Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ikona kina, legenda westernów, laureat Oscara. James Coburn i jego Ferrari California Spyder.

JamesCoburn.jpg.caf5251fa4ae7a47b3f8ce11146901e2.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Szef chciał pewnie zacytować Gordona z pierwszego "Wall Street":  "Wiesz, to nie chodzi o to, żeby ciągle latać biznes klasą. Tu chodzi o to, żeby mieć własny samolot."  ;)

 

Nie... 

Uwazam, ze nie znajac szczegolow czyjegos stanu posiadania zasobow, nie jestes w stanie okreslic czy ktos jest zamozny czy bogaty (juz pomijajac kwestie roznic w perspektywie - ile trzeba posiadac aby byc bogatym)

 

Czy posiadanie samochodu za milion i domu za 3 miliony zl sprawia ze ktos jest bogaty? Moze... ale gdy wiemy, ze rzeczy te zostaly kupione na kredyt i bank moze je zabrac w kazdej chwili, to nadal jest bogaty...?

Czy jesli ktos jezdzi 911, to jest bogaty? Ale co w przypadku gdy ta 911 jest w leasingu i czlowiek nie ma nic poza nia?

Czy ktos kto posiada zegarki warte miliony, ale jezdzi zwyklym samochodem, to jest bogaty?

Czy ktos kto lata prywatnymi samolotami odrzutowymi to jest bogaty?

 

Takie to rozwazania pozbawione sensu, jak w przypadku przekomarzania sie, wiedza jak sie zachowuja ludzie bogaci 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie... 

Uwazam, ze nie znajac szczegolow czyjegos stanu posiadania zasobow, nie jestes w stanie okreslic czy ktos jest zamozny czy bogaty (juz pomijajac kwestie roznic w perspektywie - ile trzeba posiadac aby byc bogatym)

 

Czy posiadanie samochodu za milion i domu za 3 miliony zl sprawia ze ktos jest bogaty? Moze... ale gdy wiemy, ze rzeczy te zostaly kupione na kredyt i bank moze je zabrac w kazdej chwili, to nadal jest bogaty...?

Czy jesli ktos jezdzi 911, to jest bogaty? Ale co w przypadku gdy ta 911 jest w leasingu i czlowiek nie ma nic poza nia?

Czy ktos kto posiada zegarki warte miliony, ale jezdzi zwyklym samochodem, to jest bogaty?

Czy ktos kto lata prywatnymi samolotami odrzutowymi to jest bogaty?

 

Takie to rozwazania pozbawione sensu, jak w przypadku przekomarzania sie, wiedza jak sie zachowuja ludzie bogaci 😉

Prawie się zgadzam :) Jeżeli ktoś ma prywatne samoloty odrzutowe, raczej nie jest średniakiem :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie... 

Uwazam, ze nie znajac szczegolow czyjegos stanu posiadania zasobow, nie jestes w stanie okreslic czy ktos jest zamozny czy bogaty (juz pomijajac kwestie roznic w perspektywie - ile trzeba posiadac aby byc bogatym)

 

Czy posiadanie samochodu za milion i domu za 3 miliony zl sprawia ze ktos jest bogaty? Moze... ale gdy wiemy, ze rzeczy te zostaly kupione na kredyt i bank moze je zabrac w kazdej chwili, to nadal jest bogaty...?

Czy jesli ktos jezdzi 911, to jest bogaty? Ale co w przypadku gdy ta 911 jest w leasingu i czlowiek nie ma nic poza nia?

Czy ktos kto posiada zegarki warte miliony, ale jezdzi zwyklym samochodem, to jest bogaty?

Czy ktos kto lata prywatnymi samolotami odrzutowymi to jest bogaty?

 

Takie to rozwazania pozbawione sensu, jak w przypadku przekomarzania sie, wiedza jak sie zachowuja ludzie bogaci 😉

 

No przecież zacytowałem Gordona: "(...) mieć WŁASNY samolot." ;) Własny - nie wyleasingowany. Jeżeli ktoś, niezależnie od tego, czy ma coś na krechę, w leasingu, czy w Biedra Super Installments ;), GENERALNIE jest na bańkę lub więcej do przodu, to w polskich warunkach na pewno ubogi nie jest.  :) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Prawie się zgadzam :) Jeżeli ktoś ma prywatne samoloty odrzutowe, raczej nie jest średniakiem :)

 

Jest roznica w posiadac, a latac 😉

I wcale nie swiadczy o tym, ze ten, ktory posiada, bedzie bardziej bogaty od tego, ktory "tylko" lata 😅

 

 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

No przecież zacytowałem Gordona: "(...) mieć WŁASNY samolot." ;) Własny - nie wyleasingowany. Jeżeli ktoś, niezależnie od tego, czy ma coś na krechę, w leasingu, czy w Biedra Super Installments ;), GENERALNIE jest na bańkę lub więcej do przodu, to w polskich warunkach na pewno ubogi nie jest.  :) 

A nie mówił czasem o liniach lotniczych? Kurcze musze film odświeżyć, lubię kino O. Stone'a.

@SzefSzefow S. Zasada wypowiadał się w podobnym do Twojej wypowiedzi tonie, więc coś jest na rzeczy ;)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

No przecież zacytowałem Gordona: "(...) mieć WŁASNY samolot." ;) Własny - nie wyleasingowany. Jeżeli ktoś, niezależnie od tego, czy ma coś na krechę, w leasingu, czy w Biedra Super Installments ;), GENERALNIE jest na bańkę lub więcej do przodu, to w polskich warunkach na pewno ubogi nie jest.  :) 

 

Tez tak nie jest... Na wszystko sklada sie wiele czynnikow, ktorych nie widac z zewnatrz.

 

18 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Z takim arsenałem jaki ma np. @Matt2405?

 

Nie nazwalbym go czlowiekiem bogatym, nie znam osobiscie Kolegi @Matt2405


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tez tak nie jest... Na wszystko sklada sie wiele czynnikow, ktorych nie widac z zewnatrz.

 

 

Owszem. Dlatego napisałem wyraźnie, że podliczając IN TOTAL, bańka lub wyżej na plus daje "pewne poczucie komfortu" we współczesnym królestwie pelargonii i malwy.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tez tak nie jest... Na wszystko sklada sie wiele czynnikow, ktorych nie widac z zewnatrz.

 

 

Nie nazwalbym go czlowiekiem bogatym, nie znam osobiscie Kolegi @Matt2405

Ja też nie, ale pokazywał swoją prywatną kolekcję. Robi wrażenie i to bardzo pozytywne.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Owszem. Dlatego napisałem wyraźnie, że podliczając IN TOTAL, bańka lub wyżej na plus daje "pewne poczucie komfortu" we współczesnym królestwie pelargonii i malwy.

 

To wg. Ciebie (juz nie wchodzac nawet w dywagacje czym jest "in total"). Np ja nie czulbym sie komfortowo majac milion zlotych.

Ale o to wlasnie chodzi, ilu ludzi, tyle rozne spojrzenia na swiat, rzeczywistoc i "bogactwo".

 

Najwazniejsze, zeby cieszyc sie z tego co sie ma... Bez wzgledu na to czym to jest (i nie pisze tu tylko o sprawach czysto fizycznych)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to, czy Pan S. Zasada słynie ze swej skromności na całym Świecie? :) 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

To wg. Ciebie (juz nie wchodzac nawet w dywagacje czym jest "in total"). Np ja nie czulbym sie komfortowo majac milion zlotych.

Ale o to wlasnie chodzi, ilu ludzi, tyle rozne spojrzenia na swiat, rzeczywistoc i "bogactwo".

 

Najwazniejsze, zeby cieszyc sie z tego co sie ma... Bez wzgledu na to czym to jest (i nie pisze tu tylko o sprawach czysto fizycznych)

 

Pytanie pierwotnie dotyczyło "bycia bogatym w polskich warunkach". Z perspektywy Marka Zuckerberga, milion lub dwa złotych to drobne, ale we współczesnej Polsce osoba posiadająca sumarycznie majątek z saldem dodatnim minimum milion złotych jednak chyba jest zamożna. Nie tylko, zapewne, według mnie.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Ja też nie, ale pokazywał swoją prywatną kolekcję. Robi wrażenie.

 

Nie widzialem, ale:

- moze byc tak bogaty, ze kupil te zegarki za drobne, ktore mu sie po kieszeniach walaly, bo lubi i pasuja mu do posiadanych odrzutowcow

 

ale tez:

- moze byc handlarzem, ktory utrzymuje sie z tego i zegarki naleza de facto do jego firmy

 

lub:

- mogl sprzedac dom, nerke, zone i dzieci, i wziac 3 banki kredytu (bo znajoma jest kierownikiem w banku) 

 

Chodzi mi o to, ze na podstawie kilku rzeczy, nie jestesmy w stanie okreslic czy ktos jest zamozny.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie widzialem, ale:

- moze byc tak bogaty, ze kupil te zegarki za drobne, ktore mu sie po kieszeniach walaly, bo lubi i pasuja mu do posiadanych odrzutowcow

 

ale tez:

- moze byc handlarzem, ktory utrzymuje sie z tego i zegarki naleza de facto do jego firmy

 

lub:

- mogl sprzedac dom, nerke, zone i dzieci, i wziac 3 banki kredytu (bo znajoma jest kierownikiem w banku) 

 

Chodzi mi o to, ze na podstawie kilku rzeczy, nie jestesmy w stanie okreslic czy ktos jest zamozny.

Nie będę się przekomarzał, ale On sam pisał, że zatrudnienie w jego przedsiębiorstwie oscyluje w granicach 2200 osób. Policz sam ZUS :) 1-1,5 mln, w zależności od zawartych umów.

Możesz mieć w drugim punkcie rację, być może to jeden z Braci Rączyńskich ;).

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Pytanie pierwotnie dotyczyło "bycia bogatym w polskich warunkach". Z perspektywy Marka Zuckerberga, milion lub dwa złotych to drobne, ale we współczesnej Polsce osoba posiadająca sumarycznie majątek z saldem dodatnim minimum milion złotych jednak chyba jest zamożna. Nie tylko, zapewne, według mnie.  :)

 

Wg Ciebie, dla jednego bedzie to 100tys, dla innego 100 milionow, a moze niedlugo bogatszy bedzie ten, kto bedzie miec ryz i wode 

 

 

 

4 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Zastanawia mnie to, czy Pan S. Zasada słynie ze swej skromności na całym Świecie? :) 

 

Nie wiem czy jest to kwestia skromnosci, czy bardziej podejscia do zycia.

Czy takie podejscie jest bardziej wartosciowe niz np zycie na pokaz, zarabianie na wyswietleniach w mediach spolecznosciowych, bo pokazalo sie podroz wynajetym Lambo? Wg mnie tak, ale jest wiele osob, ktore maja inne zdanie. I to szanuje.

 

3 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Nie będę się przekomarzał, ale On sam "pisał", że zatrudnienie w jego przedsiębiorstwie oscyluje w granicach 2200 osób. Policz sam ZUS :) 1-1,5 mln, w zależności od zawartych umów.

Możesz mieć w drugim punkcie rację, być może to jeden z Braci Rączyńskich ;).

 

 

 

Nie wiem, ale z mojej perspektywy, nie ma to zadnego znaczenia :) 

Liczy sie dla mnie zawsze czlowiek, nie jego stan posiadania


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Wg Ciebie, dla jednego bedzie to 100tys, dla innego 100 milionow, a moze niedlugo bogatszy bedzie ten, kto bedzie miec ryz i wode 

 

 

 

 

Nie wiem czy jest to kwestia skromnosci, czy bardziej podejscia do zycia.

Czy takie podejscie jest bardziej wartosciowe niz np zycie na pokaz, zarabianie na wyswietleniach w mediach spolecznosciowych, bo pokazalo sie podroz wynajetym Lambo? Wg mnie tak, ale jest wiele osob, ktore maja inne zdanie. I to szanuje.

 

Dlatego użyłem pewnego rodzaju antylogi, bo czy osoba znana mówiąca o swojej skromności w wywiadzie, nie przeczy wypowiadanym słowom? :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

Wlasnie sie zastanawiam na zimowkami, chcialem P Zero bo fajnie wyglada logo ;), ale jednak chyba bedzie Alpine 5. Ktore z tych trzech beda sie najmniej slizgac? (oczywiscie jazda po sniegu to ostatecznosc, i nie planuje jezdzic w takich warunkach)

 

 

 

Untitled.jpg

Nie jeździłem P Zero winter , ale jeździłem Sottozero 3 - głośne - z kolej 2 sezony jeżdżę na PA5 i z czystym sumieniem mogę polecać, fantastyczne opony pod każdym względem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Najwyraźniej B. Gates traktuje zegarek typowo użytkowo, ale nie pogardzi innymi luksusami.

 

On nie tylko zegarki traktuje użytkowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

On nie tylko zegarki traktuje użytkowo...

A tego to niestety nie wiem, Pan Gates mi się nie zwierza.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kiniol napisał(-a):

No, to prawda, nie wszyscy powinni posiadać pieniądze...

Przy pieniądzu  cyfrowym łatwe będzie decydowanie - powinien? nie powinien? 

4 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

A tego to niestety nie wiem, Pan Gates mi się nie zwierza.

Mnie też... a reszty  się domyśl. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Przy pieniądzu  cyfrowym łatwe będzie decydowanie - powinien? nie powinien? 

Dlatego chrońmy gotówkę, to ostatni bastion naszej wolności!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

A dlaczego chcesz okreslac "bogactwo" czy tez zamoznosc na podstawie posiadanego samochodu? 😳🤔

Przeciez to praktycznie o niczym nie swiadczy... w jedna i druga strone

Pewna korelacja istnieje.

11 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Znowu o pieniądzach:) mój ulubiony temat dlatego pozdrawiam bogaczy w drogich samochodach;)

 

image.thumb.png.647d146375354cd5340bf6df56d98f30.png

image.thumb.png.1929e939e1b2342392439c82edeb6b72.png

To się nazywa równowaga. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa równowaga.  

@Paulus57 tak jak obiecalem:

d7e3cfc215c405f3d36ffd6b6885c6d7.jpg

Z 50km, z czego 35km po wioskach (drogi podrzedne, ktorych nie znalem 30/50/60/80), 15 km autostrady (120), szukanie miejsca w parkingu podziemnym centrum handlowego. Jechalem leniwie, ale bez spinania.
Jak bede miec jakas leniwa traske to dorzuce.

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.