Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Zupełnie się nie orientuje co to za zegarek i czy produkują do niego nowe tarcze?

Ten  na zdjęciu to oryginał?

To już jest produkcja po 1990 roku?

Gdybym chciał kupić to jaka jest orientacyjna lub średnia cena?

 

300 zł maks. I tak dużo jak na kwarca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzichu

Zaria ale pod inną marką, prawdopodobnie dla młodzieży 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

Czy to rzadkość? Obecnie chyba niezbyt często można go spotkać. 

Zobacz bransolety brak a w tym modelu jest zintegrowana.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj... na pocieszenie dodam, że ta oryginalna jest fatalna ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał(-a):

próbuj... na pocieszenie dodam, że ta oryginalna jest fatalna ;)

 

:D Na razie myślę nad zakupem. Nawet nie znam ceny ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :D. sam zegarek jest bardzo fajny, moim zdaniem. przyjemna tarcza i koronka niestandardowo umiejscowiona. lubię tego mojego, czasem zakładam :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, znalazłem zegarek mir po ś.p. dziadku, zrobiłem mu zdjęcia i poszukuję odpowiedzi na pytania co to za model i w jakich latach go produkowali. Z tego co wyczytałem to wydaje mi się że jest sprzed 1960, ale mogę być w błędzie. Ktoś coś wie na ten temat? Na odwrocie nie ma napisane zupełnie nic.

DSC_0560.JPG

DSC_0569.JPG

DSC_0561.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jestem nowy na forum i ogólnie zielony w temacie zegarków. Chciałbym prosić o identyfikacje tych zegarków i czy opłacało by się je naprawić (ta rakieta jest sprawna lecz reszta nie).

 

20231104_122842.jpg

20231104_122925.jpg

20231104_122917.jpg

20231104_122854.jpg

20231104_122906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, a więc chętnie zabiorę głos :) Nie ma tu zegarków unikatowych ani dobrze zachowanych, choć być może dla właściciela mają większą wartość. Idąc od dołu, Pabieda i Sława, wydają mi się w najlepszych stanach z całego zestawienia, doprowadzenie do używalności byłoby stosunkowo łatwe. Co do Sławy, coś tam widać na lunecie w okolicach godz. 5 - nie mogę ocenić, czy to fragment złocenia a reszta jest wytarta, czy zdjęcie przekłamuje. Pabieda z pasiastą tarcza, również - pomimo zajechanej tarczy i braku wskazówek, koperta jeszcze przyzwoita. Dużo dawców, można znaleźć taką tarczę i wskazy albo zrobić inny komplet w łatwy sposób. Idąc od góry, Rakieta "firanka" (czy "falbanka"?) i Czajka. Obie powycierane, Czajka z brudną tarczą, no i tu mam dylemat: do czego są potrzebne. Do codziennego noszenia? Jako pamiątka? Jako początek kolekcji? Takie jak są, piękne nigdy nie będą, dla lepszego wyglądu trzeba byłoby zmieniać koperty. Czajka, która jako kostka na ładnym pasku potencjalnie byłaby przyjemnym zegarkiem, ma malutki damski mechanizm, i przez to jest może najmniej warta zachodu. W przypadku starych, popularnych zegarków w średnim/kiepskim stanie, naprawa nigdy nie jest opłacalna. Ja jestem zwolennikiem przywracania do życia, jeśli tylko warunki pozwalają, inni szukają tylko wyjątkowych egzemplarzy - ile osób, tyle podejść.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie te ładniejesze zegarki wyczyszczę i oddam zegarmistrzowi do naprawy (jeśli nie będzie to zbyt kosztowne). W sume to wartość rynkowa nie jest dla mnie aż tak ważna, bo i tak ich nie sprzedam. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zadaję pytanie jeszcze raz, ponieważ nadgorliwy moderator usunął i napisał litanię na priw, zamiast przenieść post do odpowiedniego według niego tematu.

 

Czy mogę prosić o informacje w temacie poniższego zegarka: jaki to model, czy aby nie składak i do jakiej ceny warto byłoby go licytować?

Screenshot_20231109-164840.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, adikropkaer napisał(-a):

Cześć, zadaję pytanie jeszcze raz, ponieważ nadgorliwy moderator usunął i napisał litanię na priw, zamiast przenieść post do odpowiedniego według niego tematu.

 

Czy mogę prosić o informacje w temacie poniższego zegarka: jaki to model, czy aby nie składak i do jakiej ceny warto byłoby go licytować?

Screenshot_20231109-164840.png

Musiałbyś coś o sobie napisać np. jaki masz dochód,jakie kwoty w twoim budżecie są przewidywane na zegarki etc. może wtedy ktoś tu odwazylby sie zaryzykowac porade do ilu warto licytowac. A tak na poważnie każdy podchodzi indywidualnie do zegarka ,dla jednego będzie wart 50zl drugi zaś do uzupełnienia kolekcji da 200zl,trzeci przypomni sobie za dostal taki  na komunię i zapłaci 1000zl

A tak na marginesie chyba tarcza nie jest od niego ,powinna mieć płaskie indeksy a nie takie kominy ale tu niech się wypowiedzią biegli z dziedziny 

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jarek08s napisał(-a):

Musiałbyś coś o sobie napisać np. jaki masz dochód,jakie kwoty w twoim budżecie są przewidywane na zegarki etc. może wtedy ktoś tu odwazylby sie zaryzykowac porade do ilu warto licytowac. A tak na poważnie każdy podchodzi indywidualnie do zegarka ,dla jednego będzie wart 50zl drugi zaś do uzupełnienia kolekcji da 200zl,trzeci przypomni sobie za dostal taki  na komunię i zapłaci 1000zl

 

Tak już konkretnie - do 300 zł warto? Czy tarcza itd. jest oryginalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adikropkaer napisał(-a):

Cześć, zadaję pytanie jeszcze raz, ponieważ nadgorliwy moderator usunął i napisał litanię na priw, zamiast przenieść post do odpowiedniego według niego tematu.

 

Czy mogę prosić o informacje w temacie poniższego zegarka: jaki to model, czy aby nie składak i do jakiej ceny warto byłoby go licytować?

 

To może nadgorliwy moderator się wypowie jak już udało się znaleźć właściwy temat do zadania pytania :) Slava to fabryka gdzie już z fabryki potrafili wypuścić coś co nazwałbym składakiem mimo iż tam powstało . Ano składali sobie jak chcieli z czego chcieli, a raczej z tego co mieli byle ilość sztuk produkcji się zgadzała. Jeszcze chyba się taki nie urodził co by miał  pełną wiedze o Sławach. I wg mnie ta Sława mogła tak wyjść, lecz nie musiała.

Edit. Nie wykluczam że ta tarcza była również w innych kopertach, ale to nam powoli rozwiać wątpliwości. Zdjęcie z katalogu z 1979 roku.

A co do wyceny to gdzieś w regulaminie jest chyba zapis o zakazie wyceny na forum no chyba że mi się wydaje...

 

Слава 1979 21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kchrapek napisał(-a):

To może nadgorliwy moderator się wypowie jak już udało się znaleźć właściwy temat do zadania pytania :) Slava to fabryka gdzie już z fabryki potrafili wypuścić coś co nazwałbym składakiem mimo iż tam powstało . Ano składali sobie jak chcieli z czego chcieli, a raczej z tego co mieli byle ilość sztuk produkcji się zgadzała. Jeszcze chyba się taki nie urodził co by miał  pełną wiedze o Sławach. I wg mnie ta Sława mogła tak wyjść, lecz nie musiała.

Edit. Nie wykluczam że ta tarcza była również w innych kopertach, ale to nam powoli rozwiać wątpliwości. Zdjęcie z katalogu z 1979 roku.

A co do wyceny to gdzieś w regulaminie jest chyba zapis o zakazie wyceny na forum no chyba że mi się wydaje...

 

Слава 1979 21.jpg

Znalazlem po zdjeciu tą aukcję i faktycznie może być OK. Sprzedajacy w miarę rzetelnie sfotografowal a także opisał historię zakupu,jest oryginalne pudelko,chyba też  papiery i radziecka bransoleta,szkoda że użytkownik nie podesłal linka tylko skopiowane zdjęcie, było by łatwiej i szybciej coś poradzić 

Ps. A tak na marginesie zakończyła się za 220zl

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adikropkaer napisał(-a):

Cześć, zadaję pytanie jeszcze raz, ponieważ nadgorliwy moderator usunął i napisał litanię na priw, zamiast przenieść post do odpowiedniego według niego tematu.

 

Panie, ty nadgorliwych moderatorów nie widziałeś....jeden taki w innym dziale dał mi tydzień bana, bo zapytałem o części do chińczyka. A jak tydzień minął, to przyklepał mi drugi. Więc podziękuj tutaj ładnie, że ktoś rzeczowo odpisuje i pokazuje, co zrobić, żeby było lepiej. Co do Sławy - tarczę widziałem w innych kopertach, ale nie mam pewności, że to były oryginały. 300 zł absolutnie nie warto dać za ten zegarek.  


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pyta, czy warto dać 300 zł za zegarek, to zwykle uświadamiam: to nie jest koniec kosztów. Dochodzi przesyłka i ew. serwis. I z 300 robi się, powiedzmy, 450. No to wyfiltruj sobie np. na głupim Alle zegarki za 450 zł i zobacz, co możesz mieć. Nawet bez wiedzy specjalistycznej daje to jakiś pogląd na to, co warto licytować, a czego nie. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adikropkaer napisał(-a):

 

Tak już konkretnie - do 300 zł warto? Czy tarcza itd. jest oryginalna?

 

A może ten ban nie za zły dział był tylko za tę intensywną potrzebę wyceny? Ja przyznam, że zawsze tak wprost się obawiam zapytać o kwotę i nawet nie o bana chodzi, ale mi się zaczęło wydawać, że tak na forum to się elegancko 😂

 

Ps. Ta zieleń - przepiękna 😍

Edytowane przez Nah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.