Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Można tez połączyć francuza i niemca  :D ,  czyli np ford fokus 1.6 tdci, silnik ten sam co 1.6 hdi ( podobnie 2.0 tdci i 2.0 hdi), bo silniki dostarcza PSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym dłużej oglądam oferty na popularnym serwisie aukcyjnym dochodzę do dwóch wniosków

1) zwiększyć limit i zamiast samochodu i planowanej Omegi Speedmaster kupić tylko auto

2) zmniejszyć budżet na auto a za kilka lat kupić następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze siedzę motoryzacji, ale nigdy bym nie poświęcił zegarka na rzecz lepszego auta.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym dłużej oglądam oferty na popularnym serwisie aukcyjnym dochodzę do dwóch wniosków

1) zwiększyć limit i zamiast samochodu i planowanej Omegi Speedmaster kupić tylko auto

2) zmniejszyć budżet na auto a za kilka lat kupić następne.

Kupowanie w kraju sobie odpuść, za granicą... hmm też sobie odpuść... kupuj zegarek.

Gdy kupię auto używane w kraju, zawsze wtopa. Teraz kupiłem dla kolegi na jego prośbę auto w Niemczech i... też wtopa :P Ale wymieniłem silnik i już hula :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pocieszające to było :)

Ale cenna uwaga jak już coś kupię to silnik na zapas znajdę :)

Jadę jutro po zegarek i bilet miesięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że temat smogu zamknięty bo napisał bym jak bardzo w Raszynie śmierdzi spalinami.

Jeśli rak ma jakiś zapach to właśnie taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post jest wyrazem opadnięcia rąk... Może poszukaj w ofercie komisów dealerskich albo takich firm jak Papis, którzy dają jakąś tam gwarancję... Nie wiem też jakim budżetem operujesz...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem na etapie poszukiwania auta. 

Może polecicie jakieś mało awaryjne kombi, rodzaj paliwa bez znaczenia, skrzynia manualna, budżet ok 30K

 

Myślałem nad Insignią z 2013 roku ale troszkę sceptycznie podchodzę do dwumasu.

Mam Citroen C5 2009r. 2,0HDI 140km i jako auto rodzinne super. Wygodne, mało pali( 5,5l w trasie i ok. 7l w miescie), nie psuje się, a za 30k kupisz 2010-2011rok.


EDOX C1 DIVER 70157 3 NIN, SEIKO SAMuRAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post jest wyrazem opadnięcia rąk... Może poszukaj w ofercie komisów dealerskich albo takich firm jak Papis, którzy dają jakąś tam gwarancję... Nie wiem też jakim budżetem operujesz...

jeśli wydam więcej niż 35 k to nie kupię omesi za około 17

 

 

Rąk nie załamuj bo potrafię znaleźć auto w komisach allegrach olxach  itp.

 

Liczyłem na podpowiedzi jeśli chodzi do bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji.

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to już musisz sam zdecydować... Kolega miał też C5 kombi i bardzo je chwalił.


jeśli wydam więcej niż 35 k to nie kupię omesi za około 17

 

 

Rąk nie załamuj bo potrafię znaleźć auto w komisach allegrach olxach  itp.

 

Liczyłem na podpowiedzi jeśli chodzi do bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji.

 

To gratuluję...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to już musisz sam zdecydować... Kolega miał też C5 kombi i bardzo je chwalił.

To gratuluję...

 

Dziękuję chciało by się napisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam właśnie C5 i podobają mi się.

i raczej taki kupie po obejrzeniu rzecz jasna.

Ale skłaniał bym się ku benzyniaku.

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje C5 2.0hdi 163km i przy przebiegu 260kkm zaczęła szwankować elektronika. Czujnik parkowania, temperatury zewnętrznej, silniczki wycieraczek, ale silnik i zawieszenie na medal! Lepszego komfortu w tej cenie i roczniku nie znajdziesz :)

Dwumasa wymieniana chyba przy 230kkm była i tylko tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelką pomoc. 

Jak dokonam zakupu pochwalę się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuzy to jednak dobre auta mimo opini jakie o nich krążą. Znajomy ma 508 2.0 hdi 140 z podobnym przebiegiem jak w/w c5 i jeździ :) wymieniał jedynie silniki wycieraczek. Wcześniej miał passata b6 2.0 tdi i mówi, ze to było jego ulubione auto służbowe. Dlaczego? Często miał wolne z pracy. Akcja laweta itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam poleasingową Skodę kombi. Model dowolny.

 

Przebieg do 150kkm, serwisowana w ASO, bezwypadkowa, z lichą, ale jednak gwarancją komisu. Pakiet serwisowy na początek i masz wozidło pod chatą.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuzy to jednak dobre auta mimo opini jakie o nich krążą. Znajomy ma 508 2.0 hdi 140 z podobnym przebiegiem jak w/w c5 i jeździ :) wymieniał jedynie silniki wycieraczek. Wcześniej miał passata b6 2.0 tdi i mówi, ze to było jego ulubione auto służbowe. Dlaczego? Często miał wolne z pracy. Akcja laweta itp ;)

no moja 307 ma 180000km i żadnych grubszych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dobry pomysł ale tez warto pomyśleć może nad c5 w wolnossącej benzynie 3.0 + lpg :)

 

Ps. Znajomy 1.6 hdi 112km właśnie dobija do 300kkm. Jedyna rzecz wymieniana to dwumasa ;)

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam właśnie C5 i podobają mi się.

i raczej taki kupie po obejrzeniu rzecz jasna.

Ale skłaniał bym się ku benzyniaku.

Benzyniak to dobry pomysł. Robiliśmy ostatnio takiego i mam bardzo ambiwalentne uczucia co do tego wozu.

Komfort resorowania w rozumieniu wstrząsów doprawdy genialny. Natomiast komfort akustyczny - niewątpliwie pochodna również pracy zawieszenia - na mocno przeciętnym poziomie. No i precyzja prowadzenia przywodząca na myśl ponton wojskowy - powiem delikatnie - potrzebuje konesera.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw bo te auto stwarza pozory takiego co ma wypaść z drogi ale to tylko pozory :) chociaż BMW to nie jest ale pod względem sporych przebiegów i jazdy polskimi drogami to wole te zawieszenie z c5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam właśnie C5 i podobają mi się.

i raczej taki kupie po obejrzeniu rzecz jasna.

Ale skłaniał bym się ku benzyniaku.

O tu masz nawet film o zawieszeniu C5


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw bo te auto stwarza pozory takiego co ma wypaść z drogi ale to tylko pozory :) chociaż BMW to nie jest ale pod względem sporych przebiegów i jazdy polskimi drogami to wole te zawieszenie z c5 :)

Dokładnie tak jak piszesz. Ja zdecydowanie wolę auto które sprawia wrażenie które się klei do drogi i w istocie naprawdę się klei.

 

Uwierz mi, że jeśli przy jeździe w limicie taki C5 usiłuje nadążyć za dobrze prowadzącym się wozem to wypadnie i to wcale nie pozornie :)

 

Jak ktoś jeździ jak w kapeluszu to nie robi to różnicy. Dlatego choć osobiście wymagam od własnych aut bardzo dobrego dopracowania ze szczegółami włącznie, choć za najlepsze globalnie wozy uznaję BMW i produkty VW - nie wciskam nachalnie ich każdemu, kto mnie pyta o radę...

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.