Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Chce 215/65/16

I jeszcze pytanie

 

Aha i czy jak mam powiedzmy 215/65/16 to moge założyc na moment zapas 215/60/16 ?

 

Czy wazystkie w 4x4 musza byc identyczne?

Jaka jest tolerancja?

Wszystkie koła w 4x4 muszą być takie same i tak samo napompowane... Dotyczy to zwłaszcza tych 4x4, w których napęd spinany jest mechanicznie, z resztą różnice nawet niewielkie w średnicach będą generowały problemy z ABS i ESP

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie koła w 4x4 muszą być takie same i tak samo napompowane... Dotyczy to zwłaszcza tych 4x4, w których napęd spinany jest mechanicznie, z resztą różnice nawet niewielkie w średnicach będą generowały problemy z ABS i ESP

Ale tak sie nie da.

Zawaze jakies bedzie bardziej zuzyte.

U mnie przod ma mniej niz tył.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie bo im więcej się rozglądam i czytam tym głupszy jestem

Potrzebuję samochód do 15 000zł do ciągania przyczepy głównie - do tej pory wiernie służył Seat Cordoba 1.9 TDi  ale dobił do 350 000km i czas na zmianę (nie psuje się ale rdzewieć zaczyna) 

Samochód do roboty więc od pierwszego dnia robocze ciuchy i bagażnik pełen narzędzi 

Kupić muszę w ciągu tygodnia a najlepiej jutro bo jadę na oglądanie kilku 

Zawsze preferowałem i miałem diesle ale mam na oku Opla Zafirę silnik 1.8 benzyna 144 000 tyś przebiegu (oryginalny z Niemiec książka, serwis do końca) poszła by do zagazowania 

Drugi to Ford mondeo 2.0 TDCi  nie wiem jak te silniki ?? są dwa przebiegi około 160 - 180 tyś km

Skoda Octawia 1.9 TDi też przebiegi około 160-190 tyś 

Zafira i Skoda 2004 rok a mondeo 2005 i 2006 

Samochód ma polatać tak 3-4 lata jako roboczy w sumie wokoło komina jakieś 600-800 km miesięcznie 

Co brać ??? Te Zafiry benzynowe 1.8 125 koni niby lubią gaz ta ma w dodatku niewielki udokumentowany przebieg i miała by założony nowy gaz więc powinno pochulać i nie ma turbiny, dwu-masy, pompowtryskiwaczy itp.... 

Przebiegi, które podajesz są bardzo mało wiarygodne, sprawdzałeś w ASO? Książki łatwo dorobić.

Odnośnie mondeo mk3 i silnika 2.0 TDCI przeytaj jeden z wielu artykułów, ten jest dość ciekawy i wyjaśnia mechanizm powstawania lawinowych awarii:

http://magazynauto.interia.pl/uzywane/opinie/news-przewodnik-po-silnikach-forda,nId,1100090,nPack,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak sie nie da.

Zawaze jakies bedzie bardziej zuzyte.

U mnie przod ma mniej niz tył.

Spokojnie może być różnica przód - tył w granicach zużycia bieżnika. Podstawa to unikać różnic na jednej osi. Od poczatku jak mam SUV-a używam opon 4x4 Wzmocnionych. Co roku zamieniam przód-tył jak zakładam letnie czy zimowe. Zużycie dzieki temu jest bardzo podobne. Mam sztywny podział mocy 50:50 i zawsze przód minimalnie bardziej w sezonie sie zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mi chodziło, ja do 4x4 zawsze zakładałem opony takie same, tego samego producenta. Oczywiście one się różnie zużywaja, to jest jasne, ale nie stanowi to problemu.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objeździłem dzisiaj sporo miejsc i słabo to wygląda 

Ta Zafira ma potwierdzony przebieg to mój znajomy ściągał ten samochód jednak nie może mi nic powiedzieć czy bierze olej czy nie to po prostu wyjdzie podczas jazdy

Te pozostałe samochody o których pisałem miały stuki, puki, przedmuchy jakieś dźwięki dziwne itd.... 

Przeleciałem kilka komisów i w sumie na tym zawiesiłem oko https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1-9-tdi-105-km-klimatronik-elektryka-zadbany-stan-b-dobry-ID6yN3pz.html   nic nie puka nic nie stuka, zero luzów, kopcenia czy kolorowych dymków - odpalony zimny nic nie zakopcił, jazdy próbne bardzo pozytywne, moc 105 KM  - za 12000 sprzeda - co spece na to?

Przebieg nie potwierdzony brak książki, kierownica pedały nie wypolerowane, turbo ładnie zbiera itd.... 

Głowa mnie boli już 

 


Samochód sprowadzony z Niemiec 

post-68206-0-42998400-1489932763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem skąd te okazje pochodzą... ;)  :P Mogę Ci pokazać wnętrze auta z przebiegiem 300.000- nówka Panie

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł. Po zdjęciach widać, ze kierownica ma większy przebieg niż stan licznika. Zderzak z maska nie jest w kolorze reszty nadwozia do tego zderzak przód jak i atrapa są złe spasowane. Przednie lampy po zdjęciach widać, ze nie są z jednego auta. Jedna lekko zmatowiona. Tylna klapa mnie zastanawia, a przebieg? Kto w takie rzeczy wierzy w dieslu? Dla mnie to trup. Ale moze się mylę :)

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trup zależy w odniesieniu do czego. :) Przebieg to co najmniej 2 razy stan licznika.

Oprócz uwag które koledzy napisali, to pamiętaj o 5 aluminiowych wahaczach na 1 kolo przednie - droga zabawa, problematyczna wymiana rozrządu - cały pas przedni trzeba demontować, a to na dzień dobry po zakupie trzeba będzie zrobić.

 

Octavia I-ka jest o wiele bezpieczniejsza w nieprzewidzianych kosztach napraw i jako wół roboczy, zrywniejsza przy tych 100 KM, bo bazuje na golfie. Nie licząc, że mogła by być mocno bita, wymagać remontu generalnego silnika, pompowtryskiwaczy i dwumasy to jakbyś miał tam pół auta wymienić to nie zostawisz więcej niż kilka tyś złotych. Jedyny minus, że za zadbaną "taczkę" trzeba zapłacić jak za konkretne auto lepszej klasy (ale wyraźnie droższe w eksploatacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trup zależy w odniesieniu do czego. :) Przebieg to co najmniej 2 razy stan licznika.

Oprócz uwag które koledzy napisali, to pamiętaj o 5 aluminiowych wahaczach na 1 kolo przednie - droga zabawa, problematyczna wymiana rozrządu - cały pas przedni trzeba demontować, a to na dzień dobry po zakupie trzeba będzie zrobić.

 

Octavia I-ka jest o wiele bezpieczniejsza w nieprzewidzianych kosztach napraw i jako wół roboczy, zrywniejsza przy tych 100 KM, bo bazuje na golfie. Nie licząc, że mogła by być mocno bita, wymagać remontu generalnego silnika, pompowtryskiwaczy i dwumasy to jakbyś miał tam pół auta wymienić to nie zostawisz więcej niż kilka tyś złotych. Jedyny minus, że za zadbaną "taczkę" trzeba zapłacić jak za konkretne auto lepszej klasy (ale wyraźnie droższe w eksploatacji).

Rozrząd łatwo wymienić ten pas właśnie łatwo się odchyla = kolega robi je non stop - zawieszenie wielowachaczowe nie jest aż tak straszne mam w superbie i nic się nie dzieje od lat a latam po dziurach też

Tutaj moje zdjęcia tego passata i Zafiry 

post-68206-0-98221800-1489935090_thumb.jpg

post-68206-0-53909800-1489935098_thumb.jpg

post-68206-0-28528600-1489935105_thumb.jpg

post-68206-0-78876600-1489935112_thumb.jpg

post-68206-0-93431200-1489935118_thumb.jpg

post-68206-0-86762000-1489935125_thumb.jpg

post-68206-0-84598500-1489935129_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trup pod takim względem, ze polowe jego wartości byłoby trzeba pewnie włożyć na dzień dobry skoro właściciel tuszuje chociażby przebieg ale może się mylę :)

Nie kupiłbym tak nie pewnego auta, wymagającego wkładu ale to nie mój wybór :)

Wolałbym wyższy przebieg ze znana historia i wiadomym wkładem niż taka loterie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Berlingo albo VW Caddy z DE poczty?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek proszę Cię, Jakie 3.0 w gazie bedzie miało ekonomię lekkiej kordoby w 1.9 TDI 90 KM? Chyba nie wiesz o czym mówisz.

1.8 T w budzie pokroju passata moze w trasie 8 spali przy 120-140, ale włączając w to jazdę w koło komina to liczyłbym ok 12 gazu + 1 benzyny na 100 km.

 

Napisz coś więcej o tych bmw. Ciekawy temat.

Właściwie to przy 120-140 kph to taki Passat spali więcej, co najmniej dychę. Kumpel któremu taki Passat palił 8 litrów gazu to jeździł jak dziad w kapeluszu, max. 100 kph.

 

Oczywiście, że nie w każdych warunkach trzylitrowy silnik na LPG może być tak ekonomiczny jak 1,9 TDI. Ale jeśli ktoś 90% eksploatacji odbywa na drogach ekspresowych i autostradach to przy prędkości 120-140 spalić może 11-12 litrów gazu plus pół litra benzyny. Co jest przy przeciętnej cenie paliw w skali roku tańsze niż 5,5-6,5 l, zużyte w takich warunkach przez diesla. Oczywiście porównanie w cyklu miejskim oraz przy małej prędkości na trasie będzie już nieznacznie na korzyść diesla ale trzylitrowy Otto z 1,9 klekotem to jak porównanie ch*ja z palcem.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trup pod takim względem, ze polowe jego wartości byłoby trzeba pewnie włożyć na dzień dobry skoro właściciel tuszuje chociażby przebieg ale może się mylę :)

Nie kupiłbym tak nie pewnego auta, wymagającego wkładu ale to nie mój wybór :)

Wolałbym wyższy przebieg ze znana historia i wiadomym wkładem niż taka loterie :)

Ale co rozumiesz przez wkład po zakupie? teraz samochód jeździ idealnie nic się nie dzieje, jeżdzi jak ta skoda którą mam co miałbym już naprawiać skoro silnik ładnie pracuje, ma moc którą mieć powinien, zawieszenie bez luzów - karoseria może podmalowywana ale dużych uszkodzeń nie było (byłem z mechanikiem blacharzem) samochód ma być do roboty estetyka ma drugorzędne znaczenie i tak za miesiąc w środku będzie syf 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ale Superb 1 ma chyba prostsze zawieszenie. Z tyłu belka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Berlingo albo VW Caddy z DE poczty?

Berlingo ma dwóch kumpli obaj robią je u tego mojego kumpla - jeden jest co tydzień a drugi co dwa tygodnie - sami mi odradzali zakup tych aut - oba to to dizle ale nie wiem jakie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berlingo ma dwóch kumpli obaj robią je u tego mojego kumpla - jeden jest co tydzień a drugi co dwa tygodnie - sami mi odradzali zakup tych aut - oba to to dizle ale nie wiem jakie 

Może niech zmienią kumpla... :D  Najbardziej wk.... mnie to, że ch.... handlarze płacą za takie paseratti 800E i przycinają razy 3...

Przecież taka zafira kosztuje w Niemcach też max 800E... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ten passat ma na bank cofnięty przebieg wiec jeśli nie był robiony to czeka Cię dwumasa turbo wtryski :( bo ja w ten przebieg nie wierze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ale Superb 1 ma chyba prostsze zawieszenie. Z tyłu belka.....

to samo, ta sama płyta od passata b5, passat tez ma belke z tyłu

Paweł ten passat ma na bank cofnięty przebieg wiec jeśli nie był robiony to czeka Cię dwumasa turbo wtryski :( bo ja w ten przebieg nie wierze!

niekoniecznie. Jak dołoży mu przez 3-4 lata tylko kolejne 30 000 km a dobrze sprawdzi, przed zakupem, ze nie ma objawów awarii elementów o których mówisz, to z dużym prawdopodobieństwem nie bedzie musiał ich naprawiać.

Może niech zmienią kumpla... :D  Najbardziej wk.... mnie to, że ch.... handlarze płacą za takie paseratti 800E i przycinają razy 3...

Przecież taka zafira kosztuje w Niemcach też max 800E... 

 

to prawda, ale zawsze można zwozić i skupować te za 800E niż narzekać.

Ale co rozumiesz przez wkład po zakupie? teraz samochód jeździ idealnie nic się nie dzieje, jeżdzi jak ta skoda którą mam co miałbym już naprawiać skoro silnik ładnie pracuje, ma moc którą mieć powinien, zawieszenie bez luzów - karoseria może podmalowywana ale dużych uszkodzeń nie było (byłem z mechanikiem blacharzem) samochód ma być do roboty estetyka ma drugorzędne znaczenie i tak za miesiąc w środku będzie syf 

karoseria dobrze żeby nie była poklejona, połatana, bo wyjdą dziury po najbliższej zimie. Zakładam, że jakiś "doktorów", uszczelniaczy i wypełniaczy mu nie zalał przed sprzedażą.  Wiadomo nowy w salonie kosztował koło 100 000 zł, więc kupujesz za kilkanaście % wartosci początkowej.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, powołujesz się na kumpla mechanika, niech obejrzy na żywo Zafire. Okaże się czy klepana czy składana z 4 ćwiartek itd. Jak w całości to  kupuj.  W najgorszym wypadku jeśli się silnik posypie, kupisz taki poniżej tysiąca, przełoży się sztuka za sztuka.

Tu na forum nikt Ciebie nie poprze w zakupie nieśmiganego ;) Passata 1,9 tdi  :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jak popierać zakup śmierdziela którym za chwilę nawet do centrum dużego miasta nie wjedzie. Lepsza benzyna.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, powołujesz się na kumpla mechanika, niech obejrzy na żywo Zafire. Okaże się czy klepana czy składana z 4 ćwiartek itd. Jak w całości to  kupuj.  W najgorszym wypadku jeśli się silnik posypie, kupisz taki poniżej tysiąca, przełoży się sztuka za sztuka.

Tu na forum nikt Ciebie nie poprze w zakupie nieśmiganego ;) Passata 1,9 tdi  :-).

Jutro chyba pojadę pojeździć tą zafirą jeszcze raz bo na razie to po placu zrobiłem trzy zawrotki - blachy nie ruszane, nic nawet nie podmalowane wszystko oryginał dzisiaj bylismy właśnie z tym mechaniorem i go oglądał zresztą sprzedający to też mój znajomy i właśnie ten mi polecił a kilka które wskazałem ja pokiwał głową że nie - zobaczymy

Tylko w zafirce trzeba będzie zamontować hak bo nie ma i gaz od razu zapakować 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gaz się nie martw- niezależnie od wybranego regionu polecę Tobie firmę, która założy to na wysokim poziomie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany za wszystkie rady i poświęcony czas - jestem głupszy niż byłem i chyba wyjdzie na to (jak to zwykle bywa) że kupię ten pierwszy czyli ta Zafirę 

Dam znać co wyszło 


O gaz się nie martw- niezależnie od wybranego regionu polecę Tobie firmę, która założy to na wysokim poziomie.

Jelenia Góra - Karpacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objeździłem dzisiaj sporo miejsc i słabo to wygląda 

Ta Zafira ma potwierdzony przebieg to mój znajomy ściągał ten samochód jednak nie może mi nic powiedzieć czy bierze olej czy nie to po prostu wyjdzie podczas jazdy

Te pozostałe samochody o których pisałem miały stuki, puki, przedmuchy jakieś dźwięki dziwne itd.... 

Przeleciałem kilka komisów i w sumie na tym zawiesiłem oko https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1-9-tdi-105-km- wiecklimatronik-elektryka-zadbany-stan-b-dobry-ID6yN3pz.html   nic nie puka nic nie stuka, zero luzów, kopcenia czy kolorowych dymków - odpalony zimny nic nie zakopcił, jazdy próbne bardzo pozytywne, moc 105 KM  - za 12000 sprzeda - co spece na to?

Przebieg nie potwierdzony brak książki, kierownica pedały nie wypolerowane, turbo ładnie zbiera itd.... 

Głowa mnie boli już 

 

Samochód sprowadzony z Niemiec 

 

 

Po mojemu PASSAT ma wymalowany przód na ostro bez przejść. Skoro sprzedawca pisze w ogłoszeniu że bezwypadkowy a gołym okiem ze zdjeć widać że tak nie jest to bardzo nie ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.