Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

@piotrek39 Ameryka jest lepszym miejscem do życia dla ludzi zamożnych, przedsiębiorczych etc. Raczej Nigdy nie będzie lepszym miejscem do życia dla przeciętnego człowieka niż Europa a nawet Polska na obecnym etapie, bo tam ważniejsze jest prawo do posiadania broni i wolność działania korporacji niż płaca minimalna, powszechna opieka medyczna czy tania lub wręcz darmowa edukacja, która wyrównuje szanse. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr.. U was roczna premia jest już w stawce godzinowej zawarta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=92230]piotrek39[/mention] Ameryka jest lepszym miejscem do życia dla ludzi zamożnych, przedsiębiorczych etc. Raczej Nigdy nie będzie lepszym miejscem do życia dla przeciętnego człowieka niż Europa a nawet Polska na obecnym etapie, bo tam ważniejsze jest prawo do posiadania broni i wolność działania korporacji niż płaca minimalna, powszechna opieka medyczna czy tania lub wręcz darmowa edukacja, która wyrównuje szanse. 

No nie wiem czy pracując na cnc w czyjejś firmie Piotr zarobiłby w Polsce na tyle Rolexów. Europa jest zbyt socjalistyczna i dlatego przedsiębiorczy lepiej będą mieli w US, tutaj będzie im się coraz więcej zabierać na tych nieprzedsiębiorczych w ramach wyrównywania szans, tam jak się starasz to dla siebie więc masz do tego motywację.
Europa jest lepsza dla nierobów i pasożytów, to fakt.
Egoizm był zawsze lepszym motorem postępu niż altruizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak jesteś dobrym specjalistą cnc to i w Polsce zarobisz i na Rolexy, to mocno indywidualna kwestia i zależy od wielu czynników, pozdrawia były operator plotera MultiCam i lasera Yamazaki Mazak;) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, ale Ty już chyba nie zarabiasz ploterem pracując u Janusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):


No nie wiem czy pracując na cnc w czyjejś firmie Piotr zarobiłby w Polsce na tyle Rolexów. Europa jest zbyt socjalistyczna i dlatego przedsiębiorczy lepiej będą mieli w US, tutaj będzie im się coraz więcej zabierać na tych nieprzedsiębiorczych w ramach wyrównywania szans, tam jak się starasz to dla siebie więc masz do tego motywację.
Europa jest lepsza dla nierobów i pasożytów, to fakt.
Egoizm był zawsze lepszym motorem postępu niż altruizm.

Powtarzasz jakieś obiegowe opinie i podpierasz się pojedynczym przypadkiem. Wystarczy popatrzeć ma przeciętny poziom życia i indeks rozwarstwienia czy zadowolenia z życia  w USA i w krajach Europy. Te masy nierobów w krajach protestanckich przez lata ciężko pracujące na poziom życia tam…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo się zmieniło Piotr ale dalej niewystarczająco. Ludzie mający fach w ręku zarabiają więcej ale dalej mniej od tych z biur. Przykład z firmy którą znam - produkcyjny przy prasie 3500,mechanik 4500,mechanika szef 6000 a biura od 8000 sekretarka 12tys, menagiery to...... Na koniec roku premie 2-3 pensje ale od 2 lat brak bo pandemia i ludzie dużo chorowali 
Rozrzut jest nadal i to bardzo duży "zwykły" robol (czytaj fachowiec) jest już tam jakoś doceniany ale nadal nijak w porównaniu do góry. 
 
Ja od kilkunastu lat na swoim - raz lepiej raz gorzej ale jakoś się toczę, żebym się dorobił to nie powiem ale bidy nie klepię 
 
Aaaa nie... przepraszam dorobiłem się..... dwóch przepuklin i wystrzelonego dysku 
 
Pozdrawiam 

Czyli będąc zwykłym pracownikiem (pracując na produkcji ) nie masz za bardzo szans by się czegoś dorobić gdzie jakieś mieszkanie , dom czy w miarę dobry samochód , o zegarkach nie wspomnę.
Decydując się przyjechać tutaj wraz z rodziną ( żona , dwójka małych dzieci ) tak naprawdę postawiłem na jedną kartę. Zaczynaliśmy praktycznie od zera. Na początku było dość ciężko. Ale w tamtym czasie i tak było łatwiej i lepiej jak w Polsce. Zaciskając pasa w 10 lat dom spłaciliśmy , w miedzy czasie żona podjęła prace.W Polsce pewnie było by ciężko to osiągnąć.
Zapomniałem dodać , że do rocznego bonus można by jeszcze było dodać to , że z każdego czeka jak ktoś chce może procentowo przelewać pieniądze na fundusz emerytalny , tutaj popularny 401 K plan. Do każdego dolara odłożonego , firma dopłaca 50cent. Przez rok gromadzi się całkiem niezła suma.
Pamietam jak na początku w zakładzie , wjechał kierownik nowo kupionym samochodem by się pochwalić. Jako młody chłopak pomyślałem „ fajnie by było kiedyś takim samochodem jeździć „
Na to wchodzi szef , kierownik chwali się szefowi „ patrz jaki samochód kupiłem „
Szef na to „ czym się chwalisz , samochodem , który będziesz spłacał przez kolejne 6 lat ? A Twój stary bez problemu jeździł by jeszcze 10. Lepiej dom spłać prędzej , ziemie kup. Samochód po spłacie nie będzie nic wart „ ja zapamiętałem te słowa. Na ziemi , która kupowałem i po 3 latach sprzedawałem „ by uniknąć podatku od wzbogacenia „ zarobiłem nie małe pieniądze kierownik prawdopodobnie dom do dziś spłaca
Można by było dużo jeszcze mówić. Ameryka nie jest dla głupich i leniów.

Od czasu do czasu , pojawiają się wpisy ludzi ewidentnie zazdrosnych , takie pogardliwe. Niestety to Polaków przypadłość , tak samo jest tutaj. Dlatego większość moich znajomych to Amerykanie. Im Polak mniej wie tym lepiej dla Ciebie. Smutne ale prawdziwe.

Nie opłaca się chorować , szkoły (studia ) kosztowna sprawa , córka od dwóch lat studiuje i sporo mnie to kosztuje. Syn po wakacjach zaczyna. Pomagam ile mogę , bo start młodych będzie lepszy bez długów.

Od początku pandemii , tutaj dużo się zmieniło. Rząd rozpieszcza nierobów , lepiej w domu siedzieć niż do pracy wracać. Lepsze pieniądze za nic brać. Po co pracować. Dlatego problem jest ze znalezieniem ludzi do pracy. Ciężko będzie socjale cofnąć. Zarobki rosną tak samo jak ceny w sklepach.

Dużo można by było pisać , ale to nie temat tutaj.

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

No nie wiem czy pracując na cnc w czyjejś firmie Piotr zarobiłby w Polsce na tyle Rolexów. Europa jest zbyt socjalistyczna i dlatego przedsiębiorczy lepiej będą mieli w US, tutaj będzie im się coraz więcej zabierać na tych nieprzedsiębiorczych w ramach wyrównywania szans, tam jak się starasz to dla siebie więc masz do tego motywację.
Europa jest lepsza dla nierobów i pasożytów, to fakt.
Egoizm był zawsze lepszym motorem postępu niż altruizm.

Zięć mojej siostry pracuje w Polsce na cnc , zarobek ponoć około 7k zł. Nie jestem pewien , ale to chyba źle nie jest ?

W stanach od początku pandemii tak samo jest , lepiej siedzieć na zapomogach niż pracować


Sent from my iPhone using Tapatalk
Myślę że jak jesteś dobrym specjalistą cnc to i w Polsce zarobisz i na Rolexy, to mocno indywidualna kwestia i zależy od wielu czynników, pozdrawia były operator plotera MultiCam i lasera Yamazaki Mazak;) 

Również pozdrawiam. Ja w Polsce zajmowałem się handlem. Sklep spożywczo monopolowy , odzież i przez chwile zabawki niestety , w tamtych czasach , hipermarkety zrobiły swoje , trzeba było się zwijać


Sent from my iPhone using Tapatalk
Myślę że jak jesteś dobrym specjalistą cnc to i w Polsce zarobisz i na Rolexy, to mocno indywidualna kwestia i zależy od wielu czynników, pozdrawia były operator plotera MultiCam i lasera Yamazaki Mazak;) 

Również pozdrawiam. Ja w Polsce zajmowałem się handlem. Sklep spożywczo monopolowy , odzież i przez chwile zabawki niestety , w tamtych czasach , hipermarkety zrobiły swoje , trzeba było się zwijać


Sent from my iPhone using Tapatalk
[mention=92230]piotrek39[/mention] Ameryka jest lepszym miejscem do życia dla ludzi zamożnych, przedsiębiorczych etc. Raczej Nigdy nie będzie lepszym miejscem do życia dla przeciętnego człowieka niż Europa a nawet Polska na obecnym etapie, bo tam ważniejsze jest prawo do posiadania broni i wolność działania korporacji niż płaca minimalna, powszechna opieka medyczna czy tania lub wręcz darmowa edukacja, która wyrównuje szanse. 

Dużo racji w tym co piszesz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Można by było dużo jeszcze mówić. Ameryka nie jest dla głupich i leniów. 

Nie opłaca się chorować 

Powiedz bohaterom np. książki Jessici Bruder „Nomadland” że pracując całe życie byli głupi i biedni, bo nic nie mają na starość.
 

 

Powiedz to mojemu znajomemu któremu niestety „opłacało” się zachorować w USA - coś co mój tata wyleczył w Polsce w ramach ubezpieczenia państwowego tamtemu ubezpieczyciel powiedział że niestety, tej choroby ubezpieczenie nie obejmowało (a płacił uczciwie lata całe). Sytuacja jak z Walterem White’em, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz bohaterom np. książki Jessici Bruder „Nomadland” że pracując całe życie byli głupi i biedni, bo nic nie mają na starość.
 
 
Powiedz to mojemu znajomemu któremu niestety „opłacało” się zachorować w USA - coś co mój tata wyleczył w Polsce w ramach ubezpieczenia państwowego tamtemu ubezpieczyciel powiedział że niestety, tej choroby ubezpieczenie nie obejmowało (a płacił uczciwie lata całe). Sytuacja jak z Walterem White’em, niestety.

Takie życie , jak nie myślisz i nie potrafisz lokować pieniędzy , często zaglądasz w kieliszek ( jest tu takich od groma ) całe życie będziesz pracować i nie osiągniesz nic.

Jak pisałem , chorujesz , licz się z tym , że jak oszczędności się skończą , nikt na Ciebie nie spojrzy.
Mam całkiem dobre ubezpieczenie , ale dodatkowo opłacam na różne ewentualności. Nie ma L4 , wiec jak nie pracujesz nie masz wypłaty. Warto coś mieć w zanadrzu.
Ogólnie jest tak , że jak zaczynają sie problemy , ludzie zjeżdżają do Polski leczyć się.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ciężko oszczędzać z pensji magazyniera Amazon czy Wallmart, czy prac sezononowych co dla milionów Amerykanów jest codziennością. A rachunki potrafią przecież iść w dziesiątki czy nawet serki setki tysięcy dolarów. W USA można ciężko pracować, nie zaglądać do kieliszka, nie mieć na edukacje dzieci i zbankrutować przy większym zabiegu medycznym. I nie trzeba ludziom którym nie poszlo w życiu ubliżać od niemyślących nierobów czy pijaków… . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle mnie zrozumiałeś. Nie ubliżam nikomu , każdy jest kowalem swego losu. Jak chcesz możesz wszystko , to kraj wielu możliwości. Tylko głową trzeba ruszyć.
W Walmart teraz układając towar na półki dostajesz 20$ na godzinę. W Amazon z tego co wiem , również nie jest źle. Kierowca UPS może wyciągnąć nawet 130k rocznie. Wczoraj słyszałem ofertę w radiu , McDonald na start oferuje 15$ a można zarobić nawet do 25$ na godzinę. Menards , Aldi na kasie do 25$ nie wspominając o tym , że mają świetne ubezpieczenie i dodatki pracownicze.
Coraz czesanej widzę jak paczki Amazon przywożą samochodem Tesla to tez ma wpływ na wykonywaną prace
Tylko trzeba chcieć …


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to prawda w dzisiejszych Stanach (było prawda do lat 80’ mniej więcej), chociaż się zgodzę, że ten ułamek przedsiębiorczych dorobi się dzisiaj milionów, a te kilkanaście osób milardow.  Reszta jak ma dobre wykształcenie to tez będzie żyła dość wygodnie, a najlepsza przepustka do wykształcenia i sukcesu nie jest w USA pracowitość tylko pieniądze i koneksje rodziców. Gdyby było prawdą to co piszesz to nie istniałoby  w USA zjawisko biednych pracujących, którzy pomimo pracy ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem i są bezdomni. W Europie zachodniej z minimalnej pensji da się normalnie żyć i wykształcić dzieci.

 

Dla mnie dzisiejsze USA jest groteskowe, kraj zrujnowany przez dekady lobbingu gdzie głupota goni głupotę, a wszystko podporządkowane jest wielkiemu biznesowi. Świetny przykład kryzys opioidowy. Mógłbym mieszkać tylko w Kalifornii, z racji że pracuje w IT i ciagle to to jest swoista mekka, chociaż dzisiaj już nie tak jak w latach 90’ czy 2000. Horrendalne koszty życia w dużych ośrodkach choćby. 
 

Chyba strasznie zeszliśmy z tematu, ale może posunęliśmy się w kolejce po Rolka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Może źle mnie zrozumiałeś. Nie ubliżam nikomu , każdy jest kowalem swego losu. Jak chcesz możesz wszystko , to kraj wielu możliwości. Tylko głową trzeba ruszyć.
W Walmart teraz układając towar na półki dostajesz 20$ na godzinę. W Amazon z tego co wiem , również nie jest źle. Kierowca UPS może wyciągnąć nawet 130k rocznie. Wczoraj słyszałem ofertę w radiu , McDonald na start oferuje 15$ a można zarobić nawet do 25$ na godzinę. Menards , Aldi na kasie do 25$ nie wspominając o tym , że mają świetne ubezpieczenie i dodatki pracownicze.
Coraz czesanej widzę jak paczki Amazon przywożą samochodem Tesla emoji57.png to tez ma wpływ na wykonywaną prace emoji3.png
Tylko trzeba chcieć …


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wallmart? To ta firma, która tak dobrze płaci swoim pracownikom że sama wydaje poradniki jak mają korzystać z food stamps bo ich na życie z pensji nie stać😂?

2080225895_CleanShot2021-07-11at17_32.19@2x.thumb.png.d41aa510a706c0ac6349e376d47bef68.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wallmart? To ta firma, która tak dobrze płaci swoim pracownikom że sama wydaje poradniki jak mają korzystać z food stamps bo ich na życie z pensji nie stać?
2080225895_CleanShot2021-07-11at17_32.19@2x.thumb.png.d41aa510a706c0ac6349e376d47bef68.png
 

Słowo daje nie jest źle , kolega mojej córki na okres wakacji się tam zatrudnił. Wcześniej pisałem , przykład jego. Układa towar na półki za 20$ na godzinę. To tak naprawdę nie jest mało za tę prace.
Wszystko się zmienia , jak nie ma kim pracować. Zarobkami zachęcają


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek39 napisał(-a):


Słowo daje nie jest źle , kolega mojej córki na okres wakacji się tam zatrudnił. Wcześniej pisałem , przykład jego. Układa towar na półki za 20$ na godzinę. To tak naprawdę nie jest mało za tę prace.
Wszystko się zmienia , jak nie ma kim pracować. Zarobkami zachęcają emoji2369.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

No to dobrze że się zmienia. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak najlepsze są te momenty, gdy możesz przy dobrym piwku podziwiać sobie nowo nabyty zegarek, na który tak długo czekałeś. :)
0286469f30ad7b76daacb5909f2b084d.jpg0ff795b369e0923e7b03bc58fefb4b38.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś się doczekam
Póki co podziwiam jak pięknie pomidorki mi rosną 051e2ed9ad7af8d08530f88feeb0e5ac.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomidorki na GMO? W HAmeryce wszystko jest jakoś większe. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko naturalne , organiczne , ogurasy już od dwóch tygodni zbieram , papryczkę również. Od farmera nawóz. Sama natura c8bc520a9d63b10c21f0541cb00aa462.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

...na który tak długo czekałeś. 

Oj Panie - chyba Pan nie wie co to znaczy dlugo czekac... 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, artme napisał(-a):

Oj Panie - chyba Pan nie wie co to znaczy dlugo czekac... 😂

Wiadomo, że najdłużej czekają Ci, którzy swoich jeszcze nie odebrali.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tematach Rolex i Nowe nabytki było ostatnio trochę nowalijek.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.