Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bedzie koledzy na kupnie nowego samochodu marki BMW to zapraszam do kontaktu. Dla klubowiczów specjalne zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w autach ,nazwijmy je kolekcjonerskimi, nie ma znaczenia.Moje EVO X pali 13 l/100 przy jeździe emeryckiej i 30 l/100 podczas pałowania, ale fun jest nieziemski.

Masz zepsute to Evo że pali 30? Jak jeździłem EVO X  to nie był w stanie spalić więcej jak 22-23L i tu nie pisze o chwilowym :)

A tak poważnie to Abarth 500 na torze tez spala pod 17L więc co tu liczyć... 

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takiego "cudaka" zakupiłem :)

 

2nhlw6x.jpg

Wiem że niektórych wygląd nie interesuje ale wyjątkowo BRZYDKA kierownica wręcz paskudna :D jak taki guz.

Za to komputer pokładowy ala tablet bardzo gustownie umiejscowiony.

Edytowane przez Waldek1988BDG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskie drogi to tylko McLaren F1 ;-) No dobra, niech Wam będzie, McLaren Replika. Wykonana przez Pana Jacka Mazura z Zabrza. Bardzo miły człowiek, miałem zaszczyt poznać go dziś osobiście, choć jako taki kontakt na Kit Car forum mamy już od kilku lat. To co tworzy ten Gość, robi przeogromne wrażenie. Podziwiam jego zapał, chciałbym dysponować jego samozaparciem. Udało mu się wykonać już kilka udanych egzemplarzy, które z powodzeniem są ujeżdżane przez nowych właścicieli. To co tutaj widać, to kolejne w fazach testów i budowy.

post-70090-0-02270600-1447705692.jpg

post-70090-0-76759800-1447705700.jpg

post-70090-0-01889000-1447705721.jpg

post-70090-0-79112100-1447705735.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest bazą tego F1?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten pan Jacek ma jakiś patent na produkcję tych tak zwanych "replik" albo jakieś pozwolenie? Nie żebym się czepiał z czystej ciekawości pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama z rur bezszwowych, konstrukcja własna Jacka Mazura. Ponadto opanowane ma już własne wykonanie wahaczy, piast (co umożliwiło większy zakres ustawień geometrii) no i nie mówiąc już o poszyciu. Generalnie jedyne czego sam nie wykonał, to układ napędowy oraz niektóre szyby. Widziałem nawet formy do lusterek. Obłęd, że tak powiem. Około 80 form na całe auto idzie, to około 8 lat harówy jak sądzę. Za kasę którą w to włożył, można by kupić ze dwa ładne Patki.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten pan Jacek ma jakiś patent na produkcję tych tak zwanych "replik" albo jakieś pozwolenie? Nie żebym się czepiał z czystej ciekawości pytam.

Nie łamie prawa, temat omówiony i przeanalizowany 1000 razy, nie używa też znaków towarowych. Z tego co wiem, F1 ma układ siedzeń 1+2, on ma 1+2+1/2, że tak powiem (1/2 dla dziecka np). Ponadto auto jest o 16 cm szersze od oryginału. Więc żaden panel od oryginału nie pasuje. A skąd wziął przednią szybę? to tajemnica...

 

Więcej tutaj:

http://www.kitcarforum.pl/index.php?topic=1103.0

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam jest silnik


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi V8, szykuje też V12 zaturbione z BMW


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury moralno-etycznej, bo moje nastepne autko, nie bedzie posiadac katalizatorow :(

Nie wiem, czy wypada w tych czasach... jeszce bardziej zanieczyszczac srodowisko :(

W swietle dnia dzisiejszego, pewnie wywola, to ogromna dyskusje w gronie ekolodkow...

Na szczescie... bedzie sie, to tylko sprowadzac do dyskusji w internetach, bo i tak nikomu z nich, nie bedzie sie chcialo z tym cokolwiek zrobic :D

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury moralno-etycznej, bo moje nastepne autko, nie bedzie posiadac katalizatorow :(

Nie wiem, czy wypada w tych czasach... jeszce bardziej zanieczyszczac srodowisko :(

W swietle dnia dzisiejszego, pewnie wywola, to ogromna dyskusje w gronie ekolodkow...

Na szczescie... bedzie sie, to tylko sprowadzac do dyskusji w internetach, bo i tak nikomu z nich, nie bedzie sie chcialo z tym cokolwiek zrobic :D

Czym się przejmować :) Pochwal się jakie to będzie auto, bo zapowiada się ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie i tak spaliny bedą bardziej czyste niż w oszukanych dieslach spełniających normy czystości spalin w trybie 10% mocy ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się przejmować :) Pochwal się jakie to będzie auto, bo zapowiada się ciekawie :)

bedzie to bmw e30 ;) roboczo z silikiem v8... pozniej bedzie cos jeszcze rzadszego.

 

Ps. szukam zdrowej ,, budy,,...

 

Prawdopodobnie i tak spaliny bedą bardziej czyste niż w oszukanych dieslach spełniających normy czystości spalin w trybie 10% mocy ;D

Hehe, fakt ;)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, będzie czym poszaleć :) pózniej to tylko V12 może być ?

Jakiej budy szukasz coupe, sedan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w e30 tak na prawdę były sedany 2d i 4d, ktoś jakoś wymyślił że qp różni się od sedana 2d :P co do eko-sreko - samochody nigdy nie będą tak zanieczyszczać środowiska jak przemysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, będzie czym poszaleć :) pózniej to tylko V12 może być ?

Jakiej budy szukasz coupe, sedan ?

jak dla mnie v12, to ,, trupki,,

przynajmiej moj taki byl... w takim samym autku, jak kilka postow wyzej...

wieczne problemy z przeplywka itd.

poza tym za ciezki silnik do e30...

 

Szukam raczej 2 drzwiowej, choc jak bedzie ladna, to 4 i touring tez sa ok ;)

 

ps. Pozniej, bedzie cos z M\\\... ale jeszcze niewiem co...

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym warsztacie w którym byłem, stała dwónastka od beemki, zaturbiona, arti chciał bić rekord świata w prędkości samochodem na gaz, ale niestety poprzeczka poszła w górę, obecny rekord to coś około 340 km/h, puki co odpuścił, choć wydaje mi się, że ten człowiek nigdy nie odpuszcza po tym co widziałem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dwunastke bardzo trudno znalesc...

wiekszosc ma duzy spadwk mocy...

od czego to zalezne? niewiem :(

 

Poza tym seryjnie v8, generuje prawie tyle samo mocy co v12.

do tego v8- mniejsze, lzejsze, mniej problematyczbe w swapie... nie trzeba grodzi ciac...

minius, to aluminium... choc plus do wagi.


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dokładnie ile ale M70 nie waży wcale dużo bo ma alu blok, M50 chyba jest już cięższe

co do mocy to trzeba pamiętać po co M70 było budowane - do napędzania 7er. Jak trzeba było zbudować silnik do zapiedzielania to zbudowali S70/2 i S70/3. M70 to niby stare silniki ale obładowane masą elektroniki która po 20 latach się psuje, 2 zaworowa głowica nie pomaga przy kręceniu czasu na setkę

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie jest alu (?)

m60, napewno alu

 

Ja zamontuje w swojej e30. m62b44

,,bez vanosow,,

przynajmiej mam taki plan.

Kupie e38 w UK.

Czesci potrzebne do konwersji na 5*120 juz mam.

wahacze i belka lezy w garazu.

Zastanawiam sie, czy kupowac szkrzynie 6 biegowa, czy z innego v8?

No i sprzeglo... slyszalem, ze ktos w Pl przerabia dwumas... czy to dobre rozwiazanie?

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, mozliwe ;)

 

co powiesz o skrzyni i sprzegle?

slyszales o jakims wynalazku ,, tuleje acentryczne,,

kolega zamontowal gwint i piasty od e36... dodal te tuleje i kolo sie ,, cofnelo,, :o

ciekaw jestem jak z wytrzymaloscia?


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.