Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

sorry sprawdziłem - 245/40R20 ma RS6 a nie 45


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na lato mam 255/35R20. Oj, będzie się działo, całe szczęście, że nie runflaty... ;)

Będzie ładnie. No i spalanie w końcu nie będzie tak podejrzanie niskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

255/35 -245/40 to różnica niecałe 9 mm na profilu, przysłowiowa księżniczka na ziarnku grochu to wyczuje. Zmiana  fabrycznej średnicy koła wpływa na  przekłamania licznika (prędkość i przebieg), ktoś nie zwraca na to uwagi, a zmieści się w nadkolu to zmienia na co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każde auto przekłamuje co najmniej o kilka % na plus. Jeśli nawet dodasz 5% profilu oponie to sumarycznie obwód koła wzrośnie o średnio 2-3% i to zaledwie zmniejszy przekłamanie o właśnie tyle.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem przy kontroli drogowej lub gorsze wypadku - odmowa wypłaty ubezpieczenia. Jeżdżę tym na stałym odcinku do pracy i z powrotem ale mam odcinki że +200km/h jest normą więc nie zmieniłem. Co śmieszniejsze A6 jest 200kg lżejsze i 300KM słabsze a nie chcą mi potwierdzić tych kół w dowodzie


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekłamują, ale nie wszystkie. Foka, swift, vitara tyle ile na liczniku, tyle na gps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem przy kontroli drogowej lub gorsze wypadku - odmowa wypłaty ubezpieczenia. Jeżdżę tym na stałym odcinku do pracy i z powrotem ale mam odcinki że +200km/h jest normą więc nie zmieniłem. Co śmieszniejsze A6 jest 200kg lżejsze i 300KM słabsze a nie chcą mi potwierdzić tych kół w dowodzie

Pół nocy czytałem w tej intencji OWU i nie znalazłem nic o oponach. Allianz.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany poza specyfikacje fabryczną wymagają wpisania do dowodu rejestracyjnego - ten rozmiar felg i opon nie jest przewidziany dla A6. Jest wyłącznie dla RS6. Mam na biurku w pracy dopuszczalne rozmiary. Dotyczy to wszystkiego - nawet założenia głupiego spojlera na klapę bagażnika nie wspominając o zmianach mocy etc.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Polsce czy o innym kraju?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na pewno w kilku zachodnich państwach. Nie wiem jak w Polsce ale bylbym zaskoczony jakby firmy jak Alianz czy Axa miały tak diametralne różnice w OWU w Europie


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OWU Allianz nie znalazłem nic o oponach ani o zmianach w aucie. Były punkty o braku przeglądu oraz złym stanie technicznym .


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, u nas jest lepiej. Nie ma okresowych badań technicznych i można z samochodem robić prawie wszystko oprócz przyciemniania przednich szyb


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Gdyby zrobili w tym kraju przeglady jak w europie to polowa aut by nie przeszla, nie raz widze takie przerobki ze az strach o przerabianiu tlumikow nie wspomne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, byloby wesolo  :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając koledze @switch107 - A6 competition z fabryki wyjeżdża właśnie na 255/35R20, więc raczej nie ma opcji, żeby nie przeszły przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, na szczęście - w razie czego - przegląd masz dopiero za 3 lata ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL nie ma nic o rozmiarze opon, w DE w dowodzie są wpisane dopuszczalne rozmiary dla modelu, jeżeli są założone inne to jest lipa podczas wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np w umówie leasingu że samochód musi być używany zgodnie z homologacja. A to z góry skazuje na dopuszczone przez producenta rozmiary. Każde auto ma swoje świadectwo homologacji i wydaje mi się ze w ubezpieczeniach jest o tym zapis. A czy jest to wymagane czy nie to już inna rzecz :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salon w Genewie i nowe Volvo XC60. Podoba mi sie stylistyka Volvo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL nie ma nic o rozmiarze opon, w DE w dowodzie są wpisane dopuszczalne rozmiary dla modelu, jeżeli są założone inne to jest lipa podczas wypadku

Ale jest chyba w każdej książce obsługi pojazdu - wykaz akceptowalnych rozmiarów. Widziałem przynajmniej w 3 różnych markach. 

Znając życie ubezpieczyciel szukając do czego by się tu przyczepić, zwróciłby na to uwagę. 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w temacie ubezpieczycieli... w piątek miałem zdarzenie drogowe. Pan Insignią  wepchnął panią w Toyocie Aygo w tył mojego auta. Mam delikatnie porysowany tylny zderzak i lekko wgniecioną tylna klapę, wręcz niezauważalnie... Dzisiaj ubezpieczyciel sprawcy przelał na moje konto kwotę ugodową, jak to nazwał, w wysokości pozwalającej na polakierowanie całego auta... :blink: Baaaardzo się mnie to podoba :P Nikt nawet auta nie oglądał... a gdzie tu opony ;)  Nie no mam właściwe, jak sobie producent życzy 235/65R17...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest chyba w każdej książce obsługi pojazdu - wykaz akceptowalnych rozmiarów. Widziałem przynajmniej w 3 różnych markach. 

Znając życie ubezpieczyciel szukając do czego by się tu przyczepić, zwróciłby na to uwagę. 

 

dokładnie w dokumencie ECC (European Certificate of Conformity) - dokumencie opisujacym caly samochód, wystawianym przez każdego producenta samochodu do każdego wyprodukowanego samochodu z rozmiarem felg i opon standardowych (poz. 35) oraz opon i felg alternatywnch (poz. 52). Może to być pózniej powtórzone w książce serwisowej. Ubezpieczyciel wymaga jedynie ważnego badania technicznego. Jeżeli samochód ma modifikacje wykraczające poza standardowe zapisy dokumnetu ECC musi to być zaznaczone wpisem w dowodzie rejestracyjnym. Czyli np zmiana koloru, mocy silnika czy kół musi być wpisana w dowodzie. Wymiana siedzień np. już nie. Ubezpieczyciel ma prawo zakwestionować później dopuszczenie do ruchu. Jestem pewień że podobnie jest w Polsce. Pamietam jak miałem instalację gazową i hak i musiałem mieć to wpisane w dowodzie.

A odpowiadając koledze @switch107 - A6 competition z fabryki wyjeżdża właśnie na 255/35R20, więc raczej nie ma opcji, żeby nie przeszły przeglądu.

 

 

To ekstra - a możesz sprawdzić proszę czy 245/40R20 też możesz założyć ?

 

I dostalem się do dokumnetu: A6 może mieć następujące rozmiary: 225/55R17 , 245/45R18 , 255/40R19, 255/35R20 - czyli te które ma Tomasso

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w instrukcji jeszcze następujące rozmiary, poza tymi, które dopisałeś:

265/30R20 i 255/30R21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopuszczalne rozmiary opon i ciśnienia są umieszczone w każdym samochodzie - np w e46 na słupku B pod drzwiami kierowcy. Chodzi o to, że u nas policjanta interesuje tylko czy na osi znajdują się takie same opony oraz wysokość bieżnika. W DE z oponami jest jak np z światłami - auto nieprzystosowane do ksenonu nie może go posiadać, jeżeli auto nie jest "przystosowane" do jakiegoś rozmiaru opon to również ich nie może mieć, nie wiem czy wtedy zatrzymują dowód, czy holują auto czy kończy się mandatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.