Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy przykład to nie tak do końca "Skandynawia" - 9000 miał bowiem korzenie we włosko-szwedzkim projekcie i był bliźniaczą konstrukcją do Lancii Themy i Fiata Cromy I generacji. Co nie zmienia faktu, że ciężko mi znaleźć określenie, które opisałoby piękno tego nadwozia :)

 

 

No bliźniaczą to raczej nie był....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Alfy 164... ten nowy 9-5 jest genialny tylko po kiego większość na rynku występuje w śmierdzącym dieslu...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Alfy 164... ten nowy 9-5 jest genialny tylko po kiego większość na rynku występuje w śmierdzącym dieslu...

 

Ale wspólne tak na prawdę była tylko płyta i drzwi - [i też nie do końca]

Generalnie nic więcej


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wspólne tak na prawdę była tylko płyta i drzwi - [i też nie do końca]

Generalnie nic więcej

 

Też o tym czytałem. Miało być bardziej bliźniaczo, ale SAABowi nie podobało się podejście włochów do bezpieczeństwa (i coś tam jeszcze, nie pamiętam już) i zrobili po swojemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko

 

Saab zrobil inne zawieszenie tylne, potem wersje sedan

Wszystkie roznily sie silnikami

 

164 miala inne klamki

 

I duzo duzo wiecej.....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym czytałem. Miało być bardziej bliźniaczo, ale SAABowi nie podobało się podejście włochów do bezpieczeństwa (i coś tam jeszcze, nie pamiętam już) i zrobili po swojemu :)

 

 

Nie tylko

 

Saab zrobil inne zawieszenie tylne, potem wersje sedan

Wszystkie roznily sie silnikami

 

164 miala inne klamki

 

I duzo duzo wiecej.....

 

W sumie racja, bo gdyby brać pod uwagę kwestię podobieństw aut w aspekcie płyty podłogowej, to teraz mielibyśmy bardzo dużo "bliźniaczych" konstrukcji, które niekiedy różnią się jeśli chodzi o wygląd/funkcjonalność itp.

 

A co do tych podobieństw 9000 i Cromy/Themy/164 to już kiedyś się zastanawiałem nad kwestiami bezpieczeństwa. Przecież Saab był już wtedy (lata 80) uznawany za jednego z liderów w kwestii bezpieczeństwa, natomiast grupa Fiata jeszcze wtedy nie przywiązywała aż tak wielkiej wagi do tego co stanie się po zderzeniu.

 

Dorzucę jeszcze swoje motoryzacyjne pytanie do osób, które samodzielnie dłubią w mechanice. Czy ktoś z Was bawił się w wymianę samych tłoczków w zaciskach hamulcowych? W sprzedaży dostępne są zestawy "tłoczek+uszczelki", jednak nie wiem czy taka wymiana nie wiąże się z ryzykiem jakiegoś niedopasowania tłoczka do gniazda w zacisku. W moim przypadku problem polega na tym, że tłoczek przesuwa się w zacisku z dużym oporem - efekt to mała siła hamująca, ale też ciągłe tarcie klocków o tarczę (i grzanie się tarczy). Zestawy naprawcze kosztują niewiele, ale kupno całego zacisku to już spory wydatek - stąd też moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan powierzchni roboczej w zaciskach. Jeśli jest gładka, bez wżer i rys to spokojnie kup zestaw naprawczy. Jeśli masz wybór to kup oryginał lub dobrej klasy zamiennik. Na hamulcach nie oszczędzaj rób "na bogato". Do tego nowe klocki i jeśli płyn hamulcowy powyżej dwu lat to tez go zmień przy okazji. I tak musisz odpowietrzyć układ wiec juz nie ma wiele wiecej roboty z wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan powierzchni roboczej w zaciskach. Jeśli jest gładka, bez wżer i rys to spokojnie kup zestaw naprawczy. Jeśli masz wybór to kup oryginał lub dobrej klasy zamiennik. Na hamulcach nie oszczędzaj rób "na bogato". Do tego nowe klocki i jeśli płyn hamulcowy powyżej dwu lat to tez go zmień przy okazji. I tak musisz odpowietrzyć układ wiec juz nie ma wiele wiecej roboty z wymiana.

 

Dzięki za podpowiedź. Spróbuję reanimować zaciski. Co do zmiany całego płynu to byłem świadomy, bo miał on na pewno więcej niż dwa lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma Saaba 9-5 kombi 2.3T z 2001 r. Dał za niego 4200 pln i włożył w niego 2000 pln. Auto w pięknym stanie. Silnik igła. Dzisiaj mi mówi, że chce sprzedać, bo chce coś nowszego. No jak go dzisiaj zie...em ;) On Hondziarz, a Saab trafił mu się przypadkiem. Silnik 2,3T to super jednostka. Fajnie to lata, a ten coś o Civicu ględzi. Co za typ ;)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile chce za te 9-5 ?

:)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma Saaba 9-5 kombi 2.3T z 2001 r. Dał za niego 4200 pln i włożył w niego 2000 pln. Auto w pięknym stanie. Silnik igła. Dzisiaj mi mówi, że chce sprzedać, bo chce coś nowszego. No jak go dzisiaj zie...em ;) On Hondziarz, a Saab trafił mu się przypadkiem. Silnik 2,3T to super jednostka. Fajnie to lata, a ten coś o Civicu ględzi. Co za typ ;)

 

Dobrze zrobiłeś, chwała Ci za to, ale niektórym nie przetłumaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj go zapytam czy nie zmienił zdania. Jak nie, to dam namiar za jego zgodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma Saaba 9-5 kombi 2.3T z 2001 r. Dał za niego 4200 pln i włożył w niego 2000 pln. Auto w pięknym stanie. Silnik igła. Dzisiaj mi mówi, że chce sprzedać, bo chce coś nowszego. No jak go dzisiaj zie...em ;) On Hondziarz, a Saab trafił mu się przypadkiem. Silnik 2,3T to super jednostka. Fajnie to lata, a ten coś o Civicu ględzi. Co za typ ;)

UFO zobaczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to kiedyś :)

Prześlę mu link zaraz.

A tak serio ciekawe o czym ten typek opowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, ale mimo głupot w napisach jakoś micha sama się do śmiechu układa.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wyregulowany. Nie sprzedaje auta. Zagroziłem, że je od niego odkupię za 2000 pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny SL.

 

Edyta.

Co na zimę?

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wycieraczki do szyb polecacie, używacie? Od blisko 10 lat używałem dobrych, tanich, polskich grafitowych wycieraczek firmy MOT GUM. Ale coś się schrzaniło z nimi bo w ciagu 3 miesiecy kupilem juz 2 pary - szarpią są mega głośne, ale nadal dobrze zbierają wodę.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.