Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałbym się coś dowodziec o tym zegarku.

Nie mam kompletnie pojęcia, a w necie nic nie mogę znaleźć. Jak zły dział to proszę o poprawę.

Pod cyfra 6 jest napis " 17 kamień" nie wiem czy  widac na zdjęciu.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź IMG_20240217_083550.thumb.jpg.895dc3ec60689eb11bb7de6d47f1998d.jpg

IMG_20240217_083617.jpg

IMG_20240217_083602.jpg

IMG_20240217_083717.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Progfan_87 napisał(-a):

Damska złocona Czajka, lata 70 lub 80. 

Na 17 kamieniach, rubinach, ale nie łudź się niepotrzebnie. Majątku na nich nie zbijesz. Jak nosiła mama albo babcia to do majstra, niech go wyczyści i świetna pamiątka. Tylko bransoleta do zamiany na pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 08:46, 386350 napisał(-a):

Dzień dobry, chciałbym się coś dowodziec o tym zegarku.

Nie mam kompletnie pojęcia, a w necie nic nie mogę znaleźć. Jak zły dział to proszę o poprawę.

Pod cyfra 6 jest napis " 17 kamień" nie wiem czy  widac na zdjęciu.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź 

 

Artykuł o samej fabryce napisał nasz forumowy kolega tutaj. Warto przeczytać, bo historia jest ciekawa. 

https://kmziz.pl/artykul/czajki-nad-wolga-ttk-2

Szczegóły mechanizmu masz tutaj

https://17jewels.info/movements/c/chaika/chaika-1600/

Więcej do oglądania tutaj

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/chaika

Na deklu masz "znak kaczastwa", czyli dodatkową puncę kontroli jakości. Jest to popularny zegarek w wersji przeznaczonej na rynek wewnętrzny (radziecki). Cena urzędowa 5 rubli 80 kopiejek na zapięciu bransolety. Cienka warstwa złocenia, nie mogę odczytać, ile. Jest kilka smaczków, np. że fabryka w Ugliczu robiła wszystkie jego elementy w obrębie jednej wytwórni (in-house), czyli tak jak nieliczne, największe fabryki zachodnie. Mechanizm 1600 lub 1601 na 16 mm średnicy mieści wszystko, cały szereg kół zębatych, bęben i stosunkowo duże koło balansowe, które "cyka" z częstotliwością 21600 A/h. Nazwa "Czajka" pochodzi od kryptonimu Walentyny Tiereszkowej, tkaczki która poleciała w Kosmos. Poniżej widać, jak wygląda w puzzlach.

Chaika-1600.P.jpg


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy.

Wiem że poljot chrono i 3133 ale jak go wpisać żeby wyskoczyły zdjęcia na Google?

Nawet szukając po zdjęciu wyskakują mi takie same ale Omega.

Referencja jakaś?

Pozdrawiam 

1000041983.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.b845b88f63fa6d73975d953bb157c9a7.png

Wątpię by był on z 1992 roku tak jak w opisie.

Raczej 2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2002 tego modelu co wyżej nie ma w katalogach, myślę, że to radosna twórczość, kogoś z "chin" i wpakowanie do koperty.

obraz.png.ec3909968df7a61024025ae0499e1dea.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Rok 2002 tego modelu co wyżej nie ma w katalogach, myślę, że to radosna twórczość, kogoś z "chin" i wpakowanie do koperty.

obraz.png.ec3909968df7a61024025ae0499e1dea.png

to nie chinska twórczosc,były takie i to przynajmniej w dwóch wersjach kolorystycznych,rzadko co prawda sie pojawiają ale są spotykane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
40 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Jarek chodzi mi o tego.

obraz.png.b1307d373beff38d3a47e75e466ea952.png

mnie tez o tego,miałem kiedys zdaje sie ze sprzedałem tu na bazarku jakies 10 lat temu,naprawde wystepowały takie ,były tez bodajrze jasne ale nie moge teraz znalezc zadnych zdjec

https://marketplace.watchcharts.com/listing/281086-fs-poljot-dynamic-chrono-sold

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie markę "Denissov"? Ja przypadkiem trafiłem w internecie, szukając czegoś o 3133. No i tutaj https://moscowwatch.com/index.php?categoryID=599 piszą, że "The Russian watch company "Denissov" was founded in 1951".  Aha. Szukam strony - jest, a jakże, jest adres moskiewski firmy, ale ani słowa o fabryce i bardzo mało o zegarkach :) No że ruska marka Denissov ma modele robione na Poljocie 3133, to rozumiem. Ale że na Unitasie i Miyocie 9015?! Drążę dalej i oto, co piszą o założycielu:

THE FOUNDER OF THE DENISSOV WATCH COMPANY, VLADIMIR ANDREEVITCH DENISOV, STARTED HIS CAREER IN THE WATCH BUSINESS BACK IN 1951. HE WENT A TOUGH WAY UP FROM A SIMPLE FOREMAN TO THE COMPANY OWNER. HE STARTED HIS CARRIER AT THE SECOND WATCH FACTORY, THEN WORKED AT THE SPECIAL DESIGN OFFICE OF CLOCKWORKS WATCH MOVEMENTS (SKB CHM), THEN HEADED THE SCIENTIFIC-RESEARCH INSTITUTE OF THE WATCH INDUSTRY, THEN CONTINUED HIS CARRIER AS A CHIEF DESIGNER OF THE FIRST MOSCOW WATCH FACTORY POLJOT. VLADIMIR ANDREEVITCH DENISOV TOOK PART IN THE DEVELOPMENT OF 3133 CALIBRE CHRONOGRAPH MOVEMENT, HE ALSO DEVELOPED THE FIRST RUSSIAN QUARTZ WATCH MOVEMENT.

 

ZAŁOŻYCIEL DENISSOV WATCH COMPANY, VLADIMIR ANDREEVITCH DENISOV, ROZPOCZĄŁ SWOJĄ KARIERĘ W BRANŻY ZEGARKOWEJ W 1951 ROKU. 
PRZESZEDŁ CIĘŻKĄ DROGĘ OD PROSTEGO MAJSTRA DO WŁAŚCICIELA FIRMY. ROZPOCZĄŁ SWOJĄ KARIERĘ W DRUGIEJ FABRYCE ZEGARKÓW, NASTĘPNIE PRACOWAŁ W SPECJALNYM BIURZE KONSTRUK-
CYJNYM MECHANIZMÓW ZEGARKOWYCH (SKB CHM), NASTĘPNIE KIEROWAŁ INSTYTUTEM NAUKowo-BADAWCZYM PRZEMYSŁU ZEGARKOWEGO, A NASTĘPNIE KONTYNUOWAŁ SWOJĄ PRACĘ JAKO GŁÓWNY 
KONSTRUKTOR PIERWSZEJ MOSKIEWSKIEJ FABRYKI POLJOT. VLADIMIR ANDREEVITCH DENISOV brał udział w rozwoju mechanizmu chronograficznego kalibru 3133, 
opracował także pierwszy rosyjski mechanizm zegarka kwarcowego.

 

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale....?

https://allegro.pl/oferta/stary-zegarek-slava-nos-face-15055053895?reco_id=2ddeaaeb-d981-11ee-80a0-0efda0ce0f09&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

 

Noworus, w opisie jest, że dodatkowe tarcze to tylko ozdóbka. Raczej nie chińczyk, bo chińce mają inne napisy na tarczy. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już takie kiedyś. Ostatnio mi się nawet Poljot z imitacją chrona gdzieś przewinął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat tego zegarka?a7a58606c9acb6f9961a7e0fecf23ef1.jpg

Wysłane z mojego 2201117TY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta okolicznościowa, raczej już współczesna, nie ZSRR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy z tymi zakazami wszystko w porządku?

IMG_20240306_185019.jpg

IMG_20240306_185000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, mst napisał(-a):

Witam, czy z tymi zakazami wszystko w porządku?

 

 

Jest w porządku. Sekundniki, wskazówki się zgadzają. Pierwszy zegarek kojarzę w pozłacanej kopercie ale pewnie były i w chromie. Kształt koperty na pewno dobry.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanowne grono znawców było takie coś? 34mm bez koronki

s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zim... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że zim to wiem,jest napisane na tarczy ale czy w takiej wersji był ?czy jakas inwencja twórcza domorosłych majstrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, konraDOOM napisał(-a):

Moi Drodzy, co to za Raketka?

1709851882287.jpg

Sruba ala Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony na bazarku ale ta obudowa wydaje mi sie zaadoptowana bo sam zegarek wydaje sie byc z jakiegos pojazdu.Co koledzy na to? Srednica obudowy 60mm, bezel 66mm.

IMG_20231202_152212190.jpg

IMG_20240310_100348.jpg

IMG_20240310_100410.jpg

IMG_20240310_100421.jpg

IMG_20240310_100459.jpg

IMG_20240310_100451.jpg

IMG_20240310_100545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.