Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Jestem świeżo po obejrzeniu na AppleTV wyprawy Ewana McGregora przez dwie Ameryki. Podróżowali elektrycznymi Harleyami a do pomocy mieli m.in. dwa Riviany, bodajze z VIN 001 i 002 ;) Polecam obejrzeć zarówno dla miłośników motoryzacji (szczególnie elektrycznej odmiany) oraz podróży.

 

Na pewno była to hardkorowa decyzja i niezwwykłe osiągnięcie. Ja, niestety, nie mam AppleTV i nie widziałem tamtego reportażu, ale słyszalem o tamtej wyprawie już parę lat temu. Inną ciekawą ekspedycją był przejazd Rivianem od wybrzeża do wybrzeża USA po tak zawnym "Trans America Trail". To trasa z Północnej Karoliny na wschodzie do wybrzeża Pacyfiku wiodąca po nieutwardzonych, szutrowych drogach. Reportaż z tej wyprawy można znaleźć tutaj:  

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze Rivian postawil na trasie 150 stacji ;) A i tak poczatki wyprawy to byla komediowo-hardkorowa walka o kazdy "liter sztromu" ;) agregaty na pace dizla itp. Warto obejrzeć, może jakas wersja trial jest tego medium.

Szczególnie ciekawie wyglądały niektóre rozwiazania wnętrza, bo zabrakło im czau/pomysłu np na panele sterowania elektroniką. Podobnie Harley - kosmiczna prowizorka, co było widac w filmie więc w praktyce jesli to te dwie firmy sponsorowały można sie domyslec, ze bylo znacznie gorzej... No ale to juz 6 lat prawie temu :o 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Valygaar napisał(-a):

...Warto obejrzeć, może jakas wersja trial jest tego medium.

 

 

Na pewno kiedyś poszukam. W moim powyższym poście zostawiłem tylko 3. część tej wyprawy w poprzeek USA, bo chyba najciekawsza, a i tak nikt nie będzie oglądal wszystkich 5 części.  Tam widać fajnie jakie zdolności terenowe ma ten pickup. Każde koło ma swój własny elektryczny silnik, więc nie ma potrzeby stosować żadncyh blokad. Moc zawsze jest dostarczana do tego koła, które tego najbardziej potrzebuje. Seryjny, niezmodyfikowany Rivian przejechał nawet przez kultową "bramę piekła" w Utah:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 7David7 napisał(-a):

Kiedyś to było…moim zdaniem nadal wyglada nowocześnie i nie odstaje tak bardzo od nowych. Pamietam jak po nim wyszła VI i mówiłem wtedy, że ta V wygląda lepiej..jak dla mnie największy przeskok pomiędzy IV, a V 

IMG_7929.jpeg

miałem kiedyś mk3 GTI 2.0, miło wspominam golfa :P co do przeskoku to ja jednak obstawiam II a III - przejście z osobnych okrągłych reflektorów na zespolone pod jednym szkłem, decha które nie byłą już kwadratowa tak samo jak linie nadwozia, tyle lampy. Później to już bardziej ewolucja a nie stylistyczny przeskok. Między następnymi wersjami nie było "terapii szokowych" jak w przypadku np BMW 5 i 7 gdzie ten przeskok stylistyczny był pomiędzy e34 a e39 oraz e32 a e38 a później był wstrząs przy przejściu na e60 i e65

Golf V to ostatni golf z VR pod maską, rodzynek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacie, że dzisiaj pojechałem na wymianę oleju, i podczas nalewania, jak się domyślam teraz, zimnego oleju do ciepłego silnika, strzelił przewód odpowietrzający! A dokładniej, plastikowy króciec do przewodu przy chłodnicy. Tak teraz sobie myślę, że w istocie, olej leżał całą noc w aucie, miał pewnie z minus 10 stopni, a silnik 80 na plusie, ale z drugiej strony, dobrze, że teraz jebło niż w sobotę w drodze na Mazury 700 km. Mechanik ma tam coś podumać, ale czuję, że skończy się wymianą chłodnicy na nową, bo takie klejenie, spawanie, wstawianie rurek usztywniających, to zwykle o kant d*py rozbić.

IMG_20240109_183710.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak mozna czy nie, ale ja bym tak zimnego oleju do cieplego silnika nigdy nie nalal

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bober5264 napisał(-a):

Nie wiem czy tak mozna czy nie, ale ja bym tak zimnego oleju do cieplego silnika nigdy nie nalal

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

 

"Będzie Pan zadowolony" jak to klasyk z kabaretu mówił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2024 o 17:56, trollu napisał(-a):

miałem kiedyś mk3 GTI 2.0, miło wspominam golfa :P co do przeskoku to ja jednak obstawiam II a III - przejście z osobnych okrągłych reflektorów na zespolone pod jednym szkłem, decha które nie byłą już kwadratowa tak samo jak linie nadwozia, tyle lampy. Później to już bardziej ewolucja a nie stylistyczny przeskok. Między następnymi wersjami nie było "terapii szokowych" jak w przypadku np BMW 5 i 7 gdzie ten przeskok stylistyczny był pomiędzy e34 a e39 oraz e32 a e38 a później był wstrząs przy przejściu na e60 i e65

Golf V to ostatni golf z VR pod maską, rodzynek 

ja miałem MkIII GTI 16V a potem MkIV GTI, dobrze wspominam oba ale dzisiaj już trącą myszką.

W BMW rewolucją było E36/46 po kanciastym E30 ale najbardziej udanym przeskokiem jest dla mnie E90 - mimo niemal 20 lat na karku to auta nadal wygląda dobrze i współcześnie i o ile od swojej poprzedniej generacji różni się dramatycznie o tyle następcy nie wyglądają już jak z innej planety, przynajmniej na zewnątrz.

 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie najbardziej podoba seria f30/31/34, a w srodku g20

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze wiem, to w golfie 4 GTI to była w sumie tylko wersja wyposażenia i tyle. W "3" jednak były największe silniki - "zwykły" kończył się na 1.8 w benzynie i słabszych 1.9 dieslach, zawias i pakiet stylistyczny. Czy e36 było rewolucją? Reflektory pod wspólnym szkłem ale jeszcze dość mocno "osobne" lustra, z tyłu kwadratowe lampy i środek, który ogólnie w e36 był jednym wielkim eksperymentem - ten w sedanach/qp i kombi się podobał ale nie ma nigdzie kontynuacji - tenz kompakta i Z3 (bo kodowo to też e36) to lekko mówiąc dramat, dzisiaj Z3 już się broni bo klasyk. Decha w e46 jak w e38 i e39 tylko 3er wyszła jako ostatnia, tak samo w przypadku e65, e60 (w sumie to całej gamy e6x) a e9x na końcu. Pamiętam jak kupowałem Auto świat i było porównanie A8, S i 7er e65 - ile się ludzie namarudzili na daszek nad wyświetlaczem, płaską deskę i idrive... w E90 nikomu to nie przeszkadzało ;) a że e90 ładnie się starzeje to prawda, dopiero 4er i M z "boberem" znacząco się odróżnia przodem, środek już nieco inna bajka

 

tak mi się przypomniało, że @czervony pytał o SQ7 - na fb "sportmile" sporo tego

https://fb.watch/puR06R7ocg/

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bugs napisał(-a):

W BMW rewolucją było E36/46 po kanciastym E30 ale najbardziej udanym przeskokiem jest dla mnie E90 - mimo niemal 20 lat na karku to auta nadal wygląda dobrze...

 

Zgadzam się, zwłaszcza po faceliftingu, gdy zamienili tylne lampy z tych "od Lanosa", na "kije hokejowe". Miałem M3 e90 - najpiękniejszy e90 w dedanie, bo miał nos z coupe plus szersze błotniki. Teraz mam F 30 328i - i prawdę mówiąc niewiele się on różni od aktualnych modeli serii 3. 

 

Podobną politykę prowadzi Audi - też ich sedany bardzo nieznacznie ewoluują, dzięki czemu te starsze samochody ciągle wyglądają dość nowocześnie. 

IMG-4376.jpg

IMG-1764.jpg

IMG-1784.jpg

IMG-2411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Lexusie is200🤔🤔🤔  mi ciągle się podoba 🤗🤗🤗

lexus-is-300-616x462-25c400a2cee.jpg

lexus_is_300_11.jpg

Lexus-IS200-SportCross-560x373-f1256ae1ac16efa2.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o Lexusie is200  mi ciągle się podoba
lexus-is-300-616x462-25c400a2cee.jpg.8fb9afc5ed87de6ca00cc39fc40e4a14.jpg
lexus_is_300_11.thumb.jpg.98f242906a2e98831f80daf6ff01428a.jpg
Lexus-IS200-SportCross-560x373-f1256ae1ac16efa2.jpg.ecdae14315ea8a53f3ad5fd6a576eb25.jpg

nie zgadzam się, ale rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

A co myślicie o Lexusie is200🤔🤔🤔  mi ciągle się podoba 🤗🤗🤗

lexus-is-300-616x462-25c400a2cee.jpg

lexus_is_300_11.jpg

Lexus-IS200-SportCross-560x373-f1256ae1ac16efa2.jpg

 

Fajny samochod z jeszcze fajniejszymi zegarami 🤩


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Fajny samochod z jeszcze fajniejszymi zegarami 🤩

Też tak myślę i fajna 6 cylindrowa rzędówka 🤗🤗🤗

Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Fajny samochod z jeszcze fajniejszymi zegarami 🤩

 

1999-lexus-is200-7-1538108894.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Tylko czemu teraz takich juz nie produkują ładnych?

Bo teraz masz tablet , komu by się chciało projektować 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosz

Edytowane przez Londek
Kosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Londek napisał(-a):

Jak już temat się aż tak fajnie rozruszał, to ośmielę się podpytać czy miał ktoś do czynienia z tym micro? 

https://www.richersounds.com/catalog/product/view/id/11935/s/denon-dm41-dab-blk/?gclid=Cj0KCQiAwP6sBhDAARIsAPfK_wYFGXRGHSULKZ-V4ysC8uaRE4CkxOOXG_qBlxthc89RZYMdBbsUrtkaArCNEALw_wcB

Ale z tym to do Hi-fi, tu autka 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, TomcioMiki said:

Ale z tym to do Hi-fi, tu autka 🤗🤗🤗


Ammm się pomylił 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bober5264 napisał(-a):

Nie wiem czy tak mozna czy nie, ale ja bym tak zimnego oleju do cieplego silnika nigdy nie nalal

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Na szczęście strzeliło w warsztacie. Naprawa mam nadzieję będzie skuteczna. Wystarczyło wstawić wkretkę do kolektora od LPG, takie coś.

Screenshot_2024-01-10-21-07-00-654_com.android.chrome.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

co myślicie o Lexusie is200

Jeden z moich sąsiadów ma takiego "na czarnych blachach". Są jeszcze dwa: BMW Z-3 i Mercedes CLK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mroova napisał(-a):

Jeden z moich sąsiadów ma takiego "na czarnych blachach". Są jeszcze dwa: BMW Z-3 i Mercedes CLK.

A w szczególności taki 😁😁😁

mercedes-clk-dtm-amg.jpg

CLK DTM AMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.