Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nasdaq

2 zegarki do 20k oraz 12k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

nowy rok i nowe wyzwania :) Jak w temacie. Czas się przesiąść kilka półek wyżej z Epos Passion 3401.132.20.15.25.

Docelowo chciałbym nabyć 2 zegarki. Jeden garniturowiec. Może nie taki całkowicie konserwatywny ale na pewno do koszul, marynarek a także czasem (chociaż nie często do garnituru) i drugi bardziej casualowy ale także do koszul i marynarek ale też do polo, swetrów, itp.

 

Moje preferencje to odnośnie casualowego (chociaż jestem elastyczny:) :

-niebieska tarcza

-średnica do 43mm

-mechaniczny

-raczej na pasku ale też niekoniecznie

-może być używany

 

Odnośnie garniturowca:

-tarcza niebieska lub srebrna

-srednica take 43 mm

-mechaniczny

-na pewno na pasku :)

-także może być używany

 

Jeśli chodzi o garniturowca na razie chyba mam jeden swój typ Zenith Captain El Primero Chronograph 03.2110.400/01.C498 - wydaje mi się zobowiązujący ale jednocześnie nie tak bardzo jak Central Second. Myślałem też o niebieskiej tarczy chociaż chyba trudno dostać. Mierzyłem w srebrnej i zegarek jest rewelacyjny tylko srebrna tarcza wydaje mi się mocno zobowiązująca w sensie elegancka. Może się mylę....

 

Drugi garniturowiec jaki póki co mam na celowniku to Carl F. Bucherer Manero Peripheral chociaż czarna tarcza. Dodatkowo nadmienię iż nie widziałem go na żywo tylko na fotkach ale prezentuje się zacnie :)

 

 

Co do casualowo/sportowych to zapewne wybór jest olbrzymi...

Może rozczaruje ale myślę o Omedze Seamaster diver 300 m z niebieską tarczą czyli totalny klasyk. Można nosić na bransolecie ale też niebieski kauczuk. Jak dla mnie ponadczasowy zegarek. W zasadzie może być też do koszul, marynarek, itp.

 

Kolejny na jaki natrafilem to Carl F. Bucherer Patravi Scubatec na niebieskiej tarczy tylko chyba średnica jest 44,5. Również tego zegarka nie widziałem ale wygląda fajnie tylko czy nie nazbyt masywnie ? Chciałbym takiego przytłaczającego efektu uniknąć....

 

Kolejny to Breitling Superocean Heritage i rozumiem że jest wersja 42 mm ? Bo większość na sprzedaż 46 a to na pewno będzie za duży,,,,

 

No i kolejna moja propozycja to zegarek który wypatrzyłem dzisiaj w propozycjach na forum a mianowicie Ulysse Nardin Marine Chronometer 41mm. Z tym że widziałem iż czarna tarcza. W sumie jest ok ale czy są wersje z niebieską ?

 

Jak widzicie w kwestii casualowca jest spory rozstrzał :) Proszę i czekam na opinie i kolejne propozycje :)

 

Pozdrawiam

 

Nasdaq

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Jakieś sugestie Panowie i Panie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Często przewijającymi się propozycjami zegarków casualowych w tych widełkach cenowych są np. Omega Seamaster Aqua Terra albo różne Grand Seiko. Jeżeli chcesz divera to rozważ też zegarki Tudor, Panerai (nowe) albo używanego Rolexa Submarinera (używanego powinno dać się znaleźć w okolicach tych 20 tys.). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

albo używanego Rolexa Submarinera (używanego powinno dać się znaleźć w okolicach tych 20 tys.).

 

Wezmę worek takich subów.......


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić bo masz bardzo dobre typy :)

Zenith + Omega SMP to dobra kolekcja i sprawdzi się w 99% przypadków.

Ewentualnie nad casualem myślałbym o Omedze Aqua Terra (chociaż dla mnie branzoleta trochę za bardzo się błyszczy) lub Grand Seiko na Spring Drive (dla koneserów).

Tylko że sam mam SMP i bym przy tym został :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój Marek- przecież tu nie ma nic wartego poważnego zastanowienia.

Piotrek ma rację- ceny Subów poszybowały i znalezienie czegoś faktycznie godnego zainteresowania, z papierami,

niekombinowanego i w przyzwoitym stanie w okolicach 20 tysięcy można już włożyć w kategorię marzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój Marek- przecież tu nie ma nic wartego poważnego zastanowienia.

Piotrek ma rację- ceny Subów poszybowały i znalezienie czegoś faktycznie godnego zainteresowania, z papierami,

niekombinowanego i w przyzwoitym stanie w okolicach 20 tysięcy można już włożyć w kategorię marzeń

 

I to właśnie pokazuje że ceny Rolexów osiągnęły absurd. Obecnie Rolex to mit a nie dość że krzyczą ponad 30k za suba to jeszcze ponad rok czekania. Rolex sam sztucznie ogranicza podaż manipulując w ten sposób cenami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zegarek bardzo uniwersalny to moim zdaniem byłby to Rolex OP 114300. Ewentualnie Omega FOIS. Wiem, że trochę oklepany wybór, ale ja już się przekonałem, że takie są najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu dla tak dużej ilości osób casualowy zegarek to diver? Ten typ zegarka jest chyba najczęściej sprzedawany.

 

Ja zaproponuję Taga Monaco, kultowy zegarek sportowy, a może Chopard Migilia, Ulyssea ciekawy pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith Captain Chrono to moim zdaniem bardzo dobry wybór. Jeśli chodzi o casualowy, wolałbym Tudora Black Bay w większym rozmiarze z inhousowym mechanizmem albo Panerai Luminor, zamiast Omegi SMP.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem pw z Zenithem, jak coś Tudora też mam na sprzedaż;)


Czemu dla tak dużej ilości osób casualowy zegarek to diver? Ten typ zegarka jest chyba najczęściej sprzedawany.

Ja zaproponuję Taga Monaco, kultowy zegarek sportowy, a może Chopard Migilia, Ulyssea ciekawy pomysł...

 

Monaco ma 1 wielki problem, nazywa się grubość co w połączeniu z kwadratową koperta czyni go...niewygodnym


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dziękuję wszystkim za dotychczasowe wpisy i propozycje.

 

Muszę się przyznać że wpis był po 1 rekonesansie ale tylko internetowym. Wczoraj byłem przymierzyć kilku dotychczasowych faworytów. Niestety z Zenithem Captain El Primero Chronograph sytuacja wygląda tak że jest raczej za duży. Ja mam nadgarstek 16 cm. Obecnie mam Eposa Passion 43 mm i to dla mnie trochę dziwne bo Zenith ma 42 mm no ale nie tylko średnica jest ważna.... Zastanawiam się nadal ale raczej ten Zenith off...

Odnośnie Divera i propozycji Tudora Black Bay to także mierzyłem i w rozmiarze 42 mm jest zdecydowanie za masywny. I jeśli chodzi o objętość i grubość natomiast przymierzyłem Black Bay 58 w rozmiarze 39 mm i byłem w szoku bo pasuje wg mnie idealnie... Także ten Tudor jest bardzo w orbicie moich zainteresowań. Ze złotymi elementami jest bardziej zobowiązujący trochę i spokojnie do noszenia pod koszule i marynarkę. Elegancja i klasa. A jako sportowy również.

Ja muszę w ogóle znaleźć kompromis bo mimo obwodu 16 cm nadgarstka jestem dość atletycznej budowy....

Przymierzyłem także Omegę Seamaster diver 300m , rozmiar 41 mm, tyle że była na bransolecie a to od razu dodaje masywności zegarkowi. Też wydawała się trochę przyduża ale chyba ociupinkę i będę musiał jeszcze ją zmierzyć na pasku.

I tutaj pytanie do forumowiczów. Temat zresztą przerabiany a i ktoś popełnił artykuł na temat Toudor vs Omega :) Co Wy sądzicie ? Chyba bardzo zbliżone i cenowo i jeśli chodzi o design i jakość.... Jeśli chodzi o divera nie wykluczam że będę się nad tymi modelami zastanawiał i między nimi wybierał.

A co do drugiego zegarka. Może gdybym Divera wybrał Toudora to wejść w Omega AT blue ? Wiem że to nie ta półka co Zenith i nie typowy garniturowiec oraz temat oklepany ale w sumie piękny sikor i pasuje praktycznie do wszystkiego zależnie jaki damy pasek tudzież bransoletę.

Co sądzicie ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie i komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to ciekawe jak ewaluują u człowieka gusta.... Kiedyś kompletnie mnie divery nie kręciły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudora Black Bay sam nawet proponowałem, wprawdzie większy rozmiar, ale przy Twoim nadgarstku rzeczywiście BB58 będzie doskonałym wyborem, moim zdaniem lepszym niż Omega SMP.

Jeśli chodzi o Aqua Terrę, to mogę się wypowiedzieć, bo miałem niebieską, w poprzedniej wersji z datownikiem na 3. Długo z nią nie wytrzymałem, w realu niebieski kolor był taki "myszowaty", smutny. Teraz wybrałbym czarny.

Podobny stylistycznie do Omegi AT będzie Grand Seiko, jakość wykonania perfekcyjna. Na bazarku jest srebrny SBGH001.

Jeśli bierzesz pod uwagę Omegę AT, to rozważ również Rolexa Oyster Perpetual 39mm, świetny rozmiar, bardzo uniwersalny styl i jak na Rolexa w przyzwoitej cenie. Moim faworytem jest biały Rolex OP.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje to Tudor BB58 i Zenith ElPrimero 1969 w wersji 38mm...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudzież bym powyższym zestawem nie pogardził przy mniejszym nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Tudora BB jako opcję casualową. To będzie dobry wybór.

 

A jeśli chodzi o garniturowca - może JLC Reverso? Nie wiem czy rozpatrujesz koperty inne niż okrągłe, nie wiem także co masz jeszcze w kolekcji, ale takie nieśmiertelne i klasyczne Art Deco zawsze będzie dobrze wyglądać na nadgarstku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dziękuję wszystkim za dotychczasowe wpisy i propozycje.

 

Muszę się przyznać że wpis był po 1 rekonesansie ale tylko internetowym. Wczoraj byłem przymierzyć kilku dotychczasowych faworytów. Niestety z Zenithem Captain El Primero Chronograph sytuacja wygląda tak że jest raczej za duży. Ja mam nadgarstek 16 cm. Obecnie mam Eposa Passion 43 mm i to dla mnie trochę dziwne bo Zenith ma 42 mm no ale nie tylko średnica jest ważna.... Zastanawiam się nadal ale raczej ten Zenith off...

Odnośnie Divera i propozycji Tudora Black Bay to także mierzyłem i w rozmiarze 42 mm jest zdecydowanie za masywny. I jeśli chodzi o objętość i grubość natomiast przymierzyłem Black Bay 58 w rozmiarze 39 mm i byłem w szoku bo pasuje wg mnie idealnie... Także ten Tudor jest bardzo w orbicie moich zainteresowań. Ze złotymi elementami jest bardziej zobowiązujący trochę i spokojnie do noszenia pod koszule i marynarkę. Elegancja i klasa. A jako sportowy również.

Ja muszę w ogóle znaleźć kompromis bo mimo obwodu 16 cm nadgarstka jestem dość atletycznej budowy....

Przymierzyłem także Omegę Seamaster diver 300m , rozmiar 41 mm, tyle że była na bransolecie a to od razu dodaje masywności zegarkowi. Też wydawała się trochę przyduża ale chyba ociupinkę i będę musiał jeszcze ją zmierzyć na pasku.

I tutaj pytanie do forumowiczów. Temat zresztą przerabiany a i ktoś popełnił artykuł na temat Toudor vs Omega :) Co Wy sądzicie ? Chyba bardzo zbliżone i cenowo i jeśli chodzi o design i jakość.... Jeśli chodzi o divera nie wykluczam że będę się nad tymi modelami zastanawiał i między nimi wybierał.

A co do drugiego zegarka. Może gdybym Divera wybrał Toudora to wejść w Omega AT blue ? Wiem że to nie ta półka co Zenith i nie typowy garniturowiec oraz temat oklepany ale w sumie piękny sikor i pasuje praktycznie do wszystkiego zależnie jaki damy pasek tudzież bransoletę.

Co sądzicie ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie i komentarze

Omega czy Tudor. IPhone czy Android. Itd :D

Każda firma ma swoich zwolenników. Wybierz ten który Ci się podoba. Omega jest bardziej znana. Dla jednych minus a dla drugich plus. Jakiegokolwiek wybierzesz będzie to dobry wybór.

Ja bym jeszcze pomyślał nad Grand Seiko ale wyłącznie na Spring Drive. Najlepiej Snow Flake. Zamiast Omegi At. Fantastyczny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli spodobal Ci sie BB58, to powinienes tez sprobowac Rolex Sub 14060 albo 14060m - bez branzolety (head only) do znaleznienia w tej cenie. Moze to byc tez lepsza « inwestycja » jesli to dla Ciebie wazne.

post-80849-0-78095300-1546773046_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za dotychczasowe wpisy.

Zacznę może od końca. Mimo iż zakładałem że divera chcę z niebieską tarczą i wiele wskazywało na Bondowską Omegę to faktycznie ten Tudor bardzo mi się spodobał i świetnie leży na nadgarstku. Wrzucę fotki w tygodniu z porównaniem z Omegą bo tą na razie mam fotki na bransolecie.

Tak - podoba mi się ten Sub :) Problem jest że znacznie tutaj wyjdziemy poza mój target cenowy. Zakładam że trzeba za takiego Suba daź grubo powyżej 20k a może i jeszcze więcej.... :)

Tudor u Kruka bez skórzanego paska kosztuje 13,4k pln to lekko przekracza mój target ale jakoś to dźwignę ;) Z Rolkiem może być gorzej ;)

Widzę że Forumowicze idą w kierunku Tudora czyli na ten moment tak jak ja, mimo że tydzień temu był mi obcy ;) Kiedyś zresztą miałem kupować Longinesa a skończyłem na Eposie którego wtedy nie znałem :) Zobaczymy jeszcze jak Omega wypadnie na moim nadgarstku na pasku.

A czy sądzicie że nie powinno być problemu z ewentualną sprzedażą Tudora ? Myślę że chyba nie bo w środowisku jest to już wyrobiona marka ale wolę się upewnić. Nie zamierzam kupować zegarka żeby go zaraz sprzedawać, to nie mój styl ale może za lat kilka coś takiego się urodzi. Pytam bo z Omega pewnie nie byłoby żadnego problemu. Zresztą widzę jak znikają na Chrono...

 

Odnośnie garniturowca to na razie nie analizuję :) Rolex Oyster Perpetual wygląda ciekawie. Czy jakby tylko nie za bardzo "wycofany". Będę musiał ocenić w realu. Omega AT niebieską widziałem i nie ukrywam że mi się podoba :) Zegarek bardzo uniwersalny zależnie od paska. Nie klasyczny garniturowiec ale też sie do gajerka nada ;)

Co do Art Deco - nie wiem. Chyba nie szukam aż tak konserwatywnej linii ale bardzo dziękuję za pomysły.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Tak jak pisałem wcześniej. Wrzucam kilka fotek. Mam chyba spośród dwójki Tudor Black Bay 58 i Omega Seamaster Diver faworyta ale ciekaw jestem opinii.

Omega na bransolecie. Oczywiście niewyregulowana a paska nie mieli c8a24c4357ee2a5be036a0cefd2259e1.jpg

 

111648d5576f3a10de6f68efb1a79810.jpg20d2753eaa7158808732e965935f86f7.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I jeszcze jedna :)

 

d05b32c4e1b6a5449a03d176b0121b19.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A teraz na pewno bardziej zobowiązujący diver. Bardziej elegancki i z klasą. Jak dla mnie mający coś niezdefiniowanego co przyciąga i na pewno lepiej prezentuje się live niż na tych fotkach :)

 

76c442173b7cb7f4f221e56bd3141cf7.jpgde595c36797c73e75708ccaeae03977c.jpg78bb45f1e36fb7a4ac500494cacf529b.jpgcffabe01141c09992e3ff0d126880153.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To oczywiście jeśli chodzi o wybór divera. Zenith Captain z chrono, tak jak pisałem, zdecydowanie za duży

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wybralbym 300m,ale na Twoim nadgarstku lepiej wyglada BB 58.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na codzien chodzisz tak ubrany jak na zdjeciu to zdecydowanie lepiej bedzie wygladała Omega.

Jakosc wykonania jest na bardzo zblizonum poziomie, Tudor jest duzo mniej rozpoznawalna marka, co dla jednych jest plusem a dla innych minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za dotychczasowe uwagi. Od poniedziałku do piątku tak właśnie chodzę czyli koszule i marynarki. Na tych fotkach Omega faktycznie wygląda fajnie. Mam wrażenie że lepiej niż w realu i na odwrót. Tudor jakoś na tych konkretnych fotkach stracił swój wyraz.. W realu wygląda dużo lepiej i ma coś niezdefiniowanego o czym już wspominałem :) No i faktycznie samo ułożenie na nadgarstku plus dla Tudora z tym że tutaj kwestia nieregulowanej bransolety w Omedze więc nie można do końca ocenić....

Wiem - Omega kultowy model i rozpoznawalna marka. Tudor - dużo mniej rozpoznawalny. Właściwie zakładam że większość laików nie ma o niej pojęcia ale to akurat dla mnie nie ma znaczenia.

Czekam na kolejne opinie. Kwestie garniturowca odkładam na pózniej. Skupiam się obecnie tylko na diverze.

A w ogóle co ciekawe. Mówi się że Omega to jednak level wyżej tymczasem ceny tych konkretnych 2 zegarków bardzo podobne. Nowe 300m oczywiście kilka tysięcy droższe ale ten model różnica do Tudora niewielka.

Zastanawiam się też jak będzie w przyszłości z ewentualnym zbyciem. Czy Tudory będą trzymały cenę ? Czy sądzicie że zastosowanie in house w tych nowych modelach wpłynie na to że cena będzie się trzymała ?

Co do Omegi raczej nie mam wątpliwości bo to kultowy i niemal ponadczasowy model....

Oczywiście to nie będzie główny powód przy podjęciu decyzji ale jakiś tam dodatkowy czynnik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.