Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale na pewno nie takiego kondona jak mój;) Mój jest idealnym, kondoniastym kondonem, do którego dołożyłem starań żeby wyglądem nie różnił się od 520i a nawet 520d. W tej intencji nawet koła wymieniłem z 17 na 16 cali i sprężyny w zawieszeniu na wyższe, przerabiając niniejszym na ponton wojskowy  :) W dodatku jest srebrna więc jej kondoniastość osiągnęła współczynnik 0,95. Przed wartością 1,00 ratuje ją tylko 6,2 do setki ;)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam....

Liczy sie zegarek a auto to taki miły dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda ;)

 

A co do poruszonego tu tematu e39 540i to po prostu auto które się nie rzuca w oczy ale za to robi wrażenie komfortem, osiągami i również wyposażeniem zazwyczaj. Za 10 k można kupić bardzo wygodne auto z przyspieszeniem ok. 6 s do setki i jeżdżące 270 kph. Jego problem to fakt, że nabywca kupując takie auto np. za 10 tys. myśli że to koniec wydatków.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nic już - jużsobie kupiłę taki kibel - 2004r - ostatni wypust kombi :)

 

Jakby ktoś chciał moją Altee 2,0FSI za 15,5 tys to zapraszam na PW - wystawię później w niezegarkowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, kombi to już w ogóle wilk w owczej skórze.

Tylko dobrze wybierz warsztat, który będzie Tobie poddawał go Eko-tuningowi ;)

 

PS. czyli konwertował na LPG

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konwertował na LPG, DOBRY TEKST  :lol:  :D


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Montował gaz" - brzmi bardziej zrozumiale dla Ciebie zapewne.  :lol:  Praszszsz :)

 

Mikołaj N , Vanosy Tobie pukają czy już po zrobieniu masz?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do poruszonego tu tematu e39 540i ..... Za 10 k można kupić bardzo wygodne auto z przyspieszeniem ok. 6 s do setki i jeżdżące 270 kph. Jego problem to fakt, że nabywca kupując takie auto np. za 10 tys. myśli że to koniec wydatków.

 

chyba naprawdę masz kondona hehehe ;)

Ale na poważnie, to branie pod uwage takiego auta za 10 tys jest proszeniem sie o problemy, duuużżżeee....

Żeby taki samochód trzymał sie kupy, trzeba dać w okolicach 20 tys, bo to nie jest tanie jeździdło, V8 kosztuje sporo, serwis, paliwo i inne...

I  żeby nie było, jest cały czas pewna grupa ludzi, która poszukuje do kupienia takich aut, i ładne egzemplarze znikają natychmiast. W znajomych mi kręgach tylko w ciągu 2 tygodniu ostatnich kupiono dwie sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% Osobiście w 2012 przemierzyłem Polskę niemal wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu sensownego egzemplarza w kolorze czarnym z beżową skórą. W owym czasie jedyne co się dało wziąć do ręki było... srebrne z czarną skórą. Ale potwierdziła się wtedy teoria, że najsensowniejsze tanie ( 10-20 k ) auta to te świeżo importowane.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Montował gaz" - brzmi bardziej zrozumiale dla Ciebie zapewne.  :lol:  Praszszsz :)

 

Mikołaj N , Vanosy Tobie pukają czy już po zrobieniu masz?

Nic nie puka, nic nie stuka. Książka serwisowa jest prowadzona do końca w Szwajcarii i w sumie nie dekodowałem jej jeszcze. W tygodniu podjadę do Stando to mi Panowie powiedzą co i jak. Silnik jest suchy, chodzi gładziudko, skrzynia chodzi jak trzeba, jest po wymianie oleju. Hamulce ok, klocki ok - póki co będzie jeździł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę nie puka ( na biegu jałowym słychać u góry silnika, przy głowicach ) to masz farta bo może niedawno zrobione. Ale nawet jak puka to potrafi tak pukać i jeździć bez problemów 100 k km. Masz manual czy automat?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat.

Z tego co rozczytałem faktury i książkę to ślizgi były wymieniane. Vanos nie, łańcuch też nie. 

Ogólnie z tym Vanosem jest tak, że najczęściej to nie on sam klekoce tylko albo ślizgi łańcucha, albo napinacze, a oczywiście po wymianie Vanosa z osprzętem stukanie ustępuje bo wszystko się wymienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki dobrze jedzie z niskich obrotów to nie ma podstaw do obaw, że Vanos źle działa. A gdy takie coś zaczyna się dziać - pierwsze kroki trzeba kierować ku czujnikom położenia wałków rozrządu. I co ciekawe - potrafią źle kontaktować elektrycznie i powodować objawy podobne do niedziałającego Vanosa - mnie się to zdarzyło.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus 1 rok produkcji , salonówka w rodzinie, uzytkowana po Niemiecku :P czyli w PL mało jezdzona głownie jako srodek transportu z PL do Niemiec i spowrotem ;)  od 2 lat uzytkowana tylko w PL "na codzien".  Sprawdze ten czujnik jak i swiece.,.. chociaz wczesniej mowiono mi o dziurach w podcisnieniach ze starosci... (stad zasiegnałem tutaj porad bo wiem co znacza nieszczelnosci w podcisnieniach i jakie cisnienie u sprawdzajacego moga wywoływać) 

Przy tym przebiegu nie powinno sie nic dziac teoretycznie pozatym auto wciaz wyglada salonowo, ale wiem ze samochody z tamtych lat mialy ekologincze instalacje które po 10 latach sypią się w rękach. Niemniej tutaj instalacja nie wyglada zle. Tak czy tak sprawde to o czym napisaliscie. 

 

Jak ja sie ciesze ze mam starego diesla który albo jezdzie albo nie jedzie ;) hehe 

Czy ja dobrze kojarze  po Nicku? Kolega to się chyba udziela też na innym forum?(MB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi wymienione i samochód działa jak marzenie - choć zawiódł mnie dźwięk silnika :/ Nie mruczy jak rasowe V8. Ba! Niektóre rzędowe 6 BMW brzmią ładniej. A co do ogółu to będąc w warsztacie trafił się klient i chyba ulegnę pokusie zarobku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renault Laguna II 2007r po FL. Wbrew nie przychylnym opiniom, jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką 540 w 1999 roku.Czad wóz to był.Bardzo długo się z nią nie związałem ale lubiłem to auto.Wtedy 286 koni robiło robotę.A M5 w E39 ładną to bym i teraz powoził.

Akcja z  Bentleyem ..  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje może nie takie świeże jak wasze, ale i tak wam pokażę "babcię". BMW e39 z 1998r.

 

Delikatny plenerek z brudasem. Dla zainteresowanych jezioro Niesłysz woj. lubuskie. Polecam.

WP_20130622_009_zpsdc60e528.jpg

 

Myjka zaliczona. 

WP_20130629_009_zpsf88cc905.jpg

 

Samochodem przemieszczam się od 3,5 roku i złego słowa nie powiem. Ostatnio rozważam sprzedaż i zamianę na świeższy model.

 

Wiem że to nie giełda ale jak ktoś chętny to proszę pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi Outlander 2,2 DID - super, niskie spalanie, wygodny, szybki, zrywny ale bardzo kiepska jakość wykończenia w środku.


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi Outlander 2,2 DID - super, niskie spalanie, wygodny, szybki, zrywny ale bardzo kiepska jakość wykończenia w środku.

zbyt wymagający jesteś ;) Kolega jeździ Outlanderem II i tylko na spalanie narzeka , wziął benzynę 2.4 z automatem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę można chyba wymagać jakości, czyż nie? A materiały użyte w środku naprawdę pozostawiają wiele do życzenia, zapytaj kolegi. A tak BTW też mam II-kę.


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie ma ktos Dustera? Jak to jezdzi bo szwagier chce kupic najlepiej wersje 4x4.

 

Ogolnie chce kupic jakies auto z 4x4, a to wydaje sie najmlodsze rocznikowo i w rozsadnej cenie.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.