Patek pazerny ? A kto mu zabroni ? Tworzy przedmioty generujące pożądanie .

Jedyne co można stwierdzić na podstawie tych zdjęć , to brakuje mu trochę do Lange m.in.

Ale Lange , to wiadomo zegarkowy Rolls- Royce jest i tyle .

Jak się pogubileś to raz jeszcze przeczytaj, bo wysnuwasz błedne wnioski, dodatkowo sugerując ze powiedziałem coś czego nie powiedziałem.:) i jeszcze nie wiedzieć skąd, jakieś tezy Ci się kołaczą po głowie.

Błednie interpretujesz.

 

Napisałem, cytuję-Fragmenty mechanizmu Omegi prezentowane powyżej są lepiej wykończone...w kontekscie dwóch zdjęć z fragmentami mechanizmu, Omegi i Patka z widoczną niedoróbką.

Gdzie tu padły slowa wyższosci jednej marki nad drugą, wybacz, ale ja nie widzę...

 

A stwierdzenia typu "a kto mu zabroni" są ponizej Twojego poziomu....stać Cię na bardziej ciete riposty :);)

 

 

P.S 'Przedmioty pożądania'- niestety nie jestem jeszcze na takim poziomie fascynacji pasją zegarkową, by jakieś przedmioty, zegarki, wywoływały u mnie podobne odczucia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błednie interpretujesz.

 

Napisałem, cytuję-Fragmenty mechanizmu Omegi prezentowane powyżej są lepiej wykończone...w kontekscie dwóch zdjęć z fragmentami mechanizmu, Omegi i Patka z widoczną niedoróbką.

 

 

Fragment lepiej wykończony ? Może fragmencik ? Niedoróbka jakaś ? Wątpię , albo jestem ślepy.

Ale jaki wniosek można by , z tego co przedstawiłeś , wyciągnąć ? Jaką miałeś intencję ( unikam określenia tezę ) ? 

Na pewno , można powiedzieć , że nie ma rzeczy doskonałych ( szczególnie pod lupą ) .

Zgadłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment lepiej wykończony ? Może fragmencik ? Niedoróbka jakaś ? Wątpię , albo jestem ślepy.

Ale jaki wniosek można by , z tego co przedstawiłeś , wyciągnąć ? Jaką miałeś intencję ( unikam określenia tezę ) ? 

Na pewno , można powiedzieć , że nie ma rzeczy doskonałych ( szczególnie pod lupą ) .

Zgadłem ?

:);)

https://www.youtube.com/watch?v=Nrj18AtHdRA


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię wesołych gości . Przypomniały mi się koszary i trepostwo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przykład, co można wyciągnąć z poczciwej ety 2824 :)

 

http://iwmagazine.com/news-and-now/20170120/sihh-2017-ressence/

 

Szczerze mówiąc nie sądziłem, że ten wątek wciągnie do żywej dyskusji takie znamienitości tego forum :) Ja podpisuję się pod zdaniem, które przedstawił Filip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zdjęcie jest dobrej jakości.

Nikt nic nie pisał o 'wodorostach', zdjecie zostało zamieszczone poglądowo, by móc się naocznie przekonać ze nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Tylko ten się nie myli, co nic nie robi.

 

Padło stwierdzenie z Twojej strony ze takie porownanie jest tendencyjne, co zdziwiło, bo spodziewałem raczej merytorycznej dyskusji, nie opinii o firmie.

Odebralem to jak 'obronę' w stylu- "a u was biją czarnych"

Napisałem tak, bo bez trudu można znaleźć zdjęcia mechanizmów Patka, które prezentują świetną jakość wykonania. Wszystko jak widać zależy od rezultatu dyskusji jaki chce się uzyskać.

 

"Thierry Stern, prezes firmy Patek Philippe, która jest jednym z najbardziej znanych producentów drogich zegarków, uważa, że inna znana marka TAG Heuer rujnuje szwajcarskie rzemiosło oferując zegarek ze skomplikowanym mechanizmem w cenie zaledwie 15 tys. USD. Chodzi o model Carrera Heuer-02T z mechanizmem tourbillon."

 

Wiesz jak to się nazywa?-przyznanie do pazerności?, obrona monopolu?....a może słabe nerwy pana prezesa? :)

Może wolność słowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego większość firm zagranicznych przeniosła się do Szwajcarii? Bo co, bo go lepiej zrobią w Szwajcarii niż np.w Ameryce.Albo można go drożej sprzedać jak ma na tarczy swiss made? :mellow: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.