Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Dziwię się, że wpisujesz się w tą retorykę.

Jestem po szkole muzycznej, dlatego zabrałem tu głos. Jeżeli ktoś opacznie zrozumiał moją wypowiedź, musi ją przeczytać raz jeszcze. Nie mam złych intencji, uwierz mi. 🙂 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Jestem po szkole muzycznej, dlatego zabrałem tu głos. Jeżeli ktoś opacznie zrozumiał moją wypowiedź, musi ją przeczytać raz jeszcze. Nie mam złych intencji, uwierz mi. 🙂 

Zwróć uwagę kto Cię lajkuje.😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Niesłyszący zapewne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Zwróć uwagę kto Cię lajkuje.😉

 

Ja Lewy wali bramki z przewrotki, to nawet kibice Realu biją mu brawo. 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Ja Lewy wali bramki z przewrotki, to nawet kibice Realu biją mu brawo. 😆

😀 inteligentna Bestia.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Parę zdań, bo temat kabli jak zawsze gorący😉

Osmodeusz i mariusz9a, nie bardzo chce mi się odpowiadać, na wykłady zaczynające się od „nie masz pojęcia”.

Zanim zakończyłem edukację, miałem przyjemność po drodze otrzymać dyplom ukończenia kierunku elektronicznego.

Rozumiem, że jeden z Panów się zdenerwował „pseudo ekspertem”. Było coś o Mission, a i tak nie usłyszy… tak doradzał.

Wycieczkę w kierunku umeblowania daję pod ocenę czytających wątek.

Posłużeniem się zdjęciem IPhone z innego wątku - nie HiFi, wiadomo jaki miało cel.

Generalnie, czytający ten wątek, zabawcie się sami i nie dajcie sobie odebrać przyjemności przez wszystko wiedzących.

P.s. Tak mocny atak, zwykle cechuje osoby, które kupowały wg kropek w miesięcznikach typu HFiM.

Jeszcze mała rzecz, zerknij do internetu i zobacz jak wyglądają trafo i kondensatory w Twoim, a moim wzmacniaczu😀

 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Jeszcze mała rzecz, zerknij do internetu i zobacz jak wyglądają trafo i kondensatory w Twoim, a moim wzmacniaczu

Jeśli to do mnie, to nie potrzebuję do tego internetu. A co do wzmacniaczy to przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi.

7 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Zanim zakończyłem edukację, miałem przyjemność po drodze otrzymać dyplom ukończenia kierunku elektronicznego.

W konteście Twoich abstrakcji naukowych nie świadczy to zbyt dobrze o tych co ten dyplom wydali:-( Nawet nie potrafisz sygnału na kablu zmierzyć tylko drwisz z tego, więc o czym Ty chcesz dyskutować? 😞 Zostają tylko jakieś wyimaginowane odczucia psychologiczne że kabel "A" gra lepiej od kabla "B". Pisałem Ci żebyś to po prostu zweryfikował (pomierzył) to się z tego śmiejesz... Taki z Ciebie elektronik :-]

 

PS. Po co zaś wkładasz kij w mrowisko i mnie wywołujesz do tablicy? Zaś chcesz pisać w kółko jedno i to samo o niczym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mariusz9a napisał(-a):

Jeśli to do mnie, to nie potrzebuję do tego internetu. A co do wzmacniaczy to przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi.

W konteście Twoich abstrakcji naukowych nie świadczy to zbyt dobrze o tych co ten dyplom wydali:-( Nawet nie potrafisz sygnału na kablu zmierzyć tylko drwisz z tego, więc o czym Ty chcesz dyskutować? 😞 Zostają tylko jakieś wyimaginowane odczucia psychologiczne że kabel "A" gra lepiej od kabla "B". Pisałem Ci żebyś to po prostu zweryfikował (pomierzył) to się z tego śmiejesz... Taki z Ciebie elektronik :-]

 

PS. Po co zaś wkładasz kij w mrowisko i mnie wywołujesz do tablicy? Zaś chcesz pisać w kółko jedno i to samo o niczym?

Ot cała dyskusja…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kurzy napisał(-a):

Ot cała dyskusja…

No właśnie. To już było nie raz i zaś to samo🙄 Także odpuść już i nie przywołuj mnie po raz n-ty do tej dyskusji o niczym konkretnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

No właśnie. To już było nie raz i zaś to samo🙄 Także odpuść już i nie przywołuj mnie po raz n-ty do tej dyskusji o niczym konkretnym...

„Zaś” dżentelmen długo nie odpowiadałem na Waszą „zabawę”.

36 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

No właśnie. To już było nie raz i zaś to samo🙄 Także odpuść już i nie przywołuj mnie po raz n-ty do tej dyskusji o niczym konkretnym...

Teraz odpuść? Już nie chcesz się bawić?

 

13 godzin temu, mariusz9a napisał(-a):

Pisałem wcześniej że ja fanem sprzętu audio nie jestem i nie mam się w tym temacie co chwalić. Mam w domu jakiś budżetowy amplituner do kina domowego Yamahy i do tego stare głośniki które dostałem po kimś (Altusy 300) + subwoofer. Mi to starcza - melomanem nie jestem, częściej służy to do odtwarzania dźwięku filmów. A swego czasu dużo słuchałem różnego sprzętu bo też byłem podjarany na kupno czegoś niby super fajnego i drogiego (jednymi się jarałem, inne były średnie). Tylko w pewnym momencie stwierdziłem że to bez sensu bo czego ja będę słuchał 😉 Akurat najczęściej słucham ciężkiego metalu, żona nie przepada i muzykę przez to słucham na słuchawkach. Mam też takie budżetowe studyjne z Audio-Techniki a drugie na zmianę dokanałowe z Koss (też taniocha), ale dla mnie oba grają fajnie.

 

EDIT:

A muzykę najczęściej słucham z CD (jestem nadal fanem płyt CD i dalej je kupuję) na starym, poczciwym, już około 25 letnim discmanie od Panasonica 🙂 Mam też Tidala z jakością MQA, nawet pożyczyłem kiedyś DAC z ALO audio od mojego zaprzyjaźnionego audiofila z pracy (ponoć jakiś wypasiony - tak twierdził), ale dla mnie to taki średni efekt tego był - discman z lat '90 gra fajniej 😄

Nivea na sparciałe zawieszenie? 
p.s. Pomiary ok?😀

Tak, więc Panowie Kasparzak i jest git!   I niech mi tu któryś z kablami wyjedzie…!😀
„Fanem nie jestem” ale się wypowiem😀

Tak od 2015 słyszymy.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osmodeusz, czekam.

P.s. Nie zapomnij załączyć foto sprzętu i łazienki.😀

 

 

Godzinę temu, mariusz9a napisał(-a):

Jeśli to do mnie, to nie potrzebuję do tego internetu. A co do wzmacniaczy to przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi.

W konteście Twoich abstrakcji naukowych nie świadczy to zbyt dobrze o tych co ten dyplom wydali:-( Nawet nie potrafisz sygnału na kablu zmierzyć tylko drwisz z tego, więc o czym Ty chcesz dyskutować? 😞 Zostają tylko jakieś wyimaginowane odczucia psychologiczne że kabel "A" gra lepiej od kabla "B". Pisałem Ci żebyś to po prostu zweryfikował (pomierzył) to się z tego śmiejesz... Taki z Ciebie elektronik :-]

 

PS. Po co zaś wkładasz kij w mrowisko i mnie wywołujesz do tablicy? Zaś chcesz pisać w kółko jedno i to samo o niczym?

„Abstrakcji naukowych” 

haha, dobry jesteś!

Dajesz…😀

 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 7.03.2023 o 11:49, mariusz9a napisał(-a):

No właśnie problem w tym że wcale nie słyszą różnicy co udowadniają ślepe testy 😞

A kolor tarczy się nie zmienia, tylko co najwyżej mózg przekłamuje odbiór danego koloru w połączeniu z innym kolorem, ale to nie znaczy że kolor tarczy się zmienił 🙂 Za dużego uproszczenia użyłeś i jeszcze czytając to, ktoś jest w stanie w to uwierzyć 🙂

Jestem pod wrażeniem.😀
A o złotej godzinie pan słyszał? 
Fotografowie wiedzą o czym piszę. 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić jak to Uczelnia wręczyła Ci dyplom z „kierunku elektronicznego” ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Szósty zmysł to sposób na włączanie tej części postrzegania człowieka, która czyni świat piękniejszy, lepszy, mądrzejszy i szczęśliwszy. Ci, którzy go posiedli, wychwycą każdą różnicę, której zwykli śmiertelnicy nie ogarną przy tych samych kablach, różniących się jedynie kolorem gumy izolacyjnej. 😉


wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz pojecia jakbys poskradal wszystkie rozumy. Wystarczy wypozyczyc dwa przewody nawet od tego samego producenta i samemu sie przekona. Jezeli nie uslyszysz roznicy to albo jestes gluchy albo musisz wymienic sprzet audio.


1. https://avcorp.pl/product-pol-3888-Neotech-NEMOI-1220-Interkonekt-srebro-UP-OCC.html


 

2. https://avcorp.pl/product-pol-3886-Neotech-NEI-3004-Interkonekt-miedz-UP-OCC.html?query_id=1


Dwa rozne przewody od jednego z najwiekszych producentow z Tajwanu. Nie ma zadnego voodoo, wszystko dokladnie oposane i pomierzone, widzisz dokladnie co kupujesz . Po wpieciu na zmiane w dobrze skonfigurowany system nawet dziecko uslyszy roznice w dzwieku 💁‍♂️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Muzzy napisał(-a):


wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz pojecia jakbys poskradal wszystkie rozumy. Wystarczy wypozyczyc dwa przewody nawet od tego samego producenta i samemu sie przekona. Jezeli nie uslyszysz roznicy to albo jestes gluchy albo musisz wymienic sprzet audio.


1. https://avcorp.pl/product-pol-3888-Neotech-NEMOI-1220-Interkonekt-srebro-UP-OCC.html


 

2. https://avcorp.pl/product-pol-3886-Neotech-NEI-3004-Interkonekt-miedz-UP-OCC.html?query_id=1


Dwa rozne przewody od jednego z najwiekszych producentow z Tajwanu. Nie ma zadnego voodoo, wszystko dokladnie oposane i pomierzone, widzisz dokladnie co kupujesz . Po wpieciu na zmiane w dobrze skonfigurowany system nawet dziecko uslyszy roznice w dzwieku 💁‍♂️

 

Michał, nie ma co się napinać, gdyż moja wypowiedź dotyczyła jedynie starej jak świat prawdy, że czerwone Porsche i tak jest najszybsze. 😉 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

[...]

A muzykę najczęściej słucham z CD (jestem nadal fanem płyt CD i dalej je kupuję) na starym, poczciwym, już około 25 letnim discmanie od Panasonica 🙂 Mam też Tidala z jakością MQA, nawet pożyczyłem kiedyś DAC z ALO audio od mojego zaprzyjaźnionego audiofila z pracy (ponoć jakiś wypasiony - tak twierdził), ale dla mnie to taki średni efekt tego był - discman z lat '90 gra fajniej 😄

 

To niemożliwe. Nie może grać lepiej, bo przecież "cyfra to cyfra". Ne pas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Kurzy napisał(-a):

Osmodeusz, czekam.

P.s. Nie zapomnij załączyć foto sprzętu i łazienki.😀

 

 

„Abstrakcji naukowych” 

haha, dobry jesteś!

Dajesz…😀

 

Chłopie, ile masz lat? Bo zachowujesz się jak dziecko z przedszkola. Ale i to by się zgadzało, bo w przedszkolu jeszcze fizyki nie uczą😉

9 godzin temu, Lemax napisał(-a):

Możesz zdradzić jak to Uczelnia wręczyła Ci dyplom z „kierunku elektronicznego” ? 

Chyba już nie ma co go "karmić". Jako człowiek z wykształceniem technicznym i tak już się wystarczająco skompromitował. Albo po prostu ma bardzo bujną fantazję i jeszcze zaraz się dowiesz że skończył MIT...

26 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

To niemożliwe. Nie może grać lepiej, bo przecież "cyfra to cyfra". Ne pas?

Hmm... Chyba nie rozumiem. Przecież w obu przypadkach masz sygnał cyfrowy zmieniony na sygnał analogowy. A odbiór dźwięku jest bardzo subiektywny. Po prostu efekt z podłączeniem telefonu przez USB-C do DAC i do niego tych samych słuchawek był średni w porównaniu z odtwarzaniem tej samej muzyki z CD na discmenie. Chodzi o sam przetwornik sygnału cyfrowego na sygnał analogowy. Stąd różnica. Już pomijam to że discman grał głośniej, także też przez to odbiór jest fajniejszy. Różnice powoduje ta część analogowa - zapewne w innym stopniu wzmacniane są poszczególne harmoniczne sygnału. Bo część cyfrowa to część cyfrowa - tak jak piszesz w obu to samo 🙂 Chyba ze ktoś nakombinował przy samych plikach, ale w to bym nie brnął (zakładam że muzyka udostępniana dla Tidala jest to ta sama co na płytach). Ale oczywiście takie zagrywki w "grzebaniu" w plikach tez się robi (głównie na potrzeby pokazania że coś działa (a tak naprawdę nic nie robi) audiofilom).

Edytowane przez mariusz9a
Doprecyzowanie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muzzy napisał(-a):


wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz pojecia jakbys poskradal wszystkie rozumy. Wystarczy wypozyczyc dwa przewody nawet od tego samego producenta i samemu sie przekona. Jezeli nie uslyszysz roznicy to albo jestes gluchy albo musisz wymienic sprzet audio.


1. https://avcorp.pl/product-pol-3888-Neotech-NEMOI-1220-Interkonekt-srebro-UP-OCC.html


 

2. https://avcorp.pl/product-pol-3886-Neotech-NEI-3004-Interkonekt-miedz-UP-OCC.html?query_id=1


Dwa rozne przewody od jednego z najwiekszych producentow z Tajwanu. Nie ma zadnego voodoo, wszystko dokladnie oposane i pomierzone, widzisz dokladnie co kupujesz . Po wpieciu na zmiane w dobrze skonfigurowany system nawet dziecko uslyszy roznice w dzwieku 💁‍♂️

 


Ten czerwony ma za mały przekrój do parametrów Twojego sprzętu może? A może zrobiony z gównolitu i powinien kosztować 5 zł za metr?

My (albo tylko ja) tu mówimy, że dwa kable z maksymalnie czystej miedzi,  o tym samym przekroju, jeden za 100 zł za metr a drugi  za 50 000 zł za metr będą grać identyczne i nie ma wała. ;) Nie mają prawa grać inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Adi napisał(-a):

My (albo tylko ja) tu mówimy, że dwa kable z maksymalnie czystej miedzi,  o tym samym przekroju, jeden za 100 zł za metr a drugi  za 50 000 zł za metr będą grać identyczne i nie ma wała. ;) Nie mają prawa grać inaczej. 

Podziwiam - ja już zaczynam wymiękać w tłumaczeniu w kółko jednego i tego samego... Beton i tyle.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Adi napisał(-a):


Ten czerwony ma za mały przekrój do parametrów Twojego sprzętu może? A może zrobiony z gównolitu i powinien kosztować 5 zł za metr?

My (albo tylko ja) tu mówimy, że dwa kable z maksymalnie czystej miedzi,  o tym samym przekroju, jeden za 100 zł za metr a drugi  za 50 000 zł za metr będą grać identyczne i nie ma wała. ;) Nie mają prawa grać inaczej. 


Obstawiam, że jest za tani , za mała gęstość pln, żeby dobrze przewodzić sygnał elektryczny. Ten drugi pewnie dodatkowo skropiony olejem z węża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Adi napisał(-a):


Ten czerwony ma za mały przekrój do parametrów Twojego sprzętu może? A może zrobiony z gównolitu i powinien kosztować 5 zł za metr?

My (albo tylko ja) tu mówimy, że dwa kable z maksymalnie czystej miedzi,  o tym samym przekroju, jeden za 100 zł za metr a drugi  za 50 000 zł za metr będą grać identyczne i nie ma wała. ;) Nie mają prawa grać inaczej. 

 

Rozumiem, że  sprawdzałeś u siebie w systemie ? wpinałeś kable za 100zł i za 50 000 zł i nie słyszałeś różnicy ? czy tylko tak sobie piszesz  ?  :)

Naprawdę oczekiwałem trochę wyższego poziomu rozmowy na tym forum.

31 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Podziwiam - ja już zaczynam wymiękać w tłumaczeniu w kółko jednego i tego samego... Beton i tyle.

 

Beton to niestety  Ty jesteś. Bo nie dopuszczasz do siebie innych możliwości!  Każdy kabel gra tak samo i kropka! Każdy transport cyfrowy też gra tak samo!  A jak ktoś twierdzi inaczej to wariat! Nie trzeba juz nic sprawdzać i porównywać bo Ty wiesz najlepiej i się z tym z nami podzieliłeś. Dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie tylko tak sobie. Elektrotechnikę miałem. Zakres szkoły średniej obejmuje nawet więcej  niż „prąd w kabelku”. 
 

Wybacz,  że nie potrafię wspiąć się na poziom, w którym zasady powszechnie obowiązujące obowiązywać przestają. Metafizyczne opcje są poza moim zasięgiem. 👍

 

A tak na poważnie to nie wiem czy celowo czy nie celowo Michał mieszasz pojęcia. To już daje znaki zapytania nad sensownością dyskusji.  Porównywanie kabla, a  ja cały czas powtarzam, z takiej samej miedzi, maksymalnie czystej, o tym samym przekroju, a porównywanie różnych transportów cyfrowych ma się nijak do siebie. Jedna rzecz to po prostu element do przewodzenia prądu o tych samych parametrach fizycznych a druga rzecz może być poprowadzona na 1000 albo i więcej sposobów, mieć różne Przetworniki działać niemal zupełnie inaczej. Dwa różne głośniki będą grać inaczej dwa różne wznacniacze będą grać inaczej dwa różne źródła cyfrowe czy analogowych będą grać inaczej. To chyba jasne dla każdego.  Dwa kable o tych samych parametrach fizycznych i diametralnie różnej cenie niestety, to przykre, ale nie będą grać inaczej. 
Owszem jak podłączysz potężny sprzęt kablem sygnałowe używanym kiedyś do prowadzenia wewnętrznych linii telefonicznych a potem porównasz do porządnego kabla o porządnym przekroju w czystej miedzi to różnica widoczna będzie a w zasadzie słyszalna będzie. 
Niemniej oczywiście możesz mieć inne zdanie, możesz płacić za kable ile zechcesz i życzę Ci aby sprawiało Tobie to jak największą przyjemność. Skutkiem będzie tylko to że dobrzy cwaniacy nieźle się wzbogacą,  ale to też dla nikogo krzywda. Wiara czyni cuda. 
 

Dla mnie jeżeli już mamy mówić o opcjach niezwiązanych z faktami a z metafizyką wszystko wyjaśnia to że ci sami ludzie opisujący, testujący te cudowne kable i oczywiście udowadniający jak to one są warte swojej ceny, dokładnie identycznie rozpisują się podając oczywiste i doskonale słyszalne przykłady na to jak kabel do transmisji cyfrowej kolosalnie poszerza scenę i ociepla dźwięk. Jako człowiek młody i wykształcony,  żyjący w XXI wieku tego chyba nie przyjmiesz? To ci sami ludzie „testerzy, „fachowcy” i na 1 000 000% w sprawie kabla cyfrowego oczywiście konfabulują a po ludzku mówiąc kłamią. Niestety w pozostałych również. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi napisał(-a):

Nie tylko tak sobie. Elektrotechnikę miałem. 

 

OK 😃😃😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty jakiego innego wyjaśnienia potrzebujesz?  Fizyka, elektryka, elektronika opierają się na pewnych zasadach i kwestiami wiary ich nie zmienisz.

A do opcji ze zmianą brzmienia, sceny, ociepleniem dźwięku w odniesieniu do transmisji cyfrowej się nie odniesiesz? Czy też się tylko uśmiechniesz? Czy Może również w to po prostu wierzysz?
 

Na tym forum spodziewałem się jednak innego poziomu dyskusji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.