Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pechagto napisał(-a):

 

Raczej  na Mustangi i Challengery 

 

A... widzisz, nawet nie jestem w temacie 👍


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, XoneX napisał(-a):

A amortyzacja kosztem podatkowym nie jest? I co ma koszt wedlug ustawy o rachunkowości do podatków? A o limitach kosztów do 150k pan słyszał? Wyglada na to ze nie wiesz o czym piszesz i powielasz farmazony. 
 

Dwa, to ty mnie nie rozśmieszaj. Gotówka jak leży to nie pracuje, ale jeśli uważasz, ze w tym wszystkim chodzi o gromadzenie kasy na koncie, to luz 😉

 

Amortyzacja jest jak najbardziej kosztem podatkowym ale skoro tak dużo wiesz to zastanów się dlaczego wszystkie samochody firmowe są w leasingu a nie kupione są w kredycie. Przecież jak samochody będą na księgach spółki to można je amortyzować a jednak opłaca się wziąć je w leasingu a nie w kredycie . Piszesz o limitach ale to dotyczy tylko PIT a nie spółek kapitałowych, poza tym rozmieniasz się na drobne bo co ma limit 150 000 do korzyści podatkowych, które i tak pomimo limitu występują  tylko mniejsze, piszę od razu już gdybyś chciał dopisać kolejny komentarz. A to że ten limit o którym piszesz dotyczy jedynie raty kapitałowej a część odsetkowa może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów w całości pan słyszał? Jest jeszcze wiele szczegółowych wątków w które nie ma sensu wchodzić bo to forum o samochodach a nie o leasingu ale skoro zacząłeś to proponuję ci uzupełnić jeszcze wiedzę zanim zaczniesz  pouczać innych.

 

Co do punktu drugiego to wyjaśniam ci po raz kolejny, że nie chodzi mi o gromadzenie środków pieniężnych na rachunku, tylko o to, że jak jestem bogaty to żyję wygodnie i korzystam ze swoich aktywów,  a nie jojcze, że nie kupię sobie tego czy tamtego bo mi ukradną, a jak mi ukradną to stracę x procent i tak dalej. Jak ktoś jest naprawdę bogaty to korzysta ze swoich aktywów i nie narzeka i tak właśnie pojmuję pojęcie bogactwa, ty oczywiście możesz rozumieć to jakkolwiek ci pasuje ale nie wciskaj na siłę innym swojego punktu widzenia ani tego że coś zostało powiedziane jak nie zostało albo ty nie zrozumiałeś.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Rzadzacy obiecywali ameryke w polsce, ale nie sadzilem, ze sie im uda 😂

Nawiase, to jakas moda na Mustangi i Camaro w PL? 🤔

 

 

 

Abstrahujac od tematu rozmowy, to nigdzie sie nie nauczylem o ludziach bogatych jak na tym forum 🤭

 

Dziekuje 🙂

Wymieniamy się wiedzą na różnych polach eksploatacji 😉 Powinienem był dodać, ze bogaci ludzie też bywają różni, więc może masz inne doświadczenia, co oczywiście szanuję, tak, jak Ty szanujesz moją opinię. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

Wymieniamy się wiedzą na różnych polach eksploatacji 😉 Powinienem był dodać, ze bogaci ludzie też bywają różni, więc może masz inne doświadczenia, co oczywiście szanuję, tak, jak Ty szanujesz moją opinię. 😉

 

 

Ja tam nie wiem, nie znam sie, wiec chetnie poczytam wypowiedzi doswiadczonych Kolegow  😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Ja tam nie wiem, nie znam sie, wiec chetnie poczytam wypowiedzi doswiadczonych Kolegow  😉

Nie wiesz, nie znasz się, a się wypowiadasz... Co ten Internet robi z ludzi... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szuwi napisał(-a):

Nie wiesz, nie znasz się, a się wypowiadasz... Co ten Internet robi z ludzi... 😉

 

Wypowiedzialem sie wyrazajac podziekowanie za Wasz wklad w moja edukacje:

 

Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Abstrahujac od tematu rozmowy, to nigdzie sie nie nauczylem o ludziach bogatych jak na tym forum 🤭

 

Dziekuje 🙂

 

Gdzie bym smial wchodzic w dyskusje ekspertow 😙


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szuwi napisał(-a):

Wymieniamy się wiedzą na różnych polach eksploatacji 😉 Powinienem był dodać, ze bogaci ludzie też bywają różni, więc może masz inne doświadczenia, co oczywiście szanuję, tak, jak Ty szanujesz moją opinię. 😉

oj bywaja, ja znam takiego jednego, co ma oplacony pokoj w 5 gwiazdkoym hotelu w wawie na stale, zeby nikt w nim nie mieszkal, nawet jak on z niego korzysta dosyc sporadycznie ;) 

 

a sa i tacy, co maja flote supercarow, ale sa juz za glosne, niezbyt wygodne i trzeba myslec jak przejechac przez progi, gdzie zaparkowac, wiec takie auta stoja podpiete do pradu i tylko odpalane zeby pracownik sie nimi co jakis czas przejechal :) trzeba miec inna perspektywe, zeby miec takie podejscie i dla wiekszosci ludzi bedzie to abstrakcja i 'popukaja sie w glowe' hehe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

Amortyzacja jest jak najbardziej kosztem podatkowym ale skoro tak dużo wiesz to zastanów się dlaczego wszystkie samochody firmowe są w leasingu a nie kupione są w kredycie. Przecież jak samochody będą na księgach spółki to można je amortyzować a jednak opłaca się wziąć je w leasingu a nie w kredycie . Piszesz o limitach ale to dotyczy tylko PIT a nie spółek kapitałowych, poza tym rozmieniasz się na drobne bo co ma limit 150 000 do korzyści podatkowych, które i tak pomimo limitu występują  tylko mniejsze, piszę od razu już gdybyś chciał dopisać kolejny komentarz. A to że ten limit o którym piszesz dotyczy jedynie raty kapitałowej a część odsetkowa może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów w całości pan słyszał? Jest jeszcze wiele szczegółowych wątków w które nie ma sensu wchodzić bo to forum o samochodach a nie o leasingu ale skoro zacząłeś to proponuję ci uzupełnić jeszcze wiedzę zanim zaczniesz  pouczać innych.

 

Co do punktu drugiego to wyjaśniam ci po raz kolejny, że nie chodzi mi o gromadzenie środków pieniężnych na rachunku, tylko o to, że jak jestem bogaty to żyję wygodnie i korzystam ze swoich aktywów,  a nie jojcze, że nie kupię sobie tego czy tamtego bo mi ukradną, a jak mi ukradną to stracę x procent i tak dalej. Jak ktoś jest naprawdę bogaty to korzysta ze swoich aktywów i nie narzeka i tak właśnie pojmuję pojęcie bogactwa, ty oczywiście możesz rozumieć to jakkolwiek ci pasuje ale nie wciskaj na siłę innym swojego punktu widzenia ani tego że coś zostało powiedziane jak nie zostało albo ty nie zrozumiałeś.

 

Jedyną osobą, która się wymądrza, jesteś tu ty. Poczytaj sobie ustawę o CIT (polecam art. 16) i zweryfikuj, czy jest limit 150k, czy nie ;) 

 

Wiedzę mam, ale przede wszystkim potrafię liczyć. Atakujesz już od pierwszej odpowiedzi na mój post o neutralnym wydźwięku. Dlatego kończę z tobą jakąkolwiek rozmowę. I wyluzuj, to tylko forum internetowe ;) nie pozdrawiam

Edytowane przez XoneX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

 jestem bogaty to żyję wygodnie i korzystam ze swoich aktywów,  a nie jojcze, że nie kupię sobie tego czy tamtego bo mi ukradną, a jak mi ukradną to stracę x procent i tak dalej. Jak ktoś jest naprawdę bogaty to korzysta ze swoich aktywów i nie narzeka i tak właśnie pojmuję pojęcie bogactwa

 

👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, XoneX napisał(-a):

Jedyną osobą, która się wymądrza, jesteś tu ty. Poczytam sobie ustawę o CIT (polecam art. 16) i zweryfikuj, czy jest limit 150k, czy nie ;) 

 

Wiedzę mam, ale przede wszystkim potrafię liczyć. Atakujesz już od pierwszej odpowiedzi na mój post o neutralnym wydźwięku. Dlatego kończę z tobą jakąkolwiek rozmowę. I wyluzuj, to tylko forum internetowe ;) nie pozdrawiam

 

Cieszę się że przy okazji tego wątku uzupelnisz swoją wiedzę, którą chciałeś zabłysnąć ale się nie udało.

 

W przeciwieństwie do ciebie ja cię pozdrawiam bo w przeciwieństwie do ciebie nie mam zwyczaju różnice zdań w wymianie poglądów przenosić ad personam.

 

A tak na marginesie to wisi mi to totalnie czy zechcesz uwierzyć w to że wziecie amochóodu w leasingu jest bardziej opłacalne podatkowo niż zaciągnięcie kredytu na ten cel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu osoba bogata, to taka, która czerpie grubą rentę z dochodu pasywnego, która może poświęcić czas dla rodziny, na zainteresowania, przyjemności, a nawet filantropię.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, słuchajcie, a gdzie można poznać jakąś bogatą osobę, bo chyba żadnej nie znam, a jak tak czytam wpisy, to mi się zdaje, że to fajnie znać kogoś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor 1984, dobre uzupełnienie mojej opinii na ten temat, aczkolwiek każdy może uważać inaczej, poza tym to czy ktoś się uważa za bogatego czy nie nie ma kompletnie żadnego znaczenia. 

 

Żeby wrócić do głównego tematu wątku to można tylko tym najbardziej zamożnym pozazdrościć tego, że mogą sobie pozwolić na kupno samochodów o jakich  tylko zamarzą  niezależnie od jego ceny. Niektórzy nie bojąc się utraty wartości taliego nabytku to robią, a niektórzy tak jak się przewinęło w temacie trzęsą się o każdą złotówkę.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę się zodowolić tym, że chociaż wirtualnie (z Forum) znam takich, co to znają naprawdę bogatych ludzi, lub rozmawiali przy kawie z takimi, co to obcowali z finansowymi gigantami. Jestem niesamowicie podekscytowany, i od razu jest mi lepiej. 🙃


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o zarzadzajacych 2 tysiacami ludzi ;) 

 

Dla rozladowania tematu kiedy wymieniacie opony na zimowe? 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozladowania tematu kiedy wymieniacie opony na zimowe? 

a założenie nowych wielosezonów się liczy? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą opon, na zimowe oczywiście, moim zdaniem nie ma się co jeszcze spieszyć. Mam nadzieję że będzie złota jesień jak co roku tylko trochę później.

Ja akurat czekam do końca, bo wolę jazdę na oponach letnich, są wygodniejsze i bardziej ciche niż zimówki ale też nie mam ciśnienia, bo koła zmieniam sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, vvv napisał(-a):

Dla rozladowania tematu kiedy wymieniacie opony na zimowe? 

Wlasnie sie zastanawiam na zimowkami, chcialem P Zero bo fajnie wyglada logo ;), ale jednak chyba bedzie Alpine 5. Ktore z tych trzech beda sie najmniej slizgac? (oczywiscie jazda po sniegu to ostatecznosc, i nie planuje jezdzic w takich warunkach)

 

 

 

Untitled.jpg

Edytowane przez ZawszeKwadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero miałem więc mogę polecić ale różnicy dużej raczej nie będzie,  wszystkie te opony są dobre ale też zależy do jakiego samochodu. Po rozmiarze koła domyślam się że będzie raczej ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

Wlasnie sie zastanawiam na zimowkami, chcialem P Zero bo fajnie wyglada logo ;), ale jednak chyba bedzie Alpine 5. Ktore z tych trzech beda sie najmniej slizgac? (oczywiscie jazda po sniegu to ostatecznosc, i nie planuje jezdzic w takich warunkach)

 

 

 

Untitled.jpg

Z testów co czytałem to Pirelli w zimówkach zawsze kiepsko wypada 

 

 

Natomiast, fajnie się jeździ zima takimi samochodami. 

Wszyscy się na mnie patrzyli  jak przyjechałem jednego dnia na narty 😁

Miałem ponad 300km w górach do przejechania nie odśnieżona drogą. 

 

Screenshot_20220930-075401_Gallery.jpg

Screenshot_20220930-075339_Gallery.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vvv napisał(-a):

Nie zapominaj o zarzadzajacych 2 tysiacami ludzi ;) 

 

Dla rozladowania tematu kiedy wymieniacie opony na zimowe? 

 

Rozładowania? 🤠

 

Zimowe? A komu to potrzebne? Całoroczne są najlepsze!

 

Unknown.jpeg.e4068a9a99a342c4aba09a8aad910154.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

Wlasnie sie zastanawiam na zimowkami, chcialem P Zero bo fajnie wyglada logo ;), ale jednak chyba bedzie Alpine 5. Ktore z tych trzech beda sie najmniej slizgac? (oczywiscie jazda po sniegu to ostatecznosc, i nie planuje jezdzic w takich warunkach)

 

 

 

Untitled.jpg

Bierz Alpin.

1 godzinę temu, irekm napisał(-a):

Z testów co czytałem to Pirelli w zimówkach zawsze kiepsko wypada 

 

 

Natomiast, fajnie się jeździ zima takimi samochodami. 

Wszyscy się na mnie patrzyli  jak przyjechałem jednego dnia na narty 😁

Miałem ponad 300km w górach do przejechania nie odśnieżona drogą. 

 

Screenshot_20220930-075401_Gallery.jpg

Screenshot_20220930-075339_Gallery.jpg

Mnie śnieg zaskoczył na letnich w stangu, to był dopiero taniec :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

Wlasnie sie zastanawiam na zimowkami, chcialem P Zero bo fajnie wyglada logo ;), ale jednak chyba bedzie Alpine 5. Ktore z tych trzech beda sie najmniej slizgac? (oczywiscie jazda po sniegu to ostatecznosc, i nie planuje jezdzic w takich warunkach)

 

A to nie jest tak, że do usportowionych/mocnych aut trzeba montować tylko opony z homologacją producenta?  Wtedy o ile dobrze widzę nie masz wyboru. 😜  Oczywiście nikt nas nie zmusi, pytanie czy ktoś później chce się bujać po sądach z ubezpieczycielem lub gwarantem.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem chwilę więc stwierdziłem, że poumawiam sobie co potrzeba. Jak zadzwoniłem umowić przegląd to mi powiedzieli, że najbliższy termin z autem zastępczym mają w grudniu. Przez to od razu stwierdziłem, że umówię wymiany opon.  


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

W moim przekonaniu osoba bogata, to taka, która czerpie grubą rentę z dochodu pasywnego, która może poświęcić czas dla rodziny, na zainteresowania, przyjemności, a nawet filantropię.

Bogaty człowiek, to taki który nie goni za pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.