Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
piteks

Pielęgnacja twarzy dla mężczyzn

Rekomendowane odpowiedzi

Do otwarcia tego tematu skłonił mnie fakt, że w ubiegłym tygodniu miałem pacjenta, z którym przez przypadek weszliśmy na temat pielęgnacji twarzy u mężczyzn. Ponieważ do tej pory nigdy tego nie robiłem i podchodziłem do tego tematu jako "niemęskiego" ale po tej krótkiej rozmowie dowiedziałem się że czasy się zmieniły i jest masa kosmetyków do pielęgnacji nie tylko związanej z goleniem. Ponieważ w sieci niewiele jest jeszcze info na ten temat, dlatego postanowiłem założyć taki nasz forumowy poradnik. Każdy będzie się tutaj mógł podzielić swoimi doświadczeniami. Co używa, do czego, jak długo, jakie zauważył efekty etc. Ja na początek poszedłem na zakupy z żoną, bo dla mnie wszelkie te nazwy i określenia w tej dziedzinie, to "czarna magia". Po rozmowie mojej żony z panią w Douglasie, wyszedłem na początek z czymś takim :) . Panie stwierdziły, że nie można mnie zniechęcić zbyt dużą ilością mazideł i muszę stopniowo wchodzić w temat😆. No to wchodzę i czekam na wasze doświadczenia w tej materii.

20220828_162331[1].jpg


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem biotherma raz, 20 lat temu i od tamtej pory nie używałem żadnego kosmetyku na twarz 😁

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie kilku stów na mazidło do twarzy to dla mnie abstrakcja. Krem nawilżający za kilka złotych (np. Yego) zrobi robotę, a resztę odkładać na sikora ;)

Gdyby nie to, że golę się na zero, to pewnie żadnego bym nie używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmetyki dla mężczyzn to temat eksplorowany przez biznes już dobre kilkanaście lat, jak nie więcej. Ktoś zauważył, że można miliardy zarobić wchodząc na nowy rynek, no i ruszyło. 
 

Ja po fazie Biothermu, Shiseido itp. znalazłem sobie produkty polskiej marki Tołpa i stosuję je bodajże od 7 lat. 
 

No ale kosmetyki to dopiero początek: masz jeszcze manikiuru, pedicury no i oczywiście kosmetyczki - teraz są już setki zabiegów dla facetów. 
 

Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu jak chodziłem na manikiur to byłem jednym z niewielu facetów, teraz to żadne aj waj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem kiedys ze znajoma dermatolog, dosc powazana. Pytalem o kosmetyki. Powiedziala, ze jesli chodzi o zmiejszenie zmarszczek, tylko jedna substancja pozstala niepodwazalnie potwierdzona - retinol. Uzywam, wiec kremu z witamina A na noc 😊

 

Co do dziennych rzeczy, na przebarwienia, cienie czy inne dziwnostki to kradlem polowce La Praire, Sensai, ale nic tak mi nie wyrownuje cieni jak Chanel 🙈

 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 Uzywam, wiec kremu z witamina A na noc 😊

 

Co do dziennych rzeczy, na przebarwienia, cienie czy inne dziwnostki to kradlem polowce La Praire, Sensai, ale nic tak mi nie wyrownuje cieni jak Chanel 🙈

 

 

To ja się chyba pojdę napić... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś Panowie robią i nie jest to już żadna ekstrawagancja😊


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pojadę z innej strony:

https://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-salceson-na-mlodosc,nId,2806560

 

A od tej właściwej, to ponoć smarowidła z kwasem hialuronowym (o odpowiedniej strukturze), q10, retinolem.

Te najdroższe kremy wcale nie muszą dawać spodziewanych efektów. Gdzieś widziałem nagłówek że w teście bardzo dobrze wypadały te tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu używam kosmetyków z Tołpy, matujący krem do twarzy jest super. Do tego żel do twarzy, co kilka dni peeling. Latem nie, ale w chłodniejsze miesiące mleczko do ciała. 

20 lat temu może i to było mniej popularne, ale dzisiaj chyba już nikogo nie dziwi, że facet ma w łazience coś więcej niż mydło i piankę do golenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szuwi napisał(-a):

To ja się chyba pojdę napić... 😉

 

 

Na zdrowie :) 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szuwi napisał(-a):

To ja się chyba pojdę napić... 😉

Ale pamiętaj, prawdziwi mężczyźni piją tylko czystą i zagryzają ogórkiem, ew. kiełbasą. Tylko uważaj na salceson, bo jak kolega napisał powyżej, może odmładzać😁😂. I żadnych whiskey, whisky, burbonów itp. - w Polsce jesteśmy i Polak czystą ma pić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO. Bardzo dobry krem do męskich twarzy to krem wytwarzany z baraniego lub koziego łoju.

A najlepszy z możliwych kremów to krem wytwarzany z łoju wołowego z krów rasy czerwonej hodowanych na wolnych wybiegach.

Kremy takie można przyrządzać samemu dodając oczywiście jeszcze inne naturalne składniki takie jak propolis, olejek z rumianku, lub z róży lub z lawendy itd. 

Kremy wytwarzane z naturalnych surowców są najbardziej przyswajalne przez nasze komórki, więc stosując je zachowacie młody i bezzmarszczkowy wygląd do póżnej starości. :)

Oczywiście stosując przez całe życie właściwe odżywianie, spożywając bardzo mało i w małych ilościach alkoholu, nie paląc papierosów, prowadząc bezstresowy tryb życia i gwarantując sobie dużo relaksu i seksu. :D

 

Znam rodzinę w której żona takie kremy przygotowuje sama i tak organizuje dom w którym życie toczy się zupełnie bezstresowo, no i pomimo wieku wyglądają jak młodzieniaszki bez zmarszczek, pryszczy i innych przebarwień, przy tym są również zawsze uśmiechnięci, zadowoleni, pełni energii i pozytywnie nastwieni do ludzi i świata. 

 

Łój wołowy lub barani to jest to co należy stosować! 

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Znam rodzinę w której żona takie kremy przygotowuje sama i tak organizuje dom w którym życie toczy się zupełnie bezstresowo, no i pomimo wieku wyglądają jak młodzieniaszki bez zmarszczek, pryszczy i innych przebarwień, przy tym są również zawsze uśmiechnięci, zadowoleni, pełni energii i pozytywnie nastwieni do ludzi i świata. 

 

 

Królewska rodzina Windsorów? Moim ulubieńcem był książę Filip - zero odpowiedzialności, alkohol codziennie, radość z życia i facet prawie setkę żył. Tylko oni jednak chyba tych kremów sami nie robią🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 16:40, piteks napisał(-a):

Do otwarcia tego tematu skłonił mnie fakt, że w ubiegłym tygodniu miałem pacjenta, z którym przez przypadek weszliśmy na temat pielęgnacji twarzy u mężczyzn. Ponieważ do tej pory nigdy tego nie robiłem i podchodziłem do tego tematu jako "niemęskiego" ale po tej krótkiej rozmowie dowiedziałem się że czasy się zmieniły i jest masa kosmetyków do pielęgnacji nie tylko związanej z goleniem. Ponieważ w sieci niewiele jest jeszcze info na ten temat, dlatego postanowiłem założyć taki nasz forumowy poradnik. Każdy będzie się tutaj mógł podzielić swoimi doświadczeniami. Co używa, do czego, jak długo, jakie zauważył efekty etc. Ja na początek poszedłem na zakupy z żoną, bo dla mnie wszelkie te nazwy i określenia w tej dziedzinie, to "czarna magia". Po rozmowie mojej żony z panią w Douglasie, wyszedłem na początek z czymś takim :) . Panie stwierdziły, że nie można mnie zniechęcić zbyt dużą ilością mazideł i muszę stopniowo wchodzić w temat😆. No to wchodzę i czekam na wasze doświadczenia w tej materii.

20220828_162331[1].jpg

 

Olewałem temat długo ale jak zrobiłem to odpowiednio to dopiero zakumałem, że to działa i fajniej się po tym człowiek czuje.

 

Ten z Twojego zdjęcia to jest TOP kocur w ofercie Biotherm. Sam używam dokładnie z tej serii ale serum. Niesamowicie wydajne i dobre w działaniu.

 

W dniu 28.08.2022 o 19:04, PKS napisał(-a):

Wydawanie kilku stów na mazidło do twarzy to dla mnie abstrakcja. Krem nawilżający za kilka złotych (np. Yego) zrobi robotę, a resztę odkładać na sikora ;)

Gdyby nie to, że golę się na zero, to pewnie żadnego bym nie używał.

 

Też tak uważałem i sam używąłem Yego. Ale jak poużywasz czegoś lepszego to odczujesz, że to jest mocno podstawowy krem i inne są lepsze.

A co do sikora to się zgadzam, zawsze należy odkładać ile się tylko da :) 

 

 

Ogólnie polecam kosmetyki KHIELS. Fajna mają opcję, że robią na miejscu w salonach konsultacje i pomiar skóry. Dopiero pod ten pomiar dopierają odpowiednie kosmetyki. Niestety z minusów, nie są tani. No ale jak wiemy, tanio raczej mało kiedy jest dobrze ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie, Wy tak na poważnie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, loco50 napisał(-a):

Sorry Panowie, Wy tak na poważnie 😁

:)

Ty się tu nie naśmiewaj z tych co się namiętnie kremują,  tylko wysmaruj się łojem baranim z dodatkiem lawendy, to sam zobaczysz jakie odjazdowe wrażenie zrobisz na żonie,  koleżankach w pracy i kobietach wchodzących do Twojego gabinetu. :D


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ale pamiętaj, prawdziwi mężczyźni piją tylko czystą i zagryzają ogórkiem, ew. kiełbasą. Tylko uważaj na salceson, bo jak kolega napisał powyżej, może odmładzać😁😂. I żadnych whiskey, whisky, burbonów itp. - w Polsce jesteśmy i Polak czystą ma pić.

Tak myślałem, ze dostanę kijem po plecach, ale rozłożyły mnie cienie i przebarwienia, choć sam tez używam jakichś kosmetyków "for men" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się tu nie naśmiewaj z tych co się namiętnie kremują,  tylko wysmaruj się łojem baranim z dodatkiem lawendy, to sam zobaczysz jakie odjazdowe wrażenie zrobisz na żonie,  koleżankach w pracy i kobietach wchodzących do Twojego gabinetu. 


a ten łój - to jakiejś konkretnej części barana powinien być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie naśmiewam się,Boże broń. W zwiazku z tym, że temat kosmetyków na twarz to terra incognita zapytywuję tylko 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szuwi napisał(-a):

Tak myślałem, ze dostanę kijem po plecach, ale rozłożyły mnie cienie i przebarwienia, choć sam tez używam jakichś kosmetyków "for men" 

 

Czasem trzeba zatuszowac ciezka noc ;)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plszcto napisał(-a):

 


a ten łój - to jakiejś konkretnej części barana powinien być? emoji57.png

 

 

Prawdziwy łój jest nerkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Sorry Panowie, Wy tak na poważnie 😁

 

Ponoć mężczyźni to około 30% klientów klinik urody. 

Więc krem to taki rumianek w porównaniu do wizyty w klinice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Remy napisał(-a):

 

Ponoć mężczyźni to około 30% klientów klinik urody. 

Więc krem to taki rumianek w porównaniu do wizyty w klinice. 

Nie mój świat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Nie mój świat 

Pics or it didn't happen.. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.