Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Redwhim

Zegarek prezent zaręczynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, poszukuje dobrego zegarka na prezent dla partnera jako prezent zaręczynowy. Budżet do 2000 zł. Zależy mi żeby był na skórzanym pasku ale nie jest to warunek konieczny, przede wszystkim zależy mi na jakości i niezawodności. W kolorach najlepiej czarno złotym. Zastanawiałam się nad Diesel Chief albo Diesel Mr. Daddy. Nie wiem jednak czy są one warte swojej ceny. Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Redwhim napisał(-a):

Dzień dobry, poszukuje dobrego zegarka na prezent dla partnera jako prezent zaręczynowy. Budżet do 2000 zł. Zależy mi żeby był na skórzanym pasku ale nie jest to warunek konieczny, przede wszystkim zależy mi na jakości i niezawodności. W kolorach najlepiej czarno złotym. Zastanawiałam się nad Diesel Chief albo Diesel Mr. Daddy. Nie wiem jednak czy są one warte swojej ceny. Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki ;)

Marka Diesel nie cieszy się szczególnym uznaniem na naszym Forum. Czy przyszły narzeczony ma już jakiś zegarek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z promasterów od Citizena... Znajdzie się na pasku, z radiowym ustawianiem godziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel to nie jest marka zegarkowa, tylko modowa. Zegarek polecamy marki zegarkowej, tj. marki wyspecjalizowanej w produkcji zegarków. Wszystkie inne marki znane z tego, że robią ubrania również nie powinny być brane pod uwagę - jeśli zegarek ma być wart swojej ceny. Za 2000 zł można już znaleźć coś ciekawego, a tym bardziej wśród zegarków na baterię. 

Np. Certina, Tissot, Seiko, Citizen - wśród tych marek śmiało możesz wybierać co Ci się podoba, bez pytania o opinie innych. 😁


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot czerń i złoto, na bransolecie ale dokupienie paska oddzielnie to dobre rozwiązanie.
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-tissot-chrono-xl-classic-t116-617-33-051-00

Victorinox na pasku nieco bardziej elegancki czarny
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-victorinox-alliance-set-241904-1

Certina czarno złoty na pasku firma godna polecenia
https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c017.410.36.087.00.html

Roamer dużo się na tarczy dzieje więc trochę może w stronę wspomnianego diesla
https://www.zegarek.net/zegarki-roamer/zegarek-220837.48.55.20

Dodatkowo podpisuje się pod wypowiedziami kolegów odnośnie diesla raczej szkoda wydawać na niego pieniądze, jakość może okazać się zdecydowanie niższa niż zakładana w takiej cenie.
Nie sprawdzałem wielkości podawanych zegarków gdyż nie znamy wielkości - obwodu nadgarstka co ułatwiłoby dopasowanie.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
…Wszystkie inne marki znane z tego, że robią ubrania również nie powinny być brane pod uwagę - jeśli zegarek ma być wart swojej ceny…


Z większością Twojej wypowiedzi się zgadzam, ale daleko idącej pryncypialności bym jednak unikał. Gucci ma niemałą tradycję zegarkową. O Ralphie Laurenie tym bardziej warto pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafi napisał(-a):

 


Z większością Twojej wypowiedzi się zgadzam, ale daleko idącej pryncypialności bym jednak unikał. Gucci ma niemałą tradycję zegarkową. O Ralphie Laurenie tym bardziej warto pamiętać.

 

Zapewne masz rację, niemniej mamy pytanie o „dizla” i nie doszukiwałbym się (z całym szacunkiem) w osobie pytającej konesera zegarków o których wspominasz… Jeśli wiesz co mam na myśli. Bez podtekstów.
Ale tak generalnie fajnie że polemizujesz dla zasady.  😬

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może stebrno-biały/niebieski/burgundowy? Vratislavia Conceptum ma wypust sprzed kilku miesięcy, który jest fajny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Redwhim

 

Diesel, fossil, tommy h to  nie są prawdziwe zegarki tylko akcesoria modowe z funkcją pomiaru czasu tzw "majtkowce" (z racji tego, że wymienione firmy, które zamawiają te produkty w chińskich fabrykach robią też gacie)

 

Jak koledzy wyżej pisali - jeżeli ma to być prawdziwy, porządny zegarek to szukamy firm dedykowanych zegarkom właśnie np seiko, citizen, tissot, longines itp.

 

Jak ma być fajny sikor na skórzanym pasku to ja polecę Seiko poniżej budżetu - za resztę zabierz przyszłego męża na kolację :)

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/43753_Seiko_5_Sports_Automatic_40mm_Street_Style_Black_PVD_SRPG41K1

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesla raczej nie polecamy. Chyba, że narzeczony lubi stylówki typu złote łańcuchy i dres a nadgarstek ma wielki jak kowal. Wtedy Diesel może nawet będzie pasował i dobrze uzupełni ten wizerunek.

Jak napiszesz coś więcej o stylu ubioru narzeczonego i do jakich okazji zegarek ma służyć to może będziemy mogli coś trafnie zaproponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

podbijam temat :)

chciałabym podarować narzeczonemu zegarek z okazji tychże zaręczyn.

Budżet od 3.000 - 5.500 zł, konieczna niebieska tarcza i nie stalowa bransoletka, charakter nie typowo garniturowy, ale tez nie w stylu casio z komunii ;]

 

Na ten moment myślę o LONGINES CONQUEST VHP. Longines Master Collection Annual Calendar Blue, CERTINA DS-1 VINTAGE POWERMATIC 80FREDERIQUE CONSTANT CLASSICS QUARTZ FC-292MNB5B6, Victorinox Alliance Large  o ile da sie w nich zmienić pasek, LONGINES RECORD bo jest obecnie w promce na 5.500  ale może podpowiecie coś ciekawszego, na mechanizmach niestety totalnie się nie znam.

 

Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

Edytowane przez amkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w stanie kupić wymienione, mechaniczne (Record, Master Annual Calendar) zegarki Longines w tym budżecie, to zdecydowanie TAK.

Spośród kwarców - Conquest VHP - TAK. Na inne, zwykłe kwarce nie wydawałbym tak dużej kwoty.

 

Rozumiem, że ten prezent (biorąc pod uwagę niemały budżet) ma w zamierzeniu być pamiątką na długie lata. Żeby nie powiedzieć, że do końca życia.

W takim wypadku zdecydowanie doradzałbym zegarek mechaniczny. Generalnie zegarki mechaniczne starzeją się dużo lepiej niż kwarce. Jest wielce prawdopodobne, że mechaniczny Longines za lat 20 (a także za 40) będzie cieszył użytkownika a zegarek kwarcowy - podobnie do telefonu komórkowego - zestarzeje się nie tylko fizycznie ale i technologicznie, nie będzie już łatwo serwisowalny i zalegnie jako złom w kącie szuflady.

Dlatego na zegarek mający być długowieczną pamiątką doradzałbym zegarek mechaniczny. Longines jak najbardziej. Ta marka cieszy się generalnie większym prestiżem (lub ujmijmy, że jest wyżej pozycjonowana) niż Certina lub Frederique Constant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za pomoc!! ❤️ 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.