Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Adamex napisał(-a):

Cześć, chcialbym rozpocząć swoją przygodę z fotografia.

Ja zaczynałem od : Starta, potem Zorka 10 ( półautomat)........... potem lustrzanki :) czyli Zenith 11, potem juz  Canon, potem jakiś Sony Alpha DSLR-A100... i na tym był koniec...teraz Iphone 14... i nie chce mi się.... wracać do lustrzanki.. bo nie...

Wiem dobry obiektyw, dobre body... ale ....

 

 

ps a na samym początku to własna ciemnia, wywowływanie ... to była frajda...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adamex napisał(-a):

Cześć, chcialbym rozpocząć swoją przygodę z fotografia. Czy ktoś poleci jakiś sprawdzony kurs? Najlepiej jakby to bylo YT, taki zdecydowanie OD PODSTAW. 

+ ewentualnie co zakupić "na start" do nauki.

Z góry dzięki.

 

Na stronie głównej KMZiZ jest bardzo ciekawy cykl artykułów "popełniony" przez naszego klubowego kolegę @Gio

To seria czterech opracowań skupiająca się na kwestiach związanych z fotografowaniem zegarków, ale w praktyce jest to również przewodnik po podstawowych zasadach dotyczących fotografowania.

Przeczytaj. Naprawdę warto, bo to ogromne kompendium praktycznej wiedzy skondensowane w czterech pigułkach i napisane w bardzo przystępny sposób. Ja czytałem ten cykl z wielką przyjemnością.

 

https://kmziz.pl/artykul/diabel-tkwi-w-szczegolach-czyli-jak-robic-lepsze-zdjecia-zegarkow

 

https://kmziz.pl/artykul/diabel-tkwi-w-szczegolach-czyli-jak-robic-lepsze-zdjecia-zegarkow-czesc-2

 

https://kmziz.pl/artykul/diabel-tkwi-w-szczegolach-czyli-jak-robic-lepsze-zdjecia-zegarkow-czesc-3

 

https://kmziz.pl/artykul/diabel-tkwi-w-szczegolach-czesc-4

 

Co do sprzętu na start do nauki - to o tyle trudne pytanie, że musiałbyś nam napisać co zmierzasz fotografować i na jakich aspektach fotografii się skupić.

Bo jeżeli to ma być fotografowanie na imprezach rodzinnych i z przyjaciółmi, to w dzisiejszych czasach najlepszy będzie w miarę świeży iPhone albo jakiś lepszy Samsung 😉 czyli telefon. I wcale tutaj nie żartuję.

Natomiast jeżeli zamierzasz rzeczywiście fotografować i skupiać się na przykład na:

- portretach

- pejzażach

- sporcie

- żywych zwierzętach w naturalnym środowisku

- fotografii nocnej

- makrofotografii

- robić fajne fotki swoim dzieciom i całej rodzinie na wakacyjnych wyjazdach

 

to do każdej z tych kategorii propozycje sprzętowe mogą być nieco inne. Natomiast z całą pewnością nie inwestowałbym na początku w nowy i drogi sprzęt. Raczej kupiłbym jakąś niedrogą, kilkuletnią używkę (Nikon, Sony, Canon) z wymienną optyką ze średniej półki i z oprzyrządowaniem pozwalającym na sporą uniwersalność w działaniu. Sprzęt jest istotny, ale nie jest najważniejszy.

Doświadczenie uczy, że o ile niektórych ograniczeń sprzętowych nie da się "przeskoczyć" to wciąż wiedza, praktyka i umiejętności pozwalają na skromnym nieraz sprzęcie uzyskiwać rezultaty o niebo lepsze niż fotograf bez wiedzy i umiejętności uzyska najlepszym i najdroższym sprzętem.

To trochę tak, jak doświadczony kierowca rajdowy, który posadzony za kierownicą przeciętnego samochodu i tak przejedzie tor wyścigowy szybciej niż kiepski kierowca w najlepszym samochodzie wyścigowym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za linki wieczorem zabieram się do czytania. A co do fotografii to glownie myslalem o produktowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2023 o 23:07, mkl1 napisał(-a):

Ja zaczynałem od : Starta, potem Zorka 10 ( półautomat)........... potem lustrzanki :) czyli Zenith 11, potem juz  Canon, potem jakiś Sony Alpha DSLR-A100... i na tym był koniec...teraz Iphone 14... i nie chce mi się.... wracać do lustrzanki.. bo nie...

Wiem dobry obiektyw, dobre body... ale ....

 

 

ps a na samym początku to własna ciemnia, wywowływanie ... to była frajda...

 

Start, Zorka - piękny sprzęt.

Starta tylko pamiętam, ale o Smienę, Zorkę czy Feda jeszcze się otarłem.

Z Zenitem nie miałem wiele do czynienia, za to  Prakticę MTL 5 z różnymi obiektywami mam do dzisiaj.

I kompletne wyposażenie ciemni z niezłym czechosłowackim Opemusem na czele.

Niestety tylko mam, bo cokolwiek zdziadziałem i nie mogę się zebrać, żeby to odpalić.

Choć cały czas kusi...

Współczesne wynalazki jakoś mnie nie kręcą.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sn@p napisał(-a):

20231216_144241.jpg

Pozwoliłem sobie, mam nadzieję że się nie pogniewasz 🤔🤔🤔

1000010585-02.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Pozwoliłem sobie, mam nadzieję że się nie pogniewasz 🤔🤔🤔

 

Masakra... Może oryginał nie rzuca na kolana, ale przeróbka wyszła tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka flaga to duży plus! ;)

W tle góruje Jungfrau :) 

 

0Fc3atH.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, solti napisał(-a):

Masakra... Może oryginał nie rzuca na kolana, ale przeróbka wyszła tragicznie.

Ja tylko chciałem zobaczyć 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Pozwoliłem sobie, mam nadzieję że się nie pogniewasz 🤔🤔🤔

1000010585-02.jpeg

Elegancko 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, solti napisał(-a):

Masakra... Może oryginał nie rzuca na kolana, ale przeróbka wyszła tragicznie.

Uważam tak samo. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Uważam tak samo. 

Oj tam oj tam 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Christo napisał(-a):

IMG_5753.jpeg

Cudne niebo jak malowane, u mnie wczoraj też tak było, nie miałem jak cyknać 🤗🤗🤗

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.