Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Diesel ma inna charakterystykę, głownie jesli chodzi o moment obrotowy ale takie porównanie, skądinąd bardzo częste, nie ma sensu bo zapewne porównujesz diesla z turbina do wolnossacej benzyny.

 

Porównaj 1,8 kopciucha bez turbo (np stary fiatoski) do benzyny bez albo benzynowy z turbina o tej samej pojemności co diesel turbo zobaczysz jaki będzie wynik.

A kto teraz jeździ dieslem bez turbiny? chyba że antyk jakiś

 

Porównałem samochody których najwięcej na rynku czyli max 10-12 lat a te raczej wszystkie maja turbo w dieslu i brak turbo w benzynie 

 

Ale nawet jadąc autostradą gdzie silnikj jest już rozkręcony do swoich ulubionych obrotów - dieslem wciskasz na 6 szóstym biegu i w kilka sekund ze 130 masz 180 a w benzynie wciskam i cisza...................bez redukcji nie pojedzie 

 

Piszmy o samochodach w miarę współczesnych a nie o tych z silnikiem Ursusa C360 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były Sklasa oraz A8 więc do kompletu  7er.


Poza tym auta z danej epoki,  o tej samej pojemnosci, zbliżonej masie , zasilane tym samym paliwem, jeżdzą podobnie.

post-95072-0-32255700-1550317530_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy jeżdżą nawet dieslami z dwiema turbinami

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto teraz jeździ dieslem bez turbiny? chyba że antyk jakiś

 

Porównałem samochody których najwięcej na rynku czyli max 10-12 lat a te raczej wszystkie maja turbo w dieslu i brak turbo w benzynie 

 

Ale nawet jadąc autostradą gdzie silnikj jest już rozkręcony do swoich ulubionych obrotów - dieslem wciskasz na 6 szóstym biegu i w kilka sekund ze 130 masz 180 a w benzynie wciskam i cisza...................bez redukcji nie pojedzie 

 

Piszmy o samochodach w miarę współczesnych a nie o tych z silnikiem Ursusa C360

 

Nie wazne co jezdzi a co nie, chodzi mi o to, że poronujac jak napisałeś popełniłeś błąd metodologiczny, częsty zreszta. Porównujesz silnik o tej samej pojemności "ze wspomaganiem" do silnika "bez wspomagania". Benzyna i diesel to zupełnie rożne konstrukcje i dlatego maja inne charakterystyki ale roli turbiny nie da sie pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla 3 to rzeczywiście na razie rzadkość w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model X też nie jest tak popularny jak S

 

a co do wnętrza 7er - wychodzi na to, że dzisiaj BMW ma najbardziej konserwatywne. Dołożyli teraz ten wielki wyświetlacz zamiast zegarów przed kierowcą ale daleko do podwójnego z S czy paneli dotykowych z A8.

chyba dobrze bym się czuł w takim wnętrzu  :D

Best-2019-BMW-Alpina-B7-Release-Date-and

 

a pamiętam, że kiedy wypuszczali e65 to świat stanął na głowie - wygląd zewnętrzny, prosta decha z budką nad wyświetlaczem i "joystick" skrzyni biegów za kierownicą. Wszystko okraszone i-drive'm

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Holandii akurat dużo tesli, typowy parking pod centrum handlowym:

2c49303b7db088b3363282859a8b616b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest jakiś zlot? :lol:  u nas może nie aż tak ale ja mieszkam na małej wsi a 2 Modele S jeżdżą plus chyba 2 inne często odwiedzają okolicę. W Monachium Model S od dawna na taxie widać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jak się tak wszystko swieci, rusza i zmienia i w ogóle

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze przez to Saab upadł bo zamiast dodawać świecidełek to wstawil przycisk który wszystkie wyłączał

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Holandii S i X jeździ sporo, wiec już nawet nie bardzo zwracam na nie uwagi, ale ta trójka zachęciła mnie do zatrzymania się samochodem i zrobienie chociaż zdjęcia za kilka miesięcy będę się z tego śmiał, bo pewnie pod domem sąsiad będzie miał, ale póki co upolowalem rzadkość

 

To moze przez to Saab upadł bo zamiast dodawać świecidełek to wstawil przycisk który wszystkie wyłączał

 

 

Hehehe

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze przez to Saab upadł bo zamiast dodawać świecidełek to wstawil przycisk który wszystkie wyłączał

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze przez to Saab upadł bo zamiast dodawać świecidełek to wstawil przycisk który wszystkie wyłączał

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

a Citroen zapatrzył się na Saab'a

 

post-48684-1550332809,6983_thumb.jpg

 

i też mu to na dobre nie wyszło:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nigdy nie skorzystałem, nie wiem po co to jest i raczej się nie przekonam

post-97650-1550336836,9593_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadkobiercy tradycji lotniczych... zaciemnienie... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tymi benzynami to ja nie wiem ile to musi mieć koni więcej aby jechało jak diesel - mam bezynowe 1.8  125koni     i diesla 140 różnica w przyspieszaniu i ogólnie mocy diesla bez porównania  

Wcześniej zamiast tego 1.8   125 koni   miałem diesla  90 koni i zdecydowanie lepiej to szło niż te benzynowe 125

 

Frajda z jazdy dieslem, dynamika jazdy itd.... trudno to doświadczyć w benzynie, no chyba że silnik dwa razy większy 

 

 

Bo nie umiesz jeździć ;)

 

benzyną. Auto bez turbo ma zupełnie inna charakterystykę. Jeśli będziesz właściwie wykorzystywał obroty to będzie jechać jak trzeba. BA, lepiej. Kopciuch przy 4000. obrotów się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie miałeś do czynienia z nowoczesnymi dieslami. Mój ma czerwone pole od 5200 obrotów i do tego momentu ciągnie bez chwili zawahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie miałeś do czynienia z nowoczesnymi dieslami. Mój ma czerwone pole od 5200 obrotów i do tego momentu ciągnie bez chwili zawahania.

Mój do 4700 na trybie sport+ ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52263561_1019246614928726_33004474709196

 

a co do 1.9 TDI to kumpel się zawsze śmiał, że ci z czerwonym "i" są najgorsi bo zżera ich zazdrość do tych, z czerwonym "di"  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo matko , a jak wyłączą prąd ?

Laweta :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.