Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jakby na czasie. ☹️

978832804423433.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
438989-352x500.jpg&key=23ec2d03bfad3af099d8d0da411dcaa00f19b1ac4fdfb32004bc80d433e4d48a
Tego autora zdecydowanie polecam "Egipcjanin Sinuhe". W podobnym stylu "Bogowie Nilu" Wilbura Smitha

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam, ale jeszcze nie czytałem. 

 

Dla fanów Simmonsa dobra wiadomość, nadchodzi nowe wydanie. Okładka w dechę, w ciemno obstawiałem, że Vesper, a jednak MAG

 

3899906791138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kryminał - Nie winny. Niezły, zaskakujący, inny. 
Aktualnie - Hiroszima. Chyba za wysoko postawiłem poprzeczkę tej książce ;) trochę za dużo o ludziach, trochę za mało „mięska”. To co fajne natomiast to swoiste odliczanie - osadzenie wydarzeń na x-dni od wydarzeń z 6 sierpnia. 
 

Natomiast powyższy post @Pamiko sprawił, że na szafkę nocną trafił dziś Sołżenicyn. Od dawna sobie obiecywany. 

DD756A49-6A9A-47D0-B42B-E3671ECB043C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Pamiko napisał(-a):

D1EED846-3607-4C49-8FED-12B8D6CE9CEF.jpeg

 

mam na polce stare 2-tomowe wydanie, mocna rzecz ale czyta sie dosc ciezko,
poddalem sie na poczatku drugiego tomu z powodu dokumentalnej narracji
i powtarzanych schematow ludzkich losow w sowieckim rezimie, niemniej warto


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, neclocus napisał(-a):

 

mam na polce stare 2-tomowe wydanie, mocna rzecz ale czyta sie dosc ciezko,
poddalem sie na poczatku drugiego tomu z powodu dokumentalnej narracji
i powtarzanych schematow ludzkich losow w sowieckim rezimie, niemniej warto

Czytałem to już wcześniej , teraz kupiłem to wydanie ale potwierdzam czyta się bardzo ciężko nie mniej jednak warto utrwalać nienawiść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych stronach książki ''SAPIENS - Od zwierząt do bogów'' pana Yuvala Noah Harariiego

Pierwsze strony i już pierwsze zgrzyty między moimi przemyśleniami, a autora :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-mrovka- i bardzo dobrze ze masz swoje przemyslenia, nie zawsze trzeba sie zgadzac z innymi ; )

 

ja dostalem 'cegle' 800 str.  'Shantaram' - G. D. Roberts'a ale tymczasem koncze 'Historie brzydoty'  - U. Eco

 

spacer.png

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, neclocus napisał(-a):

@-mrovka- i bardzo dobrze ze masz swoje przemyslenia, nie zawsze trzeba sie zgadzac z innymi ; )

 

ja dostalem 'cegle' 800 str.  'Shantaram' - G. D. Roberts'a ale tymczasem koncze 'Historie brzydoty'  - U. Eco

 

spacer.png

 

ojjjj....patrząc na opis i komentarze z linku poniżej, może być to całkiem interesująca opowieść

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/291636/shantaram - tutaj sprawdzam każdą książke :) polecam 

 

A wracając do ''SAPIENS''

Książka jest ciekawa, bo kilku nowych rzeczy się dowiedziałem.

Klika rzeczy sobie poukładałem w głowie.

Ale muszę przyznać że autor miejscami mnie delikatnie drażni, bo zachowuje się tak,jakby miał tylko on miał monopol na prawdę i z tekstu wnioskuje, że brakuje mu życiowej pokory.

Tak czy inaczej, dotrwam do końca i kto wie...może zmienię opinie :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shantaram jest przestudiowaną, wydumaną historią. Coś takiego jakby film Patryka Vegi o Indiach. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Shantaram jest przestudiowaną, wydumaną historią. Coś takiego jakby film Patryka Vegi o Indiach. 

Jak zobaczyłem rekomendację Mellera to od razu wiedziałem co to może być. Ale pewnie się wielu podoba... Grey też wielu się podobał...😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Indiach to poczytaj:

 

1. Rana Dasgupta "Delhi. Stolica ze złota i snu".

2. V.S Naipaul "Indie. Miliony zbuntowanych"  - choć Naipaula się ciężko czyta.

3. William Dalrymple "Dziewięć żywotów. Na tropie świętości we współczesnych Indiach"

4. Marcin Wesołowski "Szpagat w pionie. W drodze przez Indie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, beniowski napisał(-a):

O Indiach to poczytaj:

 

1. Rana Dasgupta "Delhi. Stolica ze złota i snu".

2. V.S Naipaul "Indie. Miliony zbuntowanych"  - choć Naipaula się ciężko czyta.

3. William Dalrymple "Dziewięć żywotów. Na tropie świętości we współczesnych Indiach"

4. Marcin Wesołowski "Szpagat w pionie. W drodze przez Indie".

 

Pół żartem, pół serio to nie wspomniałeś o jednej z najważniejszych pozycji - Mahabharata :)

 

A pisząc całkiem poważnie, to o wstępnej analizie, zakupiłem numer 3 :)

Zwłaszcza że była przecena w sklepie 'księgarniainternetowa.co.uk hehe

 

'Sapiens' mnie trochę zawodzi, ale 'Dziewięć żywotów...no tu mam wrażenie że będę w swoim żywiole

Już nie mogę się doczekać kuriera

Dzięki @beniowski ,na pewno skrobnę o niej słowo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2022 o 18:29, beniowski napisał(-a):

Shantaram jest przestudiowaną, wydumaną historią. Coś takiego jakby film Patryka Vegi o Indiach. 

 

Zgadzam się. Mnie osobiście raziła pewna sztuczność i abstrakcyjne "przesłodzenie" kwestii slumsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
ojjjj....patrząc na opis i komentarze z linku poniżej, może być to całkiem interesująca opowieść
 
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/291636/shantaram - tutaj sprawdzam każdą książke  polecam 
 
A wracając do ''SAPIENS''
Książka jest ciekawa, bo kilku nowych rzeczy się dowiedziałem.
Klika rzeczy sobie poukładałem w głowie.
Ale muszę przyznać że autor miejscami mnie delikatnie drażni, bo zachowuje się tak,jakby miał tylko on miał monopol na prawdę i z tekstu wnioskuje, że brakuje mu życiowej pokory.
Tak czy inaczej, dotrwam do końca i kto wie...może zmienię opinie
 
 

czytaj, czytaj - bez względu czy się zgadzasz z autorem czy nie, warto dotrwać do końca;
dla mnie jedna z wartościowszych pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plszcto - na pewno dojdę do końca.

Znalazłem na necie opinie, gdzie pewna kobita pisała że też ją ta książka irytowała i dopiero po przeczytaniu samej końcówki zmieniła o tej książce zdanie.

I własnie z tego choćby powodu dotrwam do końca :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shantaram całkiem spoko. Fajna historia. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby delikatnie przyciąć grafomańskie wstawki. Choć i tak jest tu pod tym względem dużo lepiej niż w kontynuacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pamiko

Warto ? Zastanawiałem się nad tą pozycją ale cały nakład się sprzedał. Teraz widzę, że dodrukowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na Amazonie kindla. Przyjdzie za miesiąc. Ponoć mega super hiper cena. I teraz pytanie. Rozumiem że eBooki kupuję za pośrednictwem kindla bezpośrednio? I czy znajdę książki jakie chcę, tzn. czy są dostępne wszystkie książki polskich wydawnictw, no przynajmniej większość czy tylko jakieś amazonowe? Sorki ale nie mam żadnego doświadczenia. Nie czytuję raczej beletrystyki raczej literaturę historyczną, społeczną itp. no może coś z klasyki. Znajdę np Lalkę, Beevora, Lema, Sienkiewicza, czy tylko poradniki jak osiągnąć sukces kupując na Amazonie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przez Bibliotekę Publiczna i platformę Legimi...

https://www.biblioteka.krakow.pl/skorzystaj-z-darmowych-e-bookow/
Tylko musisz popytać o szczegóły w swojej lokalnej bibliotece.
Z perspektywy lat użytkowania Kindla to chyba najfajniejsza "zabawka" jaką mam... Zawsze pod ręką, w sumie niezawodna, przeczytałem za jego pośrednictwem mnóstwo książek..

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałem że te pliki Legimi nie wchodzą czy że są nielegalne na kindlu. Nie wiem. Już od jakiegoś czasu się nosiłem i cyk kupione. Baaaardzo jestem ciekaw, tym bardziej, że nie znam osoby, która nie jest tym zachwycona. Każdy chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.