Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest ułożony silnik?

Jeśli wzdłużne to torsen

Jeśli poprzecznie to haldex

 

Wszystkie audi a4 od początku produkcji modelu do dziś maja silniki montowane podłużnie.  Poprzecznie: A1, A3 , TT i Q3.

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ułożony silnik?

Jeśli wzdłużne to torsen

Jeśli poprzecznie to haldex

w A4 były wzdłużnie i były haldexy z tego co wiem, przynajmniej w słabszych wersjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 poprzedniej generacji miało Torsena w nowym już jest haldex


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Danii dłużej niż trzy tygodnie musisz zgłosić w tamtejszym urzędzie skarbowym (SKAT) ten fakt. Wtedy za jedyne 400DKK wydają tobie pozwolenie na używanie własnego auta na ich terenie. Jeśli jeździsz tam dłużej niż rok musisz auto przerejestrować na ich numery i zapłacić 2/3 wartości auta podatku. Możesz oczywiście raz na trzy tygodnie wyjeżdżać z Danii i wracać... :wacko:

A jak to udowodnić, że się wyjechało?

Granic ni ma...

Jakiś kwitek ze stacji? Opłata za most do Szwecji? Prom?

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to też mnie dziwi...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gdzieś u przyjaciół Czechów:

 

2572ik1.jpg

 

2iqiz6a.jpg

 

2sbsnj6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gdzieś u przyjaciół Czechów:

 

Piękna. Aż zatęskniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś u fana motoryzacji.  :D

post-63153-0-27150000-1462733894.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra  :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to też mnie dziwi...

Z rok temu dostałem mandat 30 euro za poruszanie się autem zarejestrowanym w Pl.

Mandat ten był podatkiem za jeden dzień, przeliczonym na szybkiego uwzględniając normy spalin itd.

Pan policjant (zoll), a raczej pogranicznik wyjaśnił mi, że niemoge się poruszać autem na obcych tablicach, choćbym pożyczył na chwile, tak jak miało to miejsc.

By móc się poruszać takim autem, trzeba zapłacić tzw. Podatek drogowy.

 

Z tego co się orientuje, turyści mogą się poruszać po Niemczech do roku bez żadnych komplikacji.

Ja, jako mieszkaniec płacący tu podatki musze jeździć,, niemieckim,, autem, chyba że opłaca w/w podatek.


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś u fana motoryzacji.  :D

 

To musi być gdzieś w Anglii bo dźwignia zmiany biegów po lewej stronie  :D

 

Z tego co się orientuje, turyści mogą się poruszać po Niemczech do roku bez żadnych komplikacji.

Ja, jako mieszkaniec płacący tu podatki musze jeździć,, niemieckim,, autem, chyba że opłaca w/w podatek.

 

W Niemczech się nikt nie przyczepi polskich tablic ile byś tam nie siedział.  Ale jeżeli przy kontroli okaże się że masz niemiecki meldunek to będzie już inna rozmowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie.

Właśnie o tym piszę ;)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, widocznie nie doczytałem. Myślałem że mieszkasz w Danii i kombinujesz coś z rejestracja w Niemczech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech mieszkalem 2 lata I sprawe zalatwilem przerejestrowywujac auto na ojca mieszkajacego w Polsce. Mialem 3 kontrole I nikt sie do tego nie przyczepil. Teraz mieszkam w Holandii I samochod mam zarejestrowany w Holandii (ubezpieczenie tansze niz w Polsce) ale ze podatki place w Polsce to nikt mi sie nie czepial jak jezdzilem autem z polskimi tablicami przez prawie 6 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marti, co Ty opowiadasz, jakie tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest to wasze wymarzone cudo?  :ph34r:

 

attachicon.gifDSC_0521.JPG

 

Zgadza się , to przymaskowana Giulia . Objeżdżają kilka egzemplarzy w rejonie śląskim , wszystkie praktycznie w dieslu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te naklejki potrafią totalnie wypaczyć charakter auta. Ten egzemplarz wyglądał jakby miał absurdalnie zachwiane proporcje, jakiś taki wysoki i wąski jak suzuki liana  :D

 

Ze względów bezpieczeństwa nie robiłem zdjęć w ruchu i od przodu, ale generalnie jakoś bez szału, na pewno odpicowana wersja będzie lepsza. I potwierdzam to o czym tu piszecie - jakbym pierwszy raz z kilku metrów zobaczył to auto bokiem to powiedziałbym, że to obklejone BMW  :ph34r:

 

Nie wiem tez jaki motorek tam był. Natomiast kierowca bardzo chciał hasać  B)  Średnio mu to wychodziło, może dlatego że ruch był spory. Jechałem Inzignią 160KM w Dizlu i bez specjalnego wysiłku miałem ją pod ręką, nawet momentami mi zawadzała, ale nie odjeżdżałem, bo chciałem jej na jakimś przystanku zrobić fot  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marti, co Ty opowiadasz, jakie tańsze?

normalnie pełne ubezpieczenie w ABN Amro za moje Audi A6 to 82 Euro miesięcznie co daje niecałe 1000 Euro rocznie. W Polsce conajmniej 7500 PLN i to z jakimiś zastrzeżeniami (typu bez szkód spowodowanych przez naturę jak grad czy drzewo). Tak więc jak widzisz prawie dwa razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marti007

A tam, Polak "bogaty" jest, zarabia o wiele mniej ale dwa razy więcej zapłacić musi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie pełne ubezpieczenie w ABN Amro za moje Audi A6 to 82 Euro miesięcznie co daje niecałe 1000 Euro rocznie. W Polsce conajmniej 7500 PLN i to z jakimiś zastrzeżeniami (typu bez szkód spowodowanych przez naturę jak grad czy drzewo). Tak więc jak widzisz prawie dwa razy tyle.

82 Euro, to faktycznie mało za full casco.

U nas drożej...


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizytówka! ;)

Dla fanów marki. :D

post-63153-0-05615800-1462955105.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby marka wieśniacka, ale...  pojeździć można.  :D

Edytowane przez jaszczur11

"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna się ktoś tutaj (ma, miał, chciał mieć) na Renault Kangoo I gen. ?

Potrzebowałbym taniego i bezproblemowego "ćwierćdostawczaka" do okazjonalnego przewiezienia, np. kilku worków cementu.

 

Z racji tego, że samochód będzie robił góra 3-5tyś.km pomyślałem nad Kangoo:

- w benzynie (1.2, 1.4),

- wersja osobowa (zapewne mniej zajeżdżona),

- rocznik 2000-2003

 

Ciekawi mnie głównie kwestia stabilności elektryki i ogólnej awaryjności modelu.

Jest czego się bać?

Częściej będzie stać w warsztacie niż dowozić mnie na budowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.