Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem parę dni temu nową Camry. Silnik i CVT bardzo na plus. CVT w tym wydaniu w ogóle nie męczy. Auto znakomicie wyciszone. Lepiej niż moją W205! , przy 140km/h szumy powietrza są naprawdę znikome. Fotele są bardzo wygodne, układ kierowniczy precyzyjny ( jak nie w Toyocie ). Na minus - trochę za wysoka pozycja za kierownicą, idzie się przyzwyczaić ale uczucie jest dziwne jak ktoś jest przyzwyczajony do aut tego segmentu niemieckich gdzie siedzi się nisko. Zawieszenie nie jest złe ale oczekiwałem większego komfortu od tak dużego auta. Tymczasem jeździ " sprężyście " raczej niemiecka szkoła zawiasu. Ogólnie w tej chwili z rabatami wersja bez skór itd 130tys. Nie wiem czy to drogo czy tanio...

Za auto w takim wyposażeniu i takiej wielkości wg. mnie jest ok .

Skóry brać .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoda :lol:

dokładnie, taka Fabia na sterydach  :P skoro Ferrari może mieć elementy z Fiata Doblo to Lambo też  ;)

 

powoli chyba wszyscy zaczynają rozumieć, że downsizing to pies goniący swój ogon, prędzej czy później noga mu się podwija  

https://autokult.pl/36840,co-to-jest-spalanie-super-stukowe-tak-producenci-silnikow-wpadli-w-pulapke-downsizingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zaczynam zbierać. Na Absoluta  :lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bedzie wart paczke makaronu i dqiw maski przeciwgruzlicze :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co odbierasz?

 Jeżeli BMW to mogą być opóźnienia..

 niektóre części  przeniesienia napędu są produkowane w czerwonej włoskiej strefie.

Jeżeli grupa VW to trochę lepiej, 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zbierać. Na Absoluta  laugh.png

 

phiii, ja już zebrałem

post-66434-0-68895500-1584042721_thumb.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szwedzi to zdolni ludzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące wstecz w tyłek Panamery 971 mojej kobiety wjechała Pani passatem,wysiadła spanikowana i mówi tak "Proszę Pani,mam 19pkt proszę nie dzwonić na policję,z tego co widzę nic się nie stało,tylko ten pipek w Pani aucie się wcisnął,zadzwonię po męża".Przyjechał mąż babeczki,mówi do mojej kobiety tak "proszę Pani,tu nic nie widać,dam Pani 500zł i będzie po sprawie".Moja kobieta poinstruowana że w takich przypadkach ma zawsze dzwonić najpierw do mnie,zadzwoniła :),opowiedziała co i jak,powiedziałem żeby nie wdawała się w dyskusje z Panią i jej mężem i dzwoniła na policję.Przyjechali,babeczka dostała 6pkt i 300zł,lejce poleciały w kosmos i najlepsze,PZU dawało 1.8k netto za naprawę,finalnie nie był to tylko "pipek" od czujników cofania...Porsche wystawiło dla PZU fakturę na 18.6k netto...

Miałem kiedyś wypadek za granicą,facet wjechał mi w bok auta,jego ewidentna wina,spisaliśmy kwity,poszły do mojego ubezpieczyciela,okazało się że facet i jego auto nie istnieli...(wyglądał na pasterza kóz,tudzież wielbładów)skończyło się na naprawie ale z mojego AC...od tamtej pory zawsze dzwonię po Policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku trzeba było poniewaz przy zawracaniu, parkowaniu rozładowywal się akumulator .

Miałeś Punto 2?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś wypadek za granicą,facet wjechał mi w bok auta,jego ewidentna wina,spisaliśmy kwity,poszły do mojego ubezpieczyciela,okazało się że facet i jego auto nie istnieli...(wyglądał na pasterza kóz,tudzież wielbładów)skończyło się na naprawie ale z mojego AC...od tamtej pory zawsze dzwonię po Policję.

za granicą to gdzie? Gminy, województwa? Np w DE pełno takich co z twarzy są pasterzami kóz ale tam raczej nie ma wolnej amerykanki jak np na Ukrainie, gdzie prawka czy OC wręczają sobie sąsiedzi przy flaszce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nawet w PL jest tak, że jak masz stłuczkę z autem ubezpieczonym za granicą to trzeba wezwać policję bo inaczej jest problem z ubezpieczeniem. Myślę, że za granicą jest tak samo. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za granicą to gdzie? Gminy, województwa? Np w DE pełno takich co z twarzy są pasterzami kóz ale tam raczej nie ma wolnej amerykanki jak np na Ukrainie, gdzie prawka czy OC wręczają sobie sąsiedzi przy flaszce

 

Dziwne pytania zadajesz ale ok,w sąsiedniej wsi na podkarpaciu...;)

Na serio Płd. Francja 23 lata do tyłu.

Auto kradzione,lewe kwity,pasterz kóz miał papiery araba który w tym czasie przebywał w pasterzowni kóz czyli w Maroku i nie był to Berber tylko zwykły arab a to jest zasadnicza różnica...

Starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhym, czyli jak klepnie Cię gość z sąsiedniej wsi którego znasz i wiesz, że ma OC, auto ma przegląd a gość prawko i ważny dowód to i tak przytoczysz mu historię z pewnym arabem  ;)  Ale rozumiem, lepiej mieć notatkę z policji niż jej nie mieć. Chociaż te notatki czasami giną. Czasami nawet wielokrotnie. 

A jak się jest za granicą to tak jak vvv napisał - lepiej dzwonić na policję, w różnych krajach różnie wyglądają przepisy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wzywajcie Policje. Dlaczego ? O tym poniżej :)

 

Żona dwa lata temu miała obcierkę auta ; podpisała kwity , że Jej wina - policji nie wzywali.Godzinę później była w domu i mi opowiedziała o tym. Powiedziałem , że zrobiła źle , bo to Ona jechała prawidłowo i wina jest drugiego kierowcy. 

 

Zadzwoniliśmy do ubezpieczyciela i powiedzieliśmy , że dotrze do nich pismo o winie mojej żony w kolizji  , ale je wycofujemy. Osoba obsługująca potwierdziła , że jest wycofane :) Drugi telefon do właściwego sprawcy - przyznał się , że jak się zastanowił to uznał że to była jego wina i miał dzwonić właśnie :)

 

Morał z tego taki - orzeczenie o winie można wycofać i jest nic nie warte - stres itp.

Jak Policja notatkę zrobi i wlepi mandat to już trudniej się wymigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś Punto 2?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ma ktoś z was Alfę 159 i chce się podzielić opiniami? Myślę, czy nie wybrać jej na pierwsze auto bo nie ukrywam jest całkiem ładna :) Niestety chodzą pogłoski o jej awaryjności i to mnie trochę blokuje. A może ktoś podrzuci inne propozycje (najlepiej do 15 000)? :)

gallery_used-car-carlist-alfa-romeo-159-

Edytowane przez Kruky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Alfie chyba za wiele się nie zmieniło, ostatnio czytałem długodystansowy test nowej Gulii, i testujący stwierdzili między innymi że tylne siedzenia są dosyć niewygodne, i nie nadają się do siedzenia w oczekiwaniu na lawetę. :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Alfie chyba za wiele się nie zmieniło, ostatnio czytałem długodystansowy test nowej Gulii, i testujący stwierdzili między innymi że tylne siedzenia są dosyć niewygodne, i nie nadają się do siedzenia w oczekiwaniu na lawetę. smile.png

Jako opcję do tego auta powinni sprzedawać bagażnik z rowerem.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki silnik Cię interesuje? Kumpel miał 156, jest mechanikiem i serwisował/serwisuje kilka 159 - ogólnie przesiadł się do BMW e61 z dieslem pod maską - nie z miłości (z tej miał fiata qp turbo) a z rozsądku - łatwo i bez kwiatków można podnieść moc i stwierdził, że przy naprawach wszystko jest logiczne ;) pobawił się z włoszkami i chyba mu się znudziło  :P

mi się w 159 bardzo podoba środek ale jakość - taka sobie. Przez chwilę rozważałem ale diesla nie chciałem a o benzynach kumpel zrobił średnią minę więc nawet nie pytałem - w sumie interesowałby mnie tylko V6 a chyba lżejszy dla kieszeni jest R6 z BMW 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki silnik Cię interesuje? Kumpel miał 156, jest mechanikiem i serwisował/serwisuje kilka 159 - ogólnie przesiadł się do BMW e61 z dieslem pod maską - nie z miłości (z tej miał fiata qp turbo) a z rozsądku - łatwo i bez kwiatków można podnieść moc i stwierdził, że przy naprawach wszystko jest logiczne ;) pobawił się z włoszkami i chyba mu się znudziło  :P

mi się w 159 bardzo podoba środek ale jakość - taka sobie. Przez chwilę rozważałem ale diesla nie chciałem a o benzynach kumpel zrobił średnią minę więc nawet nie pytałem - w sumie interesowałby mnie tylko V6 a chyba lżejszy dla kieszeni jest R6 z BMW 

1.9 jtdm, chyba jedna z słuszniejszych opcji (często polecana z opinią "pancerniaka"). Bardziej byłbym przychylny benzynie niż dieslowi, ale w tym modelu tyko 1.75 tbi ma dobre opinie (w kwocie do 15 000 raczej marne szanse, że znajdzie się taką opcję). No nic, pora szukać czegoś lepszego :) Dużo moich znajomych ma e60 (wszystkie 3.0d), auto stylistycznie piękne i ładnie się zbiera (ale koszty serwisu trochę bolą- zwłaszcza wtryski). Ten wybór raczej, gdy już będę miał więcej wprawę. Z polecanych jeszcze mam astrę h albo signuma polifta, tutaj akurat signum bardziej przypada mi do gustu a do tego często jest dobrze wyposażony, tylko silnik musiałby być 1.8 albo 2.2 (2.0t, 3.0 v6 diesel będą raczej marzeniami ze względu na za duże spalanie, no i moc trochę za wysoka jak na pierwsze auto) :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O alfie możesz poczytać na alfaholikach 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze wzywajcie policje

A ja jestem zupełnie innego zdania, po uj mam komuś robić jeszcze większy problem skoro się przyznaje do winy i nie robi problemów?

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.