Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Ciekaw jestem czy są w USA sklepy które sprzedają polski craft - pamiętam, że we Włoszech w craftowym pubie mieli Alebrowar czy Pintę ;)

Ciekaw jestem czy są w USA sklepy które sprzedają polski craft - pamiętam, że we Włoszech w craftowym pubie mieli Alebrowar czy Pintę

W Chicago czy NY na 100% można kupić wszystko , jak w sklepach tak barach. Tyle , że rzadko bywam. W takich małych mieścinach jak LaPorte , mimo tego , że Polaków sporo , polskie sklepy z żywnością czy alkoholem , upadały do 3 miesięcy.

Sent from my iPhone using Tapatalk

W dniu 11.06.2021 o 20:51, robol1 napisał(-a):

a jak nie ma ani jednej skrytki bankowej w mieście ponieważ banki ich nie maja to co wtedy?

No popatrz, i wylazło wielkomiejskie pojmowanie rzeczywistości w moim wykonaniu😑. Cóż, w takim przypadku jak przedkładasz:

1. Wizyta w odległym mieście w banku który ma skrytki.

2. Sejf w domu.

3. Dziura w ziemi w ogrodzie.

4. Inna sprytna skrytka gdzieś na posesji albo w domu, lub oddaj na przechowanie znajomemu🤣

Ja nie trzymam w banku, bo nie ma czego. Wszystkie dwie (trzy razem w Casio) sztuki są noszone na bieżąco i rotują. Ale to przecież żadna rozbudowana kolekcja. Gdybym miał więcej, to bym zdeponował.

18 minut temu, facecik napisał(-a):

No popatrz, i wylazło wielkomiejskie pojmowanie rzeczywistości w moim wykonaniu😑. Cóż, w takim przypadku jak przedkładasz:

2. Sejf w domu.

4. Inna sprytna skrytka gdzieś na posesji albo w domu, lub oddaj na przechowanie znajomemu🤣

Ja nie trzymam w banku, bo nie ma czego. Wszystkie dwie (trzy razem w Casio) sztuki są noszone na bieżąco i rotują. Ale to przecież żadna rozbudowana kolekcja. Gdybym miał więcej, to bym zdeponował.

Uwielbiam prace ogrodowe - wybieram zatem nr 3.

Ps.

Ja także nie trzymam wszystkich swoich zegarków w domu :) 

3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Ciekaw jestem czy są w USA sklepy które sprzedają polski craft - pamiętam, że we Włoszech w craftowym pubie mieli Alebrowar czy Pintę ;)

Może i są, ale po co zwozić drzewo do lasu? Jak jeździłem po zachodnim wybrzeżu to w prawie każdej mieścinie do 100k mieszkańców mieli nie jeden, a kilka lokalnych craftowych browarów robiących różne style, w cenach niższych niż w PL. Import wydaje mi się jest bez sensu. To co mnie bardziej zaskoczyło to brak możliwości zakupu 1 butelki z danego rodzaju. Chciałem popróbować różnych stylów i browarów, ale najmniej dało się kupić 6-pak 🤦‍♂️, i jeszcze gdyby to był Wallmart to rozumiem, ale w zwykłym malutkim spożywczaku też nie było opcji, sprzedawca w ogóle wydawał się być zdziwiony pytaniem :).

1dFQTya.png

32 minuty temu, nicon napisał(-a):

Może i są, ale po co zwozić drzewo do lasu? Jak jeździłem po zachodnim wybrzeżu to w prawie każdej mieścinie do 100k mieszkańców mieli nie jeden, a kilka lokalnych craftowych browarów robiących różne style, w cenach niższych niż w PL. Import wydaje mi się jest bez sensu. To co mnie bardziej zaskoczyło to brak możliwości zakupu 1 butelki z danego rodzaju. Chciałem popróbować różnych stylów i browarów, ale najmniej dało się kupić 6-pak 🤦‍♂️, i jeszcze gdyby to był Wallmart to rozumiem, ale w zwykłym malutkim spożywczaku też nie było opcji, sprzedawca w ogóle wydawał się być zdziwiony pytaniem :).

Poczekaj. Przyjedzie ten sprzedawca do nas to też mu mina zrzędnie jak będzie szukał w sklepie opakowania z tuzinem jaj 😛 

Posted (edited)
6 godzin temu, nicon napisał(-a):

Może i są, ale po co zwozić drzewo do lasu? Jak jeździłem po zachodnim wybrzeżu to w prawie każdej mieścinie do 100k mieszkańców mieli nie jeden, a kilka lokalnych craftowych browarów robiących różne style, w cenach niższych niż w PL. Import wydaje mi się jest bez sensu. 🤦‍♂️

Z tego samego powodu dla którego można kupić niektóre piwa niemieckie czy belgijskie w USA, są kraje które są dobre w swoich stylach -  Craft to nie tylko ipki, nie sądzę aby Amerykanie produkowali piwa na Sybilli czy Marynce, albo takiej klasy jak u nas Portery Bałtyckie, czy dobre Grodziskie, ale nawet pomijając te style, spektrum jest po prostu szerokie i ktoś kto się interesuje tematem lubi popróbować piwa z różnych krajów. Ciekaw jestem czy jak padł pomysł aby wprowadzić Absoluta czy Finlandię do Polski też padł argument o drzewie w lesie, choć przykład z wódką bardziej pasuje do Twojej wypowiedzi ;)

Edited by eye_lip

Nicon, 2254 miała bransoletę zwężaną typu Speedmaster, pozostałe modele z tego okresu mogły mieć taką lub nowszego typu jak SMPc, ostatnie faliste Bondy już tylko takie. Bransolety są wymienne więc jak Ci jedna nie pasuje to możesz zamienić, np ja noszę SMPc na bransie od 2254 i dla mnie jest to zestaw pod każdym względem fajniejszy od 5-cyfrowego Suba za ułamek jego kosztu.

d4b2fa95d6857d866593cde17eca1978.jpg&key=9dddc26b9c360825b6a1824e1683295b7b91d1f039a020c88ac1700c7907ba97

Mam taki zestaw.

Powiem Omega fajna nawet bardzo ale nie ma porównania w wygodzie noszenia do Rolexa!

Mam dużo różnych zegarków i co do komfortu noszenia nic nie dorówna Subowi pięcio cyfrowemu. 

Omega ma płaski dekiel i troszkę większa i dla tego jest mniej wygodna. 

8E120F54-061E-4EAF-85D1-9A6C2F093510.jpeg

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

22 godziny temu, facecik napisał(-a):

2. Sejf w domu.

super pomysły mi dałes choć tez nie mam nic wartościowego co trzymać to jednak gdybym mial to tez bym zrobił cos w stylu 3 lub 4 

17 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Z tego samego powodu dla którego można kupić niektóre piwa niemieckie czy belgijskie w USA, są kraje które są dobre w swoich stylach -  Craft to nie tylko ipki, nie sądzę aby Amerykanie produkowali piwa na Sybilli czy Marynce, albo takiej klasy jak u nas Portery Bałtyckie, czy dobre Grodziskie, ale nawet pomijając te style, spektrum jest po prostu szerokie i ktoś kto się interesuje tematem lubi popróbować piwa z różnych krajów. Ciekaw jestem czy jak padł pomysł aby wprowadzić Absoluta czy Finlandię do Polski też padł argument o drzewie w lesie, choć przykład z wódką bardziej pasuje do Twojej wypowiedzi ;)

Ma to sens, mnie te polskie chmiele czy style jak grodziskie czy porter bałtycki szału nie robią, ale może dlatego że nie lubię ani ciemnych ani wędzonych piw, ale faktycznie na globalnym rynku mogłyby być ciekawostką dla koneserów. Strzelam że pewnie w jakichś specjalistycznych sklepach można coś dostać, ale nie sądzę żeby się to jakoś wbiło do mainstreamu, bo same style są mocno niszowe, a piw na amerykańskich chmielach z oczywistych względów jest tam zatrzęsienie.

6 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Nicon, 2254 miała bransoletę zwężaną typu Speedmaster, pozostałe modele z tego okresu mogły mieć taką lub nowszego typu jak SMPc, ostatnie faliste Bondy już tylko takie. Bransolety są wymienne więc jak Ci jedna nie pasuje to możesz zamienić, np ja noszę SMPc na bransie od 2254 i dla mnie jest to zestaw pod każdym względem fajniejszy od 5-cyfrowego Suba za ułamek jego kosztu.

Jasne jasne, masz pełną rację co do tych bransolet. Jednak dla mnie 16610 to jest serio max rozmiarowo/wagowo co mogę nosić, nawet niby delikatne zmniejszenie średnicy i wagi w 14060M i 16570 robiło różnicę na korzyść. Poszukam później różnicy w rzeczywistych wymiarach koperty i masie, ale bond nosił mi się zauważalnie gorzej, miałem go rok, może mam bardzo duże wymagania co do komfortu, ale nawet po dopasowaniu bransolety 300tka latała mi ręce niemiłosiernie. Czasem mnie kusiło żeby spróbować jeszcze 2254.50, ale z Subem mam już pewne emocjonalne połączenie, no i wiem że wygoda noszenia nie ta.

4 godziny temu, szwed napisał(-a):

Mam taki zestaw.

Powiem Omega fajna nawet bardzo ale nie ma porównania w wygodzie noszenia do Rolexa!

Mam dużo różnych zegarków i co do komfortu noszenia nic nie dorówna Subowi pięcio cyfrowemu. 

Omega ma płaski dekiel i troszkę większa i dla tego jest mniej wygodna. 

No właśnie też mam dokładnie takie odczucia.

1dFQTya.png

@nicon Prownując wygodę, to najbliżej do Exa II u mnie była SMPc z mikroregulacją, trochę cięższa ale leżała bardzo dobrze. Bransoleta w Peter Blake jest ta sama co w Moonie na 1861, niby się zwęża ale to wciąż kawał metalu. Dla mnie Oyster jest najładniejsza bransoleta, która idealnie pasuje do pięciocyfrowych toolwatchy. 

2 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Porównanie porównaniu nie równe! 😜

Nikt mi nie wmówi bo sam testowałem i dalej mogę porównywać Omega fajna ale Roleks bez porównania wygodniejszy i tak jak wyżej napisane Oyster blaszkowaty ale idealny bo lekki i to w połączeniu z nie wielka waga zegarka, grubością bransolety i wagą samej bransolety tworzy zegarek idealny!

Oczywiście dla mnie! ☺️

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Guest KapoPi

U mnie to wygląda podobnie. To że marka droga i prestiżowa to jedna, ale dj 36 to najwygodniejszy zegarek jaki miałem odkąd go przymierzyłem. + ma wszystkie elementy które cieszą moje oko (trochę złota, karbowany bezel) , niezawodne mechanizmy, I pasuje niemalże do wszystkiego. Mógłbym założyć i do dresu i do garnituru. Definicja zegarka idealnego :)

Guest KapoPi

U mnie to wygląda podobnie. To że marka droga i prestiżowa to jedna, ale dj 36 to najwygodniejszy zegarek jaki miałem odkąd go przymierzyłem. + ma wszystkie elementy które cieszą moje oko (trochę złota, karbowany bezel) , niezawodne mechanizmy, I pasuje niemalże do wszystkiego. Mógłbym założyć i do dresu i do garnituru. Definicja zegarka idealnego :)

3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Fajnie się to czyta, szczególnie te ceny, $4000 za nowego Suba xD. Ale gość nie pomierzył dokładnie ani nie poważył, bo rozmiary na papierze to jedno, a praktyka drugie. 14060M ma przykładowo w "katalogu" rozmiar 40mm, a w rzeczywistości koperta ma 39,5.

1dFQTya.png

Posted (edited)

Coś dla oka i duskusji. IMO bardzo nierówne traktowanie zegarka podczas serwisu. Z jednej strony nowa bransoleta i czyszczenie wszystkiego, a z drugiej polerka koperty dremelem, brudny dekiel (na zębach), ryzykowne polerowanie wskazówek (luma niezabezpieczona) i indeksów na tarczy, wkładanie teleskopów z nową bransoletą śrubokrętem. Zastanawia mnie też ta obrotowa myjka części. Czy one podczas takiego mycia nie obijają się o siebie niszcząc efekt szlifów promienistych, słonecznych, perłowań?

Edited by memento mori

Witam wszystkich!

Wczoraj w zapytaniu wysłanym do Kruka odnośnie terminu odebrania Rolexa otrzymałem wiadomość zwrotna z informacją,że mój zegarek będzie do odebrania do 3-miesięcy.Ponoć Pani kontaktowała się i taką otrzymała wiadomość od Centrali.

Ciekawe ile w tym prawdy.

Jak myślicie?

Nie ma za co:)dziękuję

Jestem tylko ciekaw ile rzeczywiście to czasu zajmie i czy ta odpowiedź od Pani z salonu nie była zbywcza.

Kontaktowałem się również wcześniej z Panem od sprzedaży zegarków w Kruku i on twierdził,że czas może się znacznie wydłużyć niż te 2 lata które były deklarowane podczas podpisywania umowy.Zobaczymy.

Z pewnością się odezwę czy to się pokryje z deklaracją Pani z Kruka.

A moze ktos ma jakis update odnosnie dostepnosci "nowych / starych" pepsiakow i batmanow?