Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

24 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Bąka poniosło, ale wyrwać kolumnę...

Sensacja dobrze się sprzedaje, choć może mieć problem z recenzowaniem Omody w przyszłości. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś fejur to musi być. Zakładając nawet, że zapomnieli dokręcić koło kierownicy do wałka to po wyrwaniu tego koła z osłonami powinien być widoczny wałek wychodzący z deski. A ja go tam nie widzę. Jakby się w jakiś cudowny sposób rozłączyło na krzyżakach to wtedy wałek powinien wystawać z obudowy.

P.S. No chyba, że w Omodzie zaszli już tak daleko, że wprowadzili steer-by-wire :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, alleck napisał(-a):

Jakiś fejur to musi być. Zakładając nawet, że zapomnieli dokręcić koło kierownicy do wałka to po wyrwaniu tego koła z osłonami powinien być widoczny wałek wychodzący z deski. A ja go tam nie widzę. Jakby się w jakiś cudowny sposób rozłączyło na krzyżakach to wtedy wałek powinien wystawać z obudowy.

P.S. No chyba, że w Omodzie zaszli już tak daleko, że wprowadzili steer-by-wire :)

Nie ma.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzieliście tablet w nowym Q3? Bajka, w aucie za takie pieniądze nawet się cały ekran nie wyświetla. Sama tafla jest spora, ale obraz wyświetlany jest na bardzo wąskim, rozciągniętym pasku, grafika jest bardzo minimalistyczna, a plastikowa ramka wokół zauważalnie za szeroka (i nie ma żadnego zastosowania). Brawo Audi!
1356725376_CleanShot2025-10-12at17_31_57.png.ac0a59f032d22c09433dfb0044eb1666.png
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, loco50 said:

Evelinka


Niezła wariatka🔥… przednia maszyna, zazdraszczam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak jeszcze rozumiem dlaczego ten za kierownicą jest wąski, bo nie raz kierownica zasłaniała mi to co dzieje się na ekranie przede mną, to robić to na tej jednej dużej tafli to jakieś nieporozumienie. Tragicznie to wygląda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy bardziej tragicznie wygląda to w Audi, czy np. w elektycznym Renault 5 gdzie wstawili chlebak ze smartfonem. Takie czasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Renault zrobili to żeby ludzie gadali, umówmy się, raczej nikt z tego nie skorzysta i jest to gadżet na klipsie. Chociaż tam też popłynęli z ekranem, bo zrobili po prostu pustą przestrzeń w "tafli" i wstawili tam coś co wygląda jak przerośnięty smarphone :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi w Q3 poszło po kosztach.

Zamiast zrobić dwa ekrany zamontowali jeden. 

W przypadku widocznym na zdjęciu, to ten po lewej powinien mniejszy i zabudowany w desce rozdzielczej, drugi jak nawigacja. 

W tej chwili,  ten po lewej wygląda jak by nie domagał.

No chyba że to jest jakiś tryb typu focus i jest możliwość aby zajmował cały ekran.

Jak nie to słabo.

 

Mi osobiście nie podoba ekran bez zabudowanego tyłu. Czyli tak jak by ktoś postawił tablet na boku.

Mam obawy, że można przez przypadek chwycić za niego i wyłamać.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jestem z pokolenia X , gdzie pojedynek Lancer EVO VS Impreza WRX STI był zawsze obecny podczas każdej dyskusji motoryzacyjnej ❤️

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

ja jestem z pokolenia X , gdzie pojedynek Lancer EVO VS Impreza WRX STI był zawsze obecny podczas każdej dyskusji motoryzacyjnej ❤️

Ale wtedy to raczej nie to Evo tylko VI/VII i najlepiej TME ( Tommi Makinen Edition ) :) 

Przypomniało mi się jak za młodu byłem na jakiejś wystawie samochodowej i tam stało kosmiczne EVO VI a obok chodziły przepiękne hostessy, sam nie wiem do czego się wtedy bardziej śliniłem...

Edited by Bugs

Nikt nic nie czyta, jeśli czyta to nie rozumie, jak rozumie - zapomina. St. Lem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Evelinka jest z 2009 więc też już dawno wyszła z fabryki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Ale wtedy to raczej nie to Evo tylko VI/VII i najlepiej TME ( Tommi Makinen Edition ) :) 

Przypomniało mi się jak za młodu byłem na jakiejś wystawie samochodowej i tam stało kosmiczne EVO VI a obok chodziły przepiękne hostessy, sam nie wiem do czego się wtedy bardziej śliniłem...

Każda generacja tych pięknych aut wywołała ogromne emocje , ja zawsze kibicowałem Evo , choć ani w jednym ani w drugim nie siedziałem  😅

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 13.10.2025 o 21:09, Bugs napisał(-a):

Ale wtedy to raczej nie to Evo tylko VI/VII i najlepiej TME ( Tommi Makinen Edition ) :) 

Przypomniało mi się jak za młodu byłem na jakiejś wystawie samochodowej i tam stało kosmiczne EVO VI a obok chodziły przepiękne hostessy, sam nie wiem do czego się wtedy bardziej śliniłem...

Była zamienne Mitsubishi Carisma GT EVO. Właściciele ich naklejali Lancer, bo prestiż był większy.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czerwona czerwień ciekawsza. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj syn wlasnie wyrabia prawo jazdy w szkole, wiec pomyslalem o EV jako pierwszym samochodzie. To pierwszy EV jaki kupilismy i jestem pod wrazeniem…. W weekendy jezdze nim do pracy ku rozpaczy mojego dziecka…

IMG_4071.jpeg

Edited by Robnyc

ROBERT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.