Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mkl1

Mój pierwszy roczniak

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa JUFy. Nóżki są, bo są, ale nie mają żadnej regulacji. Po prostu projekt taki.

Oba z napisem made in Germany, czterocyfrowe, jeden pięć tysięcy coś tam, a drugi 6 z ogonkiem. 

 

Też mi się wydaje, że skoro zegar nie miał regulowanych nóżek z założenia, to należy się skupić na takim jego poskładaniu, by trzymał piony i poziomy, i na prawidłowym blacie śmigał. Miałem już pokrzywione półki, filarki, zastępcze elementy blokujące właściwe ustawienia etc. Trzeba to wykryć i poprawić. 

 

post-39092-0-19720300-1586195309_thumb.jpg

post-39092-0-19499200-1586195318_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego roczniaka w swoich zbiorach i z moich informacji wynika, że to jest roczniak wyprodukowany przez Hubera w roku około 1900. Ponieważ Huber w tym czasie nie numerował roczniaków więc precyzyjne datowanie poszczególnych egzemplarzy nie jest możliwe. Ale możliwe jest zakreślenie ich produkcji w czasie. I wg ustaleń JH dokładnie takie zegary Huber produkował od drugiego półrocza 1899r  do końca 1900r i również niewielkie ilości wyprodukował na samym początku 1901r  Od 1901 roku zmieniono tylko podstawę na całą wykonaną z mosiądzu i ja również taki egzemplarz posiadam i został on wyprodukowany w roku od 1901 do 1903. 

 

Edit. Oczywiście ten z welurem na podstawie ma nóżki, oczywiście bez regulacji. .

Natomiast te mosiężne podstawy jak wszystkie pozostałe nóżek już nie mają 

 Jednak Huber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego roczniaka w swoich zbiorach i z moich informacji wynika, że to jest roczniak wyprodukowany przez Hubera w roku około 1900. Ponieważ Huber w tym czasie nie numerował roczniaków więc precyzyjne datowanie poszczególnych egzemplarzy nie jest możliwe. Ale możliwe jest zakreślenie ich produkcji w czasie. I wg ustaleń JH dokładnie takie zegary Huber produkował od drugiego półrocza 1899r  do końca 1900r i również niewielkie ilości wyprodukował na samym początku 1901r  Od 1901 roku zmieniono tylko podstawę na całą wykonaną z mosiądzu i ja również taki egzemplarz posiadam i został on wyprodukowany w roku od 1901 do 1903. 

 

Edit. Oczywiście ten z welurem na podstawie ma nóżki, oczywiście bez regulacji. .

Natomiast te mosiężne podstawy jak wszystkie pozostałe nóżek już nie mają 

Czyli zylem w niewiedzy.

Rozumiem ze to jest werk i wahadlo Hubera a nie JUF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zylem w niewiedzy.

Rozumiem ze to jest werk i wahadlo Hubera a nie JUF

Cały komplet jest od Hubera.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o zegar z tego tenatu-to tez Huber?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/163751-orygina%C5%82-i-podrobka/.

 

Pytam o ten ktory okreslam jako oryginal.


Cały komplet jest od Hubera.

Czyli w ksiazce jest blednie przypisane to JUFowi.

Kolejny dowod ze ksiazki klamia :D :D :D


Dwa JUFy. Nóżki są, bo są, ale nie mają żadnej regulacji. Po prostu projekt taki.

Oba z napisem made in Germany, czterocyfrowe, jeden pięć tysięcy coś tam, a drugi 6 z ogonkiem. 

 

Też mi się wydaje, że skoro zegar nie miał regulowanych nóżek z założenia, to należy się skupić na takim jego poskładaniu, by trzymał piony i poziomy, i na prawidłowym blacie śmigał. Miałem już pokrzywione półki, filarki, zastępcze elementy blokujące właściwe ustawienia etc. Trzeba to wykryć i poprawić. 

I ponownie musze zapytac czy to napewno JUF bo wyglada jak Wurtch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o zegar z tego tenatu-to tez Huber?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/163751-orygina%C5%82-i-podrobka/.

 

Pytam o ten ktory okreslam jako oryginal.

Czyli w ksiazce jest blednie przypisane to JUFowi.

Kolejny dowod ze ksiazki klamia :D :D :D

I ponownie musze zapytac czy to napewno JUF bo wyglada jak Wurtch.

To jest JUF,  jeden to oryginał wyprodukowany około 1885 roku, a drugi to kopia, (właściwie to nie jest kopia, tylko produkcja na tzw. wzór) wyprodukowana w ilości 3000 szt. około sto lat póżniej z okazji setnej rocznicy istnienie fabryki. W roku około 1985 JUF po wielu zmianach nazwy fabryki roczniaków już nie produkował i zlecili całą produkcję rocznicowych roczniaków innej fabryce.

 

Edit. Ale dobrze że masz do tego rocznicowego wszystkie papiery, bo to duża rzadkość mieć  całość w komplecie. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka byla moja wiedza-dziekuje za odpowiedz.

Wiec obronilem swoja teorie ze Juf mial podstawy z nozkami((oczywiscie  tak jak wczesniej pisalem bez regulacji,ale to zawsze nogi) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wurth, siur. Tak to jest, jak się pisze na Forum między obiadem a karmieniem psa, z kotem na ramieniu i myśląc o tym jak wypiłować sprężynkę bębna z mosiądzu, bez właściwych narzędzi  :D  :D

Dobrze, że zachowujesz czujność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 myśląc o tym jak wypiłować sprężynkę bębna z mosiądzu, bez właściwych narzędzi  :D  :D

 

Z bebna?, sprężynę?

 to nie jest zadanie ..

Pokaż to Ci powiem jak to zrobić RENCAMI.. i ...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosę się do "Porady potrzebuję", bo tu narobimy tematycznego domu uciech. Dręczący problem sprężynki miał być tylko gwoli usprawiedliwienia  :ph34r:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o określenie producenta tego zegara? Huber czy Juf ?

 

post-27317-0-09518900-1586244682_thumb.jpg

post-27317-0-93017500-1586244705_thumb.jpg

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podstawy drewnianej , to może być JUF z 1905r.

 Dla porównania Huber i taki mam jak i inni koledzy tutaj piszący

 

Pozdrawiam

piotr

 

 

 

 

 

post-67478-0-34814700-1586250549_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Terwilligerze to płyta nr 1471, wg J.Hubby jest to Huber ok. 1902 r  - czyli przed przyznaniem patentu na wahadło kompensacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu powiedzialbym ze to JUF na 100% a teraz okazalo sie ze to HUBER.

W mojej opinii taki zegar jak pokazal Kolega Kinol to byl JUF ktory wystepowal tylko z wahadlem dyskowym--a to Huber

I ponownie moge sie mylic poniewaz Kolega Erzlot wystawia taki zegar ale z wahadlem kulkowym.

W opisie napisano;

 

Zegar roczny firmy Jahresuhrenfabrik (JUF) z ok. 1902 roku. Produkowany we współpracy z firmą Huber Uhren o czym świadczy informacja o patencie na tylnej płycie. Bardzo ładny mały porcelanowy cyferblat w idealnym stanie z delikatnymi wskazówkami. Werk sprawny, oryginalne wahadło kulowe (patrz foto z katalogu).

 

To ze to oryginalne wahadlo JUF to sie zgadza ale czy od tego zegara??

W katalogu z ktorego pokazano zdjecie jest inny zegar z tym wahadlem.

 

Wiecej zdjec na ALEALE.

post-70514-0-51665800-1586255633_thumb.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam za Kolegą, jak to "inny zegar z tym wahadłem"? To zdjęcie werku i wahadła z Pasmoora imo dokładnie odpowiada "temu zegaru". Ale może jestem mało spostrzegawczy. :ph34r::rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolega wystawia zegar z wahadlem kulkowym a jaki pokazuje na ostatnim zdjeciu z katalogu.

Inne podstawy,slupki,sterczynki na slupkach.Moze zdjecie jest nie wyrazne ale ja nie widze napisu Patent.... na tym zdjeciu -ostatnim pokazanym przez Kolege.

 

Prosze porownac pierwsze i ostatnie zdjecie z aukcji czyli zegar do sprzedania i zegar jak to Kolega okreslil z katalogu.

Nie widzialem takiego zegara (podstawa z koralikami,na werku Patent.....,takie slupki i sterczynki ) z wahadlem kulkowym.

Wedlug mojej dotychczasowej wiedzy to nie jest wahadlo od tego zegara(sadze ze powinno byc dyskowe) ale oczywiscie moge sie mylic.

 

Dodaje te zdjecia o ktorych pisze,sa zlej jakosci poniewaz nie moge ich skopiowac wiec jest to zdjecie zdjecia.

Zawsze mozna zobaczyc na aukcji.


-


To te te same zegary wedlug Kolegi

post-70514-0-37136000-1586267639_thumb.jpg

post-70514-0-63006000-1586267791_thumb.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa skomplikowana ;)

Jak stawiali zegary na podstawach  "z perełkami" to chyba jeszcze nie było wahadeł kulkowych ...

Ale jaka pewność, że nie zostało  trochę podstaw i zamontowali  ?  :D

Jak jest z tyłu Huber Uhren  to już ciężej - kicha - fajne zegary , ale od 1918 chyba ... jak dobrze pamiętam - nie chce mi się sprawdzać .

 

EDIT

 

Znalazłem aukcje - nie ma sygnatury Hubera, ale tak na oko ma tarczę Haucka... a kotwica JUF. Sygnatura "PATENT... "  pasuje do podstawy.

Wahadło nie   ;)

Jak mnie pamięć nie  myli powinien być dysk żeliwny i to jeszcze chyba ze  śrubkami w galeryjce.

 

 

Erzlot - to Twoje aukcje  ?  :D

Z BadUf-em to dałeś popalić   :D

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, roczniak Kol. Kiniola to Huber wyprodukowany w latach 1901 - 1903. Raczej bliżej roku 1903. Wskazówka godzinowa nie jest oryginalna. 

 

Zegar Kol. Erzlota to prawdopodobnie też Huber, podkreślam prawdopodobnie, bo nie widzę mechanizmu od tyłu.. Ma założone wahadło kulkowe od JUF-a z regulacją od góry, czyli to młodsze wahadło. Pierwsze wahadło kulkowe JUF-a miało regulację na dole. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Zegar Kol. Erzlota to prawdopodobnie też Huber, podkreślam prawdopodobnie, bo nie widzę mechanizmu od tyłu.. Ma założone wahadło kulkowe od JUF-a z regulacją od góry, czyli to młodsze wahadło. Pierwsze wahadło kulkowe JUF-a miało regulację na dole. 

A widzisz kotwicę  ?

Huber by miał palety regulowane ;)

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - to są chyba Wurthy  ;)

A widzisz kotwicę  ?

Huber by miał palety regulowane ;)

Napisałem na podstawie skanu załączonego w tym temacie i napisałem również prawdopodobnie.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK  - na aukcji z trudem, ale kotwicę widać... choć ślepy jestem.

Krzysztof  też może po kotwicy swojego poznać.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kotwica lita, czyli JUF?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erzlot - to Twoje aukcje  ?  biggrin.png

Z BadUf-em to dałeś popalić

 

A co jest nie teges? Tylna płyta dokładnie pasuje,korona, logo na tarczy, zazębienia latarkowe, wychwyt kołkowy - wszystko jak w literaturze. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kotwicę  ?

Huber by miał palety regulowane ;)

Czy Huber zawsze stosowal palety regulowane.

Pytam poniewaz w tym zegarze na drewnianej podstawie ktory pokazalem wczesniej a Dziadek okreslil go jako Huber kotwica jest jako 1 calosc bez palet regulowanych.

Jesli trzeba zrobie wiecej zdjec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.