Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RoKoKo

W drodze do Omegi/Tudora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

finalnie celuję w  Omegę Railmaster lub Tudora BB58 (pewnie black), ale chciałbym trochę pomykać w jakimś "przejściowym" automacie i w przyszłym roku zmienić. Wstyd się przyznać, ale będzie to.....pierwszy automat.

Chciałbym coś uniwersalnego (EDC), zarówno na pasek (paski) skórzane, jak i jakieś fajne paski na lato (typu nato). Stąd w/w Omega i Tudor. W pracy chodzę głównie w smart casual, weekendy już mniej oficjalnie.

Nadgarstek stosunkowo mały - 17 cm. Stąd szukam czegoś 38 - 40 mm, fajnie jakby nie był za gruby, tak żeby wszedł pod mankiet koszuli. Budżet wstępnie do 5k, ale bez nacisku, żeby cały wykorzystać ;) Koperta okrągła. Nie interesują mnie chronografy, raczej coś klasycznego, lub nurek,  lub jak wspomniana Omega - field. 

 

Możecie coś poradzić, doradzić, zaproponować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RoKoKo napisał(-a):

Cześć,

 

finalnie celuję w  Omegę Railmaster lub Tudora BB58 (pewnie black), ale chciałbym trochę pomykać w jakimś "przejściowym" automacie i w przyszłym roku zmienić. Wstyd się przyznać, ale będzie to.....pierwszy automat.

Chciałbym coś uniwersalnego (EDC), zarówno na pasek (paski) skórzane, jak i jakieś fajne paski na lato (typu nato). Stąd w/w Omega i Tudor. W pracy chodzę głównie w smart casual, weekendy już mniej oficjalnie.

Nadgarstek stosunkowo mały - 17 cm. Stąd szukam czegoś 38 - 40 mm, fajnie jakby nie był za gruby, tak żeby wszedł pod mankiet koszuli. Budżet wstępnie do 5k, ale bez nacisku, żeby cały wykorzystać ;) Koperta okrągła. Nie interesują mnie chronografy, raczej coś klasycznego, lub nurek,  lub jak wspomniana Omega - field. 

 

Możecie coś poradzić, doradzić, zaproponować? 

Wiem, że to ma być chyba inny przedział cenowy, ale może kup sobie Orienta Bambino takiego jak ja kupiłem ostatnio. Klasyczny wzór nawiązujący silnie do Omegi z lat 50. 

 

 

IMG_20220329_084843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przedział cenowy nic tutaj nie wnosi, ale jakoś nie po drodze mi do tego typu zegarków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RoKoKo napisał(-a):

Dzięki. Przedział cenowy nic tutaj nie wnosi, ale jakoś nie po drodze mi do tego typu zegarków. 

Zbyt dosłownie zrozumiałem Twoje określenie - "klasyczny" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie potrzebnie napisałem klasyczny, ale bliżej mi do SPB253J1 niż do Bambino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RoKoKo napisał(-a):

Może nie potrzebnie napisałem klasyczny, ale bliżej mi do SPB253J1 niż do Bambino :)

No to bawiąc się nieco w domorosłego Sherlocka Holmesa mógłbym wyciągnąć wniosek, że jesteś ode mnie znacznie młodszym człowiekiem ;). Klasyk jak widać, też może być pojęciem względnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kij w mrowisko.
Balticus? Ale do 5 nie da rady raczej.
Ball NECC - jest kilka w sieci właśnie w przedziale 4-5k
Longines Hydroconquest 39mm, mało ich i paski na 19mm
Oris 65 42mm?
Wszystkie na nadgarstku 16,5-17cm807c441c159e9f5efe99f22adb0c7a73.jpgb860b952196cba2460789503cfb87c73.jpg30a5fd76c1e63de767e1e38dde89b215.jpgfbf41ee4974f4140de43180c4b41e9ee.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos z serii 556 Sinna wybierzesz - albo modele z indeksami (niebieski nawet nakladanymi) albo z cyframi arabskimi a la Explorer:

 

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm

 

Pancerne, swietnie wykonane, nadal w relatywnie rozsadnych pieniadzach.

 

 

Muhle Glashutte Panova - niestety bez bransolety, bardziej oficjalny pasek wypadaloby dokupic do smart casual:

 

https://www.muehle-glashuette.de/en/collection/panova/

 

Rowniez swietnie wykonane, dokladne i bardzo fajne zegarki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos z serii 556 Sinna wybierzesz - albo modele z indeksami (niebieski nawet nakladanymi) albo z cyframi arabskimi a la Explorer:
 
https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm
 
Pancerne, swietnie wykonane, nadal w relatywnie rozsadnych pieniadzach.
 
 
Muhle Glashutte Panova - niestety bez bransolety, bardziej oficjalny pasek wypadaloby dokupic do smart casual:
 
https://www.muehle-glashuette.de/en/collection/panova/
 
Rowniez swietnie wykonane, dokladne i bardzo fajne zegarki.
 
Tak, Sinn bardzo dobry wybór.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecane wyżej Oris 65 i Sinn super.

Ze swej strony dodam Seiko BiedaMas. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticus fajny, ale to już cena trochę wysoka jak na to co przewiduję. Ball i Longines nie moja bajka. ORISy też patrzyłem, ale większość wybiegała mi ponad budżet. Sinn nie ma modelu, który wpadł by mi w oko.

Balticus gwiezdny pył - idzie tutaj pasek nato zamontować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba Ci się Balticus gwiezdny pył i będzie to być zegarek przejściowy, to sprawdź ofertę Avax Watches, firma z Chin, bardzo prawdopodobne, że to Balticus pod innym brandem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba ci sie Balticus to popatrz na Tissot PRX Powermatic 80.

 

Balticus Gwiezdny Pyl ma zintegorwana bransolete / paski, nie da sie zalozyc standardowych paskow dostepnych na rynku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale właśnie kwestia pasków w ogóle mi nie pasuje. Stąd pytanie o możliwość montażu nato. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli celujesz w coś szwajcarskiego, to na okres przejściowy może też coś szwajcarskiego? Na przykład Christopher Ward? Bardzo solidnie zrobione, świetnie wykonane koperty. Jeżeli chodzi o budżet, to w punkt. Seria C63 Sealander jest w rozmiarze 39mm. Nawet divera mają w rozmiarze 38mm (C60 Trident Pro). Nie jest bardzo drogo, a jest bardzo dobrze jakościowo. Na przykład bransolety mają świetną mikroregulacją w zapięciu. Taką w stylu Tudora właśnie. W środku szwajcarskie mechanizmy. Od tych cen poniżej przez większość roku są jeszcze zniżki o 120 EUR.

Osobiście mam ich trzy zegarki i jestem bardzo zadowolony.

 

obraz.png.854d873323fee00da7f114aefe3a364e.png

 

obraz.png.94b39c22456db950785b8b37b4a12242.png

 

obraz.png.48b091f2ebaa45d68a734e334682c517.png

 

obraz.png.349bb89035d6bc92238f89cbea74db21.png

 

29 minut temu, szuwi napisał(-a):

Ball Fireman Enterprise z jasną tarczą. 

 

I jak najbardziej Ball Fireman Enterprise. Raz mierzyłem, ale ciągle pamiętam uczucie fantastycznego dopasowania do nadgarstka (17,5 cm). Tego samego dnia mierzyłem dwie Omegi AT i Ball leżał mi na nadgarstku dużo lepiej.

Podobnie wygodnie leży mi na nadgarstku właśnie CW 63 Sealander w rozmiarze 39mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś tę upragnioną omegę? Bo nadgarstek masz niewielki, a omegi to straszne kowadła są. Ja mam ciut większy nadgarstek i nie mogę „znaleźć” od dwóch lat modelu, który by mi się podobał nie tylko sam w sobie ale też wielkościowo na moim nadgarstku…

Znaleźć biorę w cudzysłów, bo nie jest tak że szukam, tylko jak widzę omegę która mi się podoba to mierzę i czar pryska w oka mgnieniu. 

Tak tylko pomyślałem, że zapytam. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, agremi napisał(-a):

 

 

Będę się martwił za rok :)

 

Ten model też mierzyleś?

 

image.thumb.png.4512090d6831ce9e5d93c2cf45b64db4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podobny z jasną tarczą, czy to taki sa to nie wiem. 🤷‍♂️

Problem w tym, że nawet te relatywnie małe na nadgarstku są duże (i grube). Ale to sobie sam przymierzysz, oby u Ciebie było dobrze. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.