Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Kruk nie powinien dac sie dy... mać- mówiąc wprost. Nie po to pracował latami na swoją markę , renomę itd żeby zaprzepaścić to wszystko w imię marki R. A z drugiej strony nie wierzę żeby Kruk podpisal taką umowę, która robi mu krzywdę. Wieć moim zdaniem Kruk kreci i spekuluje ile sie da. Ale to tylko moja opinia

2 minuty temu, pisar napisał:

Czynników może być dziesiątki. Dlaczego oczekujesz logiki w tym względzie?

Np. może mają dyrektora pojeba, który miał takie widzimisie odklejone od realiów. Nic mnie już nie zdziwi.

Piszą o "idiotach z Kruka" nie miałem na myśli szeregowych pracowników w sklepach stacjonarnych, bo Ci (przynajmniej w Krakowie) są bardzo uprzejmi i profesjonalni.

2 minuty temu, Moretti napisał:

Ważne, że jeśli chodzi o ilość wypowiedzi w temacie, który Cię nie doryczy jesteś w czołówce XD 👍👍

Ejj, jestem zapisany na "batgirl" od półtorej roku także nie do końca nie dotyczy. Natomiast dziwię się komuś kto się zapisał po raz drugi przy tych "zasadach" kolejkowych i wpłacał zaliczkę jeżeli chce dla siebie a nie w celu sprzedaży.

1dFQTya.png

Mnie boli tylko jedna rzecz w tym całym temacie. Mam swój salon Kruka z którym utrzymuję bardzo dobrą, serdeczną relację.

Okazuje się, że nowości można zamówić tylko w "Krukach" które są Rolex Boutique.

To jest paskudne. Nie dość, że został zabrany biznes bardzo wielu salonom Kruka, to ja nie mogą współpracować z osobami które cenię i które chciałbym wspierać.

Dno.

Ja po ostatniej akcji z Krukiem definitywnie z Rolexa rezygnuję.Może kiedyś wrócę ale tylko wtedy kiedy Rolex będzie normalnie dostępny do zakupu tak jak inne uznane marki.

Rolex ma w zaliczkach kilkaset tyś pln. 

Idealny plan cudzego obrotowego kapitału bez zadnych odsetek. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Czyli czytając Wasze wypowiedzi mam rozumieć, że w dalszym ciągu nie wiadomo czy zaliczki wpłacone na starego SUBa będą przepisane na nowego ?
Bo na odpowiedź ze strony Kruka to ja już nie liczę.

@pisarA kto będzie te Rolki na polskim rynku upychał ? Wiarygodnego, uznanego dystrybutora że skarpety nie wytrzepiesz. Lokale muszą trzymać poziom (umowy na dobre miejscówki są wieloletnie), pracownicy, serwis.

Taka zmiana odbiłaby się na pozycjonowaniu marki. A Kruk mógłby zainwestować w marketing czegoś innego i dałby radę. Rolex na swoim levelu jest Nr 1 ale nie jedyny. Lexus zaczynał od zera a po kilku latach pięknie (w USA) wykorzystał słabość Mercedesa w latach 90-tych.

Edited by mroova
Dodanie adresata

1 godzinę temu, nicon napisał:

Piszą o "idiotach z Kruka" nie miałem na myśli szeregowych pracowników w sklepach stacjonarnych, bo Ci (przynajmniej w Krakowie) są bardzo uprzejmi i profesjonalni.

Ejj, jestem zapisany na "batgirl" od półtorej roku także nie do końca nie dotyczy. Natomiast dziwię się komuś kto się zapisał po raz drugi przy tych "zasadach" kolejkowych i wpłacał zaliczkę jeżeli chce dla siebie a nie w celu sprzedaży.

No i zgoda 😃

Ps. Rok to facet nie kobieta więc półtora a nie półtorej ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Oczywiście. 

Źle napisałem. 

Kilka milionów w zaliczkach przez kilka lat. 
KRUK nie mówi ilu jest faktycznie oczekujących, może być kilka tysięcy na jeden model. 
Do tego można, np. opchnąć towar pod ladą i podzielić się 100% przebitką.
PRL się chowa, bo w poprzednim systemie były chociaż PEWEXY
Naprawdę WARTO ? To już w salonach Ferrari panują bardziej przejrzyste zasady . 
Zastanawiam się, co takiego cudownego wydarzyło się w marce ROLEX, w ciągu ostatnich 20 lat, że zapanowało takie szaleństwo.

Rolex za to co daje stał się relatywnie tani. I to wszystko.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Guest tbn
56 minut temu, foti napisał:

Rolex za to co daje stał się relatywnie tani. I to wszystko.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Co masz na myśli? Rolex sukcesywnie podnosi ceny, a konkurencja raczej nie śpi. Choćby Omega robi conajmniej tak samo dobre zegarki jak nie lepsze a jest ciagle sporo tańsza. 

18 minut temu, tbn napisał:

Co masz na myśli? Rolex sukcesywnie podnosi ceny, a konkurencja raczej nie śpi. Choćby Omega robi conajmniej tak samo dobre zegarki jak nie lepsze a jest ciagle sporo tańsza. 

Ile było w ciągu dwóch ostatnich lat oficjalnych podwyżek na Omegę vs Rolex, i o ile procentowo poszły w górę?

Tu Omega bije na głowę wszystkie marki świata. 

Guest tbn
26 minut temu, mario1971 napisał:

Ile było w ciągu dwóch ostatnich lat oficjalnych podwyżek na Omegę vs Rolex, i o ile procentowo poszły w górę?

Nie wiem, nie śledzę takich rzeczy. z reszta nie ma to znaczenia, liczy się aktualna cena vs to co oferuje marka. Jakbym patrzył na Omegę to przy ich jakości , historii , innowacjach to powinni podnieść ceny ponad Rolexa. 

18 minut temu, tbn napisał:

Nie wiem, nie śledzę takich rzeczy. z reszta nie ma to znaczenia, liczy się aktualna cena vs to co oferuje marka. Jakbym patrzył na Omegę to przy ich jakości , historii , innowacjach to powinni podnieść ceny ponad Rolexa. 

:lol::lol::lol:

giphy.gif

Edited by mario1971

Dużo czytałem, że R jest mistrzem marketingu.

Na czym to mistrzostwo polega, bo ja jako potencjalny klient dostrzegam marketingową depresję.

Co tu daje sponsoring F1, tenisa, itp. jak sklepy proponują ofertę łamiącą prawa konsumenckie?

16 godzin temu, Dorian06 napisał:

Rolex ma w zaliczkach kilkaset tyś pln. 

Idealny plan cudzego obrotowego kapitału bez zadnych odsetek. 

Kruk, nie Rolex, jak już ktoś napisał i TYS. (nie tyś)

1 godzinę temu, mario1971 napisał:

4 chyba co najmniej, w sumie ceny skoczyły chyba ok 25-30%.

OMEGA rządzi

12 minut temu, Butik napisał:

4 chyba co najmniej, w sumie ceny skoczyły chyba ok 25-30%.

A w Rolexie ok. 6% licząc ceny w EUR.

Edited by mario1971

1 godzinę temu, tbn napisał:

Żeby tak nie pitolić po próżnicy, zadam Koledze pytanie, na poważnie.

Rolex Explorer obecna referencja - do kupienia nowy u AD za około 28K.

Warunki do spełnienia:

Zakup nowego u AD w Polsce

Zegarek w typie "one and done" i nie rzucający się w oczy

WR minimum 100m, szafir, bransa (zegarek do wszystkiego oprócz przysłowiowego koszenia trawy)

W razie "W" - Explorer do sprzedania również za okolice 28K, czyli przy wyjściu cała zabawa kosztuje około 0 PLN.

Jeśli można, poproszę o propozycje ze stajni Omegi przy założonych wyżej warunkach.

Ja tam sie nie znam ale...

image.thumb.png.503c57e4654cc697e804f98ad2ae2607.png

image.thumb.png.82be432f2f476d2c9fe874ac35b4ed12.png

image.thumb.png.0029a37368475b20ee02f915b4b2eed0.png

Dodatkowo kazdy z powyzszych da sie kupic, przynajmniej w mojej miescinie w DE, leza u AD - nie jestem przekonany czy Explorer I jest tak do wziecia z marszu.

Dyskusje o hipotetycznym zegarku, na ktorym sie nie traci ale ktorego nie da sie kupic sa troche ... coz ... :)

Edited by cordi7

3 minuty temu, byniek napisał:

Może dając zadanie Koledze, trzymajmy się tytułu wątku? Bo Trochę Kolego RysiekOchodzki naciągnąłeś ten challange, jak stringi na ministrze Kaliszu :)

To ja zadam Tobie pytanie, żeby również nie pitolić :

Poszukuję ROLEX 116610LN w cenie 7,5 tys euro.

Warunki do spełnienia:

Zakup nowego w AD w Polsce.

Nie interesuje mnie druga ręka i przepłacenie + 50% do ceny, bo chcę wyjść z tematu na ZERO. 

Już nie taki prosty temat?  

Może się okazać, że sprzedaż Omegi, będzie z mniejszą stratą, niż zakup używanego ROLEXA.

Kolego byniek, temat nie jest prosty, ponieważ referencja 116610LN nie jest już produkowana i w związku z tym nie jest już dostępna u AD.

7 minut temu, byniek napisał:

Masz rację, nie sprawdziłem dokładnie, to wybierz proszę dowolnego Submarinera i pokaż mi dostępność w AD Polska w cenie katalogowej (nie księżycowej ) 

Zakładam, że na referencję 126613LN możesz zapisać się bez problemu. Jak będziesz miał do napisania coś sensownego w sprawie mojego pytania o alternatywę dla Explorera to wal śmiało.

53 minuty temu, RysiekOchodzki napisał:

Żeby tak nie pitolić po próżnicy, zadam Koledze pytanie, na poważnie.

Rolex Explorer obecna referencja - do kupienia nowy u AD za około 28K.

Warunki do spełnienia:

Zakup nowego u AD w Polsce

Zegarek w typie "one and done" i nie rzucający się w oczy

WR minimum 100m, szafir, bransa (zegarek do wszystkiego oprócz przysłowiowego koszenia trawy)

W razie "W" - Explorer do sprzedania również za okolice 28K, czyli przy wyjściu cała zabawa kosztuje około 0 PLN.

Jeśli można, poproszę o propozycje ze stajni Omegi przy założonych wyżej warunkach.

Cześć,

Omega moonwatch w standardowej wersji. Kupiona ze stosownym rabatem w AD trzyma swoją wartość nie gorzej niż Rolex. Mimo licznych ograniczeń, spełni kryteria one and done.

Edited by Chief