Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Mi się wydaje, ze po prostu najlepiej mieć jakiś ulubiony salon/sprzedawcę i umawiać się wyłącznie z nim. Miałem jako taką historię w kruku (omega, chopard bransoletka dla żony, Tudor gmt). Równo rok temu odebrałem dj41 (niebieski flutted i żubilka). Potem w kwietniu zapisałem się na batmana - odebrałem w październiku. Teraz poszedłem na zapisy (w tym samym butiku), wszystko w miłej atmosferze, zapisałem się na to, co chciałem. Czekamy tydzień, dwa na kontakt z centrali, kiedy to będzie wiadomo czy zapis przeszedł, czy nie. Nie mam z tym problemu, mam dwa świetne zegarki, które umilą czas, jeśli okaże się, że tegoroczny zapis nie wyszedł. Ciagle w sferze marzeń mam suba z datą i czarna daytonę, jak listy się otworzą to po prostu pójdę do salonu i się zapisze :) 

Dobry pomysł.

Macie jakiegoś ulubionego sprzedawcę u którego rozpocząłbym proces :-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lynx27 napisał(-a):

Dobry pomysł.

Macie jakiegoś ulubionego sprzedawcę u którego rozpocząłbym proces :-)?

Mam. Zapisał mnie na wizytę celem złożenia deklaracji, po czym powiedział, że po ptakach 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sanik napisał(-a):

Mam. Zapisał mnie na wizytę celem złożenia deklaracji, po czym powiedział, że po ptakach 🤣

Czyli że nie przyjął od Ciebie pisemnego zapytania? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Czyli że nie przyjął od Ciebie pisemnego zapytania? 

Na to co chciałem nie, proponował złotego SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sanik napisał(-a):

Na to co chciałem nie, proponował złotego SD.

 

Widocznie hajs wysypywał Ci się z kieszeń. Tak się kończy właśnie szpanowanie w Kruku. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, memento mori napisał(-a):

 

Widocznie hajs wysypywał Ci się z kieszeń. Tak się kończy właśnie szpanowanie w Kruku. 🤪

Ups, zła strategia była 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pewnie po tego nowego GMT z jakimś Pamem destro wszedłeś? 🤦‍♂️😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sanik napisał(-a):

Na to co chciałem nie, proponował złotego SD.

Mnie też na stalową Daytonę nie chcieli zapisać. Mogłem wybierać tylko z nowości 2022.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Mnie też na stalową Daytonę nie chcieli zapisać. Mogłem wybierać tylko z nowości 2022.  

A ja nic nie mogłem wybrać, oprócz godziny wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lynx27 napisał(-a):

A jak skończył się ten performance :-)? Rozwiń wątek bo brzmi ciekawie 🙂

Sprzedawca miał minę zupełnie pogubioną, sytuacja była dla niego mocno nietypowa, po naradzie gdzieś tam,

zagrożono mi, że nie dostane 5 letniej gwarancji, tylko tą ustawową, dwuletnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sanik napisał(-a):

A ja nic nie mogłem wybrać, oprócz godziny wizyty.

Czyli umówiłeś się na godzinę, przyjechałeś i nic nie mogłeś zamówić? Jeżeli nie ma w tym drugiego dna, to trochę słabo wyszło...  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Czyli umówiłeś się na godzinę, przyjechałeś i nic nie mogłeś zamówić? Jeżeli nie ma w tym drugiego dna, to trochę słabo wyszło...  

Jeżeli tak było, to faktycznie kiepsko… ja nie mam żadnej historii u króla, a byłem w Kruku dzień po @sanik z tym, że w Gdańsku, a nie Warszawie i mogłem zapisać się na wszystkie nowości, w tym te stalowe. Pani grzecznie zapytała, ile formularzy ma wsiąść żeby spisać moje zamówienie😉 @sanik może Ty wszedłeś do butiku jak rewolwerowiec i nie zrobiłeś sympatycznego wrażenia?🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie musiała je braść pełnymi garściami ;)

 

 

*sorki, nie mogłem się powstrzymać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, logann napisał(-a):

To pewnie musiała je braść pełnymi garściami ;)

 

 

*sorki, nie mogłem się powstrzymać ;)

I tu się mylisz. Zamówiłem 1 zegarek, ten który chciałem. Spoko, była zdziwiona tak samo, jak Ty😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Jeżeli tak było, to faktycznie kiepsko… ja nie mam żadnej historii u króla, a byłem w Kruku dzień po @sanik z tym, że w Gdańsku, a nie Warszawie i mogłem zapisać się na wszystkie nowości, w tym te stalowe. Pani grzecznie zapytała, ile formularzy ma wsiąść żeby spisać moje zamówienie😉 @sanik może Ty wszedłeś do butiku jak rewolwerowiec i nie zrobiłeś sympatycznego wrażenia?🤪

W Warszawie już pierwszego dnia (31.03) od 16.00 listy na gmt i ak były zamknięte.

Tak na Air Kinga, którego przez lata pies z kulawą nogą nie chciał brać 😀

53 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Czyli umówiłeś się na godzinę, przyjechałeś i nic nie mogłeś zamówić? Jeżeli nie ma w tym drugiego dna, to trochę słabo wyszło...  

A jakie ma być drugie dno?

Zresztą inni koledzy pisali tu o tym samym. Te zapisy na wizyty to było jawne wprowadzenie w błąd, aby nieco rozładować kolejki pierwszego dnia. To info z jendego AD.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

W Warszawie już pierwszego dnia (31.03) od 16.00 listy na gmt i ak były zamknięte.

To niefajnie, że na ,,prowincji” problemu nie ma, a stolica zamyka listy🤷🏻‍♂️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sanik napisał(-a):

W Warszawie już pierwszego dnia (31.03) od 16.00 listy na gmt i ak były zamknięte.

A jakie ma być drugie dno?

Zresztą inni koledzy pisali tu o tym samym. Te zapisy na wizyty to było jawne wprowadzenie w błąd, aby nieco rozładować kolejki pierwszego dnia. To info z jendego AD.

Pisali tylko Ci, którzy nie mogli się zapisać. ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafalmosty napisał(-a):

To niefajnie, że na ,,prowincji” problemu nie ma, a stolica zamyka listy🤷🏻‍♂️ 

Nie w tym problem, bo wiadomo, że popyt regionalnie może być różny.

Problemem w tym, że niby zasady są centralnie ustalone, a w samej Warszawie w różnych Krukach było inaczaj. W GM przyjmowali deklaracje z marszu, na pl. Konstytucji umawiali wizyty.

3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Pisali tylko Ci, którzy nie mogli się zapisać. ;) 

O różnych doświadczeniach pisano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Raffles 31 Marca była naprawdę zabawna atmosfera, gdzie musiałem potwierdzać kto ostatni w kolejce "do Rolex'a". W samym salonie spory porządek - każdy pracownik zajęty wypisywaniem formularzy przy kilku stolikach. Pani przy zapisie potwierdziła, że będzie wielu niezadowolonych klientów (i.e. tych, którzy nie zostaną wpisani do kolejki). Mam przypuszczenie, że to może być ostatni rok gdzie obowiązuje system zapisów na nowości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej czytam ten wątek tym bardziej rozumiem, że to wszystko nie ma sensu. Na całym świecie jest bałagan, ilość zamówień przekracza zapewnie produkcję na lata a my w Polsce nie jesteśmy na czele najlepiej zaopatrywanych krajów.

 

Nawet jak mojego zapisu nie odrzucą to i tak na etapie wizyty mialem jasny komunikat, że szanse na realizację są mikroskopijne więc w sumie jestem w takiej samej sytuacji jak Ci co sie nie zapisali ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, amatsukaze napisał(-a):

W Raffles 31 Marca była naprawdę zabawna atmosfera, gdzie musiałem potwierdzać kto ostatni w kolejce "do Rolex'a". W samym salonie spory porządek - każdy pracownik zajęty wypisywaniem formularzy przy kilku stolikach. Pani przy zapisie potwierdziła, że będzie wielu niezadowolonych klientów (i.e. tych, którzy nie zostaną wpisani do kolejki). Mam przypuszczenie, że to może być ostatni rok gdzie obowiązuje system zapisów na nowości.

 

Tak, czy inaczej, jak widać lata panowania tej sytuacji nie spowodowały wymyślenia rozwiązania. A może go nie szukano, bo pierwsze miejsce dochodów nadal jest zachowane, z dużą przewagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, na ten moment w roku 2022 nie da się kupić zegarka Rolex u dilera.  

 

Trudno odnieść inne wrażenie, patrząc na to z perspektywy dekad, że marketing Rolexa doprowadził do sytuacji, w której ewentualne nabycietakie zegarka jest możliwie tylko z "drugiej ręki" co jest oczywiście droższe niż w salonie bo przecież zgodnie z mantrą - popyt przewyższa podaż. 

 

Nie macie czasem wrażenia, że przynajmniej niektóre z wystawianych "second handów" jako nowe to oferowane przez salony zegarki?  a może Rolex produkuje sobie a muzą żeby produkować a tak naprawdę to prania pieniędzy :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jan napisał(-a):

Nawet jak mojego zapisu nie odrzucą to i tak na etapie wizyty mialem jasny komunikat, że szanse na realizację są mikroskopijne więc w sumie jestem w takiej samej sytuacji jak Ci co sie nie zapisali ;)

Jeżeli zapisu nie odrzucą, to jak rozumiem zapisani powinni trafić do kolejki i po jakimś czasie otrzymać to, na co się zapisali? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mateo napisał(-a):

zapisani powinni trafić do kolejki i po jakimś czasie otrzymać to, na co się zapisali? 

 

Niech bardziej doświadczeni koledzy powiedzą. Ja to widzę tak, że równie dobrze dany model może być za rok czy dwa discontinued i tyle warty byl wpis na listę ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.