Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
M.Mike

The Signature Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Po 4,5 latach wspaniałej przygody z Citizen Grand Touring Sport NB1031-53L, postanowiłem wystawić go pod młotek na bazarku. Zegar trafi także na allegro i olx. Tutaj jednak w pierwszej kolejności będę obniżał cenę. A ta jest wysoka, ponieważ nie jestem w stanie określić dokładnie wartości rynkowej tego zegarka. Będę ją obniżał wraz z upływem czasu. Na chrono24 są wystawione tylko 3 egzemplarze w cenie około 2000 USD. Czy to możliwe, że cena rynkowa poszybowała aż tak wysoko? Chyba nie.

 

W mojej ocenie jeden z najładniejszych modeli linii The Signature:

 

2023-01-06 13-30-21 - Copy.jpeg

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy poszybowały ale ja pamiętam że zatrzymałem się w cenie 2,2k.-2,5k. za używkę w b.dobrym stanie a ogryzki były po 1,6k.-1,7k.

Nówki dwie kupowałem kilka lat temu po ok. 3k.

Trudno powiedzieć bo jest ich mało na rynku teraz ale ja chyba więcej niż 2,5k. bym nie dał już teraz za używkę ale wiadomo, zegar kapitalny to może i Kto więcej zniesie 😉

A co do cen niektórych zegarków na chrono czy nawet OLX, czasem widać że wystawione są w absurdalnych pieniądzach modele kultowe i ciężko już dostępne czekając na klienta który to udźwignie mentalnie 🤭

Patrz Monstery, kiedyś po 500 zeta używki się walały a teraz i po 4 k. Ktoś potrafi zawołać 😅 

No ale czy Ktoś to kupi ... nie sądzę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 sztuki Signature, obydwie są już w innych rękach. Poszły po ok 2k. Teraz chodzi mi po głowie powrót do tej serii, ale muszę mocno przemyslec co i w jakim budżecie kupić. GTS jest super, ale na Chrono czy ebay ceny od czapy :) Cena jaką podał kolega patrząc na rynek wydaje się rozsądna, ale przekracza mój budżet na taki typ zegara. Na OLX wisi perpetual Calendar Chrono i nad nim myśle, miałem kiedyś, ale to było w czasie gdy nie uznawałem kwarcow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2023 o 20:23, tomaliusz napisał(-a):

Nie wiem czy poszybowały ale ja pamiętam że zatrzymałem się w cenie 2,2k.-2,5k. za używkę w b.dobrym stanie a ogryzki były po 1,6k.-1,7k.

Nówki dwie kupowałem kilka lat temu po ok. 3k.

Trudno powiedzieć bo jest ich mało na rynku teraz ale ja chyba więcej niż 2,5k. bym nie dał już teraz za używkę ale wiadomo, zegar kapitalny to może i Kto więcej zniesie 😉

A co do cen niektórych zegarków na chrono czy nawet OLX, czasem widać że wystawione są w absurdalnych pieniądzach modele kultowe i ciężko już dostępne czekając na klienta który to udźwignie mentalnie 🤭

Patrz Monstery, kiedyś po 500 zeta używki się walały a teraz i po 4 k. Ktoś potrafi zawołać 😅 

No ale czy Ktoś to kupi ... nie sądzę 😉

Tomek jak zawsze trafnie 😀 Ja swojego jeden z ostatnich nowych sztuk kupiłem za prawie 4 k ale wiem też ile można wziąć. Tym bardziej, że zegarek nie wygląda jak nowy a oring wewnątrz bezela rysuje się od samego patrzenia 😀

B80n9iR.jpeg

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies nowe Sygnatury u kolegów? :)

Do mojej kolekcji w tym roku dołączyły:
QaEN9IV.jpeg
82c1QlO.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same stare ale dalej cieszą 😀

 

na6fDhl.jpeg

MzSsQsF.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Same stare ale dalej cieszą 😀

 

na6fDhl.jpeg

MzSsQsF.jpeg 

 

A widziałeś coś nowszego i lepszego od Citizena w tej kategorii? :)

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sol napisał(-a):

 

A widziałeś coś nowszego i lepszego od Citizena w tej kategorii? :)

 

 

Szczerze to ostatnio jestem wybredny no i jak pisałem kilkukrotnie to świetny zegarek. 

W kwocie do około 4k na pewno jest w czołówce mówię o nowej sztuce chociaż pewnie już raczej niemożliwe chyba, że po jakiś sklepach się walają jeszcze 😀

Tak jak koledze z forum poleciłem Longinesa Ld w świetnej cenie a leżał w Siedlcach że 2-3lata. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A widziałeś coś nowszego i lepszego od Citizena w tej kategorii?

Nowszego, lepszego i wymyślnego jak GTS - nie widziałem. Chociaż NB6004 kusi.
Jeżeli nie-diver to może coś z Series 8 (NA1010 z perłową albo NB6011 z brązową tarczą).

W kategorii Signature ogólnie jako conajmniej równoważnie fajne do GTS stawiam białą i karbonową Octavię, Grand Compilation bikolor i GT. Ale to same stare modele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kusi NB6004. Nie potrafię powiedzieć co dokładnie podoba mi się w tym modelu ale jak przeglądam zdjęcia lub filmy to coś mi mówi, że "to jest to!". Zobaczymy...

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2023 o 13:46, Czwarty Ząb napisał(-a):

Mnie też kusi NB6004. Nie potrafię powiedzieć co dokładnie podoba mi się w tym modelu ale jak przeglądam zdjęcia lub filmy to coś mi mówi, że "to jest to!". Zobaczymy...

Sent from my SM-N976B using Tapatalk
 

I ja go oglądam bo na żywo nigdzie nie trafiłem ale boję się tytanu i lekkości zegarka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB6004 fajny jest, ale jak dla mnie i mojego nadgarstka, to tylko na zdjęciach i filmach ;)

Jak go widzę z boku, to nawet Tudor BB41 i jego ściana płaczu się chowają.

W dniu 12.05.2023 o 23:21, kornel91 napisał(-a):

I ja go oglądam bo na żywo nigdzie nie trafiłem ale boję się tytanu i lekkości zegarka. 

Marcin przy rozmiarach tego klocka, praktycznie nie odczujesz różnicy ze stalą, on waży chyba 146 lub 147 gram, z tego co pamiętam z filmików na YT.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tommly napisał(-a):

NB6004 fajny jest, ale jak dla mnie i mojego nadgarstka, to tylko na zdjęciach i filmach ;)

Jak go widzę z boku, to nawet Tudor BB41 i jego ściana płaczu się chowają.

Marcin przy rozmiarach tego klocka, praktycznie nie odczujesz różnicy ze stalą, on waży chyba 146 lub 147 gram, z tego co pamiętam z filmików na YT.

Pewnie Tomek masz rację chociaż jest tak dużo fajnych zegarków, że ten nie jest pierwszy do zakupu :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


NB6004 fajny jest, ale jak dla mnie i mojego nadgarstka, to tylko na zdjęciach i filmach
Jak go widzę z boku, to nawet Tudor BB41 i jego ściana płaczu się chowają.
Marcin przy rozmiarach tego klocka, praktycznie nie odczujesz różnicy ze stalą, on waży chyba 146 lub 147 gram, z tego co pamiętam z filmików na YT.

E, nie jest źle jak na takiego kloca, sprawdziłem właśnie wagę kilku, które uznaje za ciężkie ale możliwe do noszenia - Courageous 175g, MM300 na jubilee 200g i Saturation Diver 225g. No i ten ostatni to już wyraźnie odznacza się wagą i wielkością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, M.Mike napisał(-a):

Podbiję nowym okazem emoji41.png
xU4ojlk.jpeg
4esjqre.jpeg
I już ulubiony Courageous - obok niebieskiego z cyframi na tarczy.

 

bardzo fajny !!! 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, najfajniejszy ze wszystkich.
Gdyby ktoś się zastanawiał jak szary ma się do srebrnego (swego czasu widywane na forum)
CSnXDNd.jpeg
X9rbPPg.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2023 o 16:29, M.Mike napisał(-a):

Dzięki, najfajniejszy ze wszystkich.
Gdyby ktoś się zastanawiał jak szary ma się do srebrnego (swego czasu widywane na forum)
CSnXDNd.jpeg
X9rbPPg.jpeg

piękna sprawa te dwa - ogólnie to nie wiem który ładniejszy... oba super :)👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny jest specyficzny, przede wszystkim to jasna tarcza, czytelność ze srebrnymi wskazówkami wiadomo jaka. Szary jest z ciemnych tarcz, czytelny i myślę, że ten model bardziej się będzie podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

II2rDXS.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

456e1ba4c281794a97e949c5589e1b86.jpg
4 albo 5 rok razem. Nie do znudzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładny skurczybyk :)

Aż mi trochę żal, że nie brałem jak był na bazarku.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ładny skurczybyk
Aż mi trochę żal, że nie brałem jak był na bazarku.

Szczerze to dla mnie inne divery mogą już nie istnieć. Po prostu tak mi siedzi ten citek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.