Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
irekm

Teorie spiskowe

Recommended Posts

... przez prawie 15 lat byłem na ciągłym urlopie i bawiłem się cały ten czas zegarami. 

#taktrzebazyc

5 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

Z takich około-tematów, to kiedyś oglądałem ciekawy film o zdjęciach ziemi z kosmosu i o tym, że większość z nich jeżeli nie wszystkie to są kompozyty składane z wielu zdjęć - i aż do teraz nie ma zdjęcia całej ziemi zrobionego jako "pojedyncze", tylko frankeny/składaki, gdzie widać m.in. sztuczne chmury dodawane w photoshopie.

Napiszę teraz najprawdziwszą prawdę.

Otóż będąc szczeniakiem lat temu XX była moda wśród nas na wysyłanie listów do różnych firm głownie samochodowych o mniej więcej takiej treści, "blablabla podobają mi się samochody waszej firmy, przyślijcie mi prospekty" Często się to udawało i plakaty  z najróżniejszymi samochodami lądowały na ścianie w pokoju. Wysłałem trochę zmodyfikowany list do NASA (tak, tego NASA) i ku mojemu zdziwieniu po kilku miesiącach otrzymałem pocztą grubą kopertę formatu A-4 z plikiem pięknych kolorowych zdjęć (bodajże 15 czy 20) na których były portrety astronautów, zdjęcia statków kosmicznych i między innymi kilka zdjęć matuszki Ziemi wykonanych z kosmosu. Otóż ziemia na nich była jak najbardziej kształtu kulistego. Nie wiem czy był to franken/ składak bowiem o Photoshopie wtedy nikt jeszcze nie słyszał, ba nawet komputery domowe to był wtedy czysty sajens fikszyn.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Ale to były zdjęcia 3D? Czy płaskie? Bo jak płaskie, a sfotografowali Ziemię at face, to była okrągła, tylko nadal płaska. Czyli wszystko się zgadza.

mniej więcej podobne do tego

Bez tytułu.png

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Mogli jeszcze tylko ta słonie sfotografować i byłby dowód..

Ale pewnie nie robili takiej fotki, bo słonie pod ochroną i "Zieloni" by protestowali....

Pozdrawiam Mirek

Czy ja napisałem gdzieś, że mam jakiś problem z kształtem Ziemi? Mam pytanie tylko - na czym opiera się wąż na którym stoi żółw na którym stoją te 4 słonie?

Posted (edited)

Moim zdaniem wąż "robi" za trzymado bańki powietrza zobacz zresztą.. (Tak jak się trzyma bańkę mydlaną w krążku)

Amazon.com: Hindu CosmogramNshowing The Tortoise Akupara Supporting  Elephants Upon Which The Earth Rests Enclosed By The World-Serpent Asootee  Drawing From An Ancient Hindu Ceramic Poster Print by (18 x 24): Posters &

i jako taka Bańka płyną sobie przez kosmos.

Zobacz też ,że wąz zapłótł się tak by żółw mógł oprzeć wszystkie 4 łapy na jego ciele... a pusk węża jest w powietrzu, więc ma czym oddychać.. Proste?

Proste !

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Przecież w pysku węża jest jego własna pardą d*pa a nos ma na zewnątrz bańki to jak może oddychać? Coś mi tu ściemniacie kolego...

Herbapol, niemazaco.

4 minuty temu, souls_hunter napisał(-a):

Przecież w pysku węża jest jego własna pardą d*pa a nos ma na zewnątrz bańki to jak może oddychać? Coś mi tu ściemniacie kolego...

No ale zobacz jaki nadęty.. czyli czasmai jednak zciąga powietrze..

ponadto, żeby nie być gołosłownym.

Zobacz że inne planety też są dyskami.. no wyjątek to Saturn.. ktoś się pomylił i tarczę oplótł pierścieniem, ale w poprzek..

Wszystkie fotki zawsze pokazują, dydk i  poprzeczny płaski pierścień..

Pozdrawiam Mirek

Panie, Saturna to ja widziałem na własne oczy! Nie miał żadnego pierścienia tylko 4 koła. A wąż nadęty bo pierdnął.

Albo właśnie odebrał Suba po 5 latach świetlnych stania w kolejce. To by się bardziej trzymało kupy.

No dobra, a co te latające piramidy? co to je Pentagon sfotografował?

moim zdaniem wywiad chiński, sprawdzając czy pandemia  już ogarnęła wszystkich równo...

Pozdrawiam Mirek

No dobra, ale co te piramidy? Jak se latają to niech se latają mi to lata. Bardziej mnie ciekawi ( o czym już tutaj raz pisałem) dlaczego Pentagon nie sfotografował tego Boeinga który w niego pierdyknął w 2011? Latające piramidy to przy tym pikuś.

35 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Moim zdaniem wąż "robi" za trzymado bańki powietrza zobacz zresztą.. (Tak jak się trzyma bańkę mydlaną w krążku)

Amazon.com: Hindu CosmogramNshowing The Tortoise Akupara Supporting  Elephants Upon Which The Earth Rests Enclosed By The World-Serpent Asootee  Drawing From An Ancient Hindu Ceramic Poster Print by (18 x 24): Posters &

i jako taka Bańka płyną sobie przez kosmos.

Zobacz też ,że wąz zapłótł się tak by żółw mógł oprzeć wszystkie 4 łapy na jego ciele... a pusk węża jest w powietrzu, więc ma czym oddychać.. Proste?

Proste !

Niby śmieszna grafika, ale czym ona się różni od pytania o przyczyny wielkiego wybuchu? Przyczynę przyczyny i przyczynę przyczyny przyczyny?  To tylko inna forma próby odpowiedzi na pytania zadawane kiedyś i teraz. Polecam film Łukasza Lamża.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Posted (edited)

Wąż stoi na swoim małym. Taki z niego akrobata. 

Edited by loco50

Posted (edited)
2 godziny temu, souls_hunter napisał(-a):

Napiszę teraz najprawdziwszą prawdę.

Otóż będąc szczeniakiem lat temu XX była moda wśród nas na wysyłanie listów do różnych firm głownie samochodowych o mniej więcej takiej treści, "blablabla podobają mi się samochody waszej firmy, przyślijcie mi prospekty" Często się to udawało i plakaty  z najróżniejszymi samochodami lądowały na ścianie w pokoju. Wysłałem trochę zmodyfikowany list do NASA (tak, tego NASA) i ku mojemu zdziwieniu po kilku miesiącach otrzymałem pocztą grubą kopertę formatu A-4 z plikiem pięknych kolorowych zdjęć (bodajże 15 czy 20) na których były portrety astronautów, zdjęcia statków kosmicznych i między innymi kilka zdjęć matuszki Ziemi wykonanych z kosmosu. Otóż ziemia na nich była jak najbardziej kształtu kulistego. Nie wiem czy był to franken/ składak bowiem o Photoshopie wtedy nikt jeszcze nie słyszał, ba nawet komputery domowe to był wtedy czysty sajens fikszyn.

Z takich historii to mam tylko namiastkę - kiedyś kupiłem zestaw do pokera Piatnika (firma chwalona przez mojego ojca, bo kojarzył ją z dobrej jakości kart) i zestaw okazał się niestety typową chińską robotą, oryginalną, ale słabo wykonaną, z licznymi niedoróbkami które nie powinny były przejść przez jakąkolwiek kontrolę jakości. Pierwszy i jedyny raz w swoim życiu, postanowiłem coś uczynić w tego typu sprawie i napisałem o swoim niezadowoleniu do polskiego dystrybutora, ale zostałem potraktowany po macoszemu - no cóż, taki produkt, taka jakość, no sorry. Napisałem więc po angielsku do "centrali" Piatnika i zostałem poproszony o adres 'wysyłki". Po tygodniu przyjechał do mnie największy zestaw do pokera Piatnika, jaki produkowali. Nadal średniej jakości, ale narzekać już nie mogłem, czyż nie? :P

2 godziny temu, souls_hunter napisał(-a):

Mam pytanie tylko - na czym opiera się wąż na którym stoi żółw na którym stoją te 4 słonie?

Jak się pomyśli o nowoczesnych teoriach, to w sumie można zadawać równie zasadne pytania. Po prostu oddaliliśmy od siebie to pytanie na dystans, który jesteśmy w stanie zmierzyć dostępnymi przyrządami - nic więcej. Takie samo pytanie, jak o węża, można zadać względem całego wszechświata - gdzie on wisi, na czym się opiera. Wielki Wybuch? Wewnątrz czego wszechświat się cały czas "rozszerza"? Na jakiej zasadzie i jakim prawem (które istniało przed Wielkim Wybuchem?) coś powstało z niczego?

Wąż pożerający swój ogon symbolizuje nieskończoność - i to jest ta mądrość starożytnych - jedyne wytłumaczenie, które zamyka temat. Jeżeli nie zaakceptuje się koncepcji nieskończoności, człowiek zawsze będzie pozostawał z tym samym pytaniem - co było przedtem? Co było przed powstaniem wszechświata? A co było jeszcze wcześniej? Lub kto stworzył stwórcę? W tym sensie zarówno ateiści jak i osoby wierzące ostatecznie zmuszone są uwierzyć w ten sam typ ostatecznej odpowiedzi.

-Edit- 

@albiNOS 01 teraz widzę twój wcześniejszy komentarz - otóż to - dokładnie to sam mam na myśli

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

6 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Moim zdaniem wąż "robi" za trzymado bańki powietrza zobacz zresztą

Dodam tylko , że wąż od środka jest kolorowy.

20210418_044651.jpg

Desmo: wspomniałeś o bredniach u Pospieszalskiego - możesz je zacytować?

Desmo: wspomniałeś o bredniach u Pospieszalskiego - możesz je zacytować?

Dopóki się ich nie zacytuje to nie będą bredniami?

Odnośnie obcych, piramid itp.

Tak mi się przypomniało😁

jak-to-kosmici-piramidy-budowali.jpg