Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie dokładności chodu (pseudo COSC) trzech moich zegarków:

1. Atlantic Worldmaster Prima (werk Unitas).

2. Tissot Automatic Seastar (Werk Tissot 2481)

3. Wostok (werk 2214)

 

-Test robiony był przez 15 dni.

-Wzorzec czasu: Zegar systemowy synchronizowany via net z zegarem atomowym za pomocą programu Dimension 4.

 

Legenda:

Odchyłka w stosunku do czasu wzorcowego.

Odchyłka dobowa.

Odchyłka po regulacji.

 

T^ - tarczą do góry.

D^ - deklem do góry.

12^/3^/6^/9^ - indeksy godzinowe do góry

 

post-684-0-85743100-1330481753.jpg

 

Wnioski pozostawiam wam. Jedyne co mogę dodać, to tissot noszony odchyłki ma takie:

post-684-0-83559300-1330481754.jpg

 

Ale przed testem trochę go cofnąłem (widać różnicę przy pozycji T^)

 

Pozostałe z trójki jeszcze nie były testowane na ręce. Planuję pozbyć się Tissota więc poszedł na pierwszy ogień.

 

Wnioski pozostawiam Wam.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz włączyłem się do tematu i przyznam, że nie chciało mi się czytac 22 stron postów. Uważam jednak, że temat fajny. Nie ma jak zdrowa konkurencja i doskonalenie ustawień swojej maszyny.

 

I właśnie o to ostatnie chciałbym zapytać przy tej okazji. Chdzi o to, czym najlepiej jest przesuwać regulator dlugości włosa? Czy istnieje do tego jakiś specjalistyczny przyrząd, którym można poruszyć regulator o jakieś ułami milimetra.

 

Osobiście używałem dotychczas scyzoryka, ale nie watpie, że jest coś lepszego niż on!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Ci Wenceslas za odpowiedź. Z tego co zrozumiałem to Chronokompaktor (czy to to samo co wibrograf?) słuzy do sprawdzania częstotliwości balansu.

Chciałbym wiedzieć czy istnieje tez jakiś przyrząd którym można przestawiać o ułamki milimetra położenie regulatora. W tym już chyba chronokompaktor nie pomoże. Chyba, że się mylę?

 

Sprawdziłem chód moich zegarków, ale się nie przynam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się wocio19... :D

 

jak widać po moich "zawodnikach" Rusek (i to przeciętny) okazał się...

 

W sumie nie chodzi o to, żeby się chwalić, tylko poznać swoje maszyny :D

 

Choć z tym chwaleniem, to mogę się mylić :lol:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tessio... pół roku dopracowywałem szatę graficzną :D

 

Wolałbym, żebyś skomentował zawartość :D:lol:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corvus, nie wiem czy mój komentarz jest tu na miejscu, bo ostatnio tydzień chodziłem z przestawionym o godzinę zegarkiem :oops: Jestem "miszczem" dokładnego czasu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Witam wszystkich, czytajac ten post postanowilem przebadac moje zegarki a konkretnie wostoka troyke i starego poljota (zegarki automatyczne). Zaczynałem 3 razy ale jakos zawsze po 2 ,3 dniach zapominalem a sprawdzaniu czasu. W koncu sie udało, Wynikiem troyki jestem pozytywnie zaskoczony , byla noszona około 10 godzin dziennie reszte przelezala cyferblatem do góry, poljot natomiast byl nakrecany i całą dobe lezał sobie rowniez cyferblatem do gory, z tym ze przed robieniem testu nie byl uzywany przez dluzszy czas(dlatego mu wybaczam). Oto moje wyniki:

44148a29277c7.jpg

W przyszlym tygodniu zrobie test poljota ale noszac go na rece mam nadzieje ze sie poprawi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień testowałem "w ruchu" Glasutte Spezimatic. Nakręcony przed tygodniem i noszony zazwyczaj w godzinach 5-22

glashutte116qx.th.jpg

 

A oto wyniki:

post-684-0-58680300-1330496468.jpg

Po tygodniu przyśpieszył 26 sekund

 

Odchyłka w stosunku do czasu wzorcowego.

Odchyłka dobowa (okresowa).

Odchyłka po regulacji.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Corvus, ładne te tabelki ;)

 

no, jeszcze wykresików brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z moim Seiko SNZ 445 jestem chyba w ogonku...Noszony cały czas przez 6 dni przyśpieszył 1,5 minuty,czyli około 15 sekund na dobę.Wg mnie to dużo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...eeeeeee dużo, mój Vostok robi 30 sekund dziennie i nie narzekam ;) Nawet nie chce mi się z nim iść do regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zrobiłem pomiar Amfibii - +10 s/24 h. Było siedem, jest +10, na pcozątku zaczynałem od 20 s i też uważałem, że jest ok. Mam świadomość, że zegarek noszę 14-24 godzin dziennie, odkładam go na półkę (o ile odkładam) na noc w różnych pozycjach. Do tego dokłada się np. pobyt w ciepłej wodzie w wannie, czasami więcej czasu na mrozie, itd. itd. Stąd pewnie rozbieżności. A sądzę, że to nie koniec. Vostok = chaos jak pisał neuro :) Tak więc uważam, że 15 sekund na dobę Seiko Medyka to naprawdę dobry rezultat. I o wiele bardziej warty akceptacji niż wymiana baterii co 2 lata i 1-2 sekundy na miesiąc ;)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 s. na dobę jest git. Byle do przodu a nie do tyłu :)

 

Moja Amfibia po okresie zabójczej dokładności (gdzieś przez miesiąc przyspieszyła ok. 5 s.) zaczęłą sobie zwalniać - przez weekend zgubiła z 10 s. Ale to może dlatego że ją ostatnio zdradzałem z Doxą - emerytką i nie była noszona (tylko dokręcana). Jak wróciła na rękę to trzyma znowu czas równo z wzorcem.

 

Nie wiem o co chodzi, ale podoba mi się to ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
www.zanim.napiszesz.prv.pl

 

;):):)

 

Z treścią zgadzam się w 100%, z formą trochę mniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę pocieszyliście mnie..Ale nawet gdyby mi spieszył 30 sek to i tak bym go wolał niż na bateryjkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 12 godzin testu nowego JLC Dualmatica.

Odchylenie = 0sec. (zegarek oczywiście cały czas noszony) :shock: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko nie wiem czy to dobrze, bo wzorcem jest mechanik.... :wink: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj divers 007 spieszy ok 20 sek.na dobe gdy go ustawiam daje dwie minuty opoznienia tak ze regoluje go raz na 2 tygodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamm dobra myśl...Mój skromny seiko daje mi do przodu ok 15 na dobę..zrobie to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 30-ta godzina pierwszego testu i rezultat -2sec. :lol:

Dokładny test i tak zostanie przeprowadzony, ale tak myślę, dopiero po minimum 2 tygodniach noszenia zegarka, na razie to tak bardziej orientacyjnie :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
moj divers 007 spieszy ok 20 sek.na dobe gdy go ustawiam daje dwie minuty opoznienia tak ze regoluje go raz na 2 tygodnie :lol:

 

mój natomiast 6-12 s/dobę do przodu. bez regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Mój 007 po regulacji robił początkowo 0 do +2 s lecz teraz chyba się dotarł i robi +4,+5 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.