Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Wacor napisał(-a):

Jeep Grand Cherokee 4,7 V8…

O taki:

1E98F7C2-F401-463F-9470-F4D1B739169D.thumb.jpeg.5df623cc5ffea69d1271be1d48896214.jpeg

Zapewne dla niego ten przebieg to nie koniec świata. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmwas napisał(-a):

 

Nie przejdzie przeglądu...

Chodzi o to by zrobić oficjalnie. Z przeglądem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kierownik napisał(-a):

Chodzi o to by zrobić oficjalnie. Z przeglądem. 

A jak to można zrobić

Z tego co słyszałem, nowe tylko N1. A tego nie zarejestrujesz jako 4 osobowego.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kierownik napisał(-a):

Chodzi o to by zrobić oficjalnie. Z przeglądem. 

 

Chyba się nie da. Gdyby się dało, to by go takiego oferowali. To jest chyba kwestia tego, ze ciężarówka do 3,5t ma mieć ileś tam przestrzeni ładunkowej i z siedzeniami Jimny nie spełnia norm homologacyjnych dla ciężarówki 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

A jak to można zrobić

Z tego co słyszałem, nowe tylko N1. A tego nie zarejestrujesz jako 4 osobowego.  :(

https://www.google.com/amp/s/autokult.pl/40188,przerobka-auta-ciezarowego-na-osobowe-lepiej-sie-spieszyc-bo-zbliza-sie-nowy-podatek%3famp=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, niby nie. Te przepisy są jakie są i np UAZa nie da się zarejestrować jako osobowe. Nie da się tez go przerejestrować z ciężarowego na osobowy. Tarmot kiedyś rejestrował np Patriota jako osobówkę, ale od pewnego czasu po prostu się nie da, i chyba zależy to od daty produkcji. Wiadomo że mało kto kupuje Suzuki Jimny jako ciężarowe auto żeby nim rozwozić warzywa, wiec myślę sobie, że gdyby to było łatwe, dealerzy sami by to ogarnęli..


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, niby nie...

Przepisy są jakie są...

Też mi argumenty.

Konkrety poproszę.

Kupujesz auto dostawcze, po 2 miesiącach przerabiasz na osobówkę w "certyfikowanym" warsztacie, przechodzisz dodatkowy przegląd, robisz tam jakąś korektę na podatkach i masz osobówkę.

Skomplikowane, utrudnione, ale dla zwykłego żuczka wykonalne, w przeciwieństwie do importera czy dealera.

Jeżeli coś się ostatnio zmieniło w przepisach to poproszę o konkrety, a nie gdybanie.

Jedyny problem jaki widzę, to sprzeciw leasingodawcy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kierownik napisał(-a):

Niby tak, niby nie...

Przepisy są jakie są...

Też mi argumenty.

Konkrety poproszę.

Kupujesz auto dostawcze, po 2 miesiącach przerabiasz na osobówkę w "certyfikowanym" warsztacie, przechodzisz dodatkowy przegląd, robisz tam jakąś korektę na podatkach i masz osobówkę.

Skomplikowane, utrudnione, ale dla zwykłego żuczka wykonalne, w przeciwieństwie do importera czy dealera.

Jeżeli coś się ostatnio zmieniło w przepisach to poproszę o konkrety, a nie gdybanie.

Jedyny problem jaki widzę, to sprzeciw leasingodawcy.

 

 

Pomijajac nawet fakt, ze w wersji z siedzeniami Jimny praktycznie nie posiada bagażnika, co trochę utrudnia życie, nie mam pewności, że uda mi się go realnie przerobić i przerejestrować. Poza tym będzie z tym trochę zachodu. W związku z powyższymi problemami nowego Jimny nie rozważam. Konkretów nie będzie, bo nie zamierzam teraz kształcić się w nieswojej działce - od tego są ludzie, którzy to rejestrują i sprzedają. Ja chcę mieć gotowe i nic już nie przerabiać.

A co się zmienia w przepisach - nie wiem, ale skoro - jak było w materiale Terenwizji - firma „krzak” przez pół roku UAZa nie wydała, Tarmot przez 11 miesięcy tez nie, a potem niby zajebiscie pewny i sprawdzony Polmotor przez 6 miesięcy też nie - nie można powiedzieć, że nic się nie zmieniło. Jak trzech różnych importerów nie potrafi sprowadzić, zarejestrować i wydać samochodu, to jakiś problem chyba jest... 

Po części pewnie tez w masakrycznie opóźnionych dostawach, ale jak widać auto niby jest, a dalej go nie ma.

Przypomnę tylko, ze obiecywali czas oczekiwania około 3 miesiące, a za dwa czy trzy dni minie sześć. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, i naprawdę chyba trzeba skończyć temat tego nieudanego eksperymentu, bo faktycznie totalnie zdominował wątek. Odezwę się jak auto będzie, a że jestem praktycznie pewny (i pogodzony z faktem), że nie będzie, to spuśćmy zasłonę milczenia. Najwyżej tylko napiszę kiedyś jeszcze, jak się to zakończyło.

Polmotor nie odpisał na maila o ostatecznym terminie, ale - tu się akurat dokształciłem - taka informacja wysłana na prawidłowy adres e-mail, który do tej pory działał i służył do prowadzenia korespondencji jest uważana za dostarczoną, więc 28.02 rano poinformuję Millennium leasing, że z powodu niedostarczenia auta rozwiązujemy/anulujemy umowę leasingu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmwas napisał(-a):

[...] więc 28.02 rano poinformuję Millennium leasing, że z powodu niedostarczenia auta rozwiązujemy/anulujemy umowę leasingu.

 

A co Ty nagle taki w gorącej wodzie kąpany? Daj im czas do tej 15:00 chociaż. 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobię auto ... Nie chcę kupować bo to droga zabawa i czasami trzeba długo czekać... ;)IMG20220210163605.thumb.jpg.dd76973ff093dae1309e00d46936f9a3.jpgIMG20220210174939.thumb.jpg.0c3ffffb933d79632474e02454c0aeb1.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kiniol napisał(-a):

Ja sobie zrobię auto

 

Najważniejsze jest serce..

20220210_115405.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300tdi...hihi..


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się łezka w oku zakręciła :D

 

1.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Darecki napisał(-a):

Może jakiś osobny wątek 4x4 ? 😁

 

20210514_142304.jpg

Nadal go masz 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Darecki napisał(-a):

Może jakiś osobny wątek 4x4 ? 😁

 

 

Proszę 🙂

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/201271-im-bardziej-terenowe-auto-tym-dalej-trzeba-iść-po-traktor/

 

Na dzień dobry możecie wrzucić jak bardzo się wkleiliście objął jak daleko trzeba było iść 😀

 

@pmwas Wrzuć tam też forumowego UAZa. I tak wiemy że go odbierzesz 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Nadal go masz 

12 lat w rodzinie i ma dożywocie :) 

Do roboty zanabędę pewnie HiLuxa, a jako lekarstwo na pesel Disco 4 5.0 V8 :) Tego staruszka nie mam serca się pozbyć, a poza tym do gnoja nie ma już nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2022 o 21:09, memento mori napisał(-a):

 

@pmwas Wrzuć tam też forumowego UAZa. I tak wiemy że go odbierzesz 😜 

 

Nic nie odbiorę. Polmotor przestał mi odpisywać, millennium leasing też. Czy cokolwiek może być bardziej wymowne? 

Mam tylko nadzieję, że pan Paweł z ML jest na jakimś urlopie i po prostu odpisze później :(

Bo Polmotor nowe posty na FB zamieszcza, tylko na kontakt ze mną jakos czasu brak. Sytuacja wypisz wymaluj jak z Tarmotem. Żenada dekady i tyle.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmwas napisał(-a):

 

Nic nie odbiorę. Polmotor przestał mi odpisywać, millennium leasing też. Czy cokolwiek może być bardziej wymowne? 

Mam tylko nadzieję, że pan Paweł z ML jest na jakimś urlopie i po prostu odpisze później :(

Bo Polmotor nowe posty na FB zamieszcza, tylko na kontakt ze mną jakos czasu brak. Sytuacja wypisz wymaluj jak z Tarmotem. Żenada dekady i tyle.

Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, to już nie ma żadnych wątpliwości... :{

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.