Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Nowa alfa świetna, już wstawiałem jej zdjęcia tutaj w temacie. Ja, a może ktoś inny... Pomiędzy nową, a starą jest przepaść w gabarycie i masie pojazdu.

Stara miałą 170 cm szerokości, nowa ma prawie 2 metry :)

Gdybym miał wybrać; wybrał bym jak @trolludwie, stara inwestycyjnie, nowa do zabawy.

 

Ciekawe jaka jest różnica w strefie zgniotu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Ceteth napisał(-a):

 

Ciekawe jaka jest różnica w strefie zgniotu :P

W starej pewnie jak w maluchu, strefa kończy się na silniku :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to są jednak 🤬🤬🤬🤬 ktoś mi wczoraj po 5 rano przeciął przewody paliwowe 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Dzisiaj z rana laweta 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ludzie to są jednak 🤬🤬🤬🤬 ktoś mi wczoraj po 5 rano przeciął przewody paliwowe 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Dzisiaj z rana laweta 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Przykre. Ale po co się komuś przewody paliwowe przecina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

Przykre. Ale po co się komuś przewody paliwowe przecina?

Po złości, u mnie trochę patologi mieszka 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ludzie to są jednak 🤬🤬🤬🤬 ktoś mi wczoraj po 5 rano przeciął przewody paliwowe 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Dzisiaj z rana laweta 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Czyli jak? Pod podwoziem?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kiniol napisał(-a):

Czyli jak? Pod podwoziem?

Noo 😭😭😭😭😭😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćo za...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Noo 😭😭😭😭😭😭

W jakim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pechagto napisał(-a):

W jakim aucie?

Renault scenic. Ludzie to pałają czasami taką zawiścią jak ktoś chcę normalnie żyć i ma troszkę lepiej a to tylko dzięki ciężkiej pracy 😟😟😟😟 Nie rozumiem tego 🤔🤔🤔

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcieli w ten sposób ukraść paliwa? 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, vvv napisał(-a):

A nie chcieli w ten sposób ukraść paliwa? 

Wczoraj z pracy wróciłem o 5 rano i o12 na zakupy miałem jechać, koło 8 jest już widno , czyli między 5 a 8  . Szlag 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Po złości, u mnie trochę patologi mieszka 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

 

2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Przykre. Ale po co się komuś przewody paliwowe przecina?

Może jakiemuś bydlakowi zabrakło...

@TomcioMikipodpytaj sąsiadów, czy też mieli taką "niespodziankę".

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Może jakiemuś bydlakowi zabrakło...

@TomcioMikipodpytaj sąsiadów, czy też mieli taką "niespodziankę".

Wiem że to nic nie da ale idę zgłosić na policję 😟😟😟

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Wiem że to nic nie da ale idę zgłosić na policję 😟😟😟

Ale tak czy siak warto...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Szanownych Kolegów.

A mianowicie, zamierzam w najbliższych dniach kupić busa blaszaka o nazwie Citroen Jumper L3H2 z silnikiem 2.0 HDI 130 KM z AdBlue. Samochód będę użytkował wyłącznie prywatnie i będzie miał stałe obciążenie na poziomie około 3200kg. 

Co sądzicie o silniku 2.0 HDI 130 KM w takiej budzie i z takim stałym obciążeniem?

W Internecie można napotkać zupełnie skrajne opinie, więc zapytam tu, bo może ktoś ma taki samochód w swojej flocie i zechce się szczerze podzielić swoją opinią na ten temat. 

 

 

Zrzut ekranu 2023-12-15 135452.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2023 o 21:17, Louis Cypher napisał(-a):


Gratulacje plasticzanego Ałdi 😁

Głośne, twarde, plastiki jak w Fabii. Nieźle się prowadzi.

 

 

image.jpeg


Uff, już się bałem, że chcesz w to wdepnąć 😁 

Z koleżanką małżonką zrobiliśmy kiedyś 2 jazdy próbne: ISem i ESem. Słabe wspomnienia.

 

Może dlatego, że z małżonką prywatną. Może z cudzą byłyby inne wspomnienia😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dziadek napisał(-a):

Mam pytanie do Szanownych Kolegów.

A mianowicie, zamierzam w najbliższych dniach kupić busa blaszaka o nazwie Citroen Jumper L3H2 z silnikiem 2.0 HDI 130 KM z AdBlue. Samochód będę użytkował wyłącznie prywatnie i będzie miał stałe obciążenie na poziomie około 3200kg. 

Co sądzicie o silniku 2.0 HDI 130 KM w takiej budzie i z takim stałym obciążeniem?

W Internecie można napotkać zupełnie skrajne opinie, więc zapytam tu, bo może ktoś ma taki samochód w swojej flocie i zechce się szczerze podzielić swoją opinią na ten temat. 

 

 

Zrzut ekranu 2023-12-15 135452.jpg

 

Mam nadzieję, że piszesz o masie całkowitej a nie o wadze ładunku? Przy L3H2 oznacza to ok. tony ładunku

Przerobiłem kilka dostawczaków z silnikami z tej rodziny, zaczynają się sypać dopiero powyżej 250 - 300.000 km. Padają wtryski, pompy paliwa, silniki gubią kompresję itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

 

Mam nadzieję, że piszesz o masie całkowitej a nie o wadze ładunku? Przy L3H2 oznacza to ok. tony ładunku

Przerobiłem kilka dostawczaków z silnikami z tej rodziny, zaczynają się sypać dopiero powyżej 250 - 300.000 km. Padają wtryski, pompy paliwa, silniki gubią kompresję itd.

Dokładnie tak, ten egzemplarz ma DMC 3300kg , a dopuszczalną ładowność 1325kg. no i planuję nie przekroczyć tej dopuszczalnej ładowności jako stałego obciążenia.

Może się nawet zmieszczę w 1100 do max 1200kg stałego obciążenia. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, dziadek said:

Citroen Jumper


Mamy flotę różnych aut w firmie, ten którego wybrałeś więcej stoi w serwisie niż jeździ (mamy kilka sztuk) problem z poduszkami powietrznymi lub powiązanymi czujnikami, problem z systemem adblue… wraz z unieruchomieniem auta, wtryski itp… itd. 
Warto też wspomnieć o jakości wykonania, totalny spartan. Plastiki w szoferce to chyba z butelek przetapiali. 
Chłopaki jak przesiedli się ze swoich fordów to do dzisiaj dnia nie mogą się otrząsnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Londek napisał(-a):


Mamy flotę różnych aut w firmie, ten którego wybrałeś więcej stoi w serwisie niż jeździ (mamy kilka sztuk) problem z poduszkami powietrznymi lub powiązanymi czujnikami, problem z systemem adblue… wraz z unieruchomieniem auta, wtryski itp… itd. 
Warto też wspomnieć o jakości wykonania, totalny spartan. Plastiki w szoferce to chyba z butelek przetapiali. 
Chłopaki jak przesiedli się ze swoich fordów to do dzisiaj dnia nie mogą się otrząsnąć. 

Postawiłem na produkt z grupy PSA bo mają moim zdaniem dość dobrą karoserię cały ocynk itd. szoferka może rzeczywiście nie jest najładniejsza. Ford czy Kraft wygląda lepiej, ale podobno Ford po kilku latach mocno rdzewieje a Kraft zaczyna się od 200 000 wzwyż. Produkty z grupy PSA mają wyrażnie lepszą cenę. 

No i dość istotna dla mnie jest szerokość paki. Citroen ma 185 cm szerokości i prawie proste ścianki. 

Karoserię i szoferkę w Citroenie w sumie akceptuję, zastanawiam się tylko nad mocą silnika 130 KM ten 2.0HDI pasuje mi najbardziej ze względów finansowych. 

Kupując busa z silnikiem 2.0 HDI mogę zaoszczędzić około od 15000 do 18000 zł. 

A w AdBlue to co się może popsuć? Tak w uproszczeniu, to przecież woda z mocznikiem lejąca się do tłumika.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dziadek napisał(-a):

A w AdBlue to co się może popsuć? Tak w uproszczeniu, to przecież woda z mocznikiem lejąca się do tłumika.


Czujnik NOx

 

Wszystko zależy od budowy układu, w audi jak mi padło to wymieniali czujnik i zbiornik na AdBlue. Pewnego dnia wyskoczył komunikat, że zostało 1000km do unieruchomienia silnika ;) i rzeczywiście nie dało się go uruchomić, restart komputera przez OBD dawał dodatkowe 50km. Na forach ludzie po gwarancji wykodowują AdBlue bo wychodzi taniej niż naprawa 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, czyli AdBlue można wysiepać i problem z głowy. Jeżeli tak jak napisał Kol. Tommaso auto przejedzie bez większych problemów te 250 000 czy nawet 300 000 to w sumie mnie wystarczy. Jak przeglądałem OTOMOTO to widziałem egzemplarze z przebiegiem nawet ponad 400000 km. i jakoś tam też funkcjonują. 

Ja chcę przerobić tego busa na kampera albo jak kto woli na luksusowy namiot i chcąc zdemontować ścianę grodziową muszę go przerejestrować na samochód tzw. specjalny i mając silnik o pojemności do 2.0 płacę akcyzę około 3% powyżej płacę akcyzę około 18% to daje sporą różnicę, bo tą akcyzę liczą od wartości przerobionego już samochodu.

No i dalej nie wiem czy silnik o tej mocy nie będzie za słaby do tej masy. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, tam jest sporo momentu, ale nie spodziewaj się osiągów auta osobowego.

Jak zabudujesz tonę to nawet komfort resorowania Ci się poprawi, bo na pusto tył podskakuje. Niemniej zapytaj o wzmocniony zawias, w standardzie jest chyba tylko dla DMC 3500 kg

Dbaj o akumulator, u nas potrafił paść w rocznym aucie o przebiegu 50 kkm, czyli regularnie jeżdżonym, wszystko przez ten beznadziejny auto start/stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.