Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

Bez aktywnego tempomatu utrzymujesz taką przerwę, żeby nikt Ci się nie wtranżalał, pozostawienie jej na zbyt dużym poziomie prowokuje kierowców na prawym pasie do takich zachowań i kończy się to nerwowym hamowaniem. 

Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć


Spoko, ogólnie wszyscy chyba rozumiemy  :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy system to Pilot Assist; ogólnie dla mnie to trochę "chore", jednakże po dwóch, trzech nieprzespanych nocach muszę przyznać bardzo przydatny ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę przyznać, że u mnie funkcja jazdy półautonomicznej działa naprawdę nieźle. Utrzymuje samochód na pasie ruchu bardzo płynnie, bez szarpnięć, sam zmienia pas ruchu (wystarczy kliknąć kierunkowskaz), a dodatkowo jak wpadniesz w korek to tworzy korytarz życia zbliżając sie do odpowiedniej krawędzi pasa - tą funkcją najbardziej mnie zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Ciekawy system to Pilot Assist; ogólnie dla mnie to trochę "chore", jednakże po dwóch, trzech nieprzespanych nocach muszę przyznać bardzo przydatny ;)

Tempomatu aktywnego używam, ale asystent pasa ruchu prawie zawsze wyłączam. Taki nawyk. Niemniej, na wszelki wypadek, lepiej mieć, niż nie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Tempomatu aktywnego używam, ale asystent pasa ruchu prawie zawsze wyłączam. Taki nawyk. Niemniej, na wszelki wypadek, lepiej mieć, niż nie. ;) 

To nie jest asystent pasa ruchu :)

To jazda pół-autonomiczna, możesz jechać "nawiany" trzymając od czasu do czasu rękę na kierze, on skręci, zwolni, przyśpieszy, a nawet zahamuje...

Asystenta pasa ruchu na drogach krajowych nie licząc EseK i autostrad przeważnie też wyłączam.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

To nie jest asystent pasa ruchu :)

To jazda pół-autonomiczna, możesz jechać "nawiany" trzymając od czasu do czasu rękę na kierze, on skręci, zwolni, przyśpieszy, a nawet zahamuje...

Muszę się podszkolić. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Ja muszę przyznać, że u mnie funkcja jazdy półautonomicznej działa naprawdę nieźle. Utrzymuje samochód na pasie ruchu bardzo płynnie, bez szarpnięć, sam zmienia pas ruchu (wystarczy kliknąć kierunkowskaz), a dodatkowo jak wpadniesz w korek to tworzy korytarz życia zbliżając sie do odpowiedniej krawędzi pasa - tą funkcją najbardziej mnie zaskoczył.

No proszę, tego nie sprawdziłem, Muszę zobaczyć czy u mnie też tak działa z korytarzem życia.

Nie korzystam praktycznie w ogóle, ale tak jak wspomniałem jak się nie prześpi parę nocy można załączyć ;)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie nie używałem, bo mało płynnie utrzymywał samochód na pasie ruchu - robił to jakby skokowo co jakiś czas. Tutaj jest dokładnie tak jakbym sam prowadził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Ja muszę przyznać, że u mnie funkcja jazdy półautonomicznej działa naprawdę nieźle. Utrzymuje samochód na pasie ruchu bardzo płynnie, bez szarpnięć, sam zmienia pas ruchu (wystarczy kliknąć kierunkowskaz), a dodatkowo jak wpadniesz w korek to tworzy korytarz życia zbliżając sie do odpowiedniej krawędzi pasa - tą funkcją najbardziej mnie zaskoczył.

 

To samo jest w Audi 👍


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, vvv napisał(-a):

 

W nowych BMW tablety przynajmniej tworzą jakąś spójną całość i nie wystaja tak bardzo ponad deskę rozdzielczą. Jest wiele samochodów gdzie zegary są analogowe, a na środku deski projektanci dokleili tablet który góruje nad wszystkim. 

 

 

W BMW też można zmniejszyć odległość, ale nawet ta najmniejsza zachęca kierowców z prawego pasa do wycieczek na lewy.

 

Z mojego doświadczenia w 3 różnych markach nawet jak się ustawi najmniejszy dystans na aktywnym tempomacie to na drogach ekspresowych w polskich warunkach jeszcze cały TIR z prawego pasa potrafi się wpier..... tzn. zmieścić. To ma sens przy 120-140 km/h tylko przy małym natężeniu ruchu.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

 

Z mojego doświadczenia w 3 różnych markach nawet jak się ustawi najmniejszy dystans na aktywnym tempomacie to na drogach ekspresowych w polskich warunkach jeszcze cały TIR z prawego pasa potrafi się wpier..... tzn. zmieścić. To ma sens przy 120-140 km/h tylko przy małym natężeniu ruchu.

 

Widocznie te systemy nie sa na polskie warunki 🤣


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzuciłem do żartów, ale tam nie można podjąć dyskusji.

 

Co w zaistniałej sytuacji powinna zrobić kierująca pojazdem osobowym?

A. Przejechać ich wszystkich.

B. Ustąpić pierwszeństwa mimo, iż znajdowała się na rondzie.

C. Wysiąść i wyjąć UZI.

 

 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wrzuciłem do żartów, ale tam nie można podjąć dyskusji.
 
Co w zaistniałej sytuacji powinna zrobić kierująca pojazdem osobowym?
A. Przejechać ich wszystkich.
B. Ustąpić pierwszeństwa mimo, iż znajdowała się na rondzie.
C. Wysiąść i wyjąć UZI.
 
 
 

Parafrazując B. Lindę "a przejechać ich wszystkich" - nie dość, że mając ścieżkę rowerową, jadą po drodze, to jeszcze wyprzedzają na jednopasmowym rondzie, po prawej stronie... albo to zwykli debile bez wyobraźni, albo włączył im się bezmyślny "god mode"
z mojego pkt widzenia, nie ma dla tego zachowania żadnego usprawiedliwienia.
Najgorsze jest to, że zrobisz coś takiemu, to nie dość, że auto zniszczone, to nie posiadając kamery, będziesz się gęsto tłumaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, plszcto napisał(-a):


Parafrazując B. Lindę "a przejechać ich wszystkich" - nie dość, że mając ścieżkę rowerową, jadą po drodze, to jeszcze wyprzedzają na jednopasmowym rondzie, po prawej stronie... albo to zwykli debile bez wyobraźni, albo włączył im się bezmyślny "god mode"emoji16.png
z mojego pkt widzenia, nie ma dla tego zachowania żadnego usprawiedliwienia.
Najgorsze jest to, że zrobisz coś takiemu, to nie dość, że auto zniszczone, to nie posiadając kamery, będziesz się gęsto tłumaczył.

Dokładnie oni nigdy nie powinni znajdować się na jezdni...

Ten świat tak wariuje, że czasem się zastanawiam czy to ludziom palma odbiła, czy ja jestem jakiś nieprzystosowany...

 

100 - 200 w 3.0 sek.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Wrzuciłem do żartów, ale tam nie można podjąć dyskusji.

 

Co w zaistniałej sytuacji powinna zrobić kierująca pojazdem osobowym?

A. Przejechać ich wszystkich.

B. Ustąpić pierwszeństwa mimo, iż znajdowała się na rondzie.

C. Wysiąść i wyjąć UZI.

 

 

 

Kuszą odpowiedzi "A" i "C". ;) 

7 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Dokładnie oni nigdy nie powinni znajdować się na jezdni...

Ten świat tak wariuje, że czasem się zastanawiam czy to ludziom palma odbiła, czy ja jestem jakiś nieprzystosowany...

 

100 - 200 w 3.0 sek.

 

Tym razem odpowiedź A (palma). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

 

100 - 200 w 3.0 sek.

 

 

To jest kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Wrzuciłem do żartów, ale tam nie można podjąć dyskusji.

 

Co w zaistniałej sytuacji powinna zrobić kierująca pojazdem osobowym?

A. Przejechać ich wszystkich.

B. Ustąpić pierwszeństwa mimo, iż znajdowała się na rondzie.

C. Wysiąść i wyjąć UZI.

 

 

 


 

Ja wychodze z Aspiryna i Sprayem na Głupote i po aplikacji pacjentowi przechodzi od reki

0B4631D5-A77A-45AC-B33D-6E7941CE7186.jpeg

2C92C8F6-5971-43D8-BF06-D07C81632C9C.jpeg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Widocznie te systemy nie sa na polskie warunki 🤣

nikt nie pomyślał, że można tak brawurowo jeździć jak w Polsce.

Czasem mam wrażenie, że Polacy są niewyżyci na maksa. Nie wiem czy chodzi o seks czy brak spełnienia w życiu z powodu, że cały czas ładuje nam się zachodnie wzorce konsumpcjonizmu przy zarobkach kraju który niedawno jeszcze był Wasalem ZSRR i cały czas powoli odrabia dystans od krajów zachodnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Wrzuciłem do żartów, ale tam nie można podjąć dyskusji.

 

Co w zaistniałej sytuacji powinna zrobić kierująca pojazdem osobowym?

A. Przejechać ich wszystkich.

B. Ustąpić pierwszeństwa mimo, iż znajdowała się na rondzie.

C. Wysiąść i wyjąć UZI.

 

 

 


Jest to przykre, ale niestety cześć ludzi sama pracuje na to, żeby ich traktować jak sarny i dziki. Wiadomo, ze nie pomyśli, to trzeba uważać żeby nie rozjechać. Szkoda, ze ludzi trzeba traktować jak zwierzątka, ale skoro nie dorastają do pewnego poziomu, to sami się proszą.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, pmwas napisał(-a):


Jest to przykre, ale niestety cześć ludzi sama pracuje na to, żeby ich traktować jak sarny i dziki. Wiadomo, ze nie pomyśli, to trzeba uważać żeby nie rozjechać. Szkoda, ze ludzi trzeba traktować jak zwierzątka, ale skoro nie dorastają do pewnego poziomu, to sami się proszą.

Już nawet nie chodzi o to, aby ich traktować jak mięso, które wpadnie pod maskę, ale buta i arogancja ludzi mnie po prostu przeraża.

To była jakaś banda lamusów, która coś tam sobie ubzdurała w główkach, że jadą pobić rekord Świata i nikt, ale to nikt im nie może przeszkodzić, mimo faktu, iż ich tam w ogóle nie powinno być. Mając na uwadze również to, że być może nie wrzuciła na rondzie kierunku.

Dobrze, że nie wyciągnęli jej z samochodu...

 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Już nawet nie chodzi o to, aby ich traktować jak mięso, które wpadnie pod maskę, ale buta i arogancja ludzi mnie po prostu przeraża.

To była jakaś banda lamusów, która coś tam sobie ubzdurała w główkach, że jadą pobić rekord Świata i nikt, ale to nikt im nie może przeszkodzić, mimo faktu, iż ich tam w ogóle nie powinno być. Mając na uwadze również to, że być może nie wrzuciła na rondzie kierunku.

Dobrze, że nie wyciągnęli jej z samochodu...

 

 


Nie chce na Forum poruszać tematów politycznych czy socjologicznych, ale jak systemowo da się debilowi za duże poczucie własnej wartości, ważności i wyjątkowości, jeszcze w połączeniu z poczuciem bezkarności, to tak się to kończy. Zależnie od ogólnego poziomu intelektualnego oraz poziomu świadomości społecznej ludzi w danym społeczeństwie, różne systemy mają swoje wady i zalety różnie uwypuklone.

 

Gdyby kierowcy czuli się na drodze tak bezkarni jak rowerzyści czy piesi, to mielibyśmy armagedon ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmwas napisał(-a):


Nie chce na Forum poruszać tematów politycznych czy socjologicznych, ale jak systemowo da się debilowi za duże poczucie własnej wartości, ważności i wyjątkowości, jeszcze w połączeniu z poczuciem bezkarności, to tak się to kończy. Zależnie od ogólnego poziomu intelektualnego oraz poziomu świadomości społecznej ludzi w danym społeczeństwie, różne systemy mają swoje wady i zalety różnie uwypuklone.

 

Gdyby kierowcy czuli się na drodze tak bezkarni jak rowerzyści czy piesi, to mielibyśmy armagedon ;)

Święte słowa :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmwas napisał(-a):

 

Gdyby kierowcy czuli się na drodze tak bezkarni jak rowerzyści czy piesi, to mielibyśmy armagedon ;)

 

Gdy ostatnio bylem w PL i widzialem wyprzedzania na trzeciego, nagminne przekraczanie predkosci, agresje na drodze, przejezdzanie na czerwonym i zatrwazajaca ilosc wypadkow... to sadze, ze rowerzysci, rolkarze, samochodziarze i piesi, sa po prostu odzwierciedleniem spoleczenstwa.

Smieszne jest to, ze niektorzy wsiadajac w samochod czuja sie lepsi od innych uzytkownikow drog.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu gdy drastycznie wzrosły mandaty, ilość piratów drogowych znacząco zmalała. Moim zdaniem kultura jazdy się poprawia, natomiast wydaje mi się, że wzrasta ilość kierowców rozkojarzonych lub zajętych czymś innym w trakcie prowadzenia auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

Od czasu gdy drastycznie wzrosły mandaty, ilość piratów drogowych znacząco zmalała. Moim zdaniem kultura jazdy się poprawia, natomiast wydaje mi się, że wzrasta ilość kierowców rozkojarzonych lub zajętych czymś innym w trakcie prowadzenia auta.

W telefonach siedzą jadąc. Ewentualnie rozpaczliwie szukają jak zmniejszyć nawiew w klimatyzacji na tych wypasionych wielkich ekranach, które zastąpiły pokrętła 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.